Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Zacząłem grać na serwerze Outland - jest pvp ( ktoś mi polecił ) myślałem bardziej o pve ale z tego co widzę to dużo tam ludu i część pvp tylko a część raidy itd.
Ale mam pytanie - czy warto szukać na siłę gildię czy można samemu sobie spokojnie bić levele czy dużo tracę nie będąc w gildii ? Gram Prichem i nie mam kłopotu z instancjami low levelowymi ( mam 29 lvl obecnie) bardzo chętnie mnie wszędzie biorą - co do kasy to czytając wasze porady wybrałem zbierackie - (sprawdziłem na Ah co ile kosztuje) herbalism i mining i sprzedaję to co wykopię i zbiorę na AH - mam obecnie ponad 200g i raczej na tym lvl kasy mi nie brakuje - leweluję postać na talentach shadow (chyba dobrze bo większe dmg zadaję - teoria wyczytana :) ) - no ale mam ten dylemat z gidią (w sumie to nawet jakaś paka, grupa ludzi by się przydała z którą zawsze był by jakiś kontakt pomoc itd -)- niby dobre gildie przyjmują od ok 70-80 lvl - znalazłem nawet taką w której jest kilku rodaków - tylko mam za mały poziom. Natomiast są jakieś takie nijakie - i ludzie nawet bez zagadania chcą dołączyć mnie ale ignoruję to - czy może jednak warto może dołączyć - chodź jak ktoś się nawet nie przedstawi to źle o nim wdł. mnie świadczy
Może miałem inne wyobrażenie tej gry - wydawało mi się że jest bardziej społeczna - ale pewnie za mało jeszcze gram :) dlatego mam takie odczucia. Trudno też się w tym odnaleźć :) - te wszystkie ich skróty myślowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na levelowanie równie dobrze możesz wstąpić do 1 gildii z brzegu - i tak nie chodzi tu o nic poważnego, ale raczej pogadanie i spędzenie troche czasu jako część grupy. Zawsze można zmienić, jeśli okaże się porażką. "Poważniejsze" gildie przyjdą z czasem, tam nie ma miejsca na pomaganie zupełnie nowym ludziom w levelowaniu, niskopoziomowcy to 2/3/czy dalsze postacie już grających, a pytania świeżych potrafią czasem naprawde irytować "weteranów".
Bez gildii to gra faktycznie jest mało społeczna. Niby nic się nie traci, ale czasem lepiej nawet jakieś głupoty na /g przeczytać, niż samemu bić levele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 11:42, michas95 napisał:

zacznijmy od tego czy w przyszlosci chesz sie skupic na pvp czy pve :)

a skończmy na tym że w wow już (a właściwie nigdy) nie ma pvp jedynie lolpvp, to gra pve z możliwością pvp, pve jest "nudne" pvp frustrujące do wyboru do koloru ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 11:03, RAVvy napisał:

Czy opłacalne jest granie rogalem dagger+sword? Czy też lepiej skupić się na sword/sword,
dagger/dagger.

jeśli o pvp idzie to mutilate buildy teraz rządzą, więc sztylet/sztylet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 02:40, SoieR napisał:

> zacznijmy od tego czy w przyszlosci chesz sie skupic na pvp czy pve :)
a skończmy na tym że w wow już (a właściwie nigdy) nie ma pvp jedynie lolpvp, to gra
pve z możliwością pvp, pve jest "nudne" pvp frustrujące do wyboru do koloru ;D



PvE jest nudne hm?? No tak jak sie ma 15 lvl to zapewne tak.

Jesli pvp jest frustrujące to musisz byc noobem, bo jak sie umie grac to naprawde mozna ciekawie sie poprobowac z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PvE jest bardzo ciekawe (mowi gdy ma sie maksymalny poziom doswiadczenia) lubie(raczej lubilem :( ) chodzic z kolegami na raidy ;] a jaka radosc po zabiciu kolejnego bossa ..
a z pvp jak sie juz uzbiera itki z bg itp. to arenki sa fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 12:08, Shadow1994 napisał:

> > zacznijmy od tego czy w przyszlosci chesz sie skupic na pvp czy pve :)
> a skończmy na tym że w wow już (a właściwie nigdy) nie ma pvp jedynie lolpvp, to
gra
> pve z możliwością pvp, pve jest "nudne" pvp frustrujące do wyboru do koloru ;D


PvE jest nudne hm?? No tak jak sie ma 15 lvl to zapewne tak.

muahahaha

Dnia 10.01.2009 o 12:08, Shadow1994 napisał:

Jesli pvp jest frustrujące to musisz byc noobem,

k

Dnia 10.01.2009 o 12:08, Shadow1994 napisał:

bo jak sie umie grac to naprawde mozna
ciekawie sie poprobowac z innymi

/popcorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego nie moge walczyć na arenie Warsong Glutch, albo coś podobnego? Zawsze stali w jednym miejscu, a teraz są zastąpieni jakimś Defilers Emissary(Silvermoon).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakąś fajną stronkę z awatarami z WoWa, które mógłbym wstawiać w swój profil na forach? Btw Thousand lvl 76 pa retri, serv Sporeggar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 11:03, RAVvy napisał:

Czy opłacalne jest granie rogalem dagger+sword? Czy też lepiej skupić się na sword/sword,
dagger/dagger.


Zależy jaki build... Oczywiste, że do Assassination i Mutilate bierze się dwa daggery o jak najwyższym dmg, natomiast do buildów skupiających się na Combat / Sub jest to obojętne, byleby w MH była broń o jak najwyższym Min-Max Damage, a w OH jak najszybsza broń z jak najlepszymi bonusowymi statsami (do szybkiej aplikacji trucizn, damage się tutaj nie liczy, szczególnie bez Off-Hand speca).

Dnia 10.01.2009 o 11:03, RAVvy napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego nie moge walczyć na arenie Warsong Glutch, albo coś podobnego?
Zawsze stali w jednym miejscu, a teraz są zastąpieni jakimś Defilers Emissary(Silvermoon).


Zdecyduj się czy chodzi tobie o Arenę czy Battleground... Zapewne o to drugie - zapisujesz się w złym miejscu, zapytaj strażnika o Battleground Master. "Emissary" to zupełnie co innego, są to npc występujący wyłącznie w weekendy i co tydzień się zmieniają, jeżeli jest np Defiliers Emissary to znaczy że można się u nich zapisać na Arathi Basin (jako, że to jest to frakcja połączona z tym BG) i przez cały weekend będziesz mógł zdobywać więcej honoru na tym BG. Co tydzień się zmieniają na innych (można chyba w kalendarzu sprawdzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram nadal na 49lvl na bg i dziennie powiedzmy na 20 battlegroundów wygrywamy 19 lub nawet i 20 razy. I taki pytanie mam co ja moge zrobić z tymi marks of honor? Samego Honoru nie mam jeszcze dużo i nie mam jak kupić te lepsze itemy pvp. Kupiłem sobie tabard z warsong gulch, sporo itemow ale znowu zaczynam dobijać do 100 marksow. Mam tak samo z Arathi i Warsong. Rezygnować nie chce bo nie wiem czy później sytuacja się nie zmieni i to Horda przegrywać nie zacznie. I jeszcze jak najszybciej można zdobyć reputacje u Defilers, itp.? Czy tabard pomoże a jeśli tak to na jakiej zasadzie to działa bo w sumie tak samo pkt lecą gdy mam założony tabard czy jestem bez tabardu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 14:36, kacper2691 napisał:

I taki pytanie mam co ja moge zrobić z tymi marks of honor?


Przekonaj się w odpowiednim pokoju w Stormwind / Orgrimmar, gdzie są NPC u których można kupić rzeczy związane z honorem (m.in. specjalne mounty bez ograniczeń rasowych). Można je też wymienić na mniej przydatne rzeczy u Quartermasterów przy każdym z BG (tam gdzie są ich oryginalne wejścia), ale właściwie jeśli już to wydałbym je najwyżej na mounta z AV lub tabard. Najlepiej jest... po prostu je oszczędzać i wymienić potem na sam honor, robiąc questa "For Great Honor!".

