Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Kurcze mam problem i prosiłbym o pomoc w jego rozwiązaniu bo wowhead.com nie pomaga, za chaotycznie napisane. Tzn zrobiłem przez przypadek questa Pitch czy jakoś tak i teraz jestem hated z Oracles, a neutral z Frenzyheart w Shoalzar Basin, a miałem na odwrót. Zależy mi na reputacji z Oracles. Otóż mam niby teraz jakieś questy dla Frenzyheart więc mam dla nich je robić, a potem da się wrócić do Oracles ? Bo wiem, że niby jest jakiś q, który daje reputacje honored z Oracles i jest on dla zmiany frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 21:57, 4ny4 napisał:

Kurcze mam problem i prosiłbym o pomoc w jego rozwiązaniu bo wowhead.com nie pomaga,
za chaotycznie napisane. Tzn zrobiłem przez przypadek questa Pitch czy jakoś tak i teraz
jestem hated z Oracles, a neutral z Frenzyheart w Shoalzar Basin, a miałem na odwrót.
Zależy mi na reputacji z Oracles. Otóż mam niby teraz jakieś questy dla Frenzyheart więc
mam dla nich je robić, a potem da się wrócić do Oracles ? Bo wiem, że niby jest jakiś
q, który daje reputacje honored z Oracles i jest on dla zmiany frakcji.



To nie ma znaczenia w jakiej frakcji jaką masz reputacje po prostu rób questy, po jakimś czasie będziesz miał quest na elite i podczas walki będziesz musiał zabić albo członka jednej lub drugiej frakcji wybierając tym samym swoją przynależność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 22:01, El_Polo_Loco napisał:

To nie ma znaczenia w jakiej frakcji jaką masz reputacje po prostu rób questy, po jakimś
czasie będziesz miał quest na elite i podczas walki będziesz musiał zabić albo członka
jednej lub drugiej frakcji wybierając tym samym swoją przynależność.


Ok dziękuję za pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętam ten q.
Najpierw robiłem q z tribe potem i chciałem dalej z nimi robić. Ale przy q z krokodylkiem zabiłem go i dla oracles robiłem a potem w tym q zabiłem oraclesa i znowu rep wróciło do tribes wsio przez przypadek. Nie powiem troszkę zamieszało.

A jak teraz przedstawia po patchu sytuacja z tankami? chwilowo nie gram wiec jestem trochę do tyłu. Szczególnie wojownik mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 21:57, 4ny4 napisał:

jestem hated z Oracles, a neutral z Frenzyheart w Shoalzar Basin, a miałem na odwrót.


Musisz zrobić cały chain. Ogólnie z reputacją dla nich jest namieszane i wygląda to tak, że najpierw robisz questy dla Frenzyheart, potem przechodzisz na stronę Oracles, a na końcu chaina jest jeden w trakcie którego musisz się zdecydować na jedną frakcję (i od tego momentu robić dla nich daily). Ten ostatni jest wielokrotny, można go więc zrobić po raz kolejny i tym razem wybrać inaczej, ale reputacja u obu się zresetuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co brać umiejętność taką jak leatherworking albo tailoring, która pozwala tworzyć własne ubranka, skoro i tak najlepsze będziemy wygrywać za honor czy jakoś tak - w każdym razie i tak je będziemy wygrywać lub znajdować z elitów - to co my wytworzymy będzie gorsze niż to co znajdziemy/wygramy więc po co nam taka umiejętność? Lepiej wziąć coś co dodatkowo pomaga w walce np. engineering zamiast tailoring/leatherwornking no nie? Może się mylę, jeśli tak to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda z profesji daje teraz jakiś unikatowy "enchant", używalny tylko jeśli posiadasz daną profesję, także zawsze jakiś fajny bonus z tego będziesz mieć. Generalnie najlepsze jest Jewelcrafting (3 specjalne gemy z lepszymi statsami, które pasują w każdy slot poza meta) + do PvP Engineering (spadochron, strzelanie rakietami z rękawic, nitro boost na butach), zaś do PvE dobrą opcją jest jeszcze Blacksmithing (2 dodatkowe gem sloty). Leatherworking (lepszy enchant na bracery), Enchanting (enchanty na pierścienie) i Inscription (enchant na naramienniki) dają bardzo podobny bonus (wszystko sprowadza się do +64 attack power w porównaniu do tych ogólnodostępnych), przy czym Leatherworking CHYBA pozwala też zrobić sobie enchant na spodnie po niższym koście (tak słyszałem). Mining na lvl 80 daje +50 stamina (dobre dla tanków), Herbalism daje Healing over Time spell (2000 HP/5 sekund, instant cast), Alchemia daje bonus do wypitych elixirów i flaszek (a także zależnie od dodatkowego speca pozwala np zrobić nieco wytworów gratis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 13:12, Czternasty napisał:

Może się mylę, jeśli tak to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.


