Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2009 o 20:38, SoieR napisał:

jestes tankiem czy dpsem? oo dps... więc po cholere ci to? jescze większe marnotractwo
a mane która zaoszczedzisz mozesz wydać na podleczenie sie -10% z ds/ judgementu/konsekracji
cs''a z czym wyjdziesz lepiej, miż z 5% szansą żę nie oberwiesz ciosu czy 2 na walke
z mobem


Proooszę. Consecration i tak kosztuje tyle many, że używa się go rzadko. Przytaczanie tego w rozmowie o buildzie retri jest śmieszne. To już trzeba było napisać o Exorcism, który teraz może trafiać każdego, a na demony i undeady jest automatycznym krytykiem.
Ale powiedzmy sobie szczerze, palek retri na pierwszym poziomie może wziąć albo Deflection albo Benediction - innego wyboru nie ma - i nieważne co weźmie i tak będzie sobie radził równie dobrze. Mój palek miał Deflection a 80-tke nabijał jak dziki. Benediction jest trochę bardziej przydatne, ale to nie jest jakaś straszna różnica.

Dnia 03.05.2009 o 20:38, SoieR napisał:

np. po to żę ten q darmowy nie jest... tak tak, bedziesz musiał wyłożyć kase na niego
+dodatkowo wykupić matsy potrzebe do niego.... a nie wspominając że z szukaniem ludzi
chetnych na włuczenie sie po dm, strat oraz scholo też może łatwo nie być


True. Lepiej go sobie od razu darować, zwłaszcza że lepszy riding kosztuje 450G, a w quest chainie paladyna na dzień dobry wykładamy 300. Bez wsparcia gildii albo dzikiego farta żeby znaleźć grupę i przejść te parę instancji (wcale niełatwych na 60-tym poziomie) nie ma co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 21:28, DemoBytom napisał:

8 many teraz.. Każdy skill kosztuje % twojej max many. Czyli jak na następnym levelu
będziesz mieć więcej many - to i skill będzie więcej kosztować..
Każdy chociaż -1% do kosztu many jest przydatny..


Dla sprostowania. Skille kosztują % od bazowej many, a nie maksymalnej.
Bazowa mana = mana, którą posiadasz, bez żadnych modyfikacji z talentów, gearu etc.
Maksymalna mana = mana bazowa + gear + talenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 23:08, pkapis napisał:

> jestes tankiem czy dpsem? oo dps... więc po cholere ci to? jescze większe marnotractwo

> a mane która zaoszczedzisz mozesz wydać na podleczenie sie -10% z ds/ judgementu/konsekracji

> cs''a z czym wyjdziesz lepiej, miż z 5% szansą żę nie oberwiesz ciosu czy 2 na
walke
> z mobem

Proooszę. Consecration i tak kosztuje tyle many, że używa się go rzadko. Przytaczanie
tego w rozmowie o buildzie retri jest śmieszne. To już trzeba było napisać o Exorcism,
który teraz może trafiać każdego, a na demony i undeady jest automatycznym krytykiem.

słowo klucz: lvlowanie... mało razy robiłeś pule po kilka mobków 3-5 jako retri? bo ja non-stop, wtedy konsekracja+retri aura +lolstorm robily swoje, a już od 71lvla to wogóle była jazda, z resztą wplecenie konsekracji w rotacje przy większej paczce wcale nie jest takie bez sensu ;]

Dnia 03.05.2009 o 23:08, pkapis napisał:

Ale powiedzmy sobie szczerze, palek retri na pierwszym poziomie może wziąć albo Deflection
albo Benediction - innego wyboru nie ma - i nieważne co weźmie i tak będzie sobie radził
równie dobrze. Mój palek miał Deflection a 80-tke nabijał jak dziki. Benediction jest
trochę bardziej przydatne, ale to nie jest jakaś straszna różnica.

oj jest rożnica, bo nawet robiąć jakieś instancje to tank będzie obrywał wiec w żadnym stopniu nie korzystasz z 5 wywalonych talentów, gdzie przy benediction jak najbardziej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 00:12, Jeggred napisał:

Dla sprostowania. Skille kosztują % od bazowej many, a nie maksymalnej.


Fakt fakt :P niemniej - co level każdy skill kosztuje więcej many.. :/

i moje pytanie - czy można disenchantować komuś itemy, które są soulbound przez okienko trade (will not be traded slot) - tak jak mogę komuś coś zenchantować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 03:26, DemoBytom napisał:

> Dla sprostowania. Skille kosztują % od bazowej many, a nie maksymalnej.

