Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Jeszcze odnośnie questowania to można zrobić też obie lokacje startowe, ja np. tak zrobiłem, że najpierw robiłem Borean Tundrę, a potem Howling Fjord, dopiero gdy tam wszystko zrobiłem to udałem się do Dragonblight. Jeśli w Northrendzie levelujemy główną postać najpierw to polecam zrobienie wszystkich stref, na altach można sobie jedną odpuścić, gdy już się wszystko zna. Zaletą zrobienia obu początkowych stref jest to, że będzie się trochę do przodu z xp, jak np. 80 poziom wbiłem już w Zul''Drak, a do zrobienia miałem jeszcze całe Scholazar Basin, Storm Peaks i Icecrown.

Co do DK: mi również się nie podoba ta zmiana gearu. Ten po zrobieniu lokacji startowej wygląda dobrze, nawet aż za dobrze i aż szkoda go wymieniać na Outlandowe itemy. Podobne mam zdanie co go głosów. Według mnie mogliby mieć nagraną zupełnie nową ścieżkę dźwiękową, aby wszystkie teksty były inne. NPC z Ebon Blade mają inne głosy, więc dlaczego postaciom graczy takich nie dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Howling Fjord są tymczasem trzy questy daily - jeden

Dnia 02.01.2009 o 11:56, pkapis napisał:

z bombardowaniem z zeppelina, jeden w którym dostaje się machinę latającą i walczy z
gargoylami i ostatni w którym próbujemy swatać lwy morskie - a za każdy z nich 20k doświadczenia
i ponad 4g. Jasne, wykonać je można raz dziennie, ale robi się to szybko, a eksp i pieniądze

KUrde nie wiedzialem, zaraz po Borean Tundra lece po te questy do howling fjord, ale kurde Borean Tundra tak mi się podoba... świetna graficznie lokacja, taka różnorodna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy was też DC-uje co kilkanaście sekund? Wykupiłem dziś znów abonament i zaraz taki zgrzyt ;/ Gram na Venture Co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

Przyznam, że mnie też wprawiło to w zakłopotanie, ale od czego jest General/Trade czat...


Może bym tak i zrobił, ale zerknąłem na Wowwiki, zobaczyłem że jest statek z Menethil do Vangarde, popłynąłem tam i zabawy było tyle że Tundry nie miałem potrzeby odwiedzać. Pewnie, że tam w końcu zajrzę, ale nie zależało mi żeby ją robić już teraz.
I może czegoś nie doczytałem, ale wydaje mi się, że wowwiki wspomina tylko o statku do Vangarde właśnie.

Dnia 02.01.2009 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

jednego końca kontynentu Northrend na drugi korzystając z usług Tuskarrów i ich żółwi
wodnych (służących za transportowce). Znajdziesz ich w nabrzeżnej wiosce na południu
(zarówno w BT jak i HF), żółwie kursują z tych lokacji do Dragonblight (więc musisz się
przesiąść na drugiego zółwia potem).


To wiem, już tam byłem i domyśliłem się że symetrycznie rozmieszczony pomost będzie prowadizł do Tundry. Ale miałem jeszcze sporo questów we Fjordzie, bo Tuskarrów robiłem przed Steel Gate i miejscami na północy, więc się wróciłem. Dragonblight właśnie zaczynam.

Dnia 02.01.2009 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

Polecam przy okazji wziąć Flight Path będąc w wiosce Tuskarrów w Dragonblight, ponieważ
bezpośrednio łączy się z tą z Dalaran :) Wystarczy kogoś poprosić o portal do Dalaran


Jest coś bardzo przydatnego w Dalaran? Na profesjach mi nie zależy chwilowo (Herbalism się podnosi sam przy zbieraniu ziółek, a drugą chyba będę zmieniał). Tak naprawdę w tej chwili brakuje mi jednej rzeczy w Northrendzie - szybkiego powrotu do którejś ze stolic. Muszę lecieć do Vangarde, wsiadać na statek i potem brać gryfa do Ironforge jeśli chcę skorzystać z trenerów albo banku. Poza tym niczego więcej do szczęścia chwilowo nie potrzebuję.

Dnia 02.01.2009 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

Przeoczyłeś, są zeppeliny spod Orgrimmaru i Undercity :) Jak widać, Horda ma tu ciut
lepsze połączenia z Northrend.


