Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2009 o 11:39, DragonLord napisał:


Zgadzam się, Retladyni, DK, rogale i Arcane Magowie to ATM najlepsze klasy do PvP. Pre-TBC balans jako taki był, lockowie SL/SL w dobrym gearze PvP byli dobrzy, teraz jednak ani resi, ani demo specc ( bo słyszałem, że pod Syphon Life w ogóle nie opłaca się iść, jeśli robimy build PvP ), teraz po prostu lockowie są jak każdy zauważył jednymi z najgorszych klas PvP. Również Arms Warrior w Pre-TBC bardzo dobrze sobie radził, a teraz to szkoda gadać . . .
Niektórzy mówią i piszą ( na forum WoW''a ), że Blizzard zaniedbał PvP, że teraz nic nie robi, BLA BLA BLA. Jednak każdy wie, że nie tak atwo zbuffowac jedna klasę, żeby nie była OP, albo znerfować drugą, ale tak żeby znów nie zniszczyć tej klasy ( tj. Arms warrior PvE . . . ) No cóż zostaje nam tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 21:33, Cat In A Bag napisał:

kostur z Oculusa, ale mało chętnych na tego insta. No w jego wypadku to w Nexusie mace
chyba padał, ale mogę się mylić.


Jest albo w Nexusie albo w UK. Sprawdziłem loot z obu i jest tam parę rzeczy, które powinny zastąpić mi obecny sprzęt healerski. Części plate muszę porównać z tym co mam, ale na pewno właśnie mace mi się przyda, bo broni nie mam żadnej odpowiedniej.

Przy okazji, jak się sprawuje Holy Paladyn w solowym łażeniu po świecie i questowaniu? Duża jest różnica w sposobie grania między Holy a Retri? Mam wątpliwości czy już zmieniać talenty czy jeszcze pobiegać trochę w Retri i pozarabiać pieniądze na questach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodajmy do tego spieprzoną itemizacje do pvp, gdzie bardziej opłaca tym klasom... tak tym które właśnie wymieniłeś czyli pala, dk, rogal i mag nosić pve itemki zapewniające jescze lepszy burst- niż pvp gear.. który z resztą wymaga dzikich ratingów, więc lock/priest/szman(ele głównie) odcieci są od dobrego pvp gearu z resi, bez resi nic nie zrobią... no i koło się zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 11:53, skubsa napisał:

>
Zgadzam się, Retladyni, DK, rogale i Arcane Magowie to ATM najlepsze klasy do PvP. Pre-TBC
balans jako taki był, lockowie SL/SL w dobrym gearze PvP byli dobrzy, teraz jednak ani
resi, ani demo specc ( bo słyszałem, że pod Syphon Life w ogóle nie opłaca się iść, jeśli
robimy build PvP ), teraz po prostu lockowie są jak każdy zauważył jednymi z najgorszych
klas PvP. Również Arms Warrior w Pre-TBC bardzo dobrze sobie radził, a teraz to szkoda
gadać . . .

nie piszesz czasem o pre-wotlk? ;>

Dnia 04.02.2009 o 11:53, skubsa napisał:

Niektórzy mówią i piszą ( na forum WoW''a ), że Blizzard zaniedbał PvP, że teraz nic
nie robi, BLA BLA BLA. Jednak każdy wie, że nie tak atwo zbuffowac jedna klasę, żeby
nie była OP, albo znerfować drugą, ale tak żeby znów nie zniszczyć tej klasy ( tj. Arms
warrior PvE . . . ) No cóż zostaje nam tylko czekać.

no coż... jakbym miał obstawiać o kase... postawiłbym na to że blizz już nie zbalansuje pvp, skoro nie mogli tego zrobić już w czasach podstawki gdzie skili i talentów było znacznie mniej, mało prawdopodobne żeby udało się to im teraz... life''s brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 07:39, SoieR napisał:

lolwut?!? kogo obchodzą low-lvl "farmerzy"? >:D


Mnie :P Bo sam farmic będę na low-lvl. :P Przynajmniej da się grac a kolejek wcale nie ma. Czasem trzeba troszkę dłuzej poczekac na AV - do 30 minut a tak to zawsze dużo chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 12:20, SoieR napisał:

dodajmy do tego spieprzoną itemizacje do pvp, gdzie bardziej opłaca tym klasom... tak
tym które właśnie wymieniłeś czyli pala, dk, rogal i mag nosić pve itemki zapewniające
jescze lepszy burst- niż pvp gear.. który z resztą wymaga dzikich ratingów, więc lock/priest/szman(ele
głównie) odcieci są od dobrego pvp gearu z resi, bez resi nic nie zrobią... no i koło
się zamyka


No już nie przesadzaj, wyfarmienie gearu pvp nie jest takie trudne, zawsze można zacząć od Savage i powoli wymieniać to co się uda :) Problem jest tylko z bronią, ale to można zastąpić czymś z pve. Nie zmienia to faktu, że pvp jest dziwne. Żeby było mi trudniej zabić warka prota niż warka na Arms, czy Fury? Prot to z założenia spec pve, a ostatnio się z takim jednym mocno gryzłem na bg, zresztą nie tylko ja :P Przestańcie już tak narzekać na ten balans bo nie jest tak tragicznie, DK ostatnio też trochę dostał (skrócony Anti-Magic zone i block na Shadow of Death na arenach trochę zabolały), priest nic nie zrobi? To ciekawe, że priesty discipline są tak chętnie brane do teamów arenowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem od zawsze jest to, że WoW jest grą skupiającą się na PvE i wszystkie klasy, buildy i mechanika gry są balansowane właśnie pod PvE i raidy. Balansowanie PvP zawsze wychodzi dopiero w praniu, czyli innymi słowy po każdym patchu zawierającym wielkie zmiany potrzeba jeszcze kilku kolejnych żeby to wszystko zbalansować... Problemu być może by nie było, gdyby cały balans dotyczył WYŁACZNIE PvP, natomiast to PvE i raidy były balansowane pod różne mieszanki klas i buildów, a nie odwrotnie. Wtedy nie mielibyśmy takich "smaczków" jak np sap działający w PvE do 1 minuty, natomiast w PvP tylko do 10 sekund, czy też Shadowmeld który praktycznie w PvP jest teraz taki sobie, bo re-stealth (jako rogue) można zrobić tylko w walce z mobkami... No i dodać do tego fakt, że niestety nadal Blizzard skupia się wyłącznie na balansowaniu max lvl, tak jakby wszystko przed 80tką w ogóle się nie liczyło i było tylko pustą koniecznością do przebrnięcia dla każdego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do farmów itemków PVP to bardzo dobrze farmi się je na PVE, tzn. VOA; idziesz co tydzień na 10 i 25 man, łącznie to zabiera około godzinę, i masz sporą szansę na Hateful lub Deadly bez wysokiego ratingu, nie wspominając o PvE tierach.
A teraz do kogoś obeznanego z shamanem i druidem - lepiej jest na enh PVP iść w wolny 2h licząc na WF, czy dwie bronie ze Stormstrike i tym Lava Lash? Do drugie po tej niedawnej zmianie ap dla druida aktualnie jest najlepsza najwolniejsza broń, czy z największym dpsem?
Aha, i trzecie czy arena pointy resetują się w nowych sezonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 16:51, Cat In A Bag napisał:

No już nie przesadzaj, wyfarmienie gearu pvp nie jest takie trudne, zawsze można zacząć
od Savage i powoli wymieniać to co się uda :)

co prawda to prawda ;) ale jednak niebieski pvp gear ssie w porównaniu do epików z raidów.. pod kątem pvp właśnie, a moim zdaniem (ofc nikt nie musi się z tym zgadzać) nawet niebieski pvp gear powinien lepiej się sprawdzić w pvp niż świecący pve i w 2 strone... pve niebieskie itemki powinny być lepsze do pve niż sprzęt arenowy

Dnia 04.02.2009 o 16:51, Cat In A Bag napisał:

Problem jest tylko z bronią, ale to można
zastąpić czymś z pve.

tego też nie rozumiem... ok dla casterów broń jak bro... ale dla melee to przecież ich narzędzie "pracy" ;P a dostępne są tylko epiki i to za 2k+ rating.. a poniżej to co? pieściami trzeba sie bić czy jak?

Dnia 04.02.2009 o 16:51, Cat In A Bag napisał:

Nie zmienia to faktu, że pvp jest dziwne. Żeby było mi trudniej
zabić warka prota niż warka na Arms, czy Fury? Prot to z założenia spec pve, a ostatnio
się z takim jednym mocno gryzłem na bg, zresztą nie tylko ja :P

też ostatnio znalazłem tanków cholery jeśli chodzi o pvp ;P zwłaszcza druid i warek choć i dk nie odstaje.. palkowi brakuje wszystkiego właściwie poza tym że cieżko go zabić, warek prot może calkiem ładnie sprawdzać się na bg głownie przeszkadzając przeciwnikom ale zawsze... mm ;D

Dnia 04.02.2009 o 16:51, Cat In A Bag napisał:

Przestańcie już tak narzekać
na ten balans bo nie jest tak tragicznie, DK ostatnio też trochę dostał (skrócony Anti-Magic
zone i block na Shadow of Death na arenach trochę zabolały), priest nic nie zrobi? To
ciekawe, że priesty discipline są tak chętnie brane do teamów arenowych ;)

nie no... może aż tak to nie... ale jest to co najmniej frustrujące jeśli chcesz sobie w spokoju pograć =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 18:10, mic02 napisał:

Co do farmów itemków PVP to bardzo dobrze farmi się je na PVE, tzn. VOA; idziesz co tydzień
na 10 i 25 man, łącznie to zabiera około godzinę, i masz sporą szansę na Hateful lub
Deadly bez wysokiego ratingu, nie wspominając o PvE tierach.

czy taka znowu duża szansa o nie wiem... ale tak ;)

Dnia 04.02.2009 o 18:10, mic02 napisał:

A teraz do kogoś obeznanego z shamanem i druidem

no nie jestem ale coś tam sie-wie ;)

Dnia 04.02.2009 o 18:10, mic02 napisał:

- lepiej jest na enh PVP iść w wolny
2h licząc na WF, czy dwie bronie ze Stormstrike i tym Lava Lash? Do drugie po tej niedawnej
zmianie ap dla druida aktualnie jest najlepsza najwolniejsza broń, czy z największym
dpsem?

co do szamana to z pewnością 2 wolne 1h, a u druida dps/dmg broni dalej nie ma znaczenia, zmina dotyczyła tylko feral ap dostarczanego z broni innych niż feral staffy

Dnia 04.02.2009 o 18:10, mic02 napisał:

Aha, i trzecie czy arena pointy resetują się w nowych sezonach?

nie, tylko jeśli masz jescze punkty z 70 i dingniesz 71 lvl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim skilem rozpoczynającym najlepiej zaatakowac przeciwnika po Sapie? Zarówno PvE jak i PvP. Aktualnie to używam Backstaba tylko dużo energi mi zżera.

Jeszcze jak rozpoznac, że zostałem wykryty przez przeciwnika? Na PvE to widac bo mnie atakują natychmiast. A jak to na PvP jest? Często nawet nie wiem kiedy mnie wykrywaja i padam po chwili :/ No ale już padam na 2 hity od twinka a nie na jeden xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, Kumpel chce grać Blood elfem ,a ja gram dwarfem czy będziemy mogli gadać np. na Xfire bo w regulaminie jest "3. You agree that you will not allow players who are playing characters aligned with the "Alliance" faction to chat or otherwise communicate directly with players who are playing characters aligned with the "Horde" faction, or vice versa."?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 07:16, kacper2691 napisał:

Jakim skilem rozpoczynającym najlepiej zaatakowac przeciwnika po Sapie? Zarówno PvE jak
i PvP. Aktualnie to używam Backstaba tylko dużo energi mi zżera.

