Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Różnie bywa. Raz mogłem grać, mimo że abonament skończył się 3 dni temu. Innym razem gra wyświetlała informację o końcu abonamentu akurat wtedy kiedy miał się kończyć :P

Jaka operacja?? Jak podaje się nr karty to albo wyskakuje Success (i mamy opłacony abonament), albo wyskakuje błąd (i nie mamy opłaconego abonamentu). Nigdy nie miałem czegoś takiego jak "pending" w płaceniu kartą. Operacja odbywa się natychmiastowo.

Pending pojawia się przy informacji o abonamencie - Active - obecna subskrypcja, Pending - nadchodząca. Jeśli jest Pending tzn., że masz wykupiony abonament na dłużej i będzie on aktywny dopiero jak Active się skończy.

Najlepiej podeślij screena z Payment History.

@Dulak
Płacenie kartą kredytową jest wygodniejsze niż płacenie pre paid (online lub nie). Wystarczy raz podać nr karty i abonament sam się opłaca :D Do tego możemy wykupić 3 lub 6 miesięcy w przód (ze zniżką). A to, że ludzie mają problemy z płaceniem kartą czy prepaidem to wynik ich niewiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 16:46, CH1CKEN napisał:

Różnie bywa. Raz mogłem grać, mimo że abonament skończył się 3 dni temu. Innym razem
gra wyświetlała informację o końcu abonamentu akurat wtedy kiedy miał się kończyć :P


Chyba też tak kiedyś miałem. Jest też takie coś, że przykładowo właśnie dzisiaj kończy mi się opłacony miesiąc o godz 18:58. Jeżeli po tym czasie się wyloguje/dostanę disconnect to na 99% już nie pogram, ale tak długo jak będę zalogowany będe mógł grać do upadłego (dosłownie) za darmo :) Oczywiście tylko tak żartuję, ale teorytycznie jak uda ci się być zalogowanym przez tak długo to można tak teorytycznie nawet jeden tydzień gry więcej mieć xP Tak ten system działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 16:46, CH1CKEN napisał:

Pending pojawia się przy informacji o abonamencie - Active - obecna subskrypcja, Pending
- nadchodząca. Jeśli jest Pending tzn., że masz wykupiony abonament na dłużej i będzie
on aktywny dopiero jak Active się skończy.


Weź pod uwagę fakt, że nadchodząca subskrypcja pozostaje wciąż subskrypcją nadchodzącą, po wygaśnięciu aktywnej, zanim pieniądze zostaną pobrane. Blizz nie pobiera pieniędzy natychmiast. Prawdopodobnie jest to związane z dużą ilością poleceń wykonania opłaty w jednej chwili. Zresztą nic dziwnego - zbliża się Wrath, pojawił się patch, ludzie wracają do WoWa, chcą zapłacić za grę to system się zapycha. Żeby nie przedłużać czasu powrotu do gry, Blizz zakłada że podane dane są poprawne (a w szczególności w przypadku osób które już wcześniej płaciły tą samą kartą) i uaktywnia konto od razu, dopiero potem pobiera pieniądze. Czas między wygaśnięciem subskrypcji a pobraniem pieniędzy za nową subskrypcję jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:27, Sth`Devilish napisał:

(dosłownie) za darmo :) Oczywiście tylko tak żartuję, ale teorytycznie jak uda ci się
być zalogowanym przez tak długo to można tak teorytycznie nawet jeden tydzień gry więcej
mieć xP Tak ten system działa.


