Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2008 o 15:26, Valentino S.A. napisał:

a czemu Hunter ? fajnie się nim gra ? mógłbym chyba spróbowac skoro tak radzisz :)


Klasy istniejące w WoW podzieliłbym na takie, które leveluje się łatwe / wymagające / trudne. Te łatwe (i przyjemne) w levelowaniu to wspomniany Hunter (jako Beast Mastery Hunter po prostu wymiata w PvE, a i w PvP daje dużą obronność), Rogue (dzięki Stealth - czyli względnej niewidzialności, oraz dzięki wielu umiejętnościom znacznie ułatwiającymi walkę solo), Mage (Frost Mag potrafi praktycznie non stop trzymać wroga na dystans, do tego teleporty znacznie przyśpieszają podróże) i chyba Shaman (nie grałem, więc nie jestem pewien) oraz Druid (który jest hybrydą kilku klas: rogue, warriora i shamana, po za tym jako Feral Druid możesz nie tylko szybko levelować, ale też i służyć za "tanka" w dungeonach i trudniejszych questach).

Te nieco wymagające już doświadczenia i cierpliwości to: Warlock (częste odpoczynki, problematyczna kontrola wrogów poprzez Fear, ciągła potrzeba zbierania Soul Shardów - składników zaklęć oraz generalnie taki sobie "burst damage") i Priest (którym leveluje się raczej jako Shadow Priestem, a ten jest nieco podobny do Warlocka).

Zdecydowanie na początek nie polecam natomiast Paladyna i Warriora. Ten pierwszy nie posiada żadnej umiejętności do "pullowania" mobków (poza Avenger''s Shield, które jest talentem raczej typowo do tankowania, a nie do levelowania), przez co będzie częsty problem ze zbyt dużą ilością atakujących ciebie mobków. Po za tym generalnie nie zadaje póki co zbyt mocnych obrażeń :) Jako Warrior natomiast bez super przyjaciół, tuzina Healing Potionów na każdą godzinę gry i świetnej znajomości mechaniki gry w ogóle nie radziłbym ci zaczynać w WoW, bo jedyne co osiągniesz to maksymalne stadium irytacji i zwątpienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rogue jest łatwy, o ile pullujesz dobrze, bo przy 2 mobach jest już znacznie gorzej, jak nie załatwisz wrogów sszybko to jesteś zredukowany do wojownika, tyle, że ty nie nosisz mail/plate. Ja bym go dał do "średnich".

Ale Lock jako "częste odpoczynki i niski burst damage"? W życiu, to, za co kocham Locka, to brak odpoczynków - send pet, dot dot dot, Mana Tap, Drain Life, Drain Soul (dzięki talentowi zwraca mi 15% mojej maksymalnej many), next. Pulluje 2? Fear na jednego i doty i można go zostawić w spokoju. Większy pull? AoE Taunt VW, a potem ucieczka i po oddaleniu Sacrifice. Tak przynajmniej jest przy Affli, co do Destro to nie wiem, ale nawet jako Affli można czasem po prostu znukować 2-3 Shadowboltami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 20:47, Sth`Devilish napisał:

Te nieco wymagające już doświadczenia i cierpliwości to: Warlock (częste odpoczynki,
problematyczna kontrola wrogów poprzez Fear, ciągła potrzeba zbierania Soul Shardów -
składników zaklęć oraz generalnie taki sobie "burst damage") i Priest (którym leveluje
się raczej jako Shadow Priestem, a ten jest nieco podobny do Warlocka).


Nie mogę się zgodzić. Co do Warlocka, to wszystko się zgadza... ale tylko w przypadku levelowania jako destro (co imo jest idiotyzmem, właśnie z wymienionych przez ciebie powodów), jako affli, lock nie odczuwa czegoś takiego jak downtime, drain life+siphon cie leczy, a imp soul drain odnawia manę, dzięki czemu zwykle kończymy walkę z full hp i 80% many. Levelowanie jako affli lock nie polega na burście, tylko na dotach. Podczas levelowania nie ma żadnych problemów z shardami, jako finisher używamy drain soul tak czy siak, z powodu regenu many. Trzeba uzywać addonów aby usuwały nadmiar shardów (których wcale tak wiele się nie wykorzystuje). Swoją drogą te całe shardy to straszny system, całkiem niepotrzebny (nie dość że spell ma cooldown, to jeszcze sharda kosztuje- soulfire, shadowburn)
Priest jest podobny, a dzięki spirit tapowi downtime też jest niewielki (a jeżeli mamy draenei to jeszcze mniejszy dzięki racial priest skillowi, a jak już dostaniemy shadowfienda...)

Oczywiście jest to moja opinia, hunterem grałem tylko do 20 lvla, jeszcze mniej szamanem i magiem, więc nie mogę się wypowiedzieć o levelowaniu tymi klasami... ale ogólnie powszechna była opinia że hunter i warlock są najłatwiejsi do levelowania, szczególnie dzięki petom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 12:51, Valentino S.A. napisał:

jaką rasę i klasę wybrac na pierwsze raz ? zastanawiałem się na wojownikiem , paladynem
albo magiem i nie wiem którego było by najlepiej wybrac ?


Wojownika zdecydowanie odradzam, gdyż ciężko się nim gra- średni dmg, więc walki trochę trwają, a za to jak chcesz iść na dungeona to wypada być protem (zwłaszcza na wyższych levelach), więc trzeba się respecnąć, a to kosztuje. Paladynem nie grałem, więc się nie wypowiadam ;) Mag jest już całkiem dobrym wyborem, duży dmg, szybko zabijasz przeciwników, a do tego masz czary umożliwiające łatwą ucieczkę ;) Sam doradziłbym wziąć na początek huntera (z petem zawsze łatwiej ;)), tak samo zresztą jest i u warlocka- to była moja pierwsza postać, zresztą najbardziej ulubiona jak do tej pory, spory dmg, pet, fear, więc łatwo można sobie poradzić nawet z większymi grupami, a nawet z niektórymi elitami, a potem świetnie kosi na PvP. Dobrą klasą na początek też jest druid, można nauczyć się nieco skilli innych klas co jest całkiem przydatne, chociaż jak dla mnie drut to klasa do uciekania, bo zazwyczaj spotkania z nim kończą się na travel formie i zwiewaniu gdzie tylko się da jak straci trochę więcej niż połowę życia. Shaman też jest dobry na początek, ze względu na formę wilka-zawsze nieco szybciej biegasz, do tego dobry dmg i leczenie ;) Priesta raczej odradzam, gdyż ciężko się nim gra, średni dmg, trzeba sporo pić, jeżeli już to tylko shadow. Został jeszcze rogal, który też jest dobry dla początkującego, sporawy dmg, łatwo i szybko można ominąć "zbędne" mobki i zabrać się odrazu za cel questa. Co do ras to nie mają one według mnie, aż tak wielkiego znaczenia, jednak zawsze lepiej przeczytać info każdej z nich :P

Edit: Co do locka to po co odpoczywać? Od czego jest drain life i siphon life, a także life tap i dark pact? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 17:46, żyrafa napisał:

heh ja się dopiero dzisiaj dorwałem do kopiowania premade. Oczywiście druid, ale skopiowałem
sobie też priesta( zawsze chciałem grać priestem, ale na leveling za późno:/). Duże lagi
są? Czy da się w miarę potestować?


Lagi są jak zwykle:) Już nie tak jak na początku, ale nadal da się to odczuć - szczególnie Dalaran i...nie wiedzieć czemu Dragonblight. Komp też dostaje czasami zadyszki, no ale to już wina ramu - 3 GB to będzie coś optymalnego na Northrend. W kwestii optymalizacji muszę pogratulować Shattrath - nawet na słabszych maszynach nie ma prawa się już zaciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 22:55, Valentino S.A. napisał:

ok wybrałem huntera, mam 12 lvl i chciałbym w końcu oswoic jakiegoś peta :D tylko jak
to zrobic ? :) po drugie w co najlepiej ładowac punkty doświadczenia ?

