Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2008 o 12:46, JaMES` napisał:

z tego co udalo mi sie wywnioskowac to te pkt na razie sluza tylko jako prestizowa ranga...
chociaz swoja droga bardzo fajne, ja teraz jak wroce we wrzesniu do gry bede lockiem
na classic raider i outland raider uderzal :P
z classiciem bedzie ciezko tylko bo malo ludzi chce terazn na stare raidy chodzic :/


Taa... ja bym bardzo chciał Naxxa zrobić jeszcze przed "Lich''em"
Nie dość że poznam od razu lore, to jeszcze feat of strength bede miał :)
Feat of strength to takie oddzielny achievy, które bardzo trudno osiągnąć albo to już niemożliwe... typu rzadkie mounty, jakieś tytuły, otwarcie AQ itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 13:00, ThoruS napisał:

kolejne noobowskie pytanie;]
Od jakiego lvl sa dostapne wierzchowce? 30 czy 40? ile taki kosztuje, i jak mozna zamic
np raptora (dla mnie standartowy) na kodo?

Dzieki wielkie za odpowiedz:)


1. Od 30 lvla
2. Koszt to 35 golda skill + 10 golda mount. Oczywiście im większa repa tym taniej.
3. Żeby mieć innego mounta niż ten rasowy, musisz mieć Exalted z inna frakcją rasową. Na przykład jeżeli jesteś Trollem to żeby mieć Kodo musisz mieć Exalted z Thunder Bluff. Są także mounty za Marki z Battlegrounds, ale te są dopiero od 60lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 13:37, Latniak napisał:

Taa... ja bym bardzo chciał Naxxa zrobić jeszcze przed "Lich''em"
Nie dość że poznam od razu lore, to jeszcze feat of strength bede miał :)
Feat of strength to takie oddzielny achievy, które bardzo trudno osiągnąć albo to już
niemożliwe... typu rzadkie mounty, jakieś tytuły, otwarcie AQ itp.

3/4 Naxxa to teraz żart, i zupełny brak wyzwania. Zakładam tu ofkors pójście z rajdem ~30 osobowym, a nie losową zbieraniną 10 osób. Lore jest w ogromnej większości poza instancją i tak.
Patchwerk - miss/miss/dodge/dodge, raz na 30 sek hit.
Grobulus - resist
Gluth - noo, tu bywa trudniej, jeśli nie ubije się go szybko, z kiepskim rajdem faktycznie będzie przypominał pretbc.
Thaddius - tu akurat jest jak w pretbc, od cholery hp, mniej stackowalnych buffów w małym rajdzie.
Razuvious - tankowalny.
Gothik - zergowanie słabych addów.
4H - no, tu też jest troche podobnie, chociaż z obecnym HP i dmg, można zjeść ich dużo szybciej.
Anub''Rekhan - ze słabym DPSem trzeba kitować jak dawniej, ale jest np. Intervene ;) Impale/addy = pff.
Faerlina - wot? jaki enrage.
Maexxna - hah, stackowalne hoty zrobiły z niej cieniasa jeszcze przed tbc.
Noth - ile on miał hp? :)
Heigan - już przed tbc można go było ubić w 10 kumatych osób.
Loatheb - z takimi buffami i hp rajdu...
Sapphiron - no, tu dalej trzeba się chować za ice blockami, sporo leczenia(Felmyst się chowa^^), ale przy 2x więcej hp jest sporo łatwiej.
Kel''Thuzad - tu akurat problemem jest ilość ludzi. Przy 20 osobach, gdy 5 z nich dostaje MC jest "nieciekawie". Kael przy 25 przejmował 3 i dawało się to zdjąć. Przy dużej grupie pewnie by się tego tak nie zauważało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 18:41, Sth`Devilish napisał:

Btw, widzieliście to? A już myślałem, że DK nie dostanie niczego na osłodę :)

Ta umiejętność wydaje się być bardzo mocna. Lepsze nawet niż water walking szamana czy levitate priesta. Myślę, że dzięki temu DK będzie bardzo łatwo gonić uciekających do wody gankerów. Może nawet zbyt łatwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2008 o 13:37, Latniak napisał:

Taa... ja bym bardzo chciał Naxxa zrobić jeszcze przed "Lich''em"
Nie dość że poznam od razu lore, to jeszcze feat of strength bede miał :)
Feat of strength to takie oddzielny achievy, które bardzo trudno osiągnąć albo to już
niemożliwe... typu rzadkie mounty, jakieś tytuły, otwarcie AQ itp.


jaki jest FoS z Naxx? ja bym tego miska z Zul''Aman wzial, ale dopiero sie w Kara zbroje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 13:36, graczomaniak napisał:

Mounty 60% są dostepne od 30 lvl''a i kosztują zależy od repa, koło 100g. 100% od 60
i w okolicach 600g, natomiast latajki, wolne od 68 (chyba) lvla za 900g i epickie 280%
za 5k golda.
Żeby zamienic raptora na kodo musisz wbic revered z Taurenami.


Nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli sam nie wiesz, tylko jedna rzecz w twoim poście zgadza się z prawdą (to, że mounty dostępne są od 30 lvlu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, a co nieby sie nie zgadza? Wszystko to prawda. Jedynie sie przy repie machnąłem, Exalted zamiast Revered.

Ma ktos może screen (najlepiej dosc duzy) widoku pokoju Kaela z góry? Chodzi mi o czysty wygląd, szukałem wszędzie i nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 16:19, graczomaniak napisał:

Eee, a co nieby sie nie zgadza? Wszystko to prawda.


Nie własnie :)
60% mounty kosztuą 35g. 100% kosztują 540g.
Latające 60% są od 70lvl i kosztują 1k golda. I żeby mieć mounta innej rasy trzeba mieć exalted, nie revered.

Edit
Latające jednak 900g kosztują... Nie mam pojęcia skąd mi sie 1k wzięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak napisałem oO. Wsżedzie jest napisane:
"100% od 60 i w okolicach 600g, natomiast latajki, wolne od 68 (chyba) lvla za 900g".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 13:00, ThoruS napisał:

kolejne noobowskie pytanie;]
Od jakiego lvl sa dostapne wierzchowce? 30 czy 40? ile taki kosztuje, i jak mozna zamic
np raptora (dla mnie standartowy) na kodo?

Dzieki wielkie za odpowiedz:)

uzbieraj 30 markow z wsg, 30 z ab i 30 z av to bedziez mógł dostać kodo za marki bez potrzeby wbijania repki ;) oczywiscie poza treningiem nie kosztuja nic, ale "promocja" obejmuje tylko mounty 100%, a nie ma mountow za marki na 30 (60%) lvl.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z TBC po zainstalowaniu dodatku ściąga patche i po ściągnięciu gra sie nie odpala po prostu ich nie instaluje. Poprosiłem o pomoc dział pomocy technicznej i dostałem odpowiiedz żeby usunąć plik WTF i odpalić repair exe ale po wykonaniu tego jest to samo. Jeśli ktoś się spotkał z takim problemem proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 16:32, SoieR napisał:

> kolejne noobowskie pytanie;]
> Od jakiego lvl sa dostapne wierzchowce? 30 czy 40? ile taki kosztuje, i jak mozna
zamic
> np raptora (dla mnie standartowy) na kodo?
>
> Dzieki wielkie za odpowiedz:)
uzbieraj 30 markow z wsg, 30 z ab i 30 z av to bedziez mógł dostać kodo za marki bez
potrzeby wbijania repki ;)


Nic mi to nie mowi:P od czego to skroty?;] teraz tylko pozycze od kogos 45g i bedzie gites;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe wierzchowce lądowe (+60% prędkości):

- 30 lvl wymagany
- koszt wierzchowca: 8-10g (zależnie od reputacji, co każdy jej poziom jest zniżka 5%, aż do 20% przy Exalted)
- koszt umiejętności (75, Apprentice Riding): 28-35g

Epickie wierzchowce lądowe (+100%):

- 60 lvl
- koszt wierzchowca: 80-100g
- koszt umiejętności (150, Journeyman): 480-600g

Zwykłe latające wierzchowce (+60% na ziemii i w powietrzu):

- 70 lvl
- koszt wierzchowca: 100g
- koszt umiejętności (225, Expert): 800g

Epickie latające wierzchowce (+100% na ziemii i +280% w powietrzu)

- 70 lvl
- koszt wierzchowca: 200g
- koszt umiejętności (300, Artisan): 5000g

Wierzchowce innych frakcji dostępne są WYŁĄCZNIE albo po przez reputację (musisz mieć Exalted u danej frakcji) albo poprzez Battlegroundy (musisz uzbierać po 30 marków za Warsong Gulch, Arathi Basin i Alterac Valley - otrzymujesz 1 za przegraną walkę, 3 za wygraną). W dalszym ciągu musisz oczywiście posiadać wymaganą do jazdy umiejętność, ale nie ma żadnego znaczenia gdzie się jej nauczysz (jest uniwersalna dla wierzchowców wszystkich ras).

