Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

okej juz mniej wiecej wiem jak to jest tylko mam maly problem teraz, jezeli sie zaplaci za wowa powiedzmy 2 razy, i za pierwszym uzyjesz karty z innego kraju niz polska, a za drugim z polski to dostajesz bana, nigdy wczesniej nie placilem za wowa, ale kolega zrobil mi migracje ( kolega nie jest z polski ) na inny serwer i uzyl swojej karty, czy jezeli teraz uzyje swojej ( polskiej ) bedzie BAN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest dozwolone tzw. przerzucanie itemów? Mam dwie postacie na serwerze, wyrzucam jakiś item jadną i drugą zbieram. Albo komuś przekazuje, a ten ktoś mi daje.

2. Zastanawia mnie sprawa "prywatnych serwerów". Dlaczego nic się z tym nie robi? W sensie o banach słyszałem, ale kurcze tego jest mnóstwo, jawnych w sieci. IP, adresy, namiary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 01:03, Vaxinar napisał:

1. Czy jest dozwolone tzw. przerzucanie itemów? Mam dwie postacie na serwerze, wyrzucam
jakiś item jadną i drugą zbieram. Albo komuś przekazuje, a ten ktoś mi daje.

Możesz wysłać item z jednej postaci na drugą (mail), lub użyć opcji trade (obie postacie muszą być online wtedy).
Lepsze itemy są Binds on Equip lub Binds on Pickup (BoE lub BoP) = stają się soulbound gdy je założysz lub podniesiesz. Soulbound itemów nie można przesłać ani mailem, ani trade. Tak więc jest to dozwolone, ale dobrze ograniczone. Są jeszcze itemy BoA (Bind to Account) - te można przesyłać tylko pomiędzy jednym kontem.

Dnia 07.03.2009 o 01:03, Vaxinar napisał:

2. Zastanawia mnie sprawa "prywatnych serwerów". Dlaczego nic się z tym nie robi? W sensie
o banach słyszałem, ale kurcze tego jest mnóstwo, jawnych w sieci. IP, adresy, namiary...

Jakie bany? Na co? Przecież nie mają kont od oryginalnego WoWa.
Ponoć coś się z tym robi, ale rzadko. Blizz nie jest w stanie uganiać się każdym privem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 20:44, Jeggred napisał:

Cancel Subscription. NIE MYLIĆ z Cancel Account.
Twoje konto będzie zaznaczone jako "cancel" (czy jakoś tak), a gdy skończy się abonament
zmieni się we "frozen" dopóki znowu nie zapłacisz.

Nie ma czegoś takiego (kiedyś (DAWNO) było) jak Cancel Subscription. Teraz jest tylko Cancel Account, jako powód dajemy zmianę sposobu opłacania i tyle. Blizzard ma prawo usunąć konto tylko, jeśli było nieopłacane przez 6 miesięcy. Ale rzadko (właściwie wcale) z tego prawa korzysta. Z resztą to by wykluczało Scroll of Ressurection ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Planuję właśnie kupić dużo heirloomów dla mojego paladyna (będe go od zera robić) i nie mogę się zdecydować apropo bronii i trinketów (naramy uwzględnione i zdecydowane):

1) Arcanite Reaper vs Truesilver Champion (wyższy damage vs wyższy speed, ten sam dps, więcej staminy w zamian za więcej siły, AR ma przewagę w postaci crit, zaś mieczyk ma zapewne niezbyt użyteczne w levelowaniu Resilience)

2) 2x Eye of the Beast vs 2 x Swift Hand of Justice, albo może po jednym z każdych? (Haste i regen HP vs Spell Power i regen many przy killu)

Jak myślicie, co lepsze do Retribution? Prosiłbym o porady WYŁĄCZNIE osoby doskonale znające mechanikę gry oraz klasę paladyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 02:23, Sth`Devilish napisał:

1) Arcanite Reaper vs Truesilver Champion (wyższy damage vs wyższy speed, ten sam dps,
więcej staminy w zamian za więcej siły, AR ma przewagę w postaci crit, zaś mieczyk ma
zapewne niezbyt użyteczne w levelowaniu Resilience)

ar

Dnia 07.03.2009 o 02:23, Sth`Devilish napisał:

2) 2x Eye of the Beast vs 2 x Swift Hand of Justice, albo może po jednym z każdych? (Haste
i regen HP vs Spell Power i regen many przy killu)

2 x shoj, choć oba te trinkety są powiedzmy "takie sobie" jak pod retri, z tym że haste na pewno lepiej bedzie działało dla melee klasy niz sp +kiedy dojdziesz już do jotw i tak ci many nie braknie a darmowy heal między walka zawsze mile widziany

Dnia 07.03.2009 o 02:23, Sth`Devilish napisał:

Jak myślicie, co lepsze do Retribution? Prosiłbym o porady WYŁĄCZNIE osoby doskonale
znające mechanikę gry oraz klasę paladyna.

tak tak, tylko że takie podstawy to chyba raczej każdy powinien wiedzieć, nie sądzisz? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla kazdej rasy jest dopasowany pet chodzacy np orck - wilk trol-raptor itp. a są pety orginalne takie nie typowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 13:10, orzech76 napisał:

dla kazdej rasy jest dopasowany pet chodzacy np orck - wilk trol-raptor itp. a są
pety orginalne takie nie typowe ?

Jeśli chodzi ci o mounty, to tak są takie nietypowe typu niedźwiedź, albo hipogryf (do latania). Natomiast jeśli chodzi ci o pety dla huntera to masz takiego [peta] jakiego sobie złapiesz;p
Uprzedzając twoje kolejne pytanie te inne monty można dostać np. za osiągnięcia albo za reputacje u jakiejś frakcji(np. Cenarion Expedition)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 13:10, orzech76 napisał:

dla kazdej rasy jest dopasowany pet chodzacy np orck - wilk trol-raptor itp. a są
pety orginalne takie nie typowe ?


będąc orkiem możesz mieć np. kodo, albo raptora czy innego mounta, wystarczy zdobyć reputacje Excaled (maxymalna), możesz też mieć z bossów z niektórych dungeonów np. Phoenixa, Niedźwiedzia, mnóstwo tego jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:36, DemoBytom napisał:

Czyli - osobiście polecam mining+skining.


Jeszcze takie pytanko a''propo tego. :)
Zamierzam posłuchać Twojej rady, ale najlepiej dorobie się sprzedając "surowo" to co zbiorę, czy może to co wytworze z tego co zbiorę (sztabki żelaza...).

I dużo osób doradzało mi jubilerstwo, co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 02:23, Sth`Devilish napisał:

1) Arcanite Reaper vs Truesilver Champion (wyższy damage vs wyższy speed, ten sam dps,
więcej staminy w zamian za więcej siły, AR ma przewagę w postaci crit, zaś mieczyk ma
zapewne niezbyt użyteczne w levelowaniu Resilience)


Gdy planowałem grać paladynem sam mi radziłeś, żeby nie patrzeć na dps tylko max damage i miałeś rację. Poza tym AR ma +crit co zawsze jest miłe. Ja bym brał toporek. Jedno co ma ciekawsze TC to więcej siły.

Dnia 07.03.2009 o 02:23, Sth`Devilish napisał:

2) 2x Eye of the Beast vs 2 x Swift Hand of Justice, albo może po jednym z każdych? (Haste
i regen HP vs Spell Power i regen many przy killu)


SHoJ x2. Dla Retri spell power jest mało ważny a haste może nie tak użyteczny, ale zawsze coś daje - na początku jedynym skillem zadającym obrażenia jest judgement, więc musisz korzystać z autoattacku. Druga zdolność też lepsza przy SHoJ. Nawet jeśli po zabiciu przeciwnika nie masz połowy many, możesz od razu bić się z kolejnym. Jeśli nie masz połowy życia to jest gorzej. Poza tym gdy ja grałem paladynem z maną sytuacje były w zasadzie dwie - albo po zakończeniu walki miałem 90% czy wręcz max, albo jeśli to była jakaś długa walka (boss z obstawą) to nie miałem jej wcale. W pierwszym przypadku odnowienie many nie jest Ci potrzebne, następny judgement i tak to zrobi, w drugim 2% to orzeszki, trzeba raczej usiąść i się napić.