No, hordą akurat nie gram obecnie. Moja najlepsza postać po tej stronie to Tauren druid poziomu 35, na wakacjach w STV. :-)

Dnia 02.01.2009 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

groteskową atmosferę. Ja ogólnie też WotLK oceniam świetniee (dla mnie to jest praktycznie
WoW 2: WotLK pod względem zmian), aczkolwiek rozczarowuje mnie nieco Death Knight...
Początek ma świetny (i warto go zrobić choćby dla samego prologu, robi się go raptem
w 2-3 godzinki), wygląda super i gra się nim bardzo przyjemnie (szybki grind bez odpoczynków)
jak już się wyczaji rotacje skilli, ale...


Ano. Chociaż niem wiem czy go nie przedobrzyli. Dali mu tak wiele opcji, że każda normalna klasa przy nim siada. I nie mówię o jego moc, bo swoim paladynem akurat w PvE przechodzę szybciej, a i PvP mi się parę razy zdarzyło i to z DK o ten poziom czy dwa wyższymi i bilans mam dodatni.
Ale tak, klasa może walczyć zarówno dwiema brońmi jak i bronią dwuręczną, ma dostęp do najcięższych zbroi (tutaj jest podobnie jak u wojownika), ale również do peta i całkiem niezłych umiejętności zasięgowych (death coil, Icy touch, przyciąganie). Ma dwa rodzaje zasobów, więc gdy jeden jest na wyczerpaniu może spokojnie korzystać z drugiego. Może się leczyć (chociaż w ograniczonym stopniu). Porównując ją z klasami najbliższymi czyli wojownikiem i paladynem DK ma większość z tego co one, a od każdej z osobna ma więcej.
Osobiście chyba wolałbym zobaczyć ze dwie albo trzy nowe klasy, bardziej zróżnicowane i z ograniczeniami rasowymi (by każda rasa miała dostęp przynajmniej do jednej).

Dnia 02.01.2009 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

No właśnie, ALE: po wszystkim nagle znienawidzony Death Knight staje się friendly z Alliance/Horde,


Zgoda. Niestety budowa MMO i sam pomysł takiej klasy nie pozwala na zbyt wiele.

Dnia 02.01.2009 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

z wyglądu nie różnisz od Paladynów i Warriorów :/ To mnie boli najbardziej, ponieważ
jestem maniakiem mody w WoW i zawsze boli mnie to jak muszę zastąpić ładnie wyglądający
itemek jakimś gównianym złomem tylko dlatego, że ma lepsze staty.


Mam dokładnie to samo odczucie. Mój paladyn ma kilka rzeczy z Outlandu tylko dla ich wyglądu/funkcji (kapelusz dający darmowe piwo czy okularki młodrszego inżyniera trzeciego stopnia). Są to najczęściej Cloth, których przecież nie będę nosił podczas walki, ale które z różnych powodów mi się podobają i mogę w nich paradować po mieście.
Tu zresztą dotknąłeś czegoś, co mnie troszeczkę irytuje. Nagrody z questów w Outlandzie i Northrendzie są tak dobre, że praktycznie nie opłaca się nosić czegoś innego. Nawet jeśli wypadnie coś zielonego, to najczęściej nie dla naszej klasy, a jeśli dla niej to i tak o parę poziomów niższe. W rezultacie bierze się to co jest z questów, a co nie zawsze wygląda dobrze. Ja teraz biegam w jakimś hełmie z jednym rogiem ułamanym i usiłuję sobie wmówić, że wyglądam nie jak idiota tylko jak weteran po ciężkim boju :-)
No i nawet zielonych dropów niezbyt opłaca się wystawiać na AH. Depozyt będzie na pewno liczony w złocie, prawdopodobnie się nie sprzeda (bo wszyscy mają dobry sprzęt z questów, więc po co wydawać kilkanaście g na coś, co i tak niedługo się pewnie zmieni na lepsze), a u Vendora też się dostaje te kilka złotych monet. W rezultacie ja tylko patrzę czy drop przyda się mnie i jeśli nie to opycham Vendorom. Przed Outlandem tego nie było.