Fakt fakt :P niemniej - co level każdy skill kosztuje więcej many.. :/

i moje pytanie - czy można disenchantować komuś itemy, które są soulbound przez okienko
trade (will not be traded slot) - tak jak mogę komuś coś zenchantować?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 15:11, Czternasty napisał:

Czy szansa na "parry" jest dodawana kiedy używamy tarczy?


Nie...

Dnia 03.05.2009 o 15:11, Czternasty napisał:

Wywaliłem 5 pkt w szanse na parowanie


Jeśli jesteś tankiem, to porażka... Zły wybór talentów.

Dnia 03.05.2009 o 15:11, Czternasty napisał:

w sumie mam 10%+5%=15%, a jak na razie to ani razu nie udało mi się sparować!


Jeżeli to na lvl 80 to bardzo mało, po za tym: parować ataki można TYLKO stojąc przed przeciwnikiem, a nie za nim.

Dnia 03.05.2009 o 15:11, Czternasty napisał:

Używam 2h sword''a więc może to prez niego? Te 10% to dzięki klasie paladyna, byla taka
zdolność u klasowego instruktora...


Nie ma znaczenia czego używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 02:14, SoieR napisał:

słowo klucz: lvlowanie... mało razy robiłeś pule po kilka mobków 3-5 jako retri? bo ja


Rzadko. Wolałem wbić się w jednego-dwóch, pokonać błyskawicznie i lecieć na kolejnych.

Dnia 04.05.2009 o 02:14, SoieR napisał:

non-stop, wtedy konsekracja+retri aura +lolstorm robily swoje, a już od 71lvla to wogóle


Jak sam napisałeś słowo-klucz: levelowanie. To nie tylko poziomy 60+, ale i te wcześniejsze. A paladyn przed 50-tym ma tylko judgement, consecration i już używalny na każdym exorcism. Trzy skille ofensywne plus heal (najczęściej flash of light, który kosztuje grosze) - w takiej sytuacji te dodatkowe -10% kosztu many nie robi różnicy, a zwiększone parrry daje szansę na uniknięcie obrażeń. Dopiero na 50-tym dostaje się CS, a DS na 60-tym, ale już gdzieś około 42-44 można mieć max w Judgmenets of the Wise, co znowu daje znaczący boost do many. Ja w praktyce o ile nie trafiłem na jakiegoś mocnego przeciwnika z którym walka trwała długo i jeśli nie korzystałem z consecration (a nie korzystałem zazwyczaj bo poniżej trzech-czterech mobów to się nie opłaca) nie miałem problemów z maną mimo braku Benediction. IMO można spokojnie mieć Deflection i dopiero na 50-tym zrobić reset, ale i z Deflection daje się wbić 80 łatwiej niż niektórymi innymi klasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 04:05, Azvar napisał:

> Czy szansa na "parry" jest dodawana kiedy używamy tarczy?

Nie...

Mu chodzi o to (jak sądzę), czy talent działa podczas używanie 1h+shield, a działa jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 11:38, Valentino_S_A napisał:

mam takie pytanie: gdzie iść dalej levelować jak skończyłem wszystko w Ghostlandzie ?


Ja osobiście wybrałem się do Ashenvale ;]

>>SoieR
>> i moje pytanie - czy można disenchantować komuś itemy, które są soulbound przez okienko trade (will not be traded slot) - tak jak mogę komuś coś zenchantować?
>nie

Szkoda.. >.>''
Chcialem znajomym z gildi fiery weapon porobić, ale nie chce mi się wciąż w kółko farmić RFD dla small radiant shards.. Myślałem, żeby kogoś tam wysłać, żeby sobie zdobył kilka niebieskich itemków, potem przyniósł do DE i w zamian dostałby enchant.. ale ponieważ tam wszystko jest BoP to nie da rady.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ktos mnie zaprosi do druzyny i ja z nim zaczne robic questa np.cos zebrac i zaniesc to dostane tyle expa ile osoba "zanosząca" przedmioty? Troche chaotycznie,ale chyba zrozumiecie.Albo quest zabic iles tam..Jesli zakonczymy wspolnie questa,bo pozabijamy ich troche,to dostajemy rowna ilosc expa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 14:09, WIkitory napisał:

Czy jak ktos mnie zaprosi do druzyny i ja z nim zaczne robic questa np.cos zebrac i zaniesc
to dostane tyle expa ile osoba "zanosząca" przedmioty? Troche chaotycznie,ale chyba zrozumiecie.Albo
quest zabic iles tam..Jesli zakonczymy wspolnie questa,bo pozabijamy ich troche,to dostajemy
rowna ilosc expa?

