Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2008 o 17:23, IRASS71 napisał:

Ja tez mam pytanie na temat wersji gier europejskiej i amerykańskiej, historia jest taka
iż moj brat wyjechał do USA tam ma zamiar kupić gre ale chce grac wraz ze mną na serwerach
europejskich, moze ktos wie jak to jest i czy nie występują jakieś kosmiczne lagi uniemożliwiające
grę ?


Zacznijmy od tego, że jeżeli w USA kupi wydanie przeznaczone na tamten rynek (i amerykańskie serwery), to nie będzie mógł grać w Europie w ogóle (tyczy się to każdego "regionu" świata: USA, Europa, Chiny, Korea Pld, Rosja chyba też jest już osobno). Musi przede wszystkim załatwić sobie klucz do założenia konta na europejskich serwerach, inaczej pogra jedynie na serwerach w US. Lagi jakieś tam może mieć, ale generalnie z tego co wiem, to objawia się to tylko nieco wyższym pingiem (co jednak może utrudnić potem grę, jeżeli zechce się zabrać za PvP, tam pingi mają znaczenie), no ale innego wyjścia nie ma jeżeli tam mieszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko tylko teraz odnośnie rank ponieważ dużo ludzi ma kolo swojego nicka np. jenkins albo coś w tym stylu o co z tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 18:46, Redjevel napisał:

Kolejne pytanko tylko teraz odnośnie rank ponieważ dużo ludzi ma kolo swojego nicka np.
jenkins albo coś w tym stylu o co z tym chodzi.


To po prostu tytuły które możesz zdobyć przez achievementy, przez wykonanie jakiegoś questa itp. , "dla szpanu". Nie dają ci nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem łupieżczy najazd na metro gram.pl i zakupiłem pre paida :) for the horde!
btw. jakie glyphy byście polecali dla warka (0/45/0) i Dk (0/0/51)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 21:02, tkoeman napisał:

Witam.
Na 80tym lvlu będę grac destro firelockiem (immolate, incinerate x4, conflagrate + chaos
bolt gdziestam-sie jeszcze zobaczy ;])


Rotacje są ZUUUEE :D Szczególnie w wotlku to się wszystko pomieszało. Teraz się używa kolejek priorytetów, zaczynasz od Corr,CoA, CB, Immo, reszta to filler Inci.
Czy Corr jest na bossie? Nie? To recastnij
Czy CoA jest na bossie? Nie? j/w
Brakuje 5 sekund do końca Immo ? Dajesz backdraft (a co w backdrafcie to już zależy po części od twoich statów :)
Masz wolne CD na chaos bolcie ? to czekasz aż poprzednie punkty zostaną spełnione i castujesz
Masz cd na CB, a wszystkie doty są bossie ? No to inci

Trochę to skomplikowanie wygląda... a to tylko Destro... prawdziwa zabawa zaczyna się w affli ^^

I tak jak mówi Sashion, dodaj Corruption i CoA do swojej listy (MC uptime ftw)

Dnia 28.11.2008 o 21:02, tkoeman napisał:

Mam pytanie, ktory zestaw jest lepszy na początek raidowania/heroic instance dla takiej
postaci:
1. Spellweave:
- http://www.wowhead.com/?item=42113
- http://www.wowhead.com/?item=42102
2. Ebonweave:
- http://www.wowhead.com/?spell=56026
- http://www.wowhead.com/?spell=56027
(Nie jestem tailorem.)
Skłaniam się ku spellweave gdyż jest sporo tańszy na moim serwerze (przynajmniej dzisiaj
był :P).
pzdr


Ebonweave nie ma spirita, ale ma za to sporo hita, czyli na początek raidowania może być w sam raz jak masz niedobory.
Spellweave ma spirit oraz haste (wolałbym crit...), ale za to brak hita ani stam. Czyli dobre jak jesteś hit cap, i masz sporo staminki z innych itemków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 21:07, mic02 napisał:

Mam pytanie do jakiegoś zaawansowanego maga. Na 80 czas na raidy, czyli fire. Jaki spec
będzie lepszy do dps, Fireball i Arcane
http://www.wowhead.com/?talent=of0qcz0hZ0Ec0RhIhVubhct
Czy eksperymentować z Frostfire?
http://www.wowhead.com/?talent=oZfVc0RhIhVubhctbIccoc

arcane to jeden wielki bs, ffb spec sprawdza się bardzo dobrze, potrzebujesz duuużo crita i sp, generalnie dość podobny do fb speca jednak od pewnego momentu (ilość crita) ffb sprawda się lepiej dodatkowo bodajże elemental precision jest zbugowane dla ffb i nalicza mu zamiast 3 to 6 % na hita ;>, tak czy inaczej ffb bym polecał albo chociaż frosta bo arcane zanim nie dostanie "czegoś" jest badziewiem jedynie do pvp i to tylko na casterów (ale trzeba przyznać że do tego sie sprawdza... >:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 07:19, player000 napisał:

Mógłby mi ktoś zrobić dobry Build dla Palla Retribution??

ale do pve, pvp? generalnie bez jakiegoś kombinowania nic w holy, ds z prota a jesli do pvp to można dać w stoicyzm 3/3 i reszta w retri ale to juz chyba sam obczaisz które talenty są przeznaczone do pve a które do pvp a które do obu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo ważne pytanie. Mianowicie, czy jest opcja, żeby zainstalować WotLK na podstawkę bez BC?? MAm postać na 68 lvlu, więc na borean tundra chyba wejdę... Mam po prostu dysk 15 gb z największą partycją 11, 5 a wow z dwoma dodatkami mi się tam raczej nie zmieśći....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filmiki to event pod Wrath Gate jest jedynym takim filmikiem. Przynajmniej nie ma innego w plikach gry. Dodam że wszystkie tego typu filmiki znajdują się tu: World of Warcraft\Data\enGB\Interface\Cinematics i można je uruchomić za pomocą dowolnego odtwarzacza plików wideo (zakładając że masz zainstalowane odpowiednie kodeki).

Natomiast w grze mogą się pojawić inne scenki, które niekoniecznie są nagrane w formie filmików. W tych plikach cinematics nie znajdziesz np. żadnego intra rasowego które pojawia się przy pierwszym wejściu do gry. Scenka z MgT jest zrealizowana w podobny sposób co intra rasowe, więc też jej tu nie znajdziesz. W grze może być tego więcej, gdzieś dalej w WLK, ale póki co o tym nic nie wiem.

Ponadto godnym uwagi jest event po ukończeniu questów DK. Nie jest to filmik. Nie jest to scenka w stylu intra. W trakcie tego eventu jesteś normalnie w grze, możesz ruszać się postacią i przyglądać się wydarzeniu z bliska, skąd tylko chcesz. Ale scenka jest naprawdę świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 10:22, hubert0 napisał:

Mam bardzo ważne pytanie. Mianowicie, czy jest opcja, żeby zainstalować WotLK na podstawkę
bez BC?? MAm postać na 68 lvlu, więc na borean tundra chyba wejdę... Mam po prostu dysk
15 gb z największą partycją 11, 5 a wow z dwoma dodatkami mi się tam raczej nie zmieśći....


Wrath potrzebuje BC. WoW + BC + WLK + patch 3.0.3 zajmuje ~12GB total. Do tego musisz dodać ~600 MB instalatora pacha 3.0.2, ale tego możesz uruchomić z innego dysku po zainstalowaniu gry.

Jest tylko jeden problem. Przy każdej instalacji dodatku bądź patcha, gra robi kopie zapasową danych i trzyma ją do momentu zakończenia instalacji. Ta kopia jest potrzebna na wypadek awarii w trakcie update''a, aby móc przywrócić poprzednią wersję gry.

Z samą instalacją WLK powinieneś sobie poradzić. Jeśli się nie mylę (prosiłbym o potwierdzenie lub zaprzeczenie jeśli już to sprawdzisz) płyta z WLK zawiera również dane z podstawki i TBC. Więc zasadniczo powinno dać się zainstalować WLK bezpośrednio z jednej płyty, bez nadmiernej zabawy w tworzenie kopii zapasowej plików.

Tylko że jeszcze wchodzi kwestia instalacji patcha. Po zainstalowaniu 3.0.2 w folderze danych z grą utworzone zostanie ponad 1 GB plików patcha, plików które będą musiały zostać skopiowane (kopia zapasowa) przy instalacji patcha 3.0.3. Musiałbyś znaleźć na dysku trochę więcej miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 10:22, hubert0 napisał:

Mam bardzo ważne pytanie. Mianowicie, czy jest opcja, żeby zainstalować WotLK na podstawkę
bez BC?? MAm postać na 68 lvlu, więc na borean tundra chyba wejdę... Mam po prostu dysk
15 gb z największą partycją 11, 5 a wow z dwoma dodatkami mi się tam raczej nie zmieśći....

Niestety nie ma, bo na pudełku WotLK jest napisane "Requires The Burning Crusade Expansion"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 10:22, hubert0 napisał:

Mam bardzo ważne pytanie. Mianowicie, czy jest opcja, żeby zainstalować WotLK na podstawkę
bez BC?? MAm postać na 68 lvlu, więc na borean tundra chyba wejdę... Mam po prostu dysk
15 gb z największą partycją 11, 5 a wow z dwoma dodatkami mi się tam raczej nie zmieśći....


Możesz skombinować przenośny dysk. WoWa można uruchomić z każdego nośnika, jeśli tylko jest na nim zainstalowany. No i na przenośnym dysku będziesz mógł grać na każdym kompie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 10:49, Szczur22 napisał:

Możesz skombinować przenośny dysk. WoWa można uruchomić z każdego nośnika, jeśli tylko
jest na nim zainstalowany. No i na przenośnym dysku będziesz mógł grać na każdym kompie
:D


Czyli np. jeżeli mam pendrive 15 gb to mogę na niego zainstalowac WOTLK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 14:19, Sth`Devilish napisał:

> W wiekszosci sklepow internetowych/jak i na allegro są dostępne obydwie wersje gry
tak
> więc jeżeli kolega zamawia w jednym z nich mógł mieć dylemat.

Pierwsze słyszę... Że niby ktoś miałby sprowadzać grę specjalnie z USA i mieć przy tym
mniejszy zysk, zamiast dostawać ją z zrzutu od CDP? To się kupy nie trzyma. Link/dowód
albo zamilcz ;P

nie wiem jak wersje pudelkowe, ale cd-keye bo gre mozna zassac od blizza. A sklep: www.inexus.pl a znajdz sobie sam bo pisze z telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 12:14, hubert0 napisał:

> Możesz skombinować przenośny dysk. WoWa można uruchomić z każdego nośnika, jeśli
tylko
> jest na nim zainstalowany. No i na przenośnym dysku będziesz mógł grać na każdym
kompie
> :D

Czyli np. jeżeli mam pendrive 15 gb to mogę na niego zainstalowac WOTLK?


WoW, TBC, WOTLK na jedynm pendrive i możesz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 12:14, hubert0 napisał:

Czyli np. jeżeli mam pendrive 15 gb to mogę na niego zainstalowac WOTLK?


Zgodnie z wymaganiami minimalnymi WotLK, 15 GB to całkowite minimum, więc pewnie nie starczy miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się