Warto dodać, że Paladyni oraz Warlockowie mogą kupić swoje wierzchowce jako umiejętności za marne grosze (za to te epickie, jeżeli w ogóle chce się takowy posiadać, będą kosztować o wiele więcej). Dodatkowo Druidzi posiadają umiejętności Flight Form (dostępna jako umiejętność do nauczenia się od 68 lvl) i Swift Flight Form (280%, quest) - umiejętności te mają swoje plusy i minusy: druidzi oszczędzają kupę kasy i mogą się przemieniać w ptaka od razu (co znacznie ułatwia życie), ale z drugiej strony wymaga to użycia many i można przy pomocy tej formy jedynie latać. Po za tym Inżynierzy mogą sobie zbudować zarówno zwykłą jak i epicką machinę latającą, po podobnych kosztach. Są także wierzchowce dostępne jako rzadkie dropy lub nagrody z instancji / eventów oraz Armored Netherdrake (latający z prędkością 310%) przyznawany najlepszym drużynom z Aren PvP.

EDIT: Post w odpowiedzi dla Graczomaniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wejść do folderu gdzie masz zainstalowaną grę - będą tam wszystkie patche, które ściągałeś. Poinstaluj je ręcznie. Generalnie to gra powinna je sama ściągnąć i po kliknięciu na "Finish" automatycznie je zainstalować i uruchomić grę po instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 17:30, Sth`Devilish napisał:

te mają swoje plusy i minusy: druidzi oszczędzają kupę kasy i mogą się przemieniać w
ptaka od razu (co znacznie ułatwia życie), ale z drugiej strony wymaga to użycia many
i można przy pomocy tej formy jedynie latać.

Przemiana zabiera śmieszne ilości many, nie miałem jeszcze sytuacji z jej brakiem przy transformacji, a do tego jak najbardziej jest forma "chodu", która wygląda tak samo, jak latanie, ale prędkość jest zredukowana do +100%. Jedynym prawdziwym minusem jest długość chaina, który trzeba zrobić, by formę otrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zjechali w dół z tymi mountami, aż mam ochotę do WoWa wrócic normalnie, i jeszcze te achivementy... Jak to działa, podajcie jakieś przykładowe i jakie są za nie nagrody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 18:24, mtobi napisał:

Ale zjechali w dół z tymi mountami, aż mam ochotę do WoWa wrócic normalnie, i jeszcze
te achivementy... Jak to działa, podajcie jakieś przykładowe i jakie są za nie nagrody
?

Achievementy będą dopiero w WotLK. One służą wyłącznie zabawie, ewentualnie jak ktoś chce się pochwalić co tam zdobył. Blizzard jedynie wspomniał coś krótko, że może będą za niektóre jakieś nagrody kosmetyczne (typu tabard lub pet), więc jeśli komuś achievementy nie przypadną do gustu to będzie mógł je zignorować, bo na rozgrywkę one nie wpłyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh, kapisch. A i pytanko. Tam ponoć za recruit a friend jest jakiś mount, szybkie levelowanie itp. nie pamietam dokladnie. To działa na terenie polski ? Bo mam kumpla który gra na privach w wowa (smutne, wiem) ale ma zamiar przerzucić sie na oficjalne. Mógłbym zebrac profit :P To samo pytanie o Ressurection Scroll. Co do achkow, to szkoda, bo lubie takiewyzwania :P A i ostatnie, tu dużo osób chwaliło się kluczem do bety, w jaki sposób je wygraliście/zdobyliście ? I czy można tam zalozyć sobie postac od razu na 70, bo ja mam najwyższy lvl 29 obecnie :P To sie przez ten button w manage account bierze udział w jakimś konkursie czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 17:47, DragonLord napisał:

Przemiana zabiera śmieszne ilości many, nie miałem jeszcze sytuacji z jej brakiem przy
transformacji, a do tego jak najbardziej jest forma "chodu", która wygląda tak samo,
jak latanie, ale prędkość jest zredukowana do +100%.


No racja, 13% bazowej many to faktycznie bardzo malutko (mniemam, że coś okolo 300 many?). Co do animacji chodu masz rację. Sam zapomniałem jeszcze dodać, że zrobienie questu wymaga umiejętności jeździectwa (tak więc wcale nie ma wielkich oszczędności), a w Flight Form można łatwiutko zbierać m.in. herby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się