Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2009 o 22:48, DemoBytom napisał:

> Mam pytanie. więc są jakiejś addony językowe do gry nie wiem języka nie znam
a na raidy bym sobie pochodził a nie mam jak się porozumieć

Ze WTF chcesz? Addon, ktory bedzie ci za translator robic? xDD
<upadlem>

Nie nie ma czegos takiego..
Chcesz sie komunikowac a nie znasz angielskiego - to naucz sie angielskiego, badz znajdz
ludzi z polski i gadaj po polsku..

taki addon może byc daj link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:56, orzech76 napisał:

no ten addon może być daj linka


Za pozadny jestem zeby byle komu dawac..
Po primo - "daj linka" to sobie mozesz do kolegow w klasie mowic - ja sobie tego nie zycze - zwlaszcza od dzieci..
Po secundo - przeczytaj DOKLADNIE moj poprzedni post, przetraw, przekompiluj, nie wiem przepisz ze 100 razy, ale ZROZUM jego sens - i pojmij dlaczego ani ja ani NIKT tutaj nie da ci zadnego linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 23:14, DemoBytom napisał:

> no ten addon może być daj linka

Za pozadny jestem zeby byle komu dawac..
Po primo - "daj linka" to sobie mozesz do kolegow w klasie mowic - ja sobie tego nie
zycze - zwlaszcza od dzieci..
Po secundo - przeczytaj DOKLADNIE moj poprzedni post, przetraw, przekompiluj, nie wiem
przepisz ze 100 razy, ale ZROZUM jego sens - i pojmij dlaczego ani ja ani NIKT tutaj
nie da ci zadnego linku.

no dobrze przepraszam ale ja nic tu nie widzę przpisalem ten srót i nic nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 23:14, DemoBytom napisał:

> no ten addon może być daj linka

Za pozadny jestem zeby byle komu dawac..
Po primo - "daj linka" to sobie mozesz do kolegow w klasie mowic - ja sobie tego nie
zycze - zwlaszcza od dzieci..
Po secundo - przeczytaj DOKLADNIE moj poprzedni post, przetraw, przekompiluj, nie wiem
przepisz ze 100 razy, ale ZROZUM jego sens - i pojmij dlaczego ani ja ani NIKT tutaj
nie da ci zadnego

to jak nie wiesz t osie nie wyrazaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 20:38, tkoeman napisał:

Mam takie ogólne pytanie dotyczące healowania PvE.
Czy prawdą jest, że optymalny przydział healerów wygląda tak:
-holy pala (tank)
-disc priest (tank)
-holy priest (raid)
-resto drood (raid)
-resto shammy (raid)
Mam zamiar grac priestem, gdzies widziałem tak podział - wynika z niego, że priest to
najbardziej wszechstronny healer (co byłoby zrozumiałe jakoże jako jedyny ma dwa osobne
drzewka do healowania, disc to już nie jest pvp tylko).

I jeszcze jedna rzecz-gadałem z jednym priestem online-powiedział, że healowanie main
tanka jest trudniejsze niż raidu-prawda li to?



Z tego co widzę to jest to raczej optymalny rozkład. Chociaż nie jestem pewien, czy druid jako drzewko nie jest w stanie healować tanka... ale i tak lepiej sprawdza sie jako healer raidu.
A co do tego healowania tanka, to tak, jest to w cholere trudne. Ale nie jestem zawodowym healerem, więc nie wiem, która czynność jest trudniejsza. Z punktu widzenia dpsa - leczenie tanka jest trudniejsze :)


Orzech76 - WTF nie jest nazwą żadnego addonu :) I naucz się angielskiego, jeżeli chcesz się z ludzmi komunikować :) Translatora nie było i zapewne nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leczenie tanka nie jest trudniejsze, tylko stanowi większą odpowiedzialność. Jeśli coś spieprzysz z tankiem, to zwykle zginie pare osób, zanim OT zdało go chwycić - a to i tak optymistyczny wariant. Śmierć jakiegoś losowego DPSa, któremu nie chciało się wyjść z ognia, to przy tym drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 23:27, orzech76 napisał:

to jak nie wiesz t osie nie wyrazaj


Powtażam - tak możesz rozmawiać z kolegami w klasie. NIE życzę sobie takiego traktowania przez 13-latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 23:57, Kubacube90 napisał:

A co do tego healowania tanka, to tak, jest to w cholere trudne. Ale nie jestem zawodowym
healerem, więc nie wiem, która czynność jest trudniejsza. Z punktu widzenia dpsa - leczenie
tanka jest trudniejsze :)


Nie, to nie jest w cholerę trudne. Zależy od tanka, healera i przeciwnika. Miałem kiedyś nieprzyjemność znaleźć tanka dla grupy który był DK z 30K HP i potrafił w pierwszych mobach w Gundrak tracić połowę w dwie sekundy. Żeby go leczyć musiałem od razu wskoczyć w najmocniejsze, manożerne leczenie. Taki tank jest wściekle trudny do leczenia. Na szczęście koleś okazał się idiotą i chamem więc niedługo wyleciał z drużyny i już nie miałem tego problemu.
Są też sytuacje odwrotne. Np. dla mnie (holy paladyn) ostatni boss w Nexus jest straszny, bo tam obrywają wszyscy a ja nie mam AoE i mogę leczyć praktycznie tylko dwie osoby naraz. Jeśli ludzie nie są wytrzymali i obrywają szybko to zawsze jakiegoś dpsa trzeba poświęcić. Wiem że to instancja nie raid, ale IMO o raidach ciężko powiedzieć coś ot tak. Już w dowolnym 10-man będzie jeszcze jeden czy dwóch healerów i dużo zależy od tego kim oni są. W instancji healer jest jeden, więc tam widać dobrze kto lepiej leczy tanka a kto drużynę. Gdy ja idę na raid i trafia mi się kapłan jako drugi healer to wiem, że praktycznie na mobach mogę sobie dpsować bo on swoimi AoE będzie tak leczył, że ja nie będę miał nic do roboty.
Podsumowując, naprawdę bardzo dużo zależy od tego z kim się idzie. Jeśli tank jest kiepski to i dobry healer może nie pomóc. Z kolei jeśli dps nie znają się na swojej robocie i ciągle łapią aggro to ich healer będzie miał od groma roboty. No i inaczej się leczy różnymi klasami. Każda ma własne słabości i silne strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaale jeśli na Keristraszy wszyscy obrywają to każ im przestać. Breath jest tylko z przodu, Tail Swipe tylko z tyłu (kto jeszcze w tej grze nie załapał, że do smoków podchodzi się z boku?) a Intense Cold tylko jak się stoi w miejscu. Jeśli ludzie robią co mają robić to obrywa tylko tank i czasem casterzy żeby rzucić czar z cast time a potem znowu zresetować stack Intense Cold. Wiem, że paladynem jest niewygodnie na walkach z dmg rozrzuconym po grupie, ale to nie znaczy że mają ci jeszcze utrudniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 02:32, Corvin0451 napisał:

Aaaale jeśli na Keristraszy wszyscy obrywają to każ im przestać.


Też fakt. Szaman też nie ma AoE healing, a na dobrym party bez problemu byłam w stanie wszystkich leczyć. I to w tempie ekspresowym, jakieś 25 minut na cały run :D

Edit: Oczywiście mówię o Nexusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 02:49, Fumiko napisał:

Szaman też nie ma AoE healing

Ja rozumiem, że Chain Heal leczy tylko cztery osoby a PoