Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2008 o 18:27, Choinix napisał:

Według Twojego rozumowania mogli napisać równie dobrze, że wymaga co najmniej 1 MB. Kolega
WorldWar3PL ma całkowitą rację wytykając ten błąd.
Edit: Oo, uprzedzono mnie. :)


Według mojego rozumowania (o ile w ogóle takie istnieje) między 6.5 a 7.5 GB nie ma znacznej różnicy. Obecnie 1GB to żadna wielkość, a jak ktoś ma na dysku tylko 7.5GB to jest tylko i wyłącznie jego problem a nie Blizza.

I nadal, "co najmniej" pozostaje "co najmniej". To już wasz problem jeżeli porównujecie 6.5GB do 1MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 08:44, WorldWar3PL napisał:

Nie no, niby tak, ale napisane było w czasie instalacji "You need at least 6.5 GB".


Chodzi o to, że instalator liczy wyłącznie ile będą zajmowały główne pliki gry, wspólne dla wszystkich wersji językowych. Podczas instalacji updater nie uwzględnia plików językowych poszczególnych wersji, przy szacowaniu ilości potrzebnego miejsca na dysku (te się mogą różnić, w zależności od ilości zainstalowanych language packów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko jego problem, a nie Blizza? Blizz robi gry w taki sposób, by były dostępne dla każdego - ja, ze względu na wielkość mojego dysku nie jestem w stanie udostępnić tych 8 GB miejsca - skoro producent mówi, że starczy 6.5 GB, no to okej, tyle ma starczyć.
Gdyby Blizzard rozumowało jak Ty, to kilkaset tysięcy subskrybentów ze starszymi sprzętami już dawno powinno zrezygnować z WoW. Taka moja mała uwaga. Klient nasz pan - mówimy, że tak będzie, tak robimy - albo nie piszemy WCALE i problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:05, WorldWar3PL napisał:

To tylko jego problem, a nie Blizza? Blizz robi gry w taki sposób, by były dostępne dla
każdego - ja, ze względu na wielkość mojego dysku nie jestem w stanie udostępnić tych
8 GB miejsca - skoro producent mówi, że starczy 6.5 GB, no to okej, tyle ma starczyć.


Hmm, a czy te brakujące 1.5 GB nie jest u ciebie czasem zżerane przez Pamięć Wirtualną albo Przywracanie Systemu? To drugie potrafi zająć niewyobrażalnie duże ilości miejsca, a jest raczej totalnie zbędne na komputerach, które nie służą wyłącznie do pracy / eksperymentowania z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest zżerane, ale potrzebne mi to do pracy nad renderami ;-) Dokładnie 1800 MB pamięć wirtualna pożera. Przywracanie systemu wyłączyłem.
Nieważne, dlaczego brakuje. Chodzi o to, że podali informację, która była cały 1 GB daleka od prawdy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:42, WorldWar3PL napisał:

Chodzi o to, że podali informację, która była cały 1 GB daleka od prawdy ;>


Gdybyś tak zwracał uwagę na każdą niedokładność i drążył jej temat w równie uparty sposób, to obawiam się, że nie miałbyś czasu na nic innego :<.

Pomyśl przez chwilę: jakiemu promilowi wszystkich graczy różnicę robi 1GB miejsca na dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, do głowy natychmiast przyszła mi co najmniej połowa moich znajomych... więc podejrzewam, że takich ludzi mało nie jest ;-)
Anyway. Weszły nowe talenty i teraz problem - jak tu rozwijać maga? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, jak chcesz chodzić na radiy, to Fire, +50% do crita jest boskie. No, ale teraz obniżyli życie mobków na instantach o 30%, a Frost, szczególnie z dwoma nowymi talentami Mind Freeze i Fingers of Frost (15% szansy na instant fireballa 0 many i 15% szansy że twoje dwa następne spelle będą waliły w cel, jakby był Frozen) na pve też daje rade, a na pvp to jest czysta poezja. Arcane nie sprawdzałem, jednak mimo barrage i kilku innych talentów bym go nie polecał.
Dobra, pomimo tego bełkotu po prostu polecam teraz Frosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 21:10, mic02 napisał:

Standardowo, jak chcesz chodzić na radiy, to Fire, +50% do crita jest boskie. No, ale
teraz obniżyli życie mobków na instantach o 30%, a Frost, szczególnie z dwoma nowymi
talentami Mind Freeze i Fingers of Frost (15% szansy na instant fireballa 0 many i 15%
szansy że twoje dwa następne spelle będą waliły w cel, jakby był Frozen) na pve też daje
rade, a na pvp to jest czysta poezja. Arcane nie sprawdzałem, jednak mimo barrage i kilku
innych talentów bym go nie polecał.
Dobra, pomimo tego bełkotu po prostu polecam teraz Frosta.

moj mag jest ubrany w totalnie crapowaty gear i nie poechantowane itemk poza kijem oraz łatkami z 10 stam jade ma 2/0/reszta i powiem ze gra mi sie wreszcz bosko, pomimo ww crapowatego gearu staje jak rowny z rownym w 1na1 z s3 palkami, warkami feralami/boomkinami/rogalami i wychodze obronna ręką z trupem pod stopami, czuć żę frost był projektowany do pvp. "zyskalismy" tez nowy spell zwany invisibility (w poprzedniej formie było to nie do przyjęcia, tandeta) jeszcze tylko miech dostane glifa ktory elminuje posiadania piorek do slow fall i bg znów staną sie moją pasją ;D potem już tylko icy veins (pominąlem go na razie z tego powodu że na bg ciężko użyć go w odpowiednim momencie a żę zasoby talentowe miałem ograniczone więc...) +glif na zerwanie spowalniaczy po użycieu icy veins i.. ahhh ;D teraz tylko zbiore jakiś gear z bg czy coś, popracuje nad gearem i będzie pięknie (o ile mi frosta nie znerfuja ^^) jedyny problem to to żę mag teraz strasznie taki "dziki" jest tzn dość łątwo pada i nie ze względu na zmiane swoich skili i talentów ( survival wręcz wzrosła frosta) ale na "kopa" innych klas i np. vs. palek retri MUSZE trzymać się jak najdalej od niego (co nie jest jakoś niesamowicie trudne) bo babel +skrzydalka potrafią zrobić z d** garaż ;) arcane i fire jeszce nie testowałem ale wygląda na to żę też złe nie są bo do dzisiaj poza mną innego deep frost maga nie widziałem ^^ chyba że sie ja ośmieszam grając tym specem, ale to się wytnie/zobaczy 8D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:05, WorldWar3PL napisał:

To tylko jego problem, a nie Blizza? Blizz robi gry w taki sposób, by były dostępne dla
każdego - ja, ze względu na wielkość mojego dysku nie jestem w stanie udostępnić tych
8 GB miejsca - skoro producent mówi, że starczy 6.5 GB, no to okej, tyle ma starczyć.


Daj spokój, napisaliby że update potrzebuje więcej to i tak wiele by to nie zmieniło. Jeśli nie jesteś w stanie zwolnić tyle miejsca na dysku, to co ci to da że napiszą? A jak jesteś, to i tak to zrobisz.

Też mnie to wiele razy wnerwiło przy poprzednich patchach, w końcu jednak dysk mi wysiadł, teraz mam nowy większy i mam spokój :)

Bardziej jednak denerwują mnie inne samorozpakowujące się instalatory niektórych programów. Dajmy na to takie Nero. Nie dość że ściąga się sporą ilość, potem jeszcze rozpakowuje to zanim w ogóle pozwoli zacząć instalacje (jakby cholera nie mogło instalować się bezpośrednio ze spakowanego), jeśli anulujesz rozpakowywanie to zostawia wszystkie śmiecie w tempie, to jeszcze przy anulowaniu komuś udało się wynaleźć genialny sposób na wprowadzenie dodatkowego zamieszania. Na pytanie o potwierdzenie anulowania, twórcom programu udało się znaleźć trzy możliwe odpowiedzi. Są to Yes, No i Cancel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze zmian wprowadzonych na locku jestem całkowicie zadowolony, testowałem już i demono z demon formą i affli z hauntem, obydwa sprawują się po prostu rewelacyjnie, jednak wymagają nieco innej taktyki, tak czy siak zapewniają z powodzeniem za każdym razem zazwyczaj pierwsze\drugie miejsce w dpsie na wszelkich bg ;) Ciekawe jak szybko wydadzą patcha osłabiającego tę klasę :) Swoją drogą interesujące nawet te achievementy, najlepszy jest bodajże For The Horde (zabić przywódców alianckich), pytanie tylko czy znajdą się tacy szaleńcy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 18:26, WorldWar3PL napisał:

... i czy tylko mi gra ładuje się znacznie szybciej?


Bez addonów (albo jedynie z minimalistycznymi) gra oczywiście, że ładuje się szybciej, nawet kilka razy szybciej. Gra przy ładowaniu się wrzuca do pamięci podstawowe i potrzebne na daną chwilę pliki gry oraz wszystkie pliki addonów, a jako że niektóre addony ważą więcej niż np zestaw tekstur w co mniejszych instancjach, to ładowanie gry potrafi się przez nie znacznie wydłużyć :)

Tak czy siak, zmian nie zauważyłem, bo i takowych nie było. Wniosek prosty - wspomniałem już o nim powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 22:14, Cat In A Bag napisał:

Swoją drogą interesujące nawet te achievementy, najlepszy jest
bodajże For The Horde (zabić przywódców alianckich), pytanie tylko czy znajdą się tacy
szaleńcy xD

Bez obaw, znajdą się. Szkoda tylko, że achievementy nie liczą starych zabić, o ile jednak w tym przypadku mogło to być zamierzone o tyle w niektórych przypadkach achievementy są zbugowane. Tzn., np. ja nie mam około połowy heroiców z Outlandu zaliczonych, mimo, że wszystkie zrobiłem w przeszłości wiele razy. Co ciekawe jest to dość losowe, np. Arcatraz mi zaliczyło, ale Blood Furnace już nie. Jestem trochę rozczarowany, że wiele rzeczy trzeba ponownie robić (zresztą wątpię, abym to wszystko ponownie robił, trochę strata czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 22:14, Cat In A Bag napisał:

najlepszy jest
bodajże For The Horde (zabić przywódców alianckich), pytanie tylko czy znajdą się tacy
szaleńcy xD


Bywali tacy, robiło się raidy, których celem było ubicie czyjegoś lidera rasowego :) Teraz jedynie Blizzard bardziej do tego zachęcił, ale mimo to z raidowaniem miast i tak nadal jest problematycznie: ciągły i bezsensownie rozwiązany spawn/respawn guardów, nieco rozczarowujący bossowie, lag i pady serwera spowodowane przeciążeniem, no i po jednej nieudanej próbie można już generalnie pakować walizki i wracać do domu, bo jest problem ze zregenerowaniem i przegrupowaniem się po wipie i całej masie graczy broniących ich przywódców.

@ Czedwik - mnie bardzo boli to, że na postaci na której kilkanascie razy ubiłem Ragnarosa, Nefariana, Ossiriana i Hakkara nie mam w ogóle achievmentów z nimi powiązanych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 22:36, Sth`Devilish napisał:

Bywali tacy, robiło się raidy, których celem było ubicie czyjegoś lidera rasowego :)
Teraz jedynie Blizzard bardziej do tego zachęcił, ale mimo to z raidowaniem miast i tak
nadal jest problematycznie: ciągły i bezsensownie rozwiązany spawn/respawn guardów, nieco
rozczarowujący bossowie, lag i pady serwera spowodowane przeciążeniem, no i po jednej
nieudanej próbie można już generalnie pakować walizki i wracać do domu, bo jest problem
ze zregenerowaniem i przegrupowaniem się po wipie i całej masie graczy broniących ich
przywódców.

>

Ano, sam kiedyś brałem udział w ataku na SW jednak jak ledwo udało nam się wejść do miasta to zaraz padliśmy (a trochę luda było, ale co z tego jak wystarczy kilka osób z aoe i odnawiający się strażnicy i po zabawie). Tak jak już wspominałeś najgorsze w tym wszystkim jest to, że groby są strasznie daleko, więc po śmierci to już koniec zabawy. Gdyby zrobić grób pod samym SW na pewno bitwa byłaby bardziej zażarta. Co do samych bossów to wiem tylko, że króla chyba łatwo zabić, bo o ile pamiętam to mobek na 5 lvl, reszty to nie wiem bo w allach grałem raz i to bardzo krótko xD Mimo wszystko nagroda jest całkiem kusząca z tym niedźwiadkiem bojowym, kto wie może jak nieco ludzie się uspokoją po patchu to się o tym pomyśli, na razie jednak są zbyt duże tłumy w stolicach :) Śmieszy mnie też tytuł Jenkinsa, dawno tylu ludzi w BRD nie widziałem xD I jeszcze takie pytanko, jakie glify są najlepsze dla locka? Na razie wyposażyłem się w zwiększający hp z hsa i zmniejszający koszt many za shadowbolta. Nie wiem czemu nie widzę też żadnych minorów na AH, jedynie same major, też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się