Po za tym, co mnie

Dnia 02.01.2009 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

już totalnie rozczarowuje, to modyfikator głosu a''la Darth Vader. Ok, jest "mhrocznie",
ale kretyńsko brzmi Death Knight human opowiadający te same kawały co zwykle...


Tego to nie wiem. DK gram rzadko, posłużył mi głównie do zrobienia sobie alta na profesję Tailoringu, który był mi potrzebny, a ta klasa ma olbrzymią zaletę startu na 58 poziomie. Dzięki temu nie trzeba mozolnie levelować by móc wejść na wyższy poziom profesji i można szybko sfarmić materiały. Owszem, pogrywam nim trochę, ale raczej nie robię rzeczy przy których postać się odzywa. Dotyczy to zresztą wszystkich postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców cały efekt kompletnie zakrywa balans a właściwie jego brak w pvp. Nie widze powodu dla którego retardyny powinny niszczyć warriorków bez najmniejszych problemów (inne klasy też z resztą), dość powiedzieć że będąc retri w zielakach przy użyciu bąkla dawałem rade z 80 w epikach. rogal z kolei to już kompletna kpina, taki burst to... tak czy inaczej ta gra stała się zbytnio n00b friendly, nie wymaga żadnej taktyki czy znajomośći mechaniki wystarczy grać właściwą klasa i opanować używanie 3 przycisków by pwnować. Dla mnie sytuacja w której lepszy gracz dostaje od n00ba jest nie do przyjęcia, preferuje starą dobrą zasade że lepszy kładzie gorszego, niestety w wow tak nie jest (już od 3.0 w zumie) także wow mówie stanowcze bai, może wróce kiedy blizz przypomni sobie jak robi się balans w grach sieciowych (starcraft). "witch" king suxx hard- od strony techniznej przynajmniej...

ps: godzinne areny vs restokin+warek były znacznie ciekawsze niż instant pwnage w 3s w wykonaniu retri/arcane/mutirogala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem przyczynę moich DC. Kiedy tylko próbuje użyć mounta dostaje DC. Jest to stary mount na 40 lvl. Da się coś z tym fantem zrobić? W WotLK miało być coś takiego jak "uczenie się" mountów i companion petów, żeby były dostępne z poziomu zaklęć. Czy wprowadzili to w końcu? Da się "nauczyć" starych mountów i petów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 15:33, pkapis napisał:

Jest coś bardzo przydatnego w Dalaran?


W sumie, to na początkowych levelach jedyną zaletą jest szybki dostęp do banku oraz portali do dowolnych miast, ale z racji tego że ze startowych lokacji wystarczy wziąć odpowiedni statek, to latanie do Dalaran chyba jednak zajmuje dłużej i kosztuje więcej.

Dnia 02.01.2009 o 15:33, pkapis napisał:

Ano. Chociaż niem wiem czy go nie przedobrzyli. Dali mu tak wiele opcji, że każda normalna
klasa przy nim siada. I nie mówię o jego moc, bo swoim paladynem akurat w PvE przechodzę
szybciej, a i PvP mi się parę razy zdarzyło i to z DK o ten poziom czy dwa wyższymi i
bilans mam dodatni.


Akurat Paladyn miażdży DK, szczególnie Dwarf Paladin, który chyba się śni po nocach biednym DK z Hordy... :] Odpala raz Stoneform i guzik mu może taki DK zrobić, kiedy cała jego rotacja polega na korzystaniu z Disease :)

Dnia 02.01.2009 o 15:33, pkapis napisał:

Ale tak, klasa może walczyć zarówno dwiema brońmi jak i bronią dwuręczną, ma dostęp do
najcięższych zbroi (tutaj jest podobnie jak u wojownika), ale również do peta i całkiem
niezłych umiejętności zasięgowych (death coil, Icy touch, przyciąganie).


Apropo tego przyciągania, napisałem sobie własny addon używający tekstów "Get over here!" i "Come here!" Scorpiona z Mortal Kombat :] Jak wprowadzę pare zmian to zapostuję u siebie na gramsajcie, bo narazie niewiele się różni od tych już istniejących addonów tego typu (ale parę rzeczy mi się w nich nie podobało).

Dnia 02.01.2009 o 15:33, pkapis napisał:

Osobiście chyba wolałbym zobaczyć ze dwie albo trzy nowe klasy, bardziej zróżnicowane
i z ograniczeniami rasowymi (by każda rasa miała dostęp przynajmniej do jednej).


