Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2008 o 15:01, Sth`Devilish napisał:

> Czyli np. jeżeli mam pendrive 15 gb to mogę na niego zainstalowac WOTLK?

Zgodnie z wymaganiami minimalnymi WotLK, 15 GB to całkowite minimum, więc pewnie nie
starczy miejsca.

A tam sprawdzałem przed chwilą u kumpla i było 11 gb po odjeciu patchów z folderu gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 15:48, Ichvander napisał:

Wkie ktos moze czy da sie "wyjac" muzyke z plikow gry? I w jaki sposob? :)

pozdrawiam


kupic OST''a

Edit: sorry, zagalopowałem się, nie wiem czy do WoW'a jest OST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 15:50, hubert0 napisał:

> > Czyli np. jeżeli mam pendrive 15 gb to mogę na niego zainstalowac WOTLK?
>
> Zgodnie z wymaganiami minimalnymi WotLK, 15 GB to całkowite minimum, więc pewnie
nie
> starczy miejsca.
A tam sprawdzałem przed chwilą u kumpla i było 11 gb po odjeciu patchów z folderu gry...


Ehh, nic a nic nie rozumiesz, a tworzenie się kopii zapasowych (temp) w trakcie instalacji to co? My nie mówimy tutaj o tym ile zajmuje PO instalacji, tylko ile potrzeba PRZED instalacją... Czytaj ze zrozumieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ciekawa rzecz z tą kolejką priorytetów-jeszcze sie do tego odniosę, ale pózniej, bo teraz gram ;]

Dnia 29.11.2008 o 22:59, Latniak napisał:

Ebonweave nie ma spirita, ale ma za to sporo hita, czyli na początek raidowania może
być w sam raz jak masz niedobory.
Spellweave ma spirit oraz haste (wolałbym crit...), ale za to brak hita ani stam. Czyli
dobre jak jesteś hit cap, i masz sporo staminki z innych itemków

Dzięki za odpowiedź tutaj, bo to dla mnie b.ważne-chcciałbym już zacząc te clothy skupowac po jakis okazyjnych cenach (najtaniej widzialem za 130g za spellweave, ebonweave 200g)
Przyjmijmy ze ja mam crappowaty sprzęt po prostu-co brac?
Zakładam, ze jakbym wzial spellweave to hit i stamine moge na czyms innym miec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 15:48, Ichvander napisał:

Wkie ktos moze czy da sie "wyjac" muzyke z plikow gry? I w jaki sposob? :)
pozdrawiam


Na pewno jakoś się da. Ale skoro twórcy ukryli do tego dostęp, to jest to nielegalne ;P Kup edycję kolekcjonerską, tam są OST. Albo poszukaj na torrentach (tak samo legalne jak grzebanie w plikach, czyli wcale). Lub odpal "radio" ze strony WoWa: http://www.wow-europe.com/shared/wow-com/downloads/mp3player/en/sound-page.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie w jakis inny sposób zdobyć odznaczenia z AV prócz samego AV?? Jerzeli tak to prosze o wyjaśnienie w jaki sposób je zdobyć. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 17:34, tkoeman napisał:

Dzięki za odpowiedź tutaj, bo to dla mnie b.ważne-chcciałbym już zacząc te clothy skupowac
po jakis okazyjnych cenach (najtaniej widzialem za 130g za spellweave, ebonweave 200g)
Przyjmijmy ze ja mam crappowaty sprzęt po prostu-co brac?
Zakładam, ze jakbym wzial spellweave to hit i stamine moge na czyms innym miec...


To zakładasz źle :)
Z reguły jest tak że na zielakach lub itemkach z instancji hita jest mało (a jeżeli bierzesz takie z critem lub haste, to jeszcze mniej). Dlatego jeżeli masz braki w hicie to bardzo polecam ebonweave. Wyleveluj sobie tailoring i sam rób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi powiedzieć co was wciągnęło w Wowie ? Bo chce się przekonać do wow-a, ale odstrasza mnie że nabije max lvl i co potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:25, lukase napisał:

Moglibyście mi powiedzieć co was wciągnęło w Wowie ? Bo chce się przekonać do wow-a,
ale odstrasza mnie że nabije max lvl i co potem?


Ludzie w to grający (mało gdzie znajdziesz tak ciekawą społeczność graczy, choć oczywiście nie tyczy się to całości), żywotność i grywalność tej gry (mimo wszystko, jest bardzo dopracowana, dopieszczona i pełna ciekawych smaczków), ciągła możliwość koksowania bohaterów i widoczna różnica jaką to daje (w przeciwieństwie do np Guild Wars, gdzie po kilku godzinach gry otrzymujesz już postać wymaksowaną i pozostaje ci tylko do końca życia farmić kasę na skille i marnować nerwy na robieniu głupich tytułów), KLIMAT (świetne rozwinięcie tego co było w W3 i TFT) i świetna muzyka (tyczy się głównie dodatków, choć w podstawce też nie jest zła, czasami tylko nieco monotonna), niemal PEŁNA swoboda ruchu (bez większych ograniczeń, można pobiec wszędzie gdzie tylko twój wzrok sięga, można pływać i nurkować, można też latać przy pomocy latających wierzchowców) i do tego mimo wszystko bardzo dobrze dbający o graczy Blizzard (pomoc techniczna w grze i na forum oraz telefonicznie, ciągłe darmowe patche zawierające poprawki i mini-dodatki do gry, świetny kontakt z graczami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet po wbiciu max levela postać może satwać się coraz lepsza? A co mi tam raidy wydają się fajne, jeszcze sobie poczytam bo jak kupowałem wowa to mało wiedziałem pograłem z tydzień nabiłem 14 ? lvl i jakoś nie chciało mi się dalej grać. Chyba jednak się skuszę ;).
Ps Guild wara mam i tam to questy tylko się wykonuje i plus jest że można sobie w każdej chwili z kolegą wykonać jakiegoś questa we dwójke i z kompanami i to jest najfajniejsze w gw, ale gw to tylko questy, a ja szukam czegoś więcej, więc szukam w wowie bo to niby najlepszy mmorpg na świecie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:54, lukase napisał:

Czyli nawet po wbiciu max levela postać może satwać się coraz lepsza?


Z levelem w WoW jest jak w guild warsie. Chcesz jak najszybciej go wymaksować, by mieć wszystkie punkty umiejętności dostępne. Dopiero wtedy zaczynasz myśleć nad poważnym rozwojem postaci (który, w przeciwieństwie do GW, dokonuje się przez zdobywanie lepszego wyposażenia). Różnica pomiędzy świeżo upieczoną a odpowiednio wyposażoną 80-tką jest ogromna, więc na twoim miejscu absolutnie nie przejmowałbym się level capem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:54, lukase napisał:

Czyli nawet po wbiciu max levela postać może satwać się coraz lepsza?


Tak, wbicie max levela to jedynie taka formalność (choć dosyć czasochłonna, to jednak o wiele ciekawiej to wygląda niż we wspomnianym przez ciebie Guild Wars, ja w każdym razie zasypiałem tam z nudów w PvE). Do tego dochodzi rzeczy takie jak co raz lepsze zbroje, bronie i biżuteria (zdobywane głównie z dungeonów i za udział w PvP, rzadziej za te trudniejsze questy lub po prostu kupione/wytworzone z profesji typu Blacksmithing/Tailoring/Leatherworking itd), możliwość wpychania do niektórych przedmiotów tzw gemów zwiększających statsy bądź dających specjalne bonusy (na max levelu to już prawie każdy przedmiot w danym slocie), będąc bogatszym możesz też sobie pozwolić na co raz lepsze ulepszenia przedmiotów (głównie z Enchanting) i co raz ciekawsze Inskrypcje. No i do tego dochodzi oczywiście poznawanie i odkrywanie klasy którą grasz, nie od razu się nauczysz czerpać wszystkie korzyści ze skilli jakie posiadasz. A jak już jedną postać sobie dopieścisz, to możesz się wziąć za następną :) Właśnie w taki sposób ta gra wciąga i uzależnia ^^

Dnia 30.11.2008 o 21:54, lukase napisał:

A co mi tam raidy wydają się fajne, jeszcze sobie poczytam bo jak kupowałem wowa to mało wiedziałem
pograłem z tydzień nabiłem 14 ? lvl i jakoś nie chciało mi się dalej grać.


Syndrom nowej gry :D Sam tak mam, ciężko mi się przekonać do czegoś, czego jeszcze nie znam, do czegoś co jest dla mnie nowe i inne. Po za tym początek gry jest słabiutki, do 20 lvlu to raczej taki samouczek (tutorial), a do ok 40 lvlu będziesz poznawać kolejne najważniejsze skille postaci. Prawdziwa gra zacznie się jak już wejdziesz do Northrendu (lvl 68+) i dopiero wtedy (najlepiej po wbiciu lvl 80 i zobaczeniu co gra oferuje) będziesz mógł stwierdzić czy gra jest dobra czy nie.

Dnia 30.11.2008 o 21:54, lukase napisał:

Ps Guild wara mam i tam to questy tylko się wykonuje i plus jest że można sobie w każdej
chwili z kolegą wykonać jakiegoś questa we dwójke i z kompanami i to jest najfajniejsze
w gw, ale gw to tylko questy, a ja szukam czegoś więcej, więc szukam w wowie bo to niby
najlepszy mmorpg na świecie ;).


Wiesz, w WoW nic nie stoji na przeszkodzie aby grać wspólnie. Ba, jest nawet o niebo lepiej, bo nie ma tych durnych ograniczeń, co w Guild Wars. Wiem, bo grałem :) Pisałeś, że grałeś już w triala, więc pewnie wiesz o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie trial tylko darmowy miesiąc grania bo grę kupiłem.Grałem wszystkimi profesjami i mnich szaman i inne magiczne wydawały mi się identyczne tylko inne czary.
Tylko teraz mam dylemat czy na gwiazdke wiesiek i bg albo pre-paid :).
A i mam tylko podstawke bez żadnego dodatku, więc max lvl 60 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Grałem wszystkimi profesjami i mnich szaman i inne magiczne wydawały mi się identyczne tylko inne czary.

Nie profesje, tylko klasy. Masz zły nawyk z innej gry :P Na początku faktycznie nie widać ogromnych różnic pomiędzy klasami, ale wynika to z tego, że dopiero około 40 levelu posiadasz już większość skilli, a ok 60 lvlu widać już duże różnice pomiędzy różnymi specjalizacjami w talentach. No i jednak ciężko chyba zaprzeczyć, że przykładowo Warrior / Warlock / Hunter / Rogue się od siebie różnią jak cholera, zarówno stylem gry jak i sposobem w jaki się nimi gra :) Polecam tobie szczególnie wypróbować Rogue i Warlocka, nie znam gry w której byłoby coś podobnego do nich.

Dnia 30.11.2008 o 22:50, lukase napisał:

Tylko teraz mam dylemat czy na gwiazdke wiesiek i bg albo pre-paid :).
A i mam tylko podstawke bez żadnego dodatku, więc max lvl 60 ;).


Jak chyba w każdym MMO, bez najnowszego dodatku (a co za tym idzie, obu dodatków: TBC i WotLK) to raczej niewiele zobaczysz i nie pograsz sobie zbyt dużo z innymi, bo większość jest ciągle na czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cię mikołaj bardzo lubi to ci sprezentuję i pe paida i dodatki. Proponuję nie zaczynać gry bez dodatków (w szczególności TBC,a opcjonalnie Wotlk od wyzszego lvl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sry za re post ale mam problem: czemu nie moge zrunować broni jeszcze raz? robilem to wiele razy wczesniej a teraz jakiś błąd?! Czemu nie mogę zmienić runy na inną? wybieram którą chcę daje engrave wyskakuje okienko czy na pewno i nie zdaze potwierdzic ono sie zamyka .. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się