Za honor? To może na max levelu, wcześniej się nie opłaca.
poza tym - farmiłeś kiedyś pkt honoru?
Za zabicie jednego przeciwnika dostajesz od 1 do 5 pkt honoru. Za np. zdobycie flagi w WSG chyba 35 albo 40.
Na sztylet używalny na 60 levelu potrzebujesz około 12tysięcy pkt honoru..
Później jest trochę łatwiej, dochodzą questy, które dają honor, ale nadal - uzbieranie całego setu - to niezła zabawa.

Z dropieniem sprzętu z bosów (jakich zaś elitów? o-O) też bywa różnie - powodzenia w polowaniu na item, którego szansa na dropa to jakieś 1-2%.

>Lepiej wziąć coś co dodatkowo pomaga w walce np. engineering
Leatherworking - pozwala wykonywać armor kity, które zwiększają ci pancerz.
tailoring (na wysokim levelu) pozwala na wykonywanie echantów do ekwipunku.

Na niskim levelu - ze wszystkimi profesjami crafterskimi jest cieżko. Później jednak jest dużo lepiej - sety, które można sobie złożyć nieraz są conajmniej niezłe - do levelowania wystarczające.

Craft to też nienajgorsze źródło dochodów. Ja pofarmię godzinkę pająki i żółwie w Hilsbrad i craftuję buty za 20k sztuta. Robię tak od 25-30 levela.

Są sprzęty z selfcreate, które można za sporo większe pieniądze opchnąć.

Tailoring to także umiejętność robienia toreb na ekwipunki - a te każdy przywita z otwartymi rękoma.

Nie jest to najbardziej dochodowa droga na expienie, ale na pewno przydatna.
Sam co jakiś czas scraftuję sobie jakiś przydatny itemek - buty, w których od 20 do 40++ levelu chodziłem. Head, w który zrobiłem koło 45 i zmieniłem dopiero w outlandzie..

Gdybym był magiem (jestem lockiem) to chodziłbym praktycznie tylko w sprzęcie z tailoringu - bo dla maga lub priesta jest naprawdę dobry. Dla locka niestety mniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie chodzi oto kolega poleca Wowa mi i mam zamiar zagrać to kupuje Wowa i instaluje ? i co dalej i jakie profesje występują i którą polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bonusy z profesji:
http://wow.zuggaming.com/tag/wow-professions-bonuses/
http://www.wow-professions.com/news/wotlk-profession-bonuses
Artykuły jeszcze z bety - klikać w linki na WoWheadzie, bo itemy/spelle mogły się zmienić!

Dnia 01.05.2009 o 13:22, Azvar napisał:

Generalnie najlepsze jest Jewelcrafting (3 specjalne gemy z lepszymi statsami, które pasują w każdy slot poza)


"Generalnie" to słowo klucz tutaj ;p Ot. np. dla tanka (stamina) - JC daje nam 3 gemy po 41 stamina, ale zwykłe gemy dają 30 stamina, czyli JC daje nam 33 dodatkowej staminy. Od razu widać, że lepiej wypada tutaj mining, które daje 50 stamina. BS daje nam 2 gem slot - wrzucając tam gemy z 30 stamina, otrzymujemy 60 stamina więcej. Enchanting pozwala wyenchantować ringi - po 24 stamina każdy, czyli razem mamy 48 stamina więcej. LW pozwala wyenchantować bracer na 90 stamina, ale zwykły enchant wynosi 40 stamina, czyli LW daje 50 stamina więcej. Mixology daje 221 hp (22,1 sta) więcej z Flask of Fortification. I to by było na tyle :P

Czyli najlepiej wypada dla tanka wypada BS + Mining/LW ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 14:38, CH1CKEN napisał:

"Generalnie" to słowo klucz tutaj ;p Ot. np. dla tanka (stamina) - JC daje nam 3 gemy
po 41 stamina, ale zwykłe gemy dają 30 stamina, czyli JC daje nam 33 dodatkowej staminy.
Od razu widać, że lepiej wypada tutaj mining, które daje 50 stamina.


