Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2009 o 03:08, Sth`Devilish napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć po kiego zrobili tak, że jak podejde do bramy po lewej na WSG
to mnie teleportuje z powrotem? Chyba, że to bug jakiś... Bez sensu mi się to wydaje
:/ Zawsze jako rogal startowałem lewym wyjściem łapiąc sprinta.

u mnie jest to samo zanim podejde do bramy wywala mnie na środek (tam gdzie zaraz po wejsciu na wsg) jest to chyba od 3.0
zatem:
QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:55, Sth`Devilish napisał:

Swoją drogą, takie pytanie do kogoś kto gra rogalem80 dużo: w buildzie Mutilate jak do
tej pory używam wolnych daggerów o wysokim min-max damage. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego
wśród raidujących rogali tak popularne są... szybkie daggery do Mutilate? o.O Czyżby
mimo wszystko poisony zadawały wyższy damage? Ponoć też ma się to zmienić w 3.1 tak,
że znowu wolniejsze będą lepsze również w PvE? W PvP to chyba na pewno powolne, bo przeciez
chodzi o wysoki burst dmg.

1 z brzegu WWS nasz:
1. Swing (Physical) 276 711 39 %
2. Instant Poison IX (Nature) 146 177 21 %
3. Mutilate (Physical) 120 925 17 %
Chyba wszystko jasne?:)
Plus, to czego nie widać - szybsza broń to też więcej krytów = więcej energii z Focused Attacks = więcej dps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli do PvE: szybkie daggery (ale ofkoz z wysokim dps, a nie byle co?), Deadly na MH i Instant na OH ?

PvP zapewne nie inaczej jak: wolne daggery z wysokim dmg i Wound/Mind numb

EDIT: ponoć w 3.1 ma to ulec zmianie i powolne daggery będą tak samo dobre jak do PvP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
ma ktos moze problem z kupieniem pp poprzez karte? Od 2 dni probuje przedluzyc waznosc konta na wow-europe.com, dwiema kartami (dwoma?) i ciagle pokazuje ze "oayment rejected" i "verify number is not valid". Uzywalem Visy i Visy Electron. Na obu sa pieniadze, wiec to nie przez to. Napisalem juz do Blizza, ale moze ktos tu bedzie mial odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 04:45, Sth`Devilish napisał:

Czyli do PvE: szybkie daggery (ale ofkoz z wysokim dps, a nie byle co?), Deadly na MH
i Instant na OH ?

PvP zapewne nie inaczej jak: wolne daggery z wysokim dmg i Wound/Mind numb

EDIT: ponoć w 3.1 ma to ulec zmianie i powolne daggery będą tak samo dobre jak do PvP?

DPS broni nie jest taki znowu istotny, w końcu ile to się może różnić, 10? Za to różnica w 20% szybkości broni daje sporo więcej proców poisonów, a jak widać, IP to spora część DPS. Ofkors, zielak a epix to już znacząca różnica i sam IP tego nie nadrobi, ale gdy są to jakieś minimalne zmiany, to szybszy = lepszy. 3.1 zmienia poisony na PPM, więc niezależne od szybkości broni, jak to wyjdzie w praktyce, to się jeszcze okaże.
http://elitistjerks.com/f78/t37183-pocket_guide_wotlk/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 10:58, KaPe napisał:

Za to różnica
w 20% szybkości broni


Tzn masz na myśli 0.20 speeda różnicy? Bo 20% np przy 2.0 to 0.4 speeda :)

Teraz wyczytałem też te zmiany w 3.1, że proc trucizn ma być tak znormalizowany, że z wolnych bronii będzie procować tak samo jak z szybkich. W sumie fajna zmiana, choć na pewno będzie dyskusja co lepsze: szybkie bronie i lepszy regen z critical strike''ów czy wolne bronie i wyższy dmg z Mutilate. Ja osobiście będe używać wolnych, jako że rogalem i tak skupiam się na PvP, dlatego też ta zmiana mi się podoba (wystarczyłyby mi te same daggery do PvP i heroicków/10man).

