Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2009 o 00:39, Michal256 napisał:

Wystarczy poczytać informacje o grze w ramce przy logowaniu i w patch notes''ach. Ostatnio
po wprowadzniu dual speca, zresetowano wszystkim talenty (z uwagi na zmiany w talentach
niektórych klas). Później gdy wprowadzili bug fixa, też zresetowali talenty (nie wiem
dokładnie dlaczego, w każdym razie to jest przyczyna ostatniego resetu).


Pisałem o znikających punktach, a nie resecie. Nawet po niby-naprawie problem występuje nadal.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 01:11, maniekk napisał:

Pisałem o znikających punktach, a nie resecie. Nawet po niby-naprawie problem występuje
nadal.
Pozdrawiam.


Miałem ten sam problem, ale po ostatnim patchu zniknął. Widac nie u wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 20:32, Azvar napisał:

/.../


Czy mając zainstalowany dodatek WotLK będę mógł grać tylko na TBC? Mam konto z wykupionym TBC ale bez Frozen''a, nic się temu nie stanie jak poprostu włączę grę na WotLK bez aktywowanego tego dodatku?

Gra trochę mnie denerwuje, planuję sciągnąć sobie klienta trial i potem tylko zalogować się na moje kojnto, nie wiem czemu moja wersja na dysku się nie patchuje... kiedyś było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 15:06, Czternasty napisał:

Czy mając zainstalowany dodatek WotLK będę mógł grać tylko na TBC? Mam konto z wykupionym
TBC ale bez Frozen''a, nic się temu nie stanie jak poprostu włączę grę na WotLK bez aktywowanego
tego dodatku?

WotLK na dysku to po prostu dane Northrendu. Odpalając konto TBC nic się stanie. Po prostu nie będziesz mógł wejść do Northrendu, podbić powyżej 70lvl czy stworzyć DK. Powiem więcej - jeśli miejsce na dysku to nie problem - to lepiej jest mieć zawsze zainstalowany najnowszy dodatek (nawet jeśli ma się konto bez najnowszego dodatku), by oszczędzić potem sobie problemów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 15:19, CH1CKEN napisał:

/.../



Hmm, no jednak zainstaluje tylko TBC (nie planuję na najbliższy rok zakupu WotLK). Nie wiem tylko czy nie udałoby się rozwiązać problemu z WoW''em już zainstalowanym. Na razie ściągam z internetu TBC ale to trochę potrwa.

Jeśli chodzi o mój problem to przy próbie instalacji patcha wywala się komunikat że nie znaleziono WoW.exe, jest to pewnie wina tego że przeniosłem folder z C: do D: - jak teraz sprawić żeby updater czytał dane z nowego dysku a nie jeszcze z tamtego? Repair.exe nie działa, bo twierdzi że jest niekompatybilny z moją wersją gry...

Jakieś koncepcje?

PS Poprzedni problem jakoś się sam rozwiązał.
PPS Czy druid na stan dzisiejszy jest w miarę dobry? Nie zdołowano go jak niegdyś szamana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że coś po prostu namieszałeś. Może instalowałeś z jakiejś trony z uporem maniaka patche nie do tej wersji językowej/regionalnej? Do europejskiej angielskiej patche MUSZĄ mieć w nazwie "enGB". Najlepiej spróbój odinstalować i zainstalować grę ponownie (pamiętaj żeby zachować foldery WTF, Interface oraz Screenshots, jeżeli chcesz zachować ustawienia gry, addony i screenshoty), a potem korzystaj WYŁĄCZNIE z patchy, które gra sama ściągnie.

Dodam, że zainstalowanie gry + TBC wraz z dodatkiem WotLK aktualizuje grę do wersji 3.0.1 (mogę się mylić, ewentualnie 3.0.2), może ci to zaoszczędzić nieco roboty (sam klient WotLK waży niewiele bo jakieś 2.5 GB). Od wersji 3.0.1 do aktualnej 3.1.0 jest aż 1.5 GB patchy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 01:11, maniekk napisał:

Pisałem o znikających punktach, a nie resecie. Nawet po niby-naprawie problem występuje
nadal.


Też to czasem mam po zmianie speca. Nie narzekam. Przynajmniej mogę sobie za darmo poeksperymentować z talentami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Od wersji 3.0.1 do aktualnej 3.1.0 jest aż 1.5

Dnia 25.04.2009 o 17:05, Azvar napisał:

GB patchy :P


Sam patch do wersji od 2.4.3 do 3.0.2 zajmuje 1,6 GB :D Dlatego (patche) przestałem grać w WoW''a, teraz jednak stara miłość powróciła :)

Jeśli podczas próby instalacji patcha wyświetla się wam komunikat że gra nie potrafi znaleźć "WoW.exe" lub innego pliku, mimo że go posiadacie w folderze, po prostu uruchomcie grę za pomocą "Uruchom jako administrator" (WoW.exe a nie Launcher!), po czym wg wskazań gry "ściągnijcie" dany patch - teraz instalacja rozpocznie się automatycznie i nie wywali żadnych problemów - i to bez mieszania w rejestrze itp. nawet gdy przenieśliście grę do innego folderu ot tak, po prostu.

PS Jak jest z tym szamanem teraz, i z druidem? Blizz nie namieszał jeśli chodzi o balans? Jak to teraz wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 20:34, Czternasty napisał:

Sam patch do wersji od 2.4.3 do 3.0.2 zajmuje 1,6 GB :D Dlatego (patche) przestałem grać
w WoW''a, teraz jednak stara miłość powróciła :)


Przeestałeś grać w WoWa, bo blizz dodawał obszerny content? :O

Dnia 25.04.2009 o 20:34, Czternasty napisał:

PS Jak jest z tym szamanem teraz, i z druidem? Blizz nie namieszał jeśli chodzi o balans?
Jak to teraz wygląda?


Zgaduję, że chodzi o wcześniejszą dyskusję na temat najlepszego healera (?) Obecnie w Ulduar szaman i druid zostają w tyle jeśli chodzi o leczenie. Po ostatnich zmianach priest gra pierwsze skrzypce w AoE. Przynajmniej tak było w raidach, w których brałem udział i to samo potwierdzają inni (inc nerf!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 23:30, Astropath napisał:

Przeestałeś grać w WoWa, bo blizz dodawał obszerny content? :O

Miałem wolniejszy internet z ciągłymi lagami, a jak widniała perspektywa ściągania obszernego patcha, już postanowiłem nie kupować następnych miesięcy :) Jak już wspomniałem sama gra też się trochę lagowała, więc to nie tylko sprawka patchy ale również mojej sieci.

Dnia 25.04.2009 o 23:30, Astropath napisał:

Zgaduję, że chodzi o wcześniejszą dyskusję na temat najlepszego healera

Hmm, dobrze ujęte (?) :) Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi o sarkazm że zawsze druid będzie "chciany" jako healer... być może, podobają mi się jednak jego przemiany i różnorodność jaką gwarantuje podczas grania tą klasą, niestety faktycznie większość widzi druida jako doktorka przy dobrej zabawie.

Dalej nie wiem jak jest z rogalem - da się grać i wygrywać (czyli 50/50) Chodzi mi oczywiście o to czy coś blizzowi nie walło że niby jest rogalik za dobry... Różnie to już bywało z tego co słyszałem i widziałem.

Dlaczego większość ludzi z którymi rozmawiam traktuje Warka jako jakąś gorszą klasę, przynajmniej tak było parę miesięcy temu. Czy aby na pewno war to niezbyt dobra klasa? Nie chodzi mi tutaj o rolę Tanka tylko bardziej PvP/BG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 00:17, Czternasty napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi o sarkazm że zawsze
druid będzie "chciany" jako healer


Nie mam pojęcia w jaki sposób do tego doszedłeś po przeczytaniu mojego posta :O

Dnia 26.04.2009 o 00:17, Czternasty napisał:

być może, podobają mi się jednak jego przemiany
i różnorodność jaką gwarantuje podczas grania tą klasą, niestety faktycznie większość
widzi druida jako doktorka przy dobrej zabawie.


Szczerze mówiąc jako holy priest robiąc "dziesiątki", najbezpieczniej się czuję będąc z druidem. Jeśli chciałbyś zacząć grę druidem żeby mieć różnorodność, nie krępuj się. Zatrudnienie zawsze znajdziesz.

Dnia 26.04.2009 o 00:17, Czternasty napisał:


Dalej nie wiem jak jest z rogalem - da się grać i wygrywać (czyli 50/50) Chodzi mi oczywiście
o to czy coś blizzowi nie walło że niby jest rogalik za dobry... Różnie to już bywało
z tego co słyszałem i widziałem.

Dlaczego większość ludzi z którymi rozmawiam traktuje Warka jako jakąś gorszą klasę,
przynajmniej tak było parę miesięcy temu. Czy aby na pewno war to niezbyt dobra klasa?
Nie chodzi mi tutaj o rolę Tanka tylko bardziej PvP/BG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 00:17, Czternasty napisał:

Dlaczego większość ludzi z którymi rozmawiam traktuje Warka jako jakąś gorszą klasę,
przynajmniej tak było parę miesięcy temu. Czy aby na pewno war to niezbyt dobra klasa?
Nie chodzi mi tutaj o rolę Tanka tylko bardziej PvP/BG...


Warek przez wielu jest teraz uważany za najgorszą klasę. Na PvP robi niezłą siekaninę czasami ... ale jego levelowanie ciężkie i słaby dps w tym czasie. Sam też grałem i skasowałem na 65 lvl ... przynajmniej miejsce na mój ulubiony nick mi się zwolnił i zmieniłem na paladyna. Kiedyś ta klasa wydawała mi się bardziej atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 08:12, Ray napisał:

Warek przez wielu jest teraz uważany za najgorszą klasę. Na PvP robi niezłą siekaninę
czasami ... ale jego levelowanie ciężkie i słaby dps w tym czasie. Sam też grałem i skasowałem
na 65 lvl ... przynajmniej miejsce na mój ulubiony nick mi się zwolnił i zmieniłem na
paladyna. Kiedyś ta klasa wydawała mi się bardziej atrakcyjna.


No o to i chodziło, czyli jak na razie bez zmian :) Pytanie było stąd że kiedyś postanowiłem olać warka na koszt druida i z tego co widzę to dobrze zrobiłem :)

PS Jak jest z tym rogalem? (Tego też zostawiłem ale jednak zaczyna mi się podobać :) Nikt tu nim nie gra? :P

@Astropath
Czyli źle zrozumiałem, a to znaczy że jest nieźle skoro druid cały czas może znaleźć ludzi z którymi powalczy a nie posiedzi z tyłu i leczy :) Zastanawiam się na kogo w ogóle druid jest dobry? Bo wydaje mi się że na wszystkich sobie poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 10:37, Czternasty napisał:

PS Jak jest z tym rogalem? (Tego też zostawiłem ale jednak zaczyna mi się podobać :)
Nikt tu nim nie gra? :P


Ja gram, a właściwie grałem, bo Blizzard traktuje tą klasę po macoszemu w WotLK, po za tym jego zbroje wyglądają po prostu żałośnie śmiechowo, przez co w ogóle odechciało mi się gry tą klasą (mowa o Tier8 i secie PvP). Jak dla mnie wygląd odgrywa po prostu ważną rolę, nie zamierzam marnować kilku godzin dziennie na zdobycie czegoś co mi się kompletnie nie podoba. Z resztą w PvP rogue też radzi sobie nienajlepiej, to jest teraz taka klasa na 1 strzał (mówiąc ściślej: idzie go zabić zanim w ogóle zdąży coś zdziałać), tzn nie idzie nią uciec nawet pomimo Vanisha i nie idzie nią zabić kogoś szybko w walce 1v1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:55, Ziloh napisał:

Witam,
Mam takie niedyskretne pytanie.:) Mianowicie, czy eKartą od mBanku można płacić abonament
do wowa, bo ciągle na pp siedziałem i teraz chyba czas poszukać innych sposobów.(tu opis
tej wirtualnej karty http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/wirtualne/eKARTA/index.html
)


Można nią opłacać bez problemu, przynajmniej ja opłacałem kilka razy już i żadnych problemów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:55, Ziloh napisał:

Witam,
Mam takie niedyskretne pytanie.:) Mianowicie, czy eKartą od mBanku można płacić abonament
do wowa, bo ciągle na pp siedziałem i teraz chyba czas poszukać innych sposobów.(tu opis
tej wirtualnej karty http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/wirtualne/eKARTA/index.html
)


Witam.
Kartą debetową z Mbanku też można, tylku musisz aktywować płatności internetowe na Mlini. Bez problemu działa. Tylko raz zdarzył się problem, że nie ściągnęło mi za kolejny miesiąc, ale to była wina banku niestety :(
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:55, Ziloh napisał:

Witam,
Mam takie niedyskretne pytanie.:) Mianowicie, czy eKartą od mBanku można płacić abonament
do wowa, bo ciągle na pp siedziałem i teraz chyba czas poszukać innych sposobów.(tu opis
tej wirtualnej karty http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/wirtualne/eKARTA/index.html
)

Można ale:
1) Wychodzi drożej niż pre-paid ;)
2) Po co brać eKartę, skoro wystarczy telefon do obsługi mBanku, a zwykła Visa Electron uzyskuje możliwość płatności internetowych. Był o tym news na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się