Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2008 o 14:01, Kamil.sk napisał:

Mi ta klątwę zdjął druid. I teraz nie mogę oddac questa temu gnomowi co mam sie poddac
badaniom. I nie wiem co mam zrobic bo musze miec ta klatwe na sobie zeby ten gnom mogl
mi dac q na znalezenie skladnikow na oddrucie. Jak ty to zrobilas bez tej klatwy?


Trzeba wziąć od gnoma questa, on powie że źle wyglądasz i trzeba cię zbadać. Wtedy trzeba się położyć (odpowiednia komenda w panelu "emote"-nie pamiętam dokładnie która). On cie zbada i potem dostaniesz questa żeby zdobyć składniki.

Wydaje mi się, że zrobienie questa z gnomem nie jest konieczne, idź do trenera i sprawdź, czy możesz się uczyć sporządzania trucizn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ten klucz to na pewno z duskwwod był? bo ja pamiętam żę wystarczyło jednego z truposzy plątających się koło więży sapnąć i oskubać z kluczyka iść do więży otworzyć kuferek(dostawało się debuffa który uniemożliwiał użycie skradania przez 7! dni ;P) ale trzeba było zrobić następnego q na antidotum (łatwiutki- zebrać kilka itemkó tylko, nawet z sw się nie wychodziło) plusem tego q było nie tyle zdjęcie tego poisonka (mógł to przecież zrobić każdy mag/priest/druid/szaman z odpowiednim skilem albo samemu... coż... odwiedzając tamten świat ;P) ale prezen w postaci recepty na thiste tea (fajna sprawa przynajmniej do 40 lvlu) i tyle wszystkiego ;]

ale proszę o odpowiedz bo może coś przeoczyłem, bo o żadnym kluczu z duskwood nie wiedziałem (choć w szystko działo się w pobliżu duskwood)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajny q i bardzo mi się spodobał ;D ale tak- tzn. nie- ten q nie jest konieczny do zrobienia ;)

edit: ojjjj..... zapomniałbym... przecież już nie ma rogal skila do tworzenia trucizn od 3.0.2.... więc nie wiem jak tyo teraz wygląda ;( może znowu blizz coś zmaścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1. Mam triala, czy jeśli kupię Battle Chest za 8 dni (kończy się trial), to mogę kontynuować konto?
2. Ogólnie najbardziej chciałbym grać `krasnalami` ale mój kumpel od dawna gra orkami. Jako iż chcemy razem pograć, zdecyduję się na hordę, raczej orki. I teraz pytanko, czy grając orkami będę długo podróżował po tych `pomarańczowych` terenach? Nie przepadam za tymi pustkowiami ;]

Z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 14:57, Xlol1 napisał:

1. Mam triala, czy jeśli kupię Battle Chest za 8 dni (kończy się trial), to mogę kontynuować
konto?


Tak, wystarczy że zrobisz z niego pełne konto wpisując klucz z podstawki i będziesz mógł dalej kontynuować grę.

Dnia 30.10.2008 o 14:57, Xlol1 napisał:

I teraz pytanko, czy
grając orkami będę długo podróżował po tych `pomarańczowych` terenach? Nie przepadam
za tymi pustkowiami ;]


To nieistotne, w Durotarze tak samo jak w każdej innej startowej lokacji wbija się te 10-14 lvli w ciągu ledwie paru dni i potem nie musisz już tam wracać dopóki tego nie chcesz :) Skup się raczej na tym jakie rasy się tobie podobają z wyglądu / charakteru / raciali (każda ma inne, Orkowie akurat mają bardzo dobre raciale). Po za tym nic nie stoji na przeszkodzie żebyś np zaczął grę jako Tauren albo Undead, musisz jedynie dotrzeć do Durotaru i nadal możesz z kolegą wspólnie levelować (albo na odwrót, on do ciebie) :) Jakbyś się na to zdecydował, to wal śmiało, napiszemy tobie jak gdzie dotrzeć (generalnie to tylko jako Tauren trzeba sporo przebiec).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 13:52, wrzasker napisał:

To może jeszcze tylko wspomnę o jednej malutkiej rzeczy... ^^
Kasa z dotacji jakie idą na ten serwer jest płacona w części za prawa autorskie dla twórcy
gra a po części na modernizację serwera. Swojego czasu można było znaleźć o tym znaleźć
wzmiankę na forum tego właśnie serwera.


