Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam takie pytanie. Jak ma się sprawa z heroikami w WotLK ? Dalej trzeba mieć honored z daną frakcją i kupić kluczyk czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie paladyn pozostaje... w jakie drzewko najlepiej inwestować do levelowania i czym one się charakteryzują?
Jaką broń nosić - miecz i tarcza czy 2h miecz? Dlaczego?
Czy paladyn posiada jakiś czar AoE na dość wczesnym lvl (14-26)?
Dobrze doradzone z tym zbieraniem kamyczków i skór, ale jeśli chodzi o mining+herbalism to nie polecam, a to z powodu tego ze nie można naraz szukać i kwiatków i skałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 10:16, Czternasty napisał:

Jak na razie paladyn pozostaje... w jakie drzewko najlepiej inwestować do levelowania
i czym one się charakteryzują?


Najlepiej Retribution - czysto ofensywny, zadający duże obrażenia build dpsowy. Aczkolwiek Prot - defensywny, mozę walczyć z kilkoma przeciwnikami naraz - też powinien dawać radę.

Dnia 03.05.2009 o 10:16, Czternasty napisał:

Jaką broń nosić - miecz i tarcza czy 2h miecz? Dlaczego?


Do Retri broń dwuręczna, do Prot jednoręczna i tarcza. Retri polega nie tyle na dpsie broni co jej min-max damage, a te broń dwuręczna zawsze ma większe niż jednoręczna o podobnym dpsie. Natomiast Prot ma zdolności obronne, do których tarcza się przyda.

Dnia 03.05.2009 o 10:16, Czternasty napisał:

Czy paladyn posiada jakiś czar AoE na dość wczesnym lvl (14-26)?


Na 16-tym dostaje aurę retributin (każdy kto go trafia otrzymuje obrażenia), a na 20-tym Consecration (atak AoE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jestem na 20 lvl paladyn, jako profesję mam kowalstwo i górnictwo i jak najlepiej zarabiać ? bo na razie tylko z questów mam głównie kasę. po drugie jak wykuwać zbroje itd ? bo z górnictwem to normalnie walę kilofem :D a z wykuwaniem czegokolwiek to nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nudne i wkurzające to Ulduar :/ Jedynie część tego raidu mi się podoba, klimatycznie i pod względem designu jednak Naxxramas mi się o wiele bardziej podobało. No i niektórzy bossowie są cholernie wkurzający do tankowania (mi na razie we znaki dał się Iron Council i Razorscale - nienawidze kitowania jako tank).

BTW - znacie jakiś dobry substytut dla Recount (damage meter)? Coś wyglądającego ładniej i bardziej user friendly (bez tryliona niepotrzebnych opcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie, jakoś nigdy nie podobał mi się ten syf w naxx. Ulduar jest o wiele lepiej zrobione graficznie. Nudne powiadasz.. zależy jak na to spojrzeć:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 13:13, Azvar napisał:

No i niektórzy bossowie są cholernie wkurzający do tankowania (mi na razie we znaki dał się Iron Council
i Razorscale - nienawidze kitowania jako tank).


Co Ty tam kajtujesz na IC czy Razo? Na IC tylko gdy jest runa pod Toba, czyli szansa na to wcale nie jest duza, a na Razo tylko wymiana tankow na debufie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 13:13, Azvar napisał:

Strasznie nudne i wkurzające to Ulduar :/ Jedynie część tego raidu mi się podoba, klimatycznie
i pod względem designu jednak Naxxramas mi się o wiele bardziej podobało. No i niektórzy
bossowie są cholernie wkurzający do tankowania (mi na razie we znaki dał się Iron Council
i Razorscale - nienawidze kitowania jako tank).

Mi Ulduar akurat odpowiada, w końcu jakiś trudniejszy raid. Wprawdzie część bossów ostatnio dostała nerfy, ale niektórzy nadal są trudni, zwłaszcza na hard mode. Poza tym to nie wiem co tam do kitowania na Razorscale jest, przecież w fazie po zerwaniu łańcuchów tego bossa tankuje się w jednym miejscu i nigdzie się z nim nie biega. Na Iron Council również nie ma kitowania, jedynie Stormcaller wymaga przerywania castowania czarów w celu przesunięcia go i oczywiście whirlwind musi być przerywany, ale poza tym nawet on jest tankowany w normalny sposób. Ogólnie moim zdaniem Ulduar wypada dobrze, jedynie pojazdy mogliby sobie darować (jakoś nie znoszę walk z ich użyciem), ale na szczęście to tylko jeden boss, w dodatku łatwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy szansa na "parry" jest dodawana kiedy używamy tarczy? Wywaliłem 5 pkt w szanse na parowanie, w sumie mam 10%+5%=15%, a jak na razie to ani razu nie udało mi się sparować! Używam 2h sword''a więc może to prez niego? Te 10% to dzięki klasie paladyna, byla taka zdolność u klasowego instruktora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 13:26, Nightdew napisał:

U mnie odwrotnie, jakoś nigdy nie podobał mi się ten syf w naxx. Ulduar jest o wiele
lepiej zrobione graficznie. Nudne powiadasz.. zależy jak na to spojrzeć:P:P

ot zalezy, mi również nie podchodzi styl budowli tytanów (mam na myśli to wszechobecne stare złoto i te dziwne szyby) jedynie te takie magiczne konstelacje planet/gwiazd i te efekty w stylu szklanej podlogi/zasłon z wczepianymi gwiazdami są moim zdaniem całkiem fajne, arhhh i ten cały bajzel z maszynami przed fl ftw... jak ja tego niecierpie, ani na wg, ani sota ani nigdzie indziej QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 12:21, Valentino_S_A napisał:

mam pytanie: jestem na 20 lvl paladyn, jako profesję mam kowalstwo i górnictwo i jak
najlepiej zarabiać ? bo na razie tylko z questów mam głównie kasę. po drugie jak wykuwać
zbroje itd ? bo z górnictwem to normalnie walę kilofem :D a z wykuwaniem czegokolwiek
to nie wiem ;)


Matko jedyna... Zarabiac mozna na wiele roznych sposobow generlanie zbierajac materialy pozniej idac do Forge w thelsammar Ironforge lub gdziekolwiek indziej gdzie ci najblizej przetapiajac na Bary te pozbierane materialy z miningu i przy Kowadle kujac odpowiednie rzeczy. W spellbooku masz taka rzaz jak Blacksmithing.

Sth`Devilfish: mnie tez sie Ulduar nie podoba choc akurat walka z Kologarnem na 25 man mi sie strasznie podoba i wlasciwie tylko dla niej chwodze na Ulduar. Zreszta gear tam jest nie zgorszy a innego sposobu by go zdobyc nie mam:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 15:11, Czternasty napisał:

Czy szansa na "parry" jest dodawana kiedy używamy tarczy? Wywaliłem 5 pkt w szanse na
parowanie, w sumie mam 10%+5%=15%, a jak na razie to ani razu nie udało mi się sparować!
Używam 2h sword''a więc może to prez niego? Te 10% to dzięki klasie paladyna, byla taka
zdolność u klasowego instruktora...


Nie, parry to proste - parowanie parujesz bronia niekoniecznie 1reczna. Jesli nic nie sparowales to albo tego nie zauwazyles albo po prostu masz pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 15:47, goomis74 napisał:

Nie, parry to proste - parowanie parujesz bronia niekoniecznie 1reczna. Jesli nic nie
sparowales to albo tego nie zauwazyles albo po prostu masz pecha.


Miałem pecha, teraz jest już w miarę ok, choć mogłoby być to częściej :D

Quest na konia dla palka jest na 30 lvl tak jak być powinno, czy dalej na 40lvl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 17:44, Czternasty napisał:

> Nie, parry to proste - parowanie parujesz bronia niekoniecznie 1reczna. Jesli nic
nie
> sparowales to albo tego nie zauwazyles albo po prostu masz pecha.

Miałem pecha, teraz jest już w miarę ok, choć mogłoby być to częściej :D

Quest na konia dla palka jest na 30 lvl tak jak być powinno, czy dalej na 40lvl?

na zwykłego konia nie ma żadnego q ani nigdy nie było, na epickiego jest ale teraz można go ominąc zwyczajnie kupując skila a potem konia, aaa i wywalanie 5talentów na parry jako retri to phail /lol ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 17:53, SoieR napisał:

na zwykłego konia nie ma żadnego q ani nigdy nie było, na epickiego jest ale teraz można
go ominąc zwyczajnie kupując skila a potem konia, aaa i wywalanie 5talentów na parry
jako retri to phail /lol ;>


A na co miałem wydać? Na pare procent mniej z 8 many? To dopiero byłoby marnotrastwo... a nic innego wybrać się nie dało.

Słyszałem że przecież paladyn ma swojego mounta, może być zwany epickim. A po wydawać wiele golda na mounta, którgo można mieć z questa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 19:42, Czternasty napisał:

> na zwykłego konia nie ma żadnego q ani nigdy nie było, na epickiego jest ale teraz
można
> go ominąc zwyczajnie kupując skila a potem konia, aaa i wywalanie 5talentów na parry

> jako retri to phail /lol ;>

A na co miałem wydać? Na pare procent mniej z 8 many? To dopiero byłoby marnotrastwo...
a nic innego wybrać się nie dało.

jestes tankiem czy dpsem? oo dps... więc po cholere ci to? jescze większe marnotractwo a mane która zaoszczedzisz mozesz wydać na podleczenie sie -10% z ds/ judgementu/konsekracji cs''a z czym wyjdziesz lepiej, miż z 5% szansą żę nie oberwiesz ciosu czy 2 na walke z mobem

Dnia 03.05.2009 o 19:42, Czternasty napisał:

Słyszałem że przecież paladyn ma swojego mounta, może być zwany epickim. A po wydawać
wiele golda na mounta, którgo można mieć z questa?

np. po to żę ten q darmowy nie jest... tak tak, bedziesz musiał wyłożyć kase na niego +dodatkowo wykupić matsy potrzebe do niego.... a nie wspominając że z szukaniem ludzi chetnych na włuczenie sie po dm, strat oraz scholo też może łatwo nie być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 19:42, Czternasty napisał:

A na co miałem wydać? Na pare procent mniej z 8 many? To dopiero byłoby marnotrastwo... a nic innego wybrać się nie dało.


8 many teraz.. Każdy skill kosztuje % twojej max many. Czyli jak na następnym levelu będziesz mieć więcej many - to i skill będzie więcej kosztować..
Każdy chociaż -1% do kosztu many jest przydatny..

>A po wydawać wiele golda na mounta, którgo można mieć z questa?

Proponuję zajżeć na wowwiki i zobaczyć jak długi i drogi ten quest jest..
Nie bez znaczenia ten mount nazywa się epickim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się