EDIT: tak mi się przypomniało, może wie ktoś (albo KaPe? :)) jak teraz jest z Prot Warriorem, tzn jakie trzeba mieć capy różnych statsów do tankowania i z jak dobrym gearem można się rzucać na heroic dungeony? Bo na raidy raczej nie pójdę świeżo po 80tce bez sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć grac palasiem^^ nie wiem jednak jakim buildem widziałem kilka różnych do "levelownia" może ktoś mi powiedzieć jak on to robił (tzn. jakim buildem levelował). I w jakie staty ładować ? Za odpowiedz z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 20:24, Sth`Devilish napisał:

EDIT: tak mi się przypomniało, może wie ktoś (albo KaPe? :)) jak teraz jest z Prot Warriorem,
tzn jakie trzeba mieć capy różnych statsów do tankowania i z jak dobrym gearem można
się rzucać na heroic dungeony? Bo na raidy raczej nie pójdę świeżo po 80tce bez sprzętu.

Heroici są teraz tak żałośnie banalne, że praktycznie wystarczy def cap - 535 na heroicu. Jeśli masz znajomego healera, to można i bez tego. Pugi oczywiście nie, bo się zapłaczą, mimo, że sami w zielakach biegają. Praktycznie z marszu na 80 można iść do heroiców, o ile skrafciłeś/zdobyłeś choćby podstawowy sprzęt tankowy i troszke enchantów/kamyków def masz, by nadrobić braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 20:24, Sth`Devilish napisał:

EDIT: tak mi się przypomniało, może wie ktoś (albo KaPe? :)) jak teraz jest z Prot Warriorem,
tzn jakie trzeba mieć capy różnych statsów do tankowania i z jak dobrym gearem można
się rzucać na heroic dungeony? Bo na raidy raczej nie pójdę świeżo po 80tce bez sprzętu.


Potrzebujesz 540 defense aby być uncrittable dla mobów na 83lvlu. To jest ok. 689 def rating z gearu. Capa (czyli limitu) nie ma - idąc powyżej 540 zwiększasz swój dodge/parry/block chance. Na crushing blows nie ma capa ale od 3.0 tylko moby mające lvl o 4 większy od Twojego mogą je zrobić, więc nie trzeba się nimi przejmować.

Gdybyś miał problem ze zdobyciem gearu - polecam Tempered Saronite ... - 8 części non set gearu w pełni craftowalnego który każdy bs z wyższym skillem będzie mógł Ci zrobić.

Gear jest zbyt mocno przeceniany. Full geared tank biega z 30-40k hp... Przez to wiele osób widząc tanka z hp poniżej 30k nie chce z nim iść do heroica! Prawda jest taka, że te 20-24k hp spokojnie wystarczą na każdy heroic, oby mieć powyżej 540 defa (krytyki po 8-16 czy 20k bolą ;p). Z raidami to samo - Ensidia wyczyściła cały content z gearem z 70lvla, a biorąc pod uwagę łatwość obecnego contentu to jest możliwe dla wszystkich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 20:36, Lukas1992 napisał:

Chciałbym zacząć grac palasiem^^ nie wiem jednak jakim buildem widziałem kilka różnych
do "levelownia" może ktoś mi powiedzieć jak on to robił (tzn. jakim buildem levelował).
I w jakie staty ładować ? Za odpowiedz z góry dziękuje.


Polecam full retri z jakąkolwiek bronią 2H. Statsy - strenght, stamina, intelligence. I w zasadzie tyle :P Trzeba pamiętać żeby sporo many było do healu. W zasadzie palek jest tak prosty, że nie powinno być problemu z lvlowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, nie mogę nigdzie znaleźc kogoś kto sprzedawałby mięso które potrzebuję dla mojego tygrysa :/
Zaznaczam że dopiero co wyleciałem z Darnassus.
Prosze o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 20:36, Lukas1992 napisał:

Chciałbym zacząć grac palasiem^^ nie wiem jednak jakim buildem widziałem kilka różnych
do "levelownia" może ktoś mi powiedzieć jak on to robił (tzn. jakim buildem levelował).
I w jakie staty ładować ? Za odpowiedz z góry dziękuje.


Hie hie, jakbym ci powiedzial czym ja zaczalem levellowac i na ktorym levelu zrobilem respec na prawidlowy build to bym zostal uznany za prawdziwego nooba:P. Ogolnie to polecam najpierw dac 5 pktow w Divine Strength a reszte w retribution. Obowiazkowo 2H bron. Co ci jeszcze moge powiedziec. Aha statsy dla palka to tylko i wylacznie strength i crit rating/agility dalej intellect i stamina, Hit rating i Expertise. Dodatkowo bronie od 3,5 sekundy wzwyz(przynajmniej ja takimi wole grac... znacznie wieksze cryty wchodza).