Normalny daje 24 staminy, więc 3 prismatic daje 51 staminy. Czyli jeden więcej niż mining. No i prismatic liczą się jako wszystkie 3 kolory co ułatwia zdobycie socet bonus i bonus z meta-gemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij tutaj: http://trywarcraft.com/ - 10 dniowy darmowy trial.

Kupując grę - kupujesz tak naprawdę CDKEY zakładający oryginalne konto (lub zamieniający triala na pełne konto). Ten CDKEY daje 30 dni gry.

Jeśli chcesz grać dalej - musisz opłacić abonament kartą pre-paid (zdrapką) na 2 miesiące (kupisz na gram.pl czy allegro, empik, itp.), lub kartą kredytową (1, 3, 6 miesięcy). Jeśli nie opłacisz - nie będziesz mógł się zalogować do gry. Kont nigdy nie usuwają w zasadzie, więc możesz mieć nieopłacone ile chcesz. Nie możesz zatrzymać abonamentu i wznowić go później!

Kupując dodatek - kupujesz CDKEY - który dodajesz do konta by móc korzystać z rzeczy z dodatku (wyższy level, nowe rasy, klasa, lokacje). Najpierw musisz dodać The Burning Crusade, by móc dodać Wrath of the Lich King.

UŻYWAJ wow-europe.com!!! - to jest stronka WoWa do kont EU! Strona worldofwarcraft.com jest do kont US - cdkeye z Europy nie będą tam działać.

Najpierw ściągnij/zainstaluj grę zanim stworzysz konto, bo instalacja może potrwać. Jak już zainstalujesz - wejdź do gry i podaj fałszywy login i hasło, a gra zacznie ściągać patche - jak wyskoczy błąd, że złe hasło - to masz najnowszą wersję i możesz grać (wtedy załóż konto). Ewentualnie włącz grę przez Launchera - on sam ściągnie patche zanim uruchomi grę. Patchy do ściągnięcia może być kilka GB - dlatego najpierw spatchuj grę, a potem zakładaj konto!

Jak już zaczynasz grę - wybierasz serwer (PvE, PvP, RP, RPPvP). Potem rasę (podział na Hordę i Przymierze) - głównie kosmetyka - bierz to co Ci się podoba z wyglądu i ruchów, potem klasa - tu już są schody. Nie można nic polecić - bo nie ma klas lepszych i gorszych, w założeniach są równe (różnie z tym bywa, ale jak coś jest dobre, to w następnym patchu już nie jest ;p). Najlepiej sam potestuj troszkę klasy. Do 10lvla nie różnią się zbytnio, ale będziesz miał zarysy. Zajrzyj na warcraftmovies.com - i zobacz filmiki z danej klasy/specu jak wygląda gra nią na maksymalnym lvlu. W dodatku leveling to inna sprawa niż endgame.

Najlepiej odpowiedz sobie na pytania:

1. Czy wolisz grać stojąc blisko mobów i atakować ich bronią, czy może wolisz stać daleko?

Jeśli blisko:
1. Czy wolisz atakować je (DPS) czy może brać na siebie i odciągnąć od drużyny (tank)?
2. Tylko broń (warrior, rogue) czy może broń + czary (shaman, paladin)?

Jeśli daleko:
1. Czy wolisz rzucać czarami (caster) czy, atakować bronią dystansową z pomocą zwierzaka (hunter) czy leczyć drużynę (priest, paladin, shaman, druid)?

Jeśli czary:
1. Czy wolisz rzucać czarami zadającymi obrażenia w czasie (DoT) i mieć demona do pomocy (warlock) czy może rzucać normalne czary i trzymać wroga na dystans, zamrażać, spowalniać go (mage), a może miks obu, DoTy + direct spells + channeled (shadow priest)?

Jeśli leczyć:
1. Czy wolisz rzucać proste leczące czary (paladin) czy może do tego czary leczące kilka osób + totemy do pomocy (shaman), miks obu (priest) czy natychmiastowe czary leczące w czasie (druid)?

