Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2009 o 15:15, Volvox napisał:

Glownie dlatego, ze zwykle czary sa jakies 10-20 razy mocniejsze (nie liczac crita ;)
i z talentami maja wiekszy zasieg ;)


Może na wysokich poziomach :-) Dla świeżej postaci różdżka jest nieoceniona. Dwoma strzałami zada podobne obrażenia co fireball i równie szybko (albo i szybciej). Przy dobrej rotacji można klepać moby uzupełniając manę tylko sporadycznie, a bez niej trzeba co chwilę się napić. Jak już mówiłem, nie mam pojęcia jak jest później, chociaż na pewno sprzęt z mnóstem +spell power i +int działa na korzyść zaklęć.

Dnia 03.02.2009 o 15:15, Volvox napisał:

> niż działać jako healeer w secie w którym levelowałem.

Akurat na Onyxie twoj set do levelowania jest duuuuuuzo lepszy niz najlepszy rajdowy
set ktory byl dostepny za czasow Onyxii ;)


A nie, nie to miałem na myśli. Oba moje sety pochodzą z nagród z questów northrendowych. Tylko jeden jest pod dps na retri w którym levelowałem (dużo +str +sta +crit), a drugi pod healera (+spell power +int i mp5), bo chciałbym zmienić spec na holy niedługo. DPSów zawsze się znajdzie, a o healerów trudniej. Więc to tej samej klasy sprzęt, tylko do innych ról.
Zaś co do Onyxii to wiem, że to żałośnie słaby przeciwnik dla kilku 80-tek - mieliśmy kilka osób w okolicach 60 lvl a ja byłem jedynym healerem i nikomu się krzywda nie stała. Ale mamy gildię casualową i taka wyprawa to okazja do niezłej zabawy połączonej z nauką działania w grupie. Nie ma co ukrywać, jeśli chodzi o raidowanie jesteśmy newbies. Ale chcemy się uczyć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 16:26, pkapis napisał:

Zaś co do Onyxii to wiem, że to żałośnie słaby przeciwnik dla kilku 80-tek


Onyxia w tej chwili jest do solowania ;)Teraz nawet sporą część Kara można w 2 osoby zrobić. W sumie to nie wiem po co ćwiczyć na starych raidach, to co Blizz zaoferował w WotLK jest tak banalne, że większość raidów wykonują randomy, nawet w trybie HC... Swoją drogą dobry trening stanowią zwykłe insty na HC, a i gearu trochę wpadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:20, Cat In A Bag napisał:

Onyxia w tej chwili jest do solowania ;)Teraz nawet sporą część Kara można w 2 osoby
zrobić. W sumie to nie wiem po co ćwiczyć na starych raidach, to co Blizz zaoferował
w WotLK jest tak banalne, że większość raidów wykonują randomy, nawet w trybie HC...
Swoją drogą dobry trening stanowią zwykłe insty na HC, a i gearu trochę wpadnie ;)


Hmmm, powiadasz? Ta Onyxia to jakoś tak wyszła przypadkiem, ale będziemy próbować innych rzeczy. Co byłoby najlepsze na początek dla takich zielonych jak my? I jak powinien wyglądać skład na podstawowe 5 man heroic? Tank, Healer i trzech DPS da radę? Z healerami mamy problem, na siedem 80-tek obecnie jestem tylko ja i jeden druid (feral, woli tankować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:35, pkapis napisał:

Hmmm, powiadasz? Ta Onyxia to jakoś tak wyszła przypadkiem, ale będziemy próbować innych
rzeczy. Co byłoby najlepsze na początek dla takich zielonych jak my? I jak powinien wyglądać
skład na podstawowe 5 man heroic? Tank, Healer i trzech DPS da radę? Z healerami mamy
problem, na siedem 80-tek obecnie jestem tylko ja i jeden druid (feral, woli tankować).