Haha, dobre :D Jeszcze niech napiszą, że 1% dotacji idzie na posiłki dla głodnych dzieci w Afryce. Gość zwyczajnie sobie na was zarabia kasę i jeszcze bezczelnie kłamie, podrobić fakturę to też nie problem... To już nawet podchodzi bardzo poważnie pod przestępstwo gospodarcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 14:57, Xlol1 napisał:

Mam kilka pytań:


Sth''Devilish już ładnie odpowiedział. Ja jeszcze dodam od siebie:

Dnia 30.10.2008 o 14:57, Xlol1 napisał:

1. Mam triala, czy jeśli kupię Battle Chest za 8 dni (kończy się trial), to mogę kontynuować
konto?


Trial i jego podniesienie do pełnej wersji to tak naprawdę najlepszy sposób. Jeśli zakładałbyś pełne konto od razu, bez triala, musiałbyś podać numer karty kredytowej albo prepaida od razu. Oczywiście nadal miałbyś też darmowy miesiąc. Chyba, że Blizzard ostatnio coś zmienił.

Dnia 30.10.2008 o 14:57, Xlol1 napisał:

2. Ogólnie najbardziej chciałbym grać `krasnalami` ale mój kumpel od dawna gra orkami.
Jako iż chcemy razem pograć, zdecyduję się na hordę, raczej orki. I teraz pytanko, czy
grając orkami będę długo podróżował po tych `pomarańczowych` terenach? Nie przepadam
za tymi pustkowiami ;]


Z Durotar wychodzi się szybko. W zasadzie już na 10 poziomie można, a nawet jeśli jeszcze chwilę posiedzisz, to i tak niedługo. Inna sprawa, że Barrens (dla poziomów 10-20) jest również pustawe, chociaż w innej tonacji. Za to na ok. 20 poziomie możesz się przenieść do Ashenvale, które już jest bardzo zielonym, dużym, pełnym życia lasem. Jeśli masz Burning Crusade (a przy battle chest masz, jak mi się zdaje) możesz też zamiast do Barrens przejść się do terenów Blood Elfów. Chociaż nie mam pojęcia jak wyglądają, słyszałem że stanowią ciekawą alternatywę. A jeśli nie lubicie Durrotar, to do Undeadów można się dostać bardzo prosto. Tam jest zupełnie inny klimat.
Rasę wybierz raczej ze względu na wygląd i klasę którą chcesz grać. Trolle startują w tym samym miejscu co Orki, a pozostali mogą się do nich całkiem łatwo dostać. Sojusz miał do niedawna dużo trudniej z takim połączeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 13:58, wrzasker napisał:

Pozdrawiam i dzięki za wymianę poglądów )


A ja pozostanę na stanowisku, że prywatne serwery WoWa, to pirackie serwery.
Przykro mi, ale ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 15:24, pkapis napisał:

terenów Blood Elfów. Chociaż nie mam pojęcia jak wyglądają, słyszałem że stanowią
ciekawą alternatywę.


Jak nie masz jak masz? A kto mi przez ramię podglądał jak się oswajałam z BE warlockiem?

Zasadniczo Blood Elfy mają strasznie taki słodki i cukierkowy wręcz krajobraz, który "przez środek" krainy szpeci Death Scar (pozostałość po Scourge i zniszczeniu Sunwell). A kraina do której się przechodzi na 10+ lvl przypomina Duskwood, tylko ruinki nie są w architekturze ludzkiej ale High Elfów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 16:49, Fumiko napisał:

Jak nie masz jak masz? A kto mi przez ramię podglądał jak się oswajałam z BE warlockiem?