Jeszcze jak rozpoznac, że zostałem wykryty przez przeciwnika? Na PvE to widac bo mnie
atakują natychmiast. A jak to na PvP jest? Często nawet nie wiem kiedy mnie wykrywaja
i padam po chwili :/ No ale już padam na 2 hity od twinka a nie na jeden xD



Najlepiej cheap shotem, dodać podczas jeszcze sinister strika a potem kidney shota. :)
A co do tego wykrywania to chyba jest taki dźwięk, taki jak sam kogoś wykrywasz.Ale głowy nie dam bo rogalem nie grałem od 1,5 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie klasy poza magiem Cheap Shot (poczytaj sobie o stun locku), maga Ambush lub Garrote.

@Vantor
Nie, nie możecie, a do tego musicie przestać się przyjaźnić i być do siebie wrogo nastawieni, inaczej Blizz wysle swoich szpiegów i tak was zbanuje... jedyne, czego ten punkt dotyczy to rozmów in game przez /s /y itp. (addony, które wyłapują transmisje przed zakodowaniem), poza grą możecie używać czego dusza zapragnie (teamspeak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, od jakiegoś czasu mam dość poważny problem!WoW co jakiś czas bez żadnego powodu się minimalizuje..wie ktoś czym to może być spowodowane(w tym przypadku jak się zminimalizuje to ikonka na pasku jest naciśnięta).
Drugi problem to taki czy da się w jakiś sposób wyłaczyć minimalizacje WoWa na alt+tab ?Jest to dośc uciążliwe gdy np. chce się Clensować ( z altem bo np. mam kolesia z teamu zaznaczonego, chce zmienić na przeciwnika i dupa trace 5-7 s przez zminimalizowanego WoWa).

No i mam taką małą prośbe czy mógłby mi ktoś zrobić macro? Cos w stylu :
/startattack
/cast Jug.. of Light i żeby tutaj jak włacze macro z shiftem zamiast Ligh był of Justice

Bo dalej średnio to łapie zwłaszcza jak trzeba coś tam z tymi zmianami skili :( Będe bardzo wdźięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 13:26, gohan14 napisał:

Siemka, od jakiegoś czasu mam dość poważny problem!WoW co jakiś czas bez żadnego powodu
się minimalizuje..wie ktoś czym to może być spowodowane(w tym przypadku jak się zminimalizuje
to ikonka na pasku jest naciśnięta).


Miałem kiedyś taki problem gdy korzystałem z programu ZoneAlarm jako firewall. Nawet jeśli z niego nie korzystasz, przyczyną w tej sytuacji na pewno jest jakiś inny program który wysyła komunikaty do systemu. Wyłączaj kolejno różne programy to znajdziesz ten który minimalizuje Ci WoWa.

Ewentualnie przełącz WoWa w tryb okienkowy zmaksymalizowany. Zależnie od karty graficznej, może się przez to trochę oberwać na wydajności, ale powinno pomóc.

Dnia 05.02.2009 o 13:26, gohan14 napisał:

Drugi problem to taki czy da się w jakiś sposób wyłaczyć minimalizacje WoWa na alt+tab
?Jest to dośc uciążliwe gdy np. chce się Clensować ( z altem bo np. mam kolesia z teamu
zaznaczonego, chce zmienić na przeciwnika i dupa trace 5-7 s przez zminimalizowanego
WoWa).


Nie znam takiej opcji, ale tryb gry okienkowy zmaksymalizowany powinien znacząco zredukować negatywny wpływ alt taba.