Dnia 10.01.2009 o 14:36, kacper2691 napisał:

Rezygnować nie chce bo nie wiem czy później sytuacja się nie zmieni
i to Horda przegrywać nie zacznie.


Ale co ty, zamierzasz wiecznie na tym levelu robić BG? Za to są szczątkowe ilości honoru... Im wyższa liga (przedział levelowy), tym więcej honoru otrzymujesz. Dlatego jeżeli zamierza się skupić na PvP, weź no najpirew wyleveluj postać, a dopiero na 80tce się w to baw, dopiero wtedy będziesz mógł kupić na prawdę fajne i użyteczne na długi czas nagrody :) A tak to ledwie coś kupisz i zaraz do kosza, bo z questa dostaniesz lepsze...

Dnia 10.01.2009 o 14:36, kacper2691 napisał:

I jeszcze jak najszybciej można zdobyć reputacje u
Defilers, itp.?


Nie wiem jak ma ci pomóc tabard, skoro dostaje się go dopiero na Exalted... Ta mechanika z większym repem przy noszeniu tabarda działa wyłącznie w Northrend (WotLK). Jak robić najszybciej? Po prostu robić non stop, wygrywać i nie pomijać weekendów Arathi Basin, nie ma złotego środka. Nie jestem pewien czy czasem level ma tu też coś do rzeczy, bo wydaje mi się że tu także im wyższy przedział, tym więcej repa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie te itemki od NPC tylko że wymagane jest do tego dużo honoru. Za same Marks of Honor sa tylko jakieś healing i mana potions. Co do mountów to mam cały czas 30 markow na undead horsa albo wilka(nie zdecydowałem się jeszcze. Armor PvP na 80 lvl kosztują jakieś 64k honoru( jedna cześć jak się nie mylę) ale strasznie badziewnie wygląda. Dlatego chciałem sobie teraz pozbierać trochę honoru i kupić ten set dla 60lvl. Będzie tez do RP używany i na jakieś specjalne okazje(ogólnie to tak na pokaz). Na ten set potrzebuje łącznie 64k honoru. Fakt że mam jakieś 10k i po każdym bg dodaje mi około 200 ale się nie zrażam do powolnego tempa :P A właśnie to ile dostaje się honoru za wygrany bg na 80lvl(tak średnio)? A wbijać dalsze lvle planowałem po wygraniu i 100 razy warsong i arathi (mam już po około 60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 16:21, kacper2691 napisał:

Widziałem właśnie te itemki od NPC tylko że wymagane jest do tego dużo honoru. Za same
Marks of Honor sa tylko jakieś healing i mana potions. Co do mountów to mam cały czas
30 markow na undead horsa albo wilka(nie zdecydowałem się jeszcze. Armor PvP na 80 lvl
kosztują jakieś 64k honoru( jedna cześć jak się nie mylę) ale strasznie badziewnie wygląda.
Dlatego chciałem sobie teraz pozbierać trochę honoru i kupić ten set dla 60lvl. Będzie
tez do RP używany i na jakieś specjalne okazje(ogólnie to tak na pokaz). Na ten set potrzebuje
łącznie 64k honoru. Fakt że mam jakieś 10k i po każdym bg dodaje mi około 200 ale się
nie zrażam do powolnego tempa :P A właśnie to ile dostaje się honoru za wygrany bg na
80lvl(tak średnio)? A wbijać dalsze lvle planowałem po wygraniu i 100 razy warsong i
arathi (mam już po około 60)

''

Teraz to trudno powiedzieć bo zależy to od twojej aktywności, ale za samo bycie jakies 600 hp + to co sobie sam nabijesz zabijając.Honor na 80 bije się łatwo i przyjemnie z bg dużo honoru leci a i na itemy nie trzeba marków ktore wymieniamy na 1200 honoru( po 1 marku ze SoA, WSG, EoTS i AB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 16:34, dulak napisał:

Kto jest q giverem w tym q? http://www.wowhead.com/?quest=12164#comments
Bo nie pisze, to jest q z jakiegoś dropiącego się itemu?


Sasha at the White Pine Trading Post wants you to go to Bloodmoon Isle and slay Selas, Varlam, Goremaw and the Shade of Arugal. Z prawiej też pisze Start: Sasha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się