A może pół na pół (miks, hybrydy):
paladin - tank, dps (blisko, broń, czary), healer
shaman - dps (caster = czary = daleko), dps (blisko = broń + czary), healer
druid - tank, dps (blisko), dps (caster = czary = daleko), healer


Talent spec nie ma znaczenia - zawsze możesz zmienić!!!
To tyle na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 14:49, Jeggred napisał:

Normalny daje 24 staminy, więc 3 prismatic daje 51 staminy. Czyli jeden więcej niż mining.
No i prismatic liczą się jako wszystkie 3 kolory co ułatwia zdobycie socet bonus i bonus
z meta-gemu.

Sry, poszedłem do przodu: http://www.wowhead.com/?item=40119 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zrywać z Alchemy 120 i Herbalism 130 dla Engineering i Mining? Alchemy jest dla mnie przyjemna, aczkolwiek obszedłbym się bez niej bez problemów. Natomist engi jest chyba przydatniejsze, w dodatku jest po prostu fajne :) Co myślicie o takiej zmianie profesji? Mam trochę golda na ew. kupno surowców, więc mogę sobie poradzić na początkowych poziomach nowych profesji w miarę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 15:06, Czternasty napisał:

Opłaca się zrywać z Alchemy 120 i Herbalism 130 dla Engineering i Mining? Alchemy jest
dla mnie przyjemna, aczkolwiek obszedłbym się bez niej bez problemów. Natomist engi jest
chyba przydatniejsze, w dodatku jest po prostu fajne :) Co myślicie o takiej zmianie
profesji? Mam trochę golda na ew. kupno surowców, więc mogę sobie poradzić na początkowych
poziomach nowych profesji w miarę dobrze.


obstawiam, że masz coś koło 20 lvla, więc taka zmiana wg mnie jest bezsensowna, zostaw herbalism i alchemy zmień na mining albo skinning, żeby zarabiać. na wysokim lvlu pomyśł o jakiś innych profach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 15:32, demigod93 napisał:

obstawiam, że masz coś koło 20 lvla, więc taka zmiana wg mnie jest bezsensowna, zostaw
herbalism i alchemy zmień na mining albo skinning, żeby zarabiać. na wysokim lvlu pomyśł
o jakiś innych profach


26lvl to jest, a engi do pvp się przydaje... No nie wiem :) Dlaczego bezsensowna jest zmiana alchemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 14:53, CH1CKEN napisał:

Zacznij tutaj: http://trywarcraft.com/ - 10 dniowy darmowy trial.

Kupując grę - kupujesz tak naprawdę CDKEY zakładający oryginalne konto (lub zamieniający
triala na pełne konto). Ten CDKEY daje 30 dni gry.

Jeśli chcesz grać dalej - musisz opłacić abonament kartą pre-paid (zdrapką) na 2 miesiące
(kupisz na gram.pl czy allegro, empik, itp.), lub kartą kredytową (1, 3, 6 miesięcy).
Jeśli nie opłacisz - nie będziesz mógł się zalogować do gry. Kont nigdy nie usuwają w
zasadzie, więc możesz mieć nieopłacone ile chcesz. Nie możesz zatrzymać abonamentu i
wznowić go później!

Kupując dodatek - kupujesz CDKEY - który dodajesz do konta by móc korzystać z rzeczy
z dodatku (wyższy level, nowe rasy, klasa, lokacje). Najpierw musisz dodać The Burning
Crusade, by móc dodać Wrath of the Lich King.

UŻYWAJ wow-europe.com!!! - to jest stronka WoWa do kont EU! Strona worldofwarcraft.com
jest do kont US - cdkeye z Europy nie będą tam działać.

Najpierw ściągnij/zainstaluj grę zanim stworzysz konto, bo instalacja może potrwać. Jak
już zainstalujesz - wejdź do gry i podaj fałszywy login i hasło, a gra zacznie ściągać
patche - jak wyskoczy błąd, że złe hasło - to masz najnowszą wersję i możesz grać (wtedy
załóż konto). Ewentualnie włącz grę przez Launchera - on sam ściągnie patche zanim uruchomi
grę. Patchy do ściągnięcia może być kilka GB - dlatego najpierw spatchuj grę, a potem
zakładaj konto!

Jak już zaczynasz grę - wybierasz serwer (PvE, PvP, RP, RPPvP). Potem rasę (podział na
Hordę i Przymierze) - głównie kosmetyka - bierz to co Ci się podoba z wyglądu i ruchów,
potem klasa - tu już są schody. Nie można nic polecić - bo nie ma klas lepszych i gorszych,
w założeniach są równe (różnie z tym bywa, ale jak coś jest dobre, to w następnym patchu
już nie jest ;p). Najlepiej sam potestuj troszkę klasy. Do 10lvla nie różnią się zbytnio,
ale będziesz miał zarysy. Zajrzyj na warcraftmovies.com - i zobacz filmiki z danej klasy/specu
jak wygląda gra nią na maksymalnym lvlu. W dodatku leveling to inna sprawa niż endgame.


Najlepiej odpowiedz sobie na pytania:

1. Czy wolisz grać stojąc blisko mobów i atakować ich bronią, czy może wolisz stać daleko?

Jeśli blisko:
1. Czy wolisz atakować je (DPS) czy może brać na siebie i odciągnąć od drużyny (tank)?
2. Tylko broń (warrior, rogue) czy może broń + czary (shaman, paladin)?

Jeśli daleko:
1. Czy wolisz rzucać czarami (caster) czy, atakować bronią dystansową z pomocą zwierzaka
(hunter) czy leczyć drużynę (priest, paladin, shaman, druid)?

Jeśli czary:
1. Czy wolisz rzucać czarami zadającymi obrażenia w czasie (DoT) i mieć demona do pomocy
(warlock) czy może rzucać normalne czary i trzymać wroga na dystans, zamrażać, spowalniać
go (mage), a może miks obu, DoTy + direct spells + channeled (shadow priest)?

Jeśli leczyć:
1. Czy wolisz rzucać proste leczące czary (paladin) czy może do tego czary leczące kilka
osób + totemy do pomocy (shaman), miks obu (priest) czy natychmiastowe czary leczące
w czasie (druid)?

A może pół na pół (miks, hybrydy):
paladin - tank, dps (blisko, broń, czary), healer
shaman - dps (caster = czary = daleko), dps (blisko = broń + czary), healer
druid - tank, dps (blisko), dps (caster = czary = daleko), healer


Talent spec nie ma znaczenia - zawsze możesz zmienić!!!
To tyle na początek.

eh zmieniłem zdanie pograłem sobie troszkę ale gra mnie nie zadowoliła :P więc sobie nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 14:38, CH1CKEN napisał:

JC daje nam 3 gemy
po 41 stamina, ale zwykłe gemy dają 30 stamina, czyli JC daje nam 33 dodatkowej staminy.
Od razu widać, że lepiej wypada tutaj mining, które daje 50 stamina.


Gorzej, zwykłe gemy = 24 stamina, gemy specjalne z JC = 41 stamina.

41-24 = 17
17x3 = 51
51 > 50

Epic fail :P

Dnia 01.05.2009 o 14:38, CH1CKEN napisał:

BS daje nam 2 gem
slot - wrzucając tam gemy z 30 stamina, otrzymujemy 60 stamina więcej.


48 stamina jeśli już... Bardziej chodzi o to, że będą (chyba, że już są) lepsze gemy, więc bonus będzie tym większy.

Dnia 01.05.2009 o 14:38, CH1CKEN napisał:

Czyli najlepiej wypada dla tanka wypada BS + Mining/LW ;p


BS + Jewelcrafting kolego, dlaczego masz napisane powyżej + dolicz ten fajny trinket na początek do Effective Health/Avoidance setu: http://www.wowhead.com/?item=44063 (na upartego można jeszcze do EH setu doliczyć http://www.wowhead.com/?item=42341, ale lepszy będzie nawet trinket z drugiego bossa z AN HC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chrapkę na Green Proto-Drake''a i tutaj pytanie. Wiem, że jest szansa dostania go po kupieniu jajek u Oracles na poziomie reputacji Revered i teraz się zastanawiam. Jak duży jest drop smoka ? Ile takich jajek na oko trzeba kupić ? Następnie wiem, że jaka się "coś" wykluwa po okresie 7 dni. Czy przez ten czas te jajka muszę mieć przy sobie w bagach czy mogę ja wrzucić do banku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się