No to w sam raz ;) Macie healera i macie tanka to już 90% sukcesu, z dpsami nigdy nie ma problemu, najlepiej brać ich tak by się o dropy nie pozabijali, czyli powiedzmy rogal, mage i DK czy cuś jak tam wolicie, to już nie ma większej różnicy. Na początek zróbcie Nexusa i UK, są to dosyć łatwe insty, prosty jest też HoL, a jak macie dpsa melee to idealne dla niego (dropi ciekawy 2h axe ;)) Odradzam zabierać się za to bez gearu za Azjola, dużo addsów przy bossach, a i pojęcie takty często sprawia ludziom problem :) Zresztą sprawdź sobie w jakimś atlasie gdzie co dropi i zaplanujcie tak by ubrać najpierw przede wszystkim healera i tanka, bo to najważniejsze. W sumie dobrym sposobem na wygearowanie się jest też raid VoA HC, podczep się pod jakąś grupę randomową, biorą tam zwykle ludzi z byle jakim gearem, a boss nie jest zbyt wymagający, staraj się przy tym by ilość osób o tej samej klasie co twoja była jak najmniejsza, bo itemki tam dropiące są przeznaczone dla konkretnych klas. Ja na przykład jestem w dobrej sytuacji, bo mało kto gra lockiem, więc bywa, że na 25 osób jestem sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 18:29, Doreczek napisał:

Dlaczego nie mogę kupić wilka 100% w Orgrimmar jeżeli mam reputację z Orgrimmar Honored?


Jaka rasa postaci? Jeśli nie ork, to musisz miec exalted aby kupic mounta jakiegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:24, mrocznygram napisał:

Właśnie to mi się nie podoba w wotlk. Wszystko jest strasznie proste. Rajdujesz 3 dni
a potem nie ma co robić przez resztę tygodnia.


Achievmenty, battlegroundy, gankowanie, raidowanie miast, RolePlaying, farma daily czy matsów do profesji itd itp. Nie chrzań, że nie ma czego robić, wręcz przeciwnie - teraz jest więcej czasu na to co najprzyjemniejsze. No i aż sam nie mogę się doczekąć ile z tych gildii narzekających na zbyt prosty content rozpadnie się przy próbach wyczyszczenia Ulduar... Wtedy dopiero się okaże, że większość tych narzekających będzie narzekać nadal, na zbyt wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 18:46, Sth`Devilish napisał:

Achievmenty, battlegroundy, gankowanie, raidowanie miast, RolePlaying, farma daily czy
matsów do profesji itd itp. Nie chrzań, że nie ma czego robić, wręcz przeciwnie - teraz
jest więcej czasu na to co najprzyjemniejsze.


Co kto lubi :) Achievy są jeszcze całkiem fajne, szkoda tylko, że te punkty z nich do niczego się nie przydają. Battlegroundy się nieco nudzą, najciekawszy AV teraz jest niegrywalny ze względu na kolejki. Ten nowy BG natomiast, jak na mój gust, jest nieco za długi i męczący. Za pierwszym razem fajne uh i ah, za dziesiątym irytujący, gdyż ze względu na ograniczoną drogę ciężko tam o potyczki, a za dużo zależy od teamu, zbyt dużo ;) Gankowanie? No dobra, od czasu do czasu można :P Raidowanie miast to też już nie takie łatwe, kto miał to zrobić to zrobił, a z uzbieraniem tych 30-40 osób bywa problem, a jeszcze zrobić to za dnia w stolicy pełnej wroga też nie łatwo :P Farma daily no to jeszcze ma sens, ale do większości reputacji są tabardy, a kasa i tak sama leci w tym dodatku, to też zamiast farmić matsy lepiej iść na AH ;) W sumie tak jak w TBC najgorszym elementem było lvlowanie, a zabawa zaczynała się na 70, tak tu mam odwrotne wrażenie. Lvling sprawiał dużo frajdy, a teraz powiewa nieco nudą ;) Arenki też ostatnio im coś szwankują, za wygrane liczy 4--9 pkt, a za przegraną zjada 20, że zaraz się odechciewa (19x win równało mi się ostatnio 6x lose... ciekawe, a już nie wspomnę o tym, że personal rating skacze jak chce, kolega zaczynał z 1500 podbiliśmy mniej więcej rating teamu o 100 pkt a on miał personal 1450 ... magic :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:54, Cat In A Bag napisał:

W sumie dobrym sposobem na wygearowanie
się jest też raid VoA HC,

wat? srsly ;) co da t7.5 pośród zielaków? bo przecież tam żadnych broni/trinketów/pierścieni itd nie ma, a i żeby dropnęło dla twojeg klasy/speca i jescze żeby to wygrać.. no naprawde.. trzeba mieć farta (kolega zebrał chyba z 3 czy nawet 4 części t7.5 tam pod swojego holy priesta... spriestowe graty, no coż był akurat jedynym priestem XD tak czy inaczej "każdy" voa farmi przy każdej sposobności więc... =)

Dnia 03.02.2009 o 17:54, Cat In A Bag napisał:

podczep się pod jakąś grupę randomową, biorą tam zwykle ludzi
z byle jakim gearem,

mm... a to wogóle możliwe jest zrobienie voa "nie-pugiem"? musze kiedyś spróbowac ;>

Dnia 03.02.2009 o 17:54, Cat In A Bag napisał:

a boss nie jest zbyt wymagający, staraj się przy tym by ilość osób
o tej samej klasie co twoja była jak najmniejsza, bo itemki tam dropiące są przeznaczone
dla konkretnych klas. Ja na przykład jestem w dobrej sytuacji, bo mało kto gra lockiem,

ci co chcą mieć ez mode jak za dawnych czasów lock już dawno rerolneli retri/dk ^^

Dnia 03.02.2009 o 17:54, Cat In A Bag napisał:

więc bywa, że na 25 osób jestem sam :)

no to peszek... choć nie.. w tym przypadku to nawet zaleta 8D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard po prostu za długo się bawi z Ulduarem. Jasne, że testy/bugi i takie tam, ale wiadomo, że jak 3.1 wyjdzie, to i tak minie pare dni, zanim wszystko wróci do normy z serwerami, a potem hotfixy bugów i tak będą. Plus, zapewne S6 wprowadzą jednocześnie, a to kolejne opóźnienia, by doprowadzić PvP do względnego ładu.
PTR też się w bólach rodzi, a 3.0.8, jak na taki mały patch, trwało długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:53, SoieR napisał:

wat? srsly ;) co da t7.5 pośród zielaków? bo przecież tam żadnych broni/trinketów/pierścieni
itd nie ma, a i żeby dropnęło dla twojeg klasy/speca i jescze żeby to wygrać.. no naprawde..
trzeba mieć farta (kolega zebrał chyba z 3 czy nawet 4 części t7.5 tam pod swojego holy
priesta... spriestowe graty, no coż był akurat jedynym priestem XD tak czy inaczej "każdy"
voa farmi przy każdej sposobności więc... =)


Ehh od czegoś trzeba po prostu zacząć ;) Najpierw wymieni podstawowe części gearu, a to już coś. Potem może powiedzmy bić repke na buciki itp, za Emblemy można nabyć naszyjnik, trinket, off-handa, za honor też coś się znajdzie, a i po drodze z HC na pewno coś skapnie... nie szukaj dziury w całym, dałem tylko propozycje, która ma mu ułatwić zdobycie sensownego gearu. Nie mówię mu przecież, że ma tylko się gearować na VoA, bo to by mu wieki zajęło, ale warto te 10-20 minut poświęcić na nie w tygodniu, bo może się uda. Broń to w zasadzie też ciężka sprawa, jedyna sensowna dla castera dropi w Naxx, jest jeszcze ten nieszczęsny kostur z Oculusa, ale mało chętnych na tego insta. No w jego wypadku to w Nexusie mace chyba padał, ale mogę się mylić. Co do farta, no cóż na pewno trzeba go mieć do takich rzeczy, ale jak się nie próbuje to się nie ma, a szansa jest i tak większa niż np. z OS 25 gdzie na jedną rzecz rzuci się po 5-10 osób...

Dnia 03.02.2009 o 20:53, SoieR napisał:

no to peszek... choć nie.. w tym przypadku to nawet zaleta 8D


No właśnie, w czym problem :D Nieciekawie mają teraz DK, zawsze ich tak koło 5 na cały raid. Lock zawsze się wkręci chociażby po to by zrobić portal do summona (swoją drogą ładnie to teraz wygląda :)), a i dmg ma niezgorszy tylko te hunty mnie biorą, chociaż po paczu i tak im się dostało trochę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 19:06, Cat In A Bag napisał:

Ten nowy BG natomiast, jak na mój gust, jest nieco za długi i męczący.


