Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Obstawiam downtime... trochę bugów po ostatnim content patchu jednak było...

Edit: informacje w ramce to się czyta, one tam naprawdę nie są dla ozdoby... - normalny weekly maintenance przedłużony żeby patch dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zrobic takie zestawienie, która klasa najlepiej healuje teraz i czy w pvp, czy pve? :)

Chciałbym zrobić healera ale nie wiem czy wybrać paladyna czy priesta. Bardziej bym wolał pod pvp choć pve też sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ku shammiemu ;) mimo, ze sam gram holy priestem.. :P
Zazwyczaj na raidach na jakie chodze (pugi) wyglada to mniej wiecej tak (healing):

1. Shaman
2.Druid
3.Priest/Palek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 21:34, Ichvander napisał:

Ja ku shammiemu ;) mimo, ze sam gram holy priestem.. :P


Szaman ma jeszcze ten plus, że można obecnie łatwo respecować na magic DPS i nie wymaga osobnego setu (bo tak healing jak i DPS lecą na spell power).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie u priesta jest tak samo, ale podejrzewam ze bez wyzszego hit ratingu to bedzie duzo missow (nie sprawdzalem na raidach, bo na mobach missow nie mialem zadnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 19:19, Kresseleth napisał:

Czy mógłby ktoś zrobic takie zestawienie, która klasa najlepiej healuje teraz i czy w
pvp, czy pve? :)

Chciałbym zrobić healera ale nie wiem czy wybrać paladyna czy priesta. Bardziej bym wolał
pod pvp choć pve też sie liczy.


Mogę Ci powiedzieć mniej więcej jak się zachowuje paladyn w PvE. W PvP nie mam pojęcia, bo raczej unikam.
Jeśli chodzi o leczenie jednej-dwóch osób paladyn daje sobie radę całkiem dobrze. Flash of Light leczy sensownie, zjada mało many i szybko się go rzuca. Jeśli ktoś zaczyna tracić życie szybko, wtedy spam Holy Light pozwala go zazwyczaj utrzymać przy życiu - chociaż wtedy mana już schodzi w zauważalnym tempie. Do tego jest instantowy holy shock, Judgment leczący i Beacon, dzięki któremu można leczyć dwie osoby naraz. Ja najczęściej rzucam go na tanka po czym mogę spokojnie leczyć dpsów i siebie jeśli jest potrzeba, a tank też swoje dostanie. Jest jeszcze Lay on Hands - mocny, ale ma długi cooldown. Dzięki temu paladyn spokojnie się sprawdza do supportu tanka chyba że ten postawił wyłącznie na staminę i nie ma w ogóle avoidance czy wyparowań. Trafił mi się kiedyś taki DK - 30K życia z których połowę potrafił stracić w dwie sekundy już na pierwszych mobach w instancji. Musiałem się z marszu przestawić na HL, co normalnie rezerwuję na cięższe walki.
Do tego spora przeżywalność: plate, tarcza, bąbel, LoH, możliwość ustawienia Beacona na siebie.
Teraz z czym paladyn ma problemy - zupełny brak HoT a z instantów jest tylko JoL (który nie leczy sam z siebie), LoH (dłuuugi CD) i Holy Shock (6s, jedyny z nich używalny normalnie). To oznacza, że w niektórych sytuacjach paladyn ma problem, bo nie może np. zarzucić HoTów wcześniej i przetrzymać jakiegoś momentu. Musi leczyć cały czas, jeśli dostanie ze stuna czy silence nie ma leczenia. Na silence na szczęście pomaga wprowadzone teraz Aura Mastery.
Druga sprawa, paladyn nie ma niczego AoE. Może leczyć dwie osoby naraz, ale jeśli obrywa ich więcej trzeba między nimi skakać i wybierać kogo uleczyć. Dlatego wszystkie walki z bossami zadającymi sporo obrażeń AoE są cięższe. Np. w Nexus bardzo często podczas ostatniej walki jeden dps mi padał, bo zwyczajnie nie dawałem rady uleczyć wszystkich. A np. priest na raidzie potrafił leczyć nie tylko swoją ale i moją drużynę jednocześnie i bywały takie momenty, kiedy nie miałem co robić. Nie ma ich wiele, ale się trafiają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 21:34, Ichvander napisał:

Zazwyczaj na raidach na jakie chodze (pugi) wyglada to mniej wiecej tak (healing):


W moim przypadku na raidach w pug-u w DPS bywa tak:

1. Hunter - 4800
2. Warrior - 4600
...
15. Rogue - 1700
16. Rogue - 1600

Czy to znaczy, że Rogue jest do banii w DPS? Nie jest... To znaczy, że w pug-ach wielu graczy jest z przypadku i albo znacznie odstaje gearem od innych, albo slackują, albo ich poziom wiedzy nt rotacji skilli i maxowania DPS ogranicza się do wyuczonych kombosów z początków levelowania. Dodam, że w tym przykładzie ja sam byłem na 3. miejscu... klasą Rogue (4400) z tym samym szajsowatym gearem co pozostali rogale w raidzie.

Takie same przykłady można przytoczyć nt healerów i tanków w pug-ach. Wybacz, ale to ostatnia rzecz jaka mogłaby stanowić jakiś autorytet czy podstawę do wyrażania opinii na temat klas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 21:34, Ichvander napisał:

Ja ku shammiemu ;) mimo, ze sam gram holy priestem.. :P
Zazwyczaj na raidach na jakie chodze (pugi) wyglada to mniej wiecej tak (healing):

1. Shaman
2.Druid
3.Priest/Palek


W przypadku leczenia nie ma co się opierać na cyferkach z recounta a już tym bardziej nie w pugach. Taki na przykład Palek bez AOE leczący tylko MT. Często będzie miał mniej healing done i ogromny overheal, ale czy to robi z niego słabego healera? Albo disc priest... duża część jego wkładu nie jest w ogóle brana pod uwagę w statystykach (PW:Shield, Divine Aegis, Prayer of Mending - ten ostatni kiedyś wliczał się do statystyk graczy na których procował, nie kapłana; nie wiem jak jest teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrazam opinie na temat tego, czego sam doswiadczylem. W gildii jak raidowalismy (tylko 10 man:/) bylem zawsze drugi za drutem.

@Astropath
Prayer of Mending chyba wlicza sie do statystyk healera, nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę zpachować WoW''a do wyższej wersji, zawsze wywala błąd że nie mam zainstalowanego WoW''a czy coś... w prawdzie mam go na drugim dysku i po formacie pierwszego (z windą), może mieć jakieś problemy ale nie będę sciągał od nowa wszystkich patchy... Macie na to jakąś radę?

PS Co sądzicie o Warhammer Online? Mam dylemat czy nie zagrać w niego... sciągam na razie trial''a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 14:25, Czternasty napisał:

Dlaczego nie mogę zpachować WoW''a do wyższej wersji, zawsze wywala błąd że nie mam zainstalowanego
WoW''a czy coś... w prawdzie mam go na drugim dysku i po formacie pierwszego (z windą),
może mieć jakieś problemy ale nie będę sciągał od nowa wszystkich patchy... Macie na
to jakąś radę?

w folderze z gra (wowem) znajdują się wszystkie ściągane przez ciebie łątki ;]

Dnia 24.04.2009 o 14:25, Czternasty napisał:

PS Co sądzicie o Warhammer Online? Mam dylemat czy nie zagrać w niego... sciągam na razie
trial''a ;)

meh >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 14:29, SoieR napisał:

w folderze z gra (wowem) znajdują się wszystkie ściągane przez ciebie łątki ;]

Dobra, zpatchowałem grę do patcha 2.4.0 którego nie da się zainstalować - coś tam...appears to be corrupt. You may need to download this file again. - co to ma znaczyć? Sciągnąć drugi patch i będzie dobrze czy to cośz grą dalej? Ponadto programik "repair" nie chce się uruchomić bo twierdzi że nie jest kompatybilny z moją wersją gry (kiedyś dziwnym trafem był...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo co to znaczy ze jakiś patch jest full a inny slim? Chodzi mi patche None-3.0.1 chyba, który to kolosek zajmuje nawet 7,5GB (albo opcja slim, tylko co to znaczy w praktyce?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 20:02, Valentino_S_A napisał:

po dość długiej przerwie chce zacząć grać od nowa w Wowa, grałem magiem, warem i łowcą
- teraz chciałbym pograć warlockeim, możecie go polecić czy może kogoś innego wybrać
;) ?


Wszystkie klasy są do bani tak samo jak wszystkie klasy są super, możemy ci polecić albo wszystko albo nic. A najlepiej zdecyduj po prostu sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy ktoś jeszcze ma problemy ze znikającymi punktami talentów, czy też jestem osamotniony w mej męce?
Może wiecie jak je rozwiązać?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać informacje o grze w ramce przy logowaniu i w patch notes''ach. Ostatnio po wprowadzniu dual speca, zresetowano wszystkim talenty (z uwagi na zmiany w talentach niektórych klas). Później gdy wprowadzili bug fixa, też zresetowali talenty (nie wiem dokładnie dlaczego, w każdym razie to jest przyczyna ostatniego resetu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się