Takie coś nigdy by nie przeszło ze względu na mechanikę gry i stopień skomplikowania, 1 nowa klasa na dodatek to już dużo. Ale mimo wszystko można czuć mały zawód, że dopiero teraz, że nie dodano Demon Huntera w TBC :)

Dnia 02.01.2009 o 15:33, pkapis napisał:

Zgoda. Niestety budowa MMO i sam pomysł takiej klasy nie pozwala na zbyt wiele.


To raczej lenistwo Blizzarda. Ja nie widzę tutaj problemu, na prawdę mogliby zrobić coś, żebyś po 58 lvlu nadal czuł się znienawidzony i sponiewierany przez Ally/Horde. A tak, dostarczasz jeden list od Dariona Mograine''a i już, czary mary hokus pokus - wszyscy chowają zgniłe jabka, banany i jaja i mają ciebie za przyjaciela. Bardzo stucznie to wygląda. Ale w sumie, z drugiej strony, to samo można powiedzieć o Warlocku, który akurat w tej kwestii i tak wypada bardzo blado :P

Dnia 02.01.2009 o 15:33, pkapis napisał:

Tu zresztą dotknąłeś czegoś, co mnie troszeczkę irytuje. Nagrody z questów w Outlandzie
i Northrendzie są tak dobre, że praktycznie nie opłaca się nosić czegoś innego.


Ale w Northrend nie ma co narzekać, gear wygląda bardzo solidnie :) Tylko w Outland jest taki gear, że wyglądasz podobnie do "graczy" tj Asdfgh, Fdskjfd czy Fgkjsad ;P ^^ O ile wiesz co mam na myśli.

@ Czedwik - dokładnie, właśnie głosy i dialogi tych Death Knightów z Ebon Hold brzmią super i trochę szkoda, że ich nie dano graczom :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, już dawno (w 3.0.2). Po użyciu dowolnego mounta / peta, ten powinien tobie zniknąć z ekwipunku i dodać się do zakładki "Pets" w panelu postaci. Jeżeli tak się nie stało i nadal masz go w ekwipunku to pewnie jest jakiś bug i musisz zagadać do GMa żeby tobie pomógł w rozwiązaniu problemu. Ja ostatnio miałem inny problem - chciałem sprzedać epickiego Gyrocoptera na AH, ale nie mogłem go wystawić przez error, napisałem do GMa i wysłał mi nową działającą kopię przedmiotu, kasując tą niedziałającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 16:53, Sth`Devilish napisał:

Tak, już dawno (w 3.0.2). Po użyciu dowolnego mounta / peta, ten powinien tobie zniknąć
z ekwipunku i dodać się do zakładki "Pets" w panelu postaci. Jeżeli tak się nie stało
i nadal masz go w ekwipunku to pewnie jest jakiś bug i musisz zagadać do GMa żeby tobie
pomógł w rozwiązaniu problemu. Ja ostatnio miałem inny problem - chciałem sprzedać epickiego
Gyrocoptera na AH, ale nie mogłem go wystawić przez error, napisałem do GMa i wysłał
mi nową działającą kopię przedmiotu, kasując tą niedziałającą.

eventualnie "priv problem" co bardzo bym obstawiał... wszystko co miało wejść w skład zakładki petów/mountów po 3.0 po 1 kliknięciu wskakiwało na swoje miejsce i nie było po tym dostępne z poziomu plecaka, a tu jak czytaliśmi za "każdym razem" lal priv jak nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 16:53, Sth`Devilish napisał:

Tak, już dawno (w 3.0.2). Po użyciu dowolnego mounta / peta, ten powinien tobie zniknąć
z ekwipunku i dodać się do zakładki "Pets" w panelu postaci. Jeżeli tak się nie stało
i nadal masz go w ekwipunku to pewnie jest jakiś bug i musisz zagadać do GMa żeby tobie
pomógł w rozwiązaniu problemu. Ja ostatnio miałem inny problem - chciałem sprzedać epickiego
Gyrocoptera na AH, ale nie mogłem go wystawić przez error, napisałem do GMa i wysłał
mi nową działającą kopię przedmiotu, kasując tą niedziałającą.


Dzięki już napisałem ticketa, być może spowodowane było to tym, że wylogowałem się "na" mouncie, jeszcze przed patchem 3.0.2 i nie logowałem się do teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, gram frost DK. Nie wiem czemu, ale nie mogę utworzyć działającego makra. Szukałem trochę instrukcji na temat robienia makr i wychodzi na to, że wszystko robię dobrze. Naturalnie naciskam Esc i wchodzę w menu makr, wybieram obrazek, nazwę(żeby nie było, podaję to bo być może robię tutaj coś źle)i do okienka wpisuję:

/cast Icy Touch
/cast Plague Strike
/cast Blood Strike
/cast Blood Strike
/cast Obliterate
/cast Frost Strike

ew. 2 wersja:

/cast Icy Touch
/stopcasting
/cast Plague Strike
/stopcasting
/cast Blood Strike
/stopcasting
/cast Blood Strike
/stopcasting
/cast Obliterate
/stopcasting
/cast Frost Strike
/stopcasting

W obu z tych makr po nacisnięciu używam tylko Icy Touch, nic więcej. Dodatkowo nie działa mi makro z głównego forum Blizza:

#showtooltip Pestilence
/castsequence Icy Touch, Plague Strike, Pestilence

Jedyne makra jakie mi działają to:

/say ... (w miejsce ... jakiś tekst)
/... (w miejsce ... jakaś emotikona np. go)

Jak łatwo się domyślić makra te ułatwiły by mi rozgrywkę, więc proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 18:35, RaXX napisał:

W obu z tych makr po nacisnięciu używam tylko Icy Touch, nic więcej.

I dokładnie tak powinno być. Makro próbuje odpalić wszystkie komendy jakie wpisałeś, ale po rzuceniu Icy Toucha uruchamia się GCD (global cooldown) i inne nie zdolności nie zadziałają. Nie możesz jednym wciśnięciem klawisza uruchomić więcej niż jednej umiejętności wywołującej GCD (a takich niewywołujących jest niewiele). Jest to jedno z wielu zabezpieczeń przed automatyzacją rozgrywki. To o czym zapewne myślałeś to cast sequence, jak w następnym podanym przez ciebie makrze.

Dnia 02.01.2009 o 18:35, RaXX napisał:

Dodatkowo nie działa mi makro z głównego forum Blizza:

#showtooltip Pestilence
/castsequence Icy Touch, Plague Strike, Pestilence

No i tutaj nie wiem, na czym polega problem. Możesz sprecyzować, co masz na myśli przez "nie działa"? To wygląda na zupełnie normalny cast sequence (co prawda polecałbym jednak dopisać jakiś reset condition dla wygody, ale jak już przy polecaniu jesteśmy, to w ogóle polecałbym go nie używać, bo jest mało elastyczne) i powinno normalnie działać: wciskasz raz, rzuca Icy Touch, drugi raz (jak minie 1.5s GCD oczywiście, nie wal w przycisk za szybko), Plague Strike, trzeci raz, Pestilence. Rzecz jasna pod warunkiem, że masz odpowiednie runy i Pestilence nie jest na cooldownie, ale domyślam się, że tak właśnie było jak sprawdzałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 19:02, Corvin 0451 napisał:

Makro próbuje odpalić wszystkie komendy jakie wpisałeś,
ale po rzuceniu Icy Toucha uruchamia się GCD (global cooldown) i inne nie zdolności nie
zadziałają


Zupełnie zapomniałem o GCD.

>No i tutaj nie wiem, na czym polega problem. Możesz sprecyzować, co masz na myśli przez

Dnia 02.01.2009 o 19:02, Corvin 0451 napisał:

"nie działa"?


Używam tylko Icy Toucha.

Dnia 02.01.2009 o 19:02, Corvin 0451 napisał:

wciskasz raz, rzuca Icy Touch, drugi raz , Plague Strike, trzeci raz, Pestilence. Rzecz jasna pod warunkiem, >że masz odpowiednie runy i Pestilence nie jest na cooldownie, ale domyślam się, że tak właśnie było jak >sprawdzałeś.