??
Przecież to jest max 22 minuty, z czego z zwykle kończy się po 10 minutach i nagradza ~1000hp. Nawet w moim battlegroup, gdzie horda zdecydowanie dominuje, AB, WSG, EotS nie kończą się tak szybko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 21:33, Cat In A Bag napisał:

ale warto te 10-20 minut poświęcić na nie w tygodniu, bo może się uda. Broń to w zasadzie
też ciężka sprawa, jedyna sensowna dla castera dropi w Naxx

Ładna jest z Kirin Tor, ale ogólnie casterzy mają przekichane w kategorii broni bo właśnie jedyny epic leci z Naaxa (kostura nie liczę, bo nie cierpię ich, z tym niebieskim co mam + offhand za badge mam lepsze statystyki). Warki/DK się śmieją (titansteel), spellcasterzy co mogą nosić Mace też (również titansteel), a dla casterów jak lock czy mag zostają takie gówienka jak armor od tailora - Ebonweave (z czego w VH hc na ostatnim bossie leci niebieska szata, która po zsocketowaniu daje mi niemalże identyczne staty, trochę mniej int i sta i tyle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 22:25, DragonLord napisał:

Ładna jest z Kirin Tor, ale ogólnie casterzy mają przekichane w kategorii broni bo właśnie
jedyny epic leci z Naaxa (kostura nie liczę, bo nie cierpię ich, z tym niebieskim co
mam + offhand za badge mam lepsze statystyki). Warki/DK się śmieją (titansteel), spellcasterzy
co mogą nosić Mace też (również titansteel), a dla casterów jak lock czy mag zostają
takie gówienka jak armor od tailora - Ebonweave (z czego w VH hc na ostatnim bossie leci
niebieska szata, która po zsocketowaniu daje mi niemalże identyczne staty, trochę mniej
int i sta i tyle).


Dokładnie jest tak jak mówisz :) Ja tam akurat zamiast tego z Kirin Tor nosze niebieski sword z UP HC, w sumie ten z kirina jest lepszy bo daje chyba kryta, a ten mój spirit, który dla mnie jest akurat mało istotny, no ale jeszcze repki nie nabiłem (najpierw się wziąłem za smoki, teraz męczę ebona). Trzeba poczekać na jakąś za honor bez kosmicznych wymogów arenowych. Z tailora to jedyna sensowna rzecz to dywanik i enchant na spodnie za 4g właściwie. Tak swoją drogą zarzucił ktoś sobie na broń tego encha Black Magic? Ciekaw jestem jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakie licho uganiać się za daily qtami czy achievy robić? Zająć się farmieniem? Czego i po co? Nie pisz, że ktoś chrzani jak piszesz takie bzdury. To jest przyjemna część gry??????????
Nie każdy lubi pvp, a po wyczyszczeniu rajdów można co najwyżej zabrać się za kolejne postacie i połazić na rajdy altami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 00:15, mrocznygram napisał:

Po jakie licho uganiać się za daily qtami czy achievy robić? Zająć się farmieniem? Czego
i po co? Nie pisz, że ktoś chrzani jak piszesz takie bzdury. To jest przyjemna część
gry??????????


QFT. Ale to co dla Ciebie może być udręką i całkowitą stratą czasu, dla innych jest celem gry. Są ludzie [ może i farmerzy ] którzy uwielbiają farmić, wykonywać daily czy bezsensowne w mojej opini achi. Daj im grać skoro sprawia im to przyjemność.

Dnia 04.02.2009 o 00:15, mrocznygram napisał:

Nie każdy lubi pvp, a po wyczyszczeniu rajdów można co najwyżej zabrać się za kolejne
postacie i połazić na rajdy altami.


Wyczyszczenie rajdów było kwestią paru dni od wydania dodatku. Mimo to ludzie dalej zabijają tych samych bossów, z perfekcją czyszcząc kolejny raz 25m w 18 osób. Skoro Blizz nie postawił poprzeczki wystarczająco wysoko, zawsze znajdzie się ktoś kto sam utrudni gre.

PvP w obecnej postaci jest tragiczne. Blizz to wie i działa. Dla mnie właśnie to jest celem gry, o ile masz postać która w obecnym syfie potrafi przeżyć więcej niż dwa hity. 3.1 i zobaczmy...