Edit logan mieso dla peta to chyba z mobow dropi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:22, Logan10 napisał:

Witam, mam problem, nie mogę nigdzie znaleźc kogoś kto sprzedawałby mięso które potrzebuję
dla mojego tygrysa :/
Zaznaczam że dopiero co wyleciałem z Darnassus.
Prosze o pomoc !


..
Twój kotek zje każde mięso, które wypada z dowolnego zabitego zwierza. Zje też złowione ryby. Zje ugotowane potrawy (mięso na pewno.. Ryby też.. Potrawka z pająków też..).. nie pamiętam co one jeszcze jadły - Huntera już baaaaaardzo dawno nie tykałem..
W każdym bądź razie - nic kupować nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:35, DemoBytom napisał:

> Witam, mam problem, nie mogę nigdzie znaleźc kogoś kto sprzedawałby mięso które
potrzebuję
> dla mojego tygrysa :/
> Zaznaczam że dopiero co wyleciałem z Darnassus.
> Prosze o pomoc !

..
Twój kotek zje każde mięso, które wypada z dowolnego zabitego zwierza. Zje też złowione
ryby. Zje ugotowane potrawy (mięso na pewno.. Ryby też.. Potrawka z pająków też..)..
nie pamiętam co one jeszcze jadły - Huntera już baaaaaardzo dawno nie tykałem..
W każdym bądź razie - nic kupować nie musisz.



No dobrze, ale pytałem gdzie można kupic mięso, można wogóle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:29, goomis74 napisał:

Ogolnie to polecam najpierw dac 5 pktow w Divine Strength a reszte w retribution.

lepiej nie, bo pamiętaj że przez to oddali sobie ważniejsze talenty o 5 lvli, a gra bez jotw czy csa to katorga ;)

Dnia 03.03.2009 o 22:29, goomis74 napisał:

Obowiazkowo 2H bron.

a to gołe pięści już nie starczają?! co to sie na świecie dzieje...

QQ
/cheer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:29, goomis74 napisał:

najpierw dac 5 pktow w Divine Strength a reszte w retribution.


Najpierw 5 punktów w Divine Strength? A po co? Początkująca postać ma małe staty i te +15% to pikuś ( jak się ma siły 100 to dostaje się raptem +15). Divine Strength jest dobre dla Retri ale później, jak się już skończy własne drzewko. Na początku obowiązkowo iść w Retri, żeby jak najszybciej zgarnąć dobre talenty stamtąd (szybsze judgementy, większa szansa na krytyki, Seal of Command, to wszystko można mieć na 20-tym poziomie). Na pierwszym poziomie można brać cokolwiek - lepsze parry albo mniejszy koszt instant skilli - to nieistotne tak naprawdę.

Dnia 03.03.2009 o 22:29, goomis74 napisał:

rating/agility dalej intellect i stamina, Hit rating i Expertise. Dodatkowo bronie od
3,5 sekundy wzwyz(przynajmniej ja takimi wole grac... znacznie wieksze cryty wchodza).


Nie od 3.5 sekundy wzwyż tylko o jak największym damage. Jeśli mamy dwie bronie o identycznym damage to brać szybszą. Różnica niewielka, ale jednak.

@Piotreqqq
Świetna rada... jeśli się ma inną postać na 80-tym i zrobi te kilkadziesiąt heroiców. Ale jeśli ktoś takiej nie ma, to na te itemki szans też nie.

@Kacper2691
Akurat paladyn nie leczy się tak często i nie potrzebuje zazwyczaj dużo many. Jedyne momenty kiedy zaczyna mu brakować many to dłuugie walki (jakiś mocny boss przy którym trzeba się dużo leczyć albo kilka mocnych mobów). Palek sam się nie musi leczyć za bardzo. Ma mocny armor, dobre umiejętności defensywne, pozwalające zmniejszyć otrzymywane obrażenia, a jego heale nie kosztują aż tak dużo. W praktyce jeśli palek retri wpada na kogoś przy kim musi siebie samego leczyć dużo i schodzi mu mana, to i tak jest za cienki żeby go pokonać. Ale to są rzadkie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:38, Dregorio napisał:

jakie są teraz najbardziej opłacalne profesje. z których najwięcej kasy można zarobić
i szybko.


Na pewno Mining- kasa nieziemska. Enchanting/Blacksmithing/Engineering- na tych też można się ładnie dorobić. Z kolei odradzam Tailoring- nic na tym nie zarobisz, chyba że na bagach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się