Dnia 05.02.2009 o 13:26, gohan14 napisał:

No i mam taką małą prośbe czy mógłby mi ktoś zrobić macro? Cos w stylu :
/startattack
/cast Jug.. of Light i żeby tutaj jak włacze macro z shiftem zamiast Ligh był of Justice


Spróbuj /cast [modifier:shift] Jugdement of Justice; Judgement of Light

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 13:56, Michal256 napisał:

> Siemka, od jakiegoś czasu mam dość poważny problem!WoW co jakiś czas bez żadnego
powodu
> się minimalizuje..wie ktoś czym to może być spowodowane(w tym przypadku jak się
zminimalizuje
> to ikonka na pasku jest naciśnięta).

Miałem kiedyś taki problem gdy korzystałem z programu ZoneAlarm jako firewall. Nawet
jeśli z niego nie korzystasz, przyczyną w tej sytuacji na pewno jest jakiś inny program
który wysyła komunikaty do systemu. Wyłączaj kolejno różne programy to znajdziesz ten
który minimalizuje Ci WoWa.

Ewentualnie przełącz WoWa w tryb okienkowy zmaksymalizowany. Zależnie od karty graficznej,
może się przez to trochę oberwać na wydajności, ale powinno pomóc.

> Drugi problem to taki czy da się w jakiś sposób wyłaczyć minimalizacje WoWa na alt+tab

> ?Jest to dośc uciążliwe gdy np. chce się Clensować ( z altem bo np. mam kolesia
z teamu
> zaznaczonego, chce zmienić na przeciwnika i dupa trace 5-7 s przez zminimalizowanego

> WoWa).

Nie znam takiej opcji, ale tryb gry okienkowy zmaksymalizowany powinien znacząco zredukować
negatywny wpływ alt taba.

> No i mam taką małą prośbe czy mógłby mi ktoś zrobić macro? Cos w stylu :
> /startattack
> /cast Jug.. of Light i żeby tutaj jak włacze macro z shiftem zamiast Ligh był of
Justice
>

Spróbuj /cast [modifier:shift] Jugdement of Justice; Judgement of Light


No dzięki windowed mode pomogło ( fps spadły strasznie ale jakoś się przeżyje ), ale co do macro to.. nie wiem co mogłem zrobić źle ale jak chce z użyciem shifta to macro wchodzi w nieaktywność i nie moge użyć ?: /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 13:56, Michal256 napisał:

> Siemka, od jakiegoś czasu mam dość poważny problem!WoW co jakiś czas bez żadnego
powodu
> się minimalizuje..wie ktoś czym to może być spowodowane(w tym przypadku jak się
zminimalizuje
> to ikonka na pasku jest naciśnięta).

Miałem kiedyś taki problem gdy korzystałem z programu ZoneAlarm jako firewall. Nawet
jeśli z niego nie korzystasz, przyczyną w tej sytuacji na pewno jest jakiś inny program
który wysyła komunikaty do systemu. Wyłączaj kolejno różne programy to znajdziesz ten
który minimalizuje Ci WoWa.

Ewentualnie przełącz WoWa w tryb okienkowy zmaksymalizowany. Zależnie od karty graficznej,
może się przez to trochę oberwać na wydajności, ale powinno pomóc.

> Drugi problem to taki czy da się w jakiś sposób wyłaczyć minimalizacje WoWa na alt+tab

> ?Jest to dośc uciążliwe gdy np. chce się Clensować ( z altem bo np. mam kolesia
z teamu
> zaznaczonego, chce zmienić na przeciwnika i dupa trace 5-7 s przez zminimalizowanego

> WoWa).

Nie znam takiej opcji, ale tryb gry okienkowy zmaksymalizowany powinien znacząco zredukować
negatywny wpływ alt taba.

> No i mam taką małą prośbe czy mógłby mi ktoś zrobić macro? Cos w stylu :
> /startattack
> /cast Jug.. of Light i żeby tutaj jak włacze macro z shiftem zamiast Ligh był of
Justice
>

Spróbuj /cast [modifier:shift] Jugdement of Justice; Judgement of Light



Ok już wiem o co chodzi, skopiowałem co wpisałeś literówka w pierwszym Judgemencie; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się