Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2008 o 20:39, RAVvy napisał:

> > ...
> > To tych twinków trochę dużo na arenach, bo nie spotkałem jeszcze ani jednej
osoby,
> która
> > miałaby mniej niż ~400-500hp, nie licząc maga na 10 lvl :/
> Wiesz najmniej hp ma mage, najwiecej pala/warrior potem hunterzy shamani . Sam gear
z
> instancji dużo daje , może ty go poprostu nie masz. Nie kazdy z duża ilością hp
to twink
> to tak na przyszlośc.
Gear z instancji, czyli że zbroja, tak? Ja teraz latam w zwykłej zbroi, której wymagania
to min 12 lvl oO. W jakiej instancji mógłbym zdobyć zbroję, o której mówisz, bo nie obraziłbym
się na taką ilość hp :)
graczomaniak: dzięki wielkie .

Gear to ogólnie uzbrojenie, czyli wszystko co nosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam, jakie profesje rozwijać na NE Rogue (którym gram wyłącznie PvP)? Mam już Herbalism i Alchemy wysoko rozwinięte, ale ponieważ zamierzam na druidzie rozwijać Alchemy (i inne profesje do craftingu na pozostałych postaciach), to zastanawiam się nad zamianą tej profesji - raczej wyłącznie dla buffów z nich - na Skinning (bonus 0.54% crit na 80 lvl) lub Mining (bonus 500 HP). Jak myślicie, warto rozwijać od nowa któreś z tych dwóch dla takich małych wydawałoby się buffów? Przypominam, postać wyłącznie PvP i absolutnie nie zamierzam się nią bawić w PvE czy jakieś farmowanie.

I ponawiam pytanie do addonów dla rogue''a - nie mogę znaleźć żadnego porządnego addonu do aplikacji trucizn oraz filtrowania tego spamu na ekranie typu "You don''t have enough energy" (SpamIAm u mnie nie działa) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ofc crit dla rogala się przyda biorac pod uwage ten pieprzony instagib w pvp jaki jest traz -.-
a na poważnie to alchemia tez zła nie jest myxology jest fajne ;D trinket jest fajny, ale teraz to i tak wszystko &%^$ bo jak masz czysty start z ukrycia to ani potkow ani bandaży nie potrzebujes ;P no i skinning jest tani do lvlowania +zabicie przeciwnika i zeskurowanie zabitego przez niego zwierzaka połaczone z podziekowaniem = bezcennne... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://img378.imageshack.us/my.php?image=wowscrnshot122908234138bz6.jpg

A sie pochwale a co mi tam. Dodam że nie wiem czemu ale ally chyba mają opóźniony zapłon. Pojawiła się banda wielkości 20-30typa jakies 20sec po tym jak padł king a tak to 0 opór. Ale ogólnie zabawa przednia w "zpownowaniu" alluszków.(Dla ally pewnie przednio sie pwni hordziaczków).

BTW: Prawda ze mam chwytliwy nick ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wystarczy tylko popłynąć do Aberduine. Stamtąd jest statek bezpośrednio do Stormwind. Ze SW raczej trudno nie trafić do Westfall. Ludzi dość ciężko znależć. Może znajdziesz jakis wysoki lvl, który "oczyści" Ci całą inste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 23:46, Solstheim napisał:

http://img378.imageshack.us/my.php?image=wowscrnshot122908234138bz6.jpg

A sie pochwale a co mi tam. Dodam że nie wiem czemu ale ally chyba mają opóźniony zapłon.
Pojawiła się banda wielkości 20-30typa jakies 20sec po tym jak padł king a tak to 0 opór.
Ale ogólnie zabawa przednia w "zpownowaniu" alluszków.(Dla ally pewnie przednio sie pwni
hordziaczków).

BTW: Prawda ze mam chwytliwy nick ?:)

po co Ci mr. pr0 auto atak na action barze? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:04, SoieR napisał:

> http://img378.imageshack.us/my.php?image=wowscrnshot122908234138bz6.jpg
>
> A sie pochwale a co mi tam. Dodam że nie wiem czemu ale ally chyba mają opóźniony
zapłon.
> Pojawiła się banda wielkości 20-30typa jakies 20sec po tym jak padł king a tak to
0 opór.
> Ale ogólnie zabawa przednia w "zpownowaniu" alluszków.(Dla ally pewnie przednio
sie pwni
> hordziaczków).
>
> BTW: Prawda ze mam chwytliwy nick ?:)
po co Ci mr. pr0 auto atak na action barze? XD

A co mam tam wstawic? Zawsze go mam od kąd gram , sam nie wiem czemu. Zaczolem sie nad tym zastanawiac po tym jak mi to napisales :). Hmm moze dlatego ze lubie go miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 23:46, Solstheim napisał:


Jeśli mogę wtrynić swoje 3 nic nie warte grosze, to ten action bar wygląda po prostu fatalnie, jest katastrofalnie duży (widzisz coś na tym UI poza swoją postacią?) i brzydko wygląda. IMHO powinieneś albo go sobie darować i używać normalnego z gry (ja tak robię, bo trzeba się na prawdę postarać żeby sklecić jakiś ładny i przejrzysty układ), albo spróbować go jakoś ułożyć :) Minimalistyczne UI FTW! I tak btw, w opcjach grafiki masz taki suwak do pomniejszania całego UI w grze, o wiele ładniej to tak wygląda niż kiedy jest rozrzucone na cały ekran (o ile masz odpowiednio wysoką rozdziałkę oczywiście).

Dnia 29.12.2008 o 23:46, Solstheim napisał:

BTW: Prawda ze mam chwytliwy nick ?:)


Kurde, faktycznie. Ale nie dlatego, że kojarzy się z Vaderem z Gwiezdnych Wojen... Tylko dlatego, że DK mówią głosem Dartha Vadera xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:22, Sth`Devilish napisał:

> http://img378.imageshack.us/my.php?image=wowscrnshot122908234138bz6.jpg

Jeśli mogę wtrynić swoje 3 nic nie warte grosze, to ten action bar wygląda po prostu
fatalnie, jest katastrofalnie duży (widzisz coś na tym UI poza swoją postacią?) i brzydko
wygląda. IMHO powinieneś albo go sobie darować i używać normalnego z gry (ja tak robię,
bo trzeba się na prawdę postarać żeby sklecić jakiś ładny i przejrzysty układ), albo
spróbować go jakoś ułożyć :) Minimalistyczne UI FTW! I tak btw, w opcjach grafiki masz
taki suwak do pomniejszania całego UI w grze, o wiele ładniej to tak wygląda niż kiedy
jest rozrzucone na cały ekran (o ile masz odpowiednio wysoką rozdziałkę oczywiście).

> BTW: Prawda ze mam chwytliwy nick ?:)

Kurde, faktycznie. Ale nie dlatego, że kojarzy się z Vaderem z Gwiezdnych Wojen... Tylko
dlatego, że DK mówią głosem Dartha Vadera xD

Wiesz ja lubie miec wszystko dobrze widoczne, a ten UI to jest doskonałe dzieło szatana :). Lepszego nie miałem nigdy wprost genialnie mi sie na nim raiduje i questuje. Wiesz moze dlatego ze nie potrzebuje nic widziec tylko klikam sobie skille i robie dps :_). Każdy lubi co innego a ja lubie takie UI które moim zdaniem jest najlepsze na świecie, o ile nie stworze lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 23:46, Solstheim napisał:

A sie pochwale a co mi tam. Dodam że nie wiem czemu ale ally chyba mają opóźniony zapłon.
Pojawiła się banda wielkości 20-30typa jakies 20sec po tym jak padł king a tak to 0 opór.
Ale ogólnie zabawa przednia w "zpownowaniu" alluszków.(Dla ally pewnie przednio sie pwni
hordziaczków).

Chwalić się FTH/FTA to można było przed WotLKiem, ubicie moba z 5mln hp w pełnym rajdzie to kwestia minuty czy dwóch, więc na reakcje nawet czasu nie ma, i Pugi sobie bezproblemowo to farmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:22, Sth`Devilish napisał:

> http://img378.imageshack.us/my.php?image=wowscrnshot122908234138bz6.jpg

Jeśli mogę wtrynić swoje 3 nic nie warte grosze, to ten action bar wygląda po prostu
fatalnie, jest katastrofalnie duży (widzisz coś na tym UI poza swoją postacią?) i brzydko
wygląda. IMHO powinieneś albo go sobie darować i używać normalnego z gry (ja tak robię,
bo trzeba się na prawdę postarać żeby sklecić jakiś ładny i przejrzysty układ), albo
spróbować go jakoś ułożyć :) Minimalistyczne UI FTW! I tak btw, w opcjach grafiki masz
taki suwak do pomniejszania całego UI w grze, o wiele ładniej to tak wygląda niż kiedy
jest rozrzucone na cały ekran (o ile masz odpowiednio wysoką rozdziałkę oczywiście).

dokładnie, ja mam np. tak zminimalizowany ten standardowy że wszystko ładnie się komponuje i wygląda tak jak powinno - czysto i estetycznie- tak jak lubie, bindy da sie w normalnym ui spoko robić więc mi wystarcza ;P

Dnia 30.12.2008 o 01:22, Sth`Devilish napisał:

> BTW: Prawda ze mam chwytliwy nick ?:)

Kurde, faktycznie. Ale nie dlatego, że kojarzy się z Vaderem z Gwiezdnych Wojen... Tylko
dlatego, że DK mówią głosem Dartha Vadera xD

dobrze że nie gra be dk bo już bym chyba od tego zwymiotował ;P srsly tyle tego po dalaran biega że...
@solstheim
ale to nie kwestia tego czy lubisz czy nie, marnujesz jeden z najlepiej położonych klawiszy... każdy atak ci i tak wywoła auto atak, nawet mycha, więc jak to mówiła moja nauczycielka fizy niegdyś "gdzie sens i logika?" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:04, SoieR napisał:

po co Ci mr. pr0 auto atak na action barze? XD


Nie mogę teraz obejrzeć tego zrzutu, więc nie wiem gdzie autoatak jest wrzucony, ale ja sam też go mam. Służy mi do sprawdzania czy atak jest aktywny czy nie (niektóre akcje odpalają go same, inne nie), oraz do ewentualnego wyłączania. Tyle, że zawsze pakuję go w takie miejsce, w którym dowolna częściej używana akcja tylko by się marnowała. I tak nie mam tam nic lepszego do wrzucenia, bo takich slotów jest kilka, więc na jedzenie/picie, hearthstone czy jakiś rzucany sporadycznie buff mam miejsce, a nie wrzucę tam czegoś, czego mogę potrzebować na szybko.

A z innych spraw, zastanawia mnie dlaczego Blizzard dopuszcza graczom możliwość korzystania z yell? Spotkałem ostatnio kilku kolesi, którzy robili sobie macro z tekstem, tyle że puszczanym na yell zamiast na say. Jak jednemu zwróciłem grzecznie uwagę, że mógłby to zmienić bo jest irytujące, to zaczął mi się ciskać, że to jego sprawa jakie ma macra. Zamknął się dopiero gdy powiedziałem że następnym razem gdy to zobaczę, zgłaszam spam. Ale szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy MG w ogóle na to zareagują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 11:37, pkapis napisał:

Ale szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy MG w ogóle na to zareagują.


Z tego co mi wiadomo 10 lub więcej spam reportów uruchamia akcje GM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 11:37, pkapis napisał:

> po co Ci mr. pr0 auto atak na action barze? XD

Nie mogę teraz obejrzeć tego zrzutu, więc nie wiem gdzie autoatak jest wrzucony,

pod 1...
>ale

Dnia 30.12.2008 o 11:37, pkapis napisał:

ja sam też go mam. Służy mi do sprawdzania czy atak jest aktywny czy nie (niektóre akcje
odpalają go same, inne nie), oraz do ewentualnego wyłączania. Tyle, że zawsze pakuję
go w takie miejsce, w którym dowolna częściej używana akcja tylko by się marnowała. I
tak nie mam tam nic lepszego do wrzucenia, bo takich slotów jest kilka, więc na jedzenie/picie,
hearthstone czy jakiś rzucany sporadycznie buff mam miejsce, a nie wrzucę tam czegoś,
czego mogę potrzebować na szybko.

co?! to nie widzisz czy ci postać atakuje cel czy nie? wtf? ;P

Dnia 30.12.2008 o 11:37, pkapis napisał:

A z innych spraw, zastanawia mnie dlaczego Blizzard dopuszcza graczom możliwość korzystania
z yell?

prawdopodobnie z takiego samego powodu dla którego "dopuszcza" /s /g /p /1,2,3 i całą reszte...

Dnia 30.12.2008 o 11:37, pkapis napisał:

Spotkałem ostatnio kilku kolesi, którzy robili sobie macro z tekstem, tyle że
puszczanym na yell zamiast na say. Jak jednemu zwróciłem grzecznie uwagę, że mógłby to
zmienić bo jest irytujące, to zaczął mi się ciskać, że to jego sprawa jakie ma macra.
Zamknął się dopiero gdy powiedziałem że następnym razem gdy to zobaczę, zgłaszam spam.
Ale szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy MG w ogóle na to zareagują.

/y to to samo co /s z tą rożnicą że na zasięk większy i nie ma sie co przesadnie tym "podniecać", nie pasuje ci to wrzucasz kolesia na ingona i kkthxbai, no probs... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:13, SoieR napisał:

> Nie mogę teraz obejrzeć tego zrzutu, więc nie wiem gdzie autoatak jest wrzucony,

pod 1...


Czyli tak jak się standardowo zaczyna grę? Dla mnie jeden z trzech najbardziej przydatnych slotów. Nie sądziłem, że ktokolwiek zostawia to w domyślnym miejscu. Niezły fail :D

Dnia 30.12.2008 o 13:13, SoieR napisał:

co?! to nie widzisz czy ci postać atakuje cel czy nie? wtf? ;P


Oczywiście to widać po animacji postaci, ale czasami nie patrzę na nią tylko na ikony sprawdzając interesujące mnie cooldowny i wtedy łatwiej mi zobaczyć jak wygląda położona niedaleko ikona ataku niż co robi postać. Bywa też tak, że rozpoczynam walkę od strzału, a potem dochodzi do walki wręcz i szybciej zauważę zmianę na ikonie niż na postaci. To są oczywiście ułamki sekund, ale dla mnie to po prostu łatwiejsze. Auto atak przerzucam sobie nad 1, bo myszą tam zwyczajnie nie mam po co jeździć.

Dnia 30.12.2008 o 13:13, SoieR napisał:

/y to to samo co /s z tą rożnicą że na zasięk większy i nie ma sie co przesadnie tym
"podniecać", nie pasuje ci to wrzucasz kolesia na ingona i kkthxbai, no probs... ;)


Farmerów złota też mógłbym po prostu ignorować, ale ich zgłaszam, a kolesiom od macr mówię na priv, że to irytujące. Jeśli odpowiedzą grzecznie, to nie będę się czepiał, nawet jeśli nie zmienią. Ale jeśli zaczynają pyskować, to nie mam ochoty tego tak zostawiać. Nie podniecam się, po prostu się zastanawiam jaki jest sens w ogóle dawania ludziom dostępu do yell. Nie widzę żadnego pożytku jaki może przynieść ten kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:29, pkapis napisał:

Czyli tak jak się standardowo zaczyna grę? Dla mnie jeden z trzech najbardziej przydatnych
slotów. Nie sądziłem, że ktokolwiek zostawia to w domyślnym miejscu. Niezły fail :D


Tymbardziej, że AutoAttack jest już zbindowane pod klawisz "T"... Tak więc ktoś kto to zostawia na pasku marnuje 1 dobry key-bind. Chciałbym zaznaczyć, że dobrze ułożone, łatwo dostępne z klawiatury key-bindy to często klucz do sukcesu w PvP, a nawet w PvE. Raczej nie znajdziesz nikogo z wysokim ratingiem czy w top raid gildii z AutoAttack na pasku akcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:29, pkapis napisał:

> > Nie mogę teraz obejrzeć tego zrzutu, więc nie wiem gdzie autoatak jest wrzucony,

>
> pod 1...

Czyli tak jak się standardowo zaczyna grę? Dla mnie jeden z trzech najbardziej przydatnych
slotów. Nie sądziłem, że ktokolwiek zostawia to w domyślnym miejscu. Niezły fail :D

właśnie o tym pisalem ^.^

Dnia 30.12.2008 o 13:29, pkapis napisał:

> co?! to nie widzisz czy ci postać atakuje cel czy nie? wtf? ;P

Oczywiście to widać po animacji postaci, ale czasami nie patrzę na nią tylko na ikony
sprawdzając interesujące mnie cooldowny i wtedy łatwiej mi zobaczyć jak wygląda położona
niedaleko ikona ataku niż co robi postać. Bywa też tak, że rozpoczynam walkę od strzału,
a potem dochodzi do walki wręcz i szybciej zauważę zmianę na ikonie niż na postaci. To
są oczywiście ułamki sekund, ale dla mnie to po prostu łatwiejsze. Auto atak przerzucam
sobie nad 1, bo myszą tam zwyczajnie nie mam po co jeździć.

jak i co kto lubi, prawda? ;>

Dnia 30.12.2008 o 13:29, pkapis napisał:

> /y to to samo co /s z tą rożnicą że na zasięk większy i nie ma sie co przesadnie
tym
> "podniecać", nie pasuje ci to wrzucasz kolesia na ingona i kkthxbai, no probs...
;)

Farmerów złota też mógłbym po prostu ignorować, ale ich zgłaszam,

kiedys gdy byłem młody i głupi (o to mi jescze zostało akurat ;P) też bawiłem się w strażnika prawa i porządku... dość powiedzieć żę to bez sensu, nawet jeśli zbanują jednego bota z danej "firmy" to 10 następnych już się pcha na serv, a gdzie tam reszta... naprawde szkoda czasu na takie pierdoły, to powinna być bliza w tym głowa żęby tego nie było tak wogóle...

Dnia 30.12.2008 o 13:29, pkapis napisał:

a kolesiom od macr
mówię na priv, że to irytujące. Jeśli odpowiedzą grzecznie, to nie będę się czepiał,
nawet jeśli nie zmienią. Ale jeśli zaczynają pyskować, to nie mam ochoty tego tak zostawiać.
Nie podniecam się, po prostu się zastanawiam jaki jest sens w ogóle dawania ludziom dostępu
do yell. Nie widzę żadnego pożytku jaki może przynieść ten kanał.

ale k''man tak bardzo ci przeszkadza to że ktoś pisze na /y? na /s też dużo tekstu przechodzi, a jeśli to nie jest jakieś "10 linijek" z tekstem "free sex for g0lddz!11!!" to niech "se" pisze a na zdrowie mu, równie dużo spamu może być także poprzez /me nie wspominając o tradziku kochanym, podpowiem jescze że w opcjach chatu można wyłączyć odbieranie /y w całości ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 14:31, Sth`Devilish napisał:

Tymbardziej, że AutoAttack jest już zbindowane pod klawisz "T"... Tak więc ktoś kto to


Nie wiem czy Auto Atak to robi, ale przy wciśnięciu T jeśli nie ma się wybranego celu, gra sama złapie najbliższy na wprost postaci. Przydaje się czasami, gdy coś nam przeciwnika zasłania. Dlatego lubię T :-)

Dnia 30.12.2008 o 14:31, Sth`Devilish napisał:

zostawia na pasku marnuje 1 dobry key-bind. Chciałbym zaznaczyć, że dobrze ułożone, łatwo
dostępne z klawiatury key-bindy to często klucz do sukcesu w PvP, a nawet w PvE. Raczej
nie znajdziesz nikogo z wysokim ratingiem czy w top raid gildii z AutoAttack na pasku
akcji :P


Domyślam się. :-)
Ja korzystam z czterech dodatkowych pasków, włączanych w opcjach. Przy czym i tak najlepsze są 1-3, potem 4-5 i tam umieszczam rzeczy z których koszystam najczęściej i są najbardziej krytyczne , a reszta jest już obsługiwana myszą. W sloty 6 do =, te nad nimi oraz kilka na prawo (lewa część prawego poziomego paska) + kilka na lewym pionowym (tak po środku) jako najłatwiej dostępne dla myszy wrzucam umiejętności z których korzystam, albo rzadziej, albo przy których nie muszę się śpieszyć. Skrajne części pasków i praktycznie cały prawy pionowy to reszta - buffy dłuższe, profesje, jedzenie/picie, hearthstone, portale. Oraz właśnie autoatak, na który zwyczajnie mam miejsce (bo niczego ważnego tam nie wrzucę, a z nieważnych nic ciekawszego nie wymaga bym go wyrzucił), a który mi pomaga :-)
Największy problem mam z umiejętnościami, których używam bardzo rzadko, ale jeśli już muszę to jest to krytyczne i liczą się ułamki sekund, np.bąbelek czy Lay on Hands. Ponieważ korzystam z nich tak rzadko, nie wrzucę ich na 1-5, a gdziekolwiek indziej już pojawia się zwłoka. Na szczęście są mi potrzebne głównie przy PvP, które trafia się sporadycznie, ale gdy dojdę do 80 i zacznę się bawić w coś poważniejszego, będę musiał znaleźć dla nich optymalne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się