Cat In A Bag

Black Magic
209 to 231 Shadow damage every 3 sec.

Ticks for 15 seconds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to co chcielibyście aby Blizz zmienił w PvP? Cały czas mówicie, że jest źle. Przedłużyc czas trwania? Low lvl farmerzy zrezygnują całkiem, bo im się całkiem opłacac nie będzie farmienie honoru. Reszta zrezygnuje całkiem z pvp albo pojdzie na 80lvlowe. Wyrównac siłę klas? Tego się nigdy nie uda, bo po każdym paczu coś się komuś nie podoba. Ktos pada po 2 hitach i już zaczyna marudzić, że jakaś tam klasa potrzebuje nerfa a inna buffa.

Takie moje zdanie. Uwazam, że nie jest wcale bardzo źle. Fakt, że balans jest wyjątkowo kiepski - dk nadal oraz to, że na AV może byc 40 vs 10. No ale zobaczymy w przyszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 07:19, kacper2691 napisał:

W sumie, to co chcielibyście aby Blizz zmienił w PvP? Cały czas mówicie, że jest źle.
Przedłużyc czas trwania?

czas trwania walk pvp? taaak!!!! gief!!! ginięcie w 3gcd wcale nie jest leet...

Dnia 04.02.2009 o 07:19, kacper2691 napisał:

Low lvl farmerzy zrezygnują całkiem, bo im się całkiem opłacac
nie będzie farmienie honoru.

lolwut?!? kogo obchodzą low-lvl "farmerzy"? >:D

Dnia 04.02.2009 o 07:19, kacper2691 napisał:

Reszta zrezygnuje całkiem z pvp

niby dlaczego?

Dnia 04.02.2009 o 07:19, kacper2691 napisał:

albo pojdzie na 80lvlowe.

no ja myśle...

Dnia 04.02.2009 o 07:19, kacper2691 napisał:

Wyrównac siłę klas? Tego się nigdy nie uda, bo po każdym paczu coś się komuś nie podoba.

to już blizza w tym głowa żeby było sprawiedliwie... za to się płaci, prawda? ;>

Dnia 04.02.2009 o 07:19, kacper2691 napisał:

Ktos pada po 2 hitach i już zaczyna marudzić, że jakaś tam klasa potrzebuje nerfa a inna
buffa.

a czy uważasz że padnięcie w "2 hitach" jest ok? zakładając że obie postacie są w podobnym gearze i to pvp gearze a nie pve epixami

Dnia 04.02.2009 o 07:19, kacper2691 napisał:

Takie moje zdanie. Uwazam, że nie jest wcale bardzo źle.

jescze raz.. nikt nie przejmuje się lowlvlami... i tak powinno być- gra powinna być zoptymalizowana pod lvl cap, a balas na niskich lvlach- wiadomo byłby mile widziany.. wskoczyć sobie na jakiś bg podczas lvlowania... czemu nie? ale to nie wymóg.. w tym momencie tylko 80 lvl się liczy

Dnia 04.02.2009 o 07:19, kacper2691 napisał:

Fakt, że balans jest wyjątkowo
kiepski - dk nadal oraz to, że na AV może byc 40 vs 10. No ale zobaczymy w przyszłości
:)

to już problemy konkretnych battlegrup, ale czytałem że mają coś kombinować z tym... "soon" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj swoje zdanie do czasu, aż będziesz miał 80lvl lockiem lub priestem i pójdziesz na bg. Balans na 70lvl był całkiem dobry (tak, druid resto był <3, ale gdyby w tym momencie pojawił się DK ze swoim zdejmowaniem HoTów już by mieli jakąś sensowną kontrę). Teraz jedyne, co się liczy, to klasy z chorym burst damage (najlepiej z pół godzinnymi stunami), które mają skille by samemu tego bursta ominąć (czytaj pala, rogal, mag i DK). Klasy z burstem bez ochrony mogą czasem coś łatwo ubić, zazwyczaj potem ginąc (druid, warek, hunt), a klasy bez żadengo z w.w. mogą zrobić /sleep na bg i dużo to nie zmieni (lock/priest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się