O ile dobrze wiem, to za odniesienie questa dostaje się tyle samo expa ile by się zrobiło solo i to się nie dzieli, ale exp za zabite potworki już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 14:09, WIkitory napisał:

Czy jak ktos mnie zaprosi do druzyny i ja z nim zaczne robic questa np.cos zebrac i zaniesc
to dostane tyle expa ile osoba "zanosząca" przedmioty? Troche chaotycznie,ale chyba zrozumiecie.Albo
quest zabic iles tam..Jesli zakonczymy wspolnie questa,bo pozabijamy ich troche,to dostajemy
rowna ilosc expa?


Jest to tak... jeżeli twój kolega ma quest zabij np. 30 mobów ma opcję share quest jeżeli to naciśnie będziesz mógł go zaakceptować i zabijać je razem z nim w party o ile już wcześniej go nie zrobiłeś albo w tym queście będzie wymagany jakiś item który ci tylko quest giver może dać twój kolega nie będzie on mógł dać share...
A exp za wykonanie questa razem z friend dostajesz tyle samo co on i nie jest on jakoś dzielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 16:27, Redjevel napisał:

jakiś item

<...>

Dnia 04.05.2009 o 16:27, Redjevel napisał:

wykonanie questa razem z friend


To już słowa "przedmiot" i "przyjaciel" wyleciały z języka polskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z WoW-em
Kuzyn niedawno przywiózł mi Warcrafta III i była tam 10-dniowa wersja WoW
Zaczynam rejestrację, aż dochodzę do punktu o karcie kredytowej. Czy to jest konieczne? Chciałem tylko pograć te 10 dni i skończyć. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 21:27, faraoneek23 napisał:

Witam, mam problem z WoW-em
Kuzyn niedawno przywiózł mi Warcrafta III i była tam 10-dniowa wersja WoW
Zaczynam rejestrację, aż dochodzę do punktu o karcie kredytowej. Czy to jest konieczne?
Chciałem tylko pograć te 10 dni i skończyć. Proszę o pomoc

zawsze chciałem się udzielić w tym temacie i dopiero teraz ma szanse więc słuchaj jak dotrzesz do tego momentu o karcie kredytowej otwórz sobie kolejną kartę w przeglądarce i wejdź w google i wpisz trycraf czy try wow sprawdź to i to potem wypełnij to co w tym zeszłym i jest git (mogę się mylić bo kiedy se robiłem 10 dni za free bo ja wpisywałem cd-kod z książeczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz formularz rejestracyjny do triala. Kod właściwie potrzebny Ci nie jest

https://signup.wow-europe.com/agreement.html

Miłego pobytu w Azeroth życzę.

@orzech: jak masz tak "pomagać" to najlepiej się zamknij i nie przeszkadzaj, jeśli nawet nie potrafisz adresu strony podać jak trzeba. Idioci nie powinni się rwać do pomagania normalnym ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 20:29, Fumiko napisał:

To już słowa "przedmiot" i "przyjaciel" wyleciały z języka polskiego?


Czy bardzo ze mną źle, jak tego w tamtej wypowiedzi nie zauważyłem/kompletnie zignorowałem O_O
Swoją drogą - to słowo item nie należy do do języka polskiego? XDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 22:37, DemoBytom napisał:

Czy bardzo ze mną źle, jak tego w tamtej wypowiedzi nie zauważyłem/kompletnie zignorowałem
O_O


Tak. Pocieszam się, że ze mną nie skoro widzę :P

Dnia 04.05.2009 o 22:37, DemoBytom napisał:

Swoją drogą - to słowo item nie należy do do języka polskiego? XDD


Ano nie należy. Właściwie i o "quest" się powinnam czepiać, ale polskie słowa akurat są mocno niezgrabne, najbliższe by chyba "zadanie" było. Ale ogólnie jeśli nie widzisz zgrzytów, to zbliżasz się niebezpiecznie do poziomu "jestem knajtem i wale z axa", uważaj na to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się