Nie zaglądałem Ci zbyt często i raczej nie zwracałem uwagi gdzie akurat questowałaś. A sam nigdy Blood Elfem nie wyszedłem powyżej 10 poziomu. Jakoś nie mogę się przekonać do tej rasy. Mają ładny wygląd, niezłą historię i klimat, a ja z każdego BE rezygnuję po chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 14:35, SoieR napisał:

a ten klucz to na pewno z duskwwod był?


Jak się dłużej zastanowić to faktycznie, nie z Duskwood tylko się okradało zombiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:38, Mr.M napisał:

Mam jedno małe pytanie - na jakim serwerze grywacie i byście mi go polecili? :)


Alliance: Blade''s Edge, Horde: Bronzebeard. Pierwszy ma ponoć kiepskie ceny na AH, a co do drugiego to jeszcze nie wiem, mi się tam na obu gra dobrze.

Dnia 30.10.2008 o 17:38, Mr.M napisał:

No i prosiłbym o odp. na tego posta -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=27247


Co do warlocków to obecnie wszyscy chyba idą w destruction...

A, taki edit: jak Ci początkowo warlock będzie bokiem wychodził to go na chwilę zostaw i poducz się grania innym charem, mi nie szło, nie szło, aż wzięłam szamana i zaskoczyło (zawsze lubiłam hybrydówki) ale przekonałam się, że jednak "gaming skill" też swoje robi i teraz bez problemu gram klasami, które na początku sprawiały mi problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:38, Mr.M napisał:

Mam jedno małe pytanie - na jakim serwerze grywacie i byście mi go polecili? :)

No i prosiłbym o odp. na tego posta -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=27247

Nigdy nie ma uniwersalnej odpowiedzi na "dobry serwer". Powszechnie uważany za "polski" jest Burning Legion, ale też ta polskość nie zawsze w pozytywny sposób się przejawia. A na innych - nic się szczególnie nie wyróżnia dla przeciętnego gracza. Forumowicze nie są skupieni w jednym miejscu i co byś nie wybrał, nie napotkasz na zbyt wielu.

A dalej:
WotlK zaczyna się zasadniczo od 70lvla - minimum 68 by dostać się na tamtejsze tereny. Jeśli bardzo chcesz Death Knighta, to od 55 - tak czy inaczej, dla nowej osoby to co najmniej kilka tygodni, zanim to osiągnie, chyba, że jest jakimś maniakiem, ale wtedy raczej byś się nie pytał.
Klasa - z wyborem "dobrej klasy" jest jak z serwerem, tylko gorzej, to z gatunku tych pytań co się przewijają co pare stron i zawsze są tak samo pozbawione sensu.
Demonology - Blizzard bardzo dąży do promowania wszystkich 3 speców locka. W TBC Destruction zostawiał wszystko w tyle. W WotLK Affliction dostał porządny buff. Demonology też się poprawiło, ale ma chyba jeszcze jakieś braki - ale nie na tyle poważne, by je skreślać. Na pewno jest lepiej jak było i można spokojnie tym próbować.

Fabuła - jest, tyle, że większość ludzi jak wiadomo nie lubi myśleć i dużo czytać, więc nie czytają questów, nie słuchają NPCów, nie przeglądają książek. Stąd też znane sytuacje, że klikając zawzięcie "YESYESYES" na questach, brali nie te nagrody co chcieli, za reputacje u Scale of Sands/Violet Eye, a potem płakali na forach Blizzowych i u GMów. Ale MMO to MMO, filmików i misji w stylu GW nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 12:35, Mr.M napisał:

Witam.
Teoretycznie myślałem nad WoW, w celu wypróbowania i ew. grania. Teraz kilka pytań:
- czy WotLK przyda się początkującemu graczowi czy z kupnem poczekać?


Początkującemu niespecjalnie, WotLK oferuje rzeczy od 55 poziomu, natomiast w BC są dodane ciekawe tereny startowe nowych ras, według mnie ciekawsze od tych z podstawki.

Dnia 30.10.2008 o 12:35, Mr.M napisał:

- czy Warlock/Forsaken to dobry wybór? Zawsze necromancerzy najbardziej mnie interesowali
i tylko nad tym się poważne zastanawiałem,


Rasę wybierz według tego, co Ci się najbardziej podoba z klimatu i wyglądu, różnice nie są na tyle duże, żeby sobie psuć zabawę grając postacią, która się nie podoba.

Dnia 30.10.2008 o 12:35, Mr.M napisał:

- jeśli Warlock, to czy inwestowanie w Demonology jest w ogóle opłacalne? Jak nie, to
w co inwestować na początku?,


Demonology jest ok, wg mnie może ograniczyć ilość zgonów podczas levelowania, chociaż nie jest to najbardziej efektowny build - czary rzuca się nieco wolniej i zadają one mniejsze obrażenia, co jednak jest rekompensowane przez wzmocnienie przywoływanych demonów. Ustawienie talentów można zmienić w dowolnym momencie za umiarkowaną opłatą.

Dnia 30.10.2008 o 12:35, Mr.M napisał:

I na koniec małe pytanie - dlaczego właśnie WoW mógłby być MMO dla mnie? Gram (czy też
grałem, to się zobaczy) w GW, ale w tej grze "bez farmu exp itp." jest strasznie tego
farmu dużo, tyle że ukrytego... Szukam czegoś do relaksu, ciekawej rozrywki, z dobrą
atmosferą i klimatem. Universum Warcrafta uwielbiam, więc skierowałem myśli w tą stronę.
I czy w WoW na prawdę nie ma jako takiej "fabuły" ? Ogółem, prosiłbym o obiektywne podsumowanie
plusów/minusów WoWa. Szukałem posta w tym temacie z czymś takim, ale niestety nie znalazłem
;-)


RPG-owego klimatu to za bardzo nie ma, większość graczy olewa te kwestie. Klimat Wow-a jest. ;-)
Gra się bardzo miło, gra wciąga jak bagno. Na podstawowym poziomie gra się bardzo prosto i niestresująco, ale amatorzy wyzwań też znajdą coś dla siebie.

Dnia 30.10.2008 o 12:35, Mr.M napisał:

Pozdrawiam.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:55, asfodel napisał:

Początkującemu niespecjalnie, WotLK oferuje rzeczy od 55 poziomu, natomiast w BC są dodane
ciekawe tereny startowe nowych ras, według mnie ciekawsze od tych z podstawki.


Od 55 lvl tak, ale tylko jeśli idzie o nową klasę Death Knighta, cały content z WotLK jest przeznaczony raczej dla 70 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dodam tylko że o ile w tbc dodano profkę jc i albo ją nabyć należało posiadać tbc o tyle (niby) wotlk wnosi nową profesje w zupełnie inny sposób, mianowicie nie posiadając lisza można ją rozwinać do 375 poziomu skilla nie posiadając lisza ba jest ona dostępna od pacza 3.0 który wyszedl kilkanaście dni temu JEDNAK alby ją dalej rozwijać należy udać się do northrend (o samo w sobie wymusza posiadanie 2 dodatku) bo co tu dużo mówić to co można teraz mogą skrybowie wytwarzać to tylko przedsmak tego co będzie na maksymalnym (450) poziomie wliczając w to rare oraz epickie glify które stanowią esencję zarobków na inskrypcji

ps: na litość boską! w wowie nie ma czegoś takiego jak orki są natomiast orkowie, a orki to takie byczo duże rybki pływające w oceanach więc jak widzicie różnica jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się