Podejrzewałem, że to może tak działać. Tylko Astropath napisał tutaj już po dzisiejszym maintenance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy może mi ktoś poradzić, bo mam dylemat. Nie wie czy wybrać paladyna czy druida. Może mi ktoś powiedzieć którą klasą jest lepsza zabawa (nie musze byc najlepszy w pvp, chce sie tylko dobrze bawić). Bardzo podoba mi sie feral druid (chyba tak sie pisze, chodzi o zamiane w niedzwiedzia itd). A w palku, że ma dobry def i trudniej nim pasc niż druidem (no i prawie darmowy mount, który mi sie podoba). Za porady z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fun to zdecydowanie Druid, takie miśki przecież wyglądają wręcz uroczo, może nawet dla pala tym mountem dodatkowym nie masz się co przejmowac, gdyż złoto zawsze można zarobic, a druid i tak szybciej się porusza w formie niektórych zwierząt ( nie mówiąc o tym że w chwilach zagrożenia zamienisz się w pantere i uciekniesz, a w przypadku pala czeka Cię brutalna katastrofa). Z tym defem pala bym nie przesadzał, Druid w formie miśka i tak ma więcej HP. Rzeczywiście można palem się pobawic w survival horror, ale i druid resto nie słabizna. Ogólnie polecam Druida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś pewny kogo wolisz losuj :P Na serio, zależy po prostu co Ci się bardziej podoba. I druid i paladyn jak chcesz mogą być tankiem, healerem lub też dpsem. Mnie osobiście bardziej się podoba paladyn, ale to twoja decyzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 19:59, Cieju09 napisał:

A w palku, że ma dobry def i trudniej nim pasc niż druidem
(no i prawie darmowy mount, który mi sie podoba).


Wcale nie taki darmowy. Za normalnego płaci się co prawda mało, ale ponoć koszta innych skill są pod to zbalansowane tak aby nikt tu nie oszczędzał strasznie kasy. Po za tym na epickiego to już trochę kasy będziesz musiał wydać (może nie tyle co na normalne epicki u vendorów, ale na pewno składniki potrzebne do questa tanie nie są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje addonow jesli morzecie to podajecie

1. nazwe addonu
2. właściwości addonu
3. link do jego poprania
4.porosilbym o podawanie wiecej niz 1 ale jak zna 1 to moze byc
5. instrukcjia wgrania addonu

za ta pomoc w wszystkich punktach dziekuje

wrazie gdyby ta informacja miala znaczenie gram palladynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 19:59, Cieju09 napisał:

Witam
Czy może mi ktoś poradzić, bo mam dylemat. Nie wie czy wybrać paladyna czy druida. Może
mi ktoś powiedzieć którą klasą jest lepsza zabawa (nie musze byc najlepszy w pvp, chce
sie tylko dobrze bawić). Bardzo podoba mi sie feral druid (chyba tak sie pisze, chodzi
o zamiane w niedzwiedzia itd). A w palku, że ma dobry def i trudniej nim pasc niż druidem
(no i prawie darmowy mount, który mi sie podoba). Za porady z gory dziekuje


Druid jest o tyle przyjemny, że bardzo różnorodny. Może walczyć wręcz na kilka różnych sposobów (normalnie, wspierając się magią, jak wojownik korzystając z rage, jak rogue używając energii), albo rzucać zaklęcia z drugiej linii. Jest jedną z dwóch klas, które mają skradanie i porusza się dość szybko nawet bez mounta - na 16 poziomie otrzymuje formę, która pozwala oddychać pod wodą i poruszać się w niej z 150% szybkości, ale niestety jest cienka w walce. Na 30 dostaje formę podróżną (+40% szybkości), a wcześniej (na 20) formę kota, która przy paru punktach wydanych w Feral może poruszać się +30% szybciej niż normalnie.
Mam druida na 35 poziomie i największy problem z nim miałem między poziomami 10 a 20, bo misiek służy jako tank, więc w solowaniu jest słabszy i mnie zwyczajnie nudził. Ale na 20 dostaje się kota, który zmienia bardzo dużo, zwłaszcza jeśli inwestuje się w Feral. Przy okazji, Restoration ma pare talentów, które się z Feral komponują, a po nowych patchu zostały wzmocnione. Zwłaszcza ten dający szansę na zyskanie pewnej ilości rage albo energii zaraz po przemianie jest teraz silny, a jest to talent pierwszego poziomu. Teraz przy pięciu punktach ma się 100% szansy na uzyskanie 100 energii, chociaż nadal tylko 10 rage i mam podejrzenie, że Blizzard tutaj popełnił jakiś błąd i to obetnie. Niemniej pozwala to na rozpoczęcie walki w normalnej postaci, rzucenie paru zaklęć (a Druid ma całkiem fajnego DoT i kilka niezłych HoT), błyskawiczną przemianę w kota, który od razu może walczyć.
Paladyn z kolei jest mocny. Robiłem niedawno jednego wg wskazówek Sth''Devilisha (obecnie poziom 27) i postać zwyczajnie wymiata w PvE. U Draenei w pojedynkę wykonałem trzy questy grupowe (jeden dwukrotnie, bo chciałem pomóc innemu graczowi, a on miał jakieś lagi albo go rozłączyło. W każdym razie ponad połowę questa wykonałem za niego ja). Jest bardzo dobry zarówno w obronie jak i ataku, może się spokojnie bić z mobami o kilka poziomów wyższymi (chociaż nie należy przesadzać, bo przy dużej różnicy będą częste missy), albo paroma naraz. Gra się bardzo przyjemnie i szybko awansuje. Główny problem paladyna to brak ataków na odległość, przez co ciężko jest dobić uciekających przeciwników (co akurat u paladyna nie zawsze jest problemem, bo i tak wrócą, czasami ściągając kolejnych, a paladyn sobie spokojnie daje radę w takich sytuacjach) i bardzo ciężko pullować (w niektórych miejscach stoją mieszane grupy kilku wojowników i casterów bardzo blisko siebie. Praktycznie tylko raz miałem przez to problemy). Daje się temu odrobinę zaradzić np. korzystając z dynamitu. Może to być nawet ten najbardziej podstawowy, obrażenia będą niewielkie, ale chodzi przecież nie o zabicie przeciwnika takim atakiem, tylko zwrócenie jego uwagi i wyciągnięcie.

I jeszcze coś, czego pewnie część ludzi by Ci odradzała, a ja jednak podrzucę - zrób sobie obie postacie. Jest to złe rozwiązanie jeśli chcesz jak najszybciej dojść do poziomu 70, ale mnie bardziej interesuje poznawanie świata i dobra zabawa przy tym. Mogę sobie awansować stosunkowo powoli, jeśli przez cały czas gra będzie ciekawa. Przy tym granie jedną klasą nudzi mnie po jakimś czasie i wtedy odstawiam ją i przeskakuję na postać o innej mechanice (ten paladyn to postać którą gram najdłużej bez przerwy i jeszcze nie mam dość). A że ostatnio zdarzyło mi się że serwer na którym mam druida był zbyt mocno oblegany i nie mogłem wejść, polecałbym zrobić sobie jedną postać na jednym serwerze, a drugą na innym. Zrobić obiema po tym 10 poziomie i jedną odstawić do gospody, a drugą grać. Jeśli poczujesz znużenie pierwszą postacią, odstaw ją, pograj drugą. Dodatkowo jedna może być z Hordy a druga z Sojuszu, co pozwoli częściowo questować w innych miejscach i spojrzeć na niektóre rzeczy z punktu widzenia obu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje addonow jesli morzecie to podajecie

1. nazwe addonu
2. właściwości addonu
3. link do jego poprania
4.porosilbym o podawanie wiecej niz 1 ale jak zna 1 to moze byc
5. instrukcjia wgrania addonu

za ta pomoc w wszystkich punktach dziekuje

wrazie gdyby ta informacja miala znaczenie gram palladynem


prosze mnie zmieniac tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 11:46, orzech76 napisał:

prosze mnie zmieniac tematu

Uh, a od kiedy to tylko i wyłącznie twój temat? Plus "potrzebuje addonu" to coś mało konkretne, addonów są tysiące, chyba nie oczekujesz listy wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 11:46, orzech76 napisał:

prosze mnie zmieniac tematu


ROTFL.

1. TrackThat! v1.0.0
2. "TrackThat! was designed in response to the Improved Tracking talent, introduced in the WoW 3 patch. The increase of 5% damage to targets being tracked is nice, but the mechanic of switching tracking types in-game isn''t nice at all, just annoying!"
3. http://wowui.worldofwar.net/?p=mod&m=6617
5. rozpakowujesz do World of Warcraft-->Interface-->Addons

Jakie pytanie taka odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no domrze wiec chodzi mi o 1 addon ktory w zadaniach mowi mi po polsku gdzie mam isc co zrobic i takie tam i jeszce przydaloby sie cos zeby szybciej nabijac level jesli takie cos jest ale glownie mi chodzi o ten addon co pozwla mi w questach wiedziec po polsku gdzie mam isc i co zrobic zeby go wykonac prosze o lin do sciagniecia

prosze nie zmieniac tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Teoretycznie myślałem nad WoW, w celu wypróbowania i ew. grania. Teraz kilka pytań:
- czy WotLK przyda się początkującemu graczowi czy z kupnem poczekać?
- czy Warlock/Forsaken to dobry wybór? Zawsze necromancerzy najbardziej mnie interesowali i tylko nad tym się poważne zastanawiałem,
- jeśli Warlock, to czy inwestowanie w Demonology jest w ogóle opłacalne? Jak nie, to w co inwestować na początku?,

I na koniec małe pytanie - dlaczego właśnie WoW mógłby być MMO dla mnie? Gram (czy też grałem, to się zobaczy) w GW, ale w tej grze "bez farmu exp itp." jest strasznie tego farmu dużo, tyle że ukrytego... Szukam czegoś do relaksu, ciekawej rozrywki, z dobrą atmosferą i klimatem. Universum Warcrafta uwielbiam, więc skierowałem myśli w tą stronę. I czy w WoW na prawdę nie ma jako takiej "fabuły" ? Ogółem, prosiłbym o obiektywne podsumowanie plusów/minusów WoWa. Szukałem posta w tym temacie z czymś takim, ale niestety nie znalazłem ;-)

Pozdrawiam.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 12:30, orzech76 napisał:

no domrze wiec chodzi mi o 1 addon ktory w zadaniach mowi mi po polsku gdzie mam
isc co zrobic i takie tam i jeszce przydaloby sie cos zeby szybciej nabijac level
jesli takie cos jest ale glownie mi chodzi o ten addon co pozwla mi w questach wiedziec
po polsku gdzie mam isc i co zrobic zeby go wykonac prosze o lin do sciagniecia


prosze nie zmieniac tematu


Nie ma takich addonów po Polsku. Jest Quest Helper ( http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/quest-helper.aspx ) po Angielsku. Pokazuje gdzie masz iść zrobić questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem który dotyczy questu rogala. To jest quest na robienie trucizn. Problem polega na tym ze gdy otwarłem skrzynie zostałem zatruty jakas trucizna i nie wiedziałem ze ona jest potrzebna do q wiec kumpel mi ja zdjął. I teraz nie wiem co mam zrobic. Prosze o pomoc. Probowałem wziąsc jeszcze raz ten q i się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dziwna sprawa ^^ Abandon Quest zawsze działał ;]
Masz błąd ;/ Sam z tym raczej nie wiele zrobisz więc może napisz do GM lub admina na serwie niech z tym powalczy.

Miałem kiedyś podobny problem na Toxix WoW. Naprawili ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 11:33, pkapis napisał:

pięciu punktach ma się 100% szansy na uzyskanie 100 energii, chociaż nadal tylko 10 rage
i mam podejrzenie, że Blizzard tutaj popełnił jakiś błąd i to obetnie. Niemniej pozwala
to na rozpoczęcie walki w normalnej postaci, rzucenie paru zaklęć (a Druid ma całkiem
fajnego DoT i kilka niezłych HoT), błyskawiczną przemianę w kota, który od razu może
walczyć.

O ile drugie zdanie jest poprawne, to pierwsze jest błędna i jest to znerfienie tego talentu patrząc na pryzmat PvE (i buff pod PvP). Wcześniej druidem w formie kota przy energii bliskiej 0 można było "wyskoczyć" do normalnej a następnie do kociej z 40energy zyskując kilkanaście punktów (powershifting), teraz energia odnawia się w tle, tak więc tak czy owak musisz pewien czas poczekać (bo to nie jest tak, że dostajesz 100 energii, tylko że w innych formach energia dalej Ci się regeneruje do pewnej maksymalnej ilości).

Co do pala - zaraz go znerfią, teraz jest po prostu OP :P.


@Kamil.sk
Nie musisz mieć tej trucizny na sobie (potrzeba Ci tylko ta fiolka ze skrzynki), sprawdź tylko wymagania questa, jednym z nich jest zdobycie klucza od goblina z dołu wieży przez Pickpocket, być może go ominąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się