Dnia 07.03.2009 o 02:23, Sth`Devilish napisał:

Jak myślicie, co lepsze do Retribution? Prosiłbym o porady WYŁĄCZNIE osoby doskonale
znające mechanikę gry oraz klasę paladyna.


Doskonale nie znam, ale wbiłem 80-tkę na Retri, teraz gram na Holy, mam pewne porównanie. Dla Retri SP jest mało przydatny, chyba że zamierzasz po drodze chodzić na instancje i służyć tam jako healer. Ale brać Eye of the Beast tylko dla tego się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 13:22, Vaxinar napisał:

> Czyli - osobiście polecam mining+skining.

Jeszcze takie pytanko a''propo tego. :)
Zamierzam posłuchać Twojej rady, ale najlepiej dorobie się sprzedając "surowo" to co
zbiorę, czy może to co wytworze z tego co zbiorę (sztabki żelaza...).

I dużo osób doradzało mi jubilerstwo, co o tym sądzisz?


surowe materiały jak to powiedziałeś, zdaje się, że schodzą drożej na AH, ale jak je przetopisz to będziesz miał wyższy skill profesji ;P

co do Jewelcraftingu to jest to kosztowna profesja, trzeba dużo kasy włożyć, ale na max lvlu już można na tym zarabiać jak na prawie wszystkim ;P najlepiej moim zdaniem od 1-80 jechać na mining-skinning, później zmienić na coś do crafcenia ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 14:14, Vesania666 napisał:

surowe materiały jak to powiedziałeś, zdaje się, że schodzą drożej na AH, ale jak je
przetopisz to będziesz miał wyższy skill profesji ;P


Niekoniecznie. Zwłaszcza przy późniejszych materiałach przetapianie potrafi być szare gdy kopanie rudy jeszcze żółte. IMO ewentualnie warto przetopić pierwszy stack copper może jeszcze tinu, a także srebro i złoto (bo trafiają się sporadycznie na miejscu mniej wymagających rud). Ale to jedynie jeśli zależy nam na jak najszybszym wbiciu miningu. Jeśli ktoś zbiera podczas levelowania to może sobie odpuścić.
Druga sprawa, przy każdej wizycie w AH warto sprawdzić jak stoją ceny czystej rudy i sztabek. Czasami te drugie chodzą drożej, wtedy przetopić oczywiście. No i np. zamiast sprzedawać copper i tin osobno można sztabki brązu - porównując ceny trzeba pamiętać, że z 20 copper i 20 tin będzie 40 brązu.

Dnia 07.03.2009 o 14:14, Vesania666 napisał:

co do Jewelcraftingu to jest to kosztowna profesja, trzeba dużo kasy włożyć, ale na max
lvlu już można na tym zarabiać jak na prawie wszystkim ;P najlepiej moim zdaniem od 1-80
jechać na mining-skinning, później zmienić na coś do crafcenia ;P


Niekoniecznie. Akurat JC nie jest zły ani taki kosztowny strasznie. Na niektórych przedmiotach można zarabiać całkiem ładnie jak na ten poziom, rudę prospectować i sprzedawać same kamienie, etc. Nie będzie to pewnie aż tak opłacalne jak czysty mining / skinning, ale daje się na tym robić kasę. A jak się wymaksuje? Ostatnio dobił mnie gildiowy jewelcrafter stwierdzając, że właśnie poszedł mu na AH przedmiot za 1200G. A ja w tym czasie ciułałem pieniądze z questów i materiałów na szybszy riding.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Herbalism i Inskrypcje na niskim poziomie, i zanim zacznę w te profesje ładować kasę, chciałbym się dowiedzieć, czy z tego da się jakoś utrzymać, czy zmienić na coś innego. Myślałem trochę nad alchemią. Zamiana na mining niezbyt mi podchodzi, ponieważ wkrótce będzie tyle minerów, że ceny rudek i sztabek powinny ostro spaść, ale wolę wysłuchać opinii kogoś doświadczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 14:40, RaXX napisał:

Aktualnie mam Herbalism i Inskrypcje na niskim poziomie, i zanim zacznę w te profesje
ładować kasę, chciałbym się dowiedzieć, czy z tego da się jakoś utrzymać, czy zmienić
na coś innego. Myślałem trochę nad alchemią. Zamiana na mining niezbyt mi podchodzi,
ponieważ wkrótce będzie tyle minerów, że ceny rudek i sztabek powinny ostro spaść, ale
wolę wysłuchać opinii kogoś doświadczonego.

Zapotrzebowanie na eliksiry jak i na glyphy nie spadnie wiec obie te profesje powinny cie utrzymać. Ja osobiście wybrałem Alchemie bo dobrze mieć pod ręką "darmowy" napój + działanie eliksirów jest przedłużone do 2 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy co lubisz, jeżeli lubisz podczas lvlowania kosić przeciwna frakcje no to bierz pvp, jeżeli lubisz kosić przeciwna frakcje i udawać przy tym ze jestes konanem barbarzyńca to bierz rppvp, jeżeli chcesz sobie spokojnie lvlowac i nie chcesz żeby podczas lvlowania ktoś kampil nad twoja postacią non stop weź pve, , najlepiej zrobisz jak zorientujesz na jakim serwie jaka jest atmosfera i czy jest dużo fajnych gildi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 14:40, RaXX napisał:

Aktualnie mam Herbalism i Inskrypcje na niskim poziomie, i zanim zacznę w te profesje
ładować kasę, chciałbym się dowiedzieć, czy z tego da się jakoś utrzymać, czy zmienić
na coś innego.


Ogólnie się da, chociaż kokosów raczej nie zbijesz i będziesz musiał się trochę orientować. Ja miałem herbalism przez cały czas levelowania, sprzedawałem zebrane kwiatki i potrafiły całkiem ładnie schodzić. Oczywiście wszystko zależy od ekonomii na serwerze, ale gdy Peacebloom czy Silverleaf miały cenę ok 1G za parę innych mogłem rządać 25-35G za stack. Niestety potem to spowalnia i ziółka outlandowe marnie się sprzedawały, a te z Northrendu mają takie sobie ceny.
Z inskrypcjami z kolei jest tak, że niektóre glyphy schodzą za grosze, ale inne za kilka G. Tyle że jeśli podbijasz profesję to najczęściej robisz 5-10 takich samych, a sprzeda Ci się jeden, góra dwa. Poza tym o ile przy zbieraniu idziesz do AH i po prostu wystawiasz, przy inskrypcji zazwyczaj dochodzą Ci trzy nowe gliphy i trzeba się przejść do AH zanim zacznie się je robić, sprawdzić po ile chodzą. Inaczej może się okazać, że naprodukowałeś takich, których jest dużo, a mogłeś inny sprzedawany drożej.

Dnia 07.03.2009 o 14:40, RaXX napisał:

Myślałem trochę nad alchemią.


Ani Alchemii ani Inskrypcji nie podniosłem zbyt wysoko, ale mam na swoich postaciach i Alchemia mi raczej nie dawała zarobić, a glyphy potrafią się sprzedawać za np. 7G. Ale też musisz pamiętać, że to się sprzedaje pojedynczo. Ludzie nie kupują dwóch takich samych glyphów, a kilka stacków ziół czy rudy jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się na jakich serwerach jest dużo polskich gildii? Fajnie by było gdybyś mi podał jakąś fajną do której mógłbym się przyłączyć, ponieważ jestem początkującym graczem w WoW i łatwiej by mi było się z nią oswoić(grą) gdy będę miał kogoś kto będzie mi pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się