Jeżeli wykonałeś serię questów od Hunter Trainera, powinieneś dostac skilla na łapanie pet''a.
Najlepiej levelowac w Beast Mastery, to najszybszy sposób, no i najlepsze obecnie drzewko dla hunta w raidach.
Build dla BM - http://tnij.org/bw2z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 21:54, dzordzi napisał:

3 GB to będzie coś optymalnego na Northrend.


Nie no, bez przesady... zerkałeś choćby na zużycie pamięci podczas gry? Bo Wrath przy max zasięgu widzenia, nawet 2 GB nie przekracza. Tu prędzej by chodziło o pamięć grafiki, przy dużej ilości graczy (a teraz jest ich naprawdę dużo, od czasu wprowadzenia pre-madów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, cyniczne że kiedyś jak się zapytałem jaka klasa najlepsza to wszyscy rzucali jakies głupkowate komentarze, a jeden noob mi Warriora polecił, na szczęscie dostał bana i już nikomy takich pierdół nie będzie wciskał. Od siebie powiem że pal bardzo łatwy w levelingu, tylko że ma właśnie słaby DPS, i nie jest znowu tak źle z wywabianiem przeciwników, tym bardziej że z dużą ilością i tak sobie poradzi ( nawet jak nie to BoF i już go nie ma, wróci by się zemścic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 21:54, dzordzi napisał:

3 GB to będzie coś optymalnego na Northrend


Zabawne, bo ja mam 4 GB i przy ustawieni cienii na max tracę 60 fps :) Chodzi bardziej o wydajną kartę graficzną i szybki wielordzeniowy procesor. Ale częściowo masz rację, bo 3 GB (albo nawet 4GB jak ktoś ma dual-channel) jest optymalną ilością do gry w WoW już teraz... Inaczej slideshow i mulenie się kompa przy alt+tab gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 23:41, Sth`Devilish napisał:

Zabawne, bo ja mam 4 GB i przy ustawieni cienii na max tracę 60 fps :) Chodzi bardziej
o wydajną kartę graficzną i szybki wielordzeniowy procesor. Ale częściowo masz rację,
bo 3 GB (albo nawet 4GB jak ktoś ma dual-channel) jest optymalną ilością do gry w WoW
już teraz... Inaczej slideshow i mulenie się kompa przy alt+tab gwarantowane.


Ech, no mam 1,5 GB i nie jest aż tak źle. Chociaż po prawdzie to niedawno formata robiłem, więc OS trochę bardziej wydajny.

Generalnie zależy to od tego, na ile masz zapchany system. Przed formatem OS na dzień dobry zapychał mi 600 MB, a wyłączyłem co się dało (XP x64). Teraz OS zapycha mi ~400 MB, a dla odmiany włączyłem co się dało :P (XP 32-bit)

WoW sam z siebie nie pożera nawet 1 GB teraz. We Wrathie będziesz miał ponad 1 GB po dłuższym czasie gry (po zwiedzeniu całego kontynentu może skoczy do 1200, 1300). Ale nawet teraz, grając z 1,5 GB ramu w betę, nie mam większych problemów jeśli chodzi o zacinki (po formacie), przy maksymalnym ustawieniu zasięgu widzenia. Więcej mam problemów ze spadkiem FPS w co bardziej zatłoczonych miejscach w Dalaranie (Underbelly... koszmar). Mój GeForce 6800 marnie sobie z tym radzi. IMO 2 GB spokojnie wystarczy Wrathowi.

A jak ktoś będzie miał problemy, to wystarczy zasięg widzenia przywrócić do ustawień sprzed dodatku i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 23:39, Wintesun napisał:

Heh, cyniczne że kiedyś jak się zapytałem jaka klasa najlepsza to wszyscy rzucali jakies
głupkowate komentarze, a jeden noob mi Warriora polecił, na szczęscie dostał bana i już
nikomy takich pierdół nie będzie wciskał. Od siebie powiem że pal bardzo łatwy w levelingu,
tylko że ma właśnie słaby DPS, i nie jest znowu tak źle z wywabianiem przeciwników, tym
bardziej że z dużą ilością i tak sobie poradzi ( nawet jak nie to BoF i już go nie ma,
wróci by się zemścic).

pal jest tak samo łatwy do lvlowania jak holy priest, resto droot czy prot warek >:] tylko że dmg mniej zadaje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 00:30, Michal256 napisał:

WoW sam z siebie nie pożera nawet 1 GB teraz.


Ja tam widze ogromną różnicę, szczególnie w Shattrath, na BG i w raidach. 4 GB > 1 GB jeśli idzie o wydajnośc w WoW. Po za tym jak miałem 1 GB to komp mi mulił przy przełączaniu pomiędzy aplikacjami, a teraz mogę bez przeszkód do woli alt+tabować żeby luknąć coś na wowhead/wowwiki/forum w trakcie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, na becie troche mi zamula komp, ale to wina raczej słabej karty grafiki, czyli GF8600 gt (?, tej słabszej wersji w każdym razie ;p ).

I alt-tab mogę robić bez problemu, żadnej zamuły komp nie łapie, tylko podczas gry w northrendzie.

Teraz biegam po SW ( beta) i zjada mi raptem 400 MB pamięci. ~35 FPSów jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to informacja sprzed kilku dni (czwartku), ale nie widziałem, żeby ktoś ją tutaj podawał.
Blizzard potwierdził (pierwszy raz informował o tym na WWI, ale od tamtej pory milczał na ten temat), że będzie możliwość zmieniania 2 buildów bez potrzeby płacenia za respec.
Dla tych co pierwszy raz o tym słyszą:
Będzie możliwość ustawienia 2 buildów, i przemieniania się między nimi bez potrzeby płacenia za nie. Nie wiadomo tylko w jakiej formie to będzie... czy jakiś przycisk, czy potrzeba wybrania się do trenera, czy będzie jakiś cooldown na tym itp.

Również Blizzard zapowiada, że ta możliwość ma się ukazać w pierwszej łatce po wyjściu WotLK. Oczywiście z zastrzeżeniem, że mogą się zdarzyć jakieś obsówki...

http://blue.mmo-champion.com/1/10532601983-what-ever-happened-to-spec- switching.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał 2 punkty z Endurance do Mend Pet, to ogromnie pomaga w levelowaniu z przeciwnikami z dotami/curse/poison i innymi pierdółami, w PvP nie mogą zrobić CC na peta, a strata 2% hp i 4% hp peta duża nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 23:00, graczomaniak napisał:

Build dla BM - http://tnij.org/bw2z


Jakoś ten post umknął mojej uwadze :) Na początek mała prośba - postuj buildy zrobione na http://www.wowhead.com/ , linki szybciej się wczytują i jest mniej problemów z kompatybilnością z przeglądarkami.

Teraz jeśli idzie o "Build dla BM" do levelowania, to:

- "Animal Hanlder" 2/2 jest raczej zbędne
- "Improved Aspect of Hawk" 5/5 raczej też, w buildach BM to PET ma zadawać obrażenia, a nie hunter... w WotLK może to ulec zmianie dzięki "Serpent''s Swiftness"
- "Spirint Bond" 2/2, bardzo niedoceniany talent, znacznie ogranicza czas potrzebny na odpoczynki pomiędzy walkami
- "Thick Hide" 3/3 - raczej niezbędny talent w tym buildzie, bo jeśli idzie o levelowanie, to pet musi być w stanie wszystko przytankować, a więc musi mieć jak najwyższą przeżywalność
- "Improved Mend Pet" 2/2 - nie jest takie niezbędne i da rady bez tego się obejść, ale dzięki temu że usuwa debuffy z peta może być przydatne, na pewno można rozważyć "Spirit Bond" albo "Imp Mend Pet"

PS. Oczywiście to i tak nie ma znaczenia, bo za 9 dni wyjdzie patch i wszystkie buildy trzeba będzie sklecić od nowa :) Ja pod WotLK brałbym coś takiego: http://www.wowhead.com/?talent=cVbhzgxRVuVoVVbRV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Dlaczego npc w orgimmar (obok wchodzenia na warsong gluch) ten co daje q daily w ogóle od jakiegoś tygodnia nie ma zadań ? W ogóle nie mogę wziąść tam q na wygranie w np. warsong gluch? Mogę gdzieś jeszcze brać takie q?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 16:29, dulak napisał:

Hej, mam pytanie. Dlaczego npc w orgimmar (obok wchodzenia na warsong gluch) ten co daje
q daily w ogóle od jakiegoś tygodnia nie ma zadań ? W ogóle nie mogę wziąść tam q na
wygranie w np. warsong gluch? Mogę gdzieś jeszcze brać takie q?

a który masz level? Bo na niższych niż 70 rzadko daje q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie. Czy jak mam konto trial na www.worldofwarcraft.com to jak kupie wersje europejską to bede mógł je przedłużyć, czy będe musiał zrobic konto na www.wow-europe.com? Acha i jak załóżmy zrobie konto trial i wykorzystam z niego 3 dni to zotsanie mi 7 dni + abonament czy sam abonament? Z górt Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się