Też myślałem, że będę musiał naciskać kilka razy, ale i to niestety nie działa, ale jeszcze popróbuję. Dzięki, wyjaśniłeś mi nieco o co chodzi w tworzeniu makr. Co do tego pierwszego to i tak by było niezbyt przydatne, ale to drugie z Pestilence napewno. Jak się zaloguję następny raz to trochę pokombinuję, jak będę jeszcze miał z tym problem to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w triala i zamierzam kupić pełną wersję.Czytałem, że można kontynuować konto ale nie wiem czy postać na tym koncie zostanie wykasowana i w jakim czasie. Zastanawiam się czy opłaca się dalej grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 21:10, Manto napisał:

Gram w triala i zamierzam kupić pełną wersję.Czytałem, że można kontynuować konto ale
nie wiem czy postać na tym koncie zostanie wykasowana i w jakim czasie. Zastanawiam się
czy opłaca się dalej grać.


Jeżeli kupisz pełną wersje to dostaniesz 30 dni i będziesz mógł kontynuować grę swoją postacią dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nexus done! Oczywiście normal, ale muszę powiedzieć, że z wszystkich 5-man dungeonów jakie zrobiłem jest to najciekawszy jaki grałem i zarazem pierwszy gdzie walka z bosami dała mi radochę, może dla tego, że ostatni dungeon gdzie robiłem za dps to.... Deadmines?.:P(mój jedyny w wotlku,jak narazie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 16:49, Sth`Devilish napisał:

@ Czedwik - dokładnie, właśnie głosy i dialogi tych Death Knightów z Ebon Hold
brzmią super i trochę szkoda, że ich nie dano graczom :(

No właśnie to jest trochę głupie jak np. Draenei DK lub Nocny Elf wymieniają Naaru lub Elune. Podobnie zresztą tyczy się to wielu innych ras, gdzie różne teksty nie pasują do kogoś tak "odmienionego". A przecież gdyby np. na powitane DK gracza mówił "I will listen... for now" lub na pożegnanie "Suffer well" to od razu byłoby bardziej klimatycznie. Nawet gdyby mieliby takie same teksty w przypadku każdej rasy (ale głosy dla każdej rasy/płci oczywiście inne, tak jak u Ebon Blade) to wyglądałoby to dużo lepiej. Plus jakieś żarty na temat nieumarłych i o samym byciu Death Knightem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 21:46, piotreqqq napisał:

mam taki problem, fps sa ok ale cos dosyc czesto przycina mi gre, ide sobie badz lece
i mam taka 0,2 sekundowa zawieszke, co mam zle ?


A w jakich miejscach/sytuacjach tak się dzieje? Bo jeżeli w Northrend, to powinieneś obniżyć pole widzenia najlepiej aż do połowy, u mnie to znacznie zredukowało te zawieszki. WotLK wymaga już nieco lepszego kompa po prostu. No chyba, że tak masz po prostu w miastach - to by wskazywało na zbyt mało RAMu (optymalnie - 4 GB na wysokie detale). Inną przyczyną może być jeszcze wadliwie działający addon, niektóre stare i niedopracowne addony co jakiś czas (lub co jakąś czynność) przycinają grę na ułamek sekundy i pomaga jedynie ich wyłączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo kawały o Lich Kingu czy kocie Kel''Thuzada :) Powinno być właśnie tak jak mówisz, "Suffer well" brzmi o wiele lepiej niż "Bye", podobnie dziwnie brzmią emoty Draenei typu "The Legion must fall!". Wiem, że to nawet mogło pasować do Nieumarłych, ale oni przecież nie są w trakcie wojny z Legionem... jeszcze :) Przykładów jest bardzo wiele, niestety z kawałami i komicznie brzmiącym śmiechem niektórych postaci na czele. Nie podoba mi się jeszcze jedno - znowu animatorzy dali dupy... U wielu ras nogi/płaszcz przenikają przez wierzchowce (a wystarczyłoby przecież zrobić osobne modele pod każdą rasę i płeć, a nie tylko je skalować), niestety podobnie z elementami zbroji. Aktualnie te wszędobylskie i znane od początków WoWa glitche z animacją to największa bolączka wizualna tej gry i psuje ogólne wrażenia z gry przy tej całej ładnej otoczce i grafice w WotLK. Mnie przynajmniej mocno to razi, taki już ze mnie Detetkyw Monk, wszystko musi być równo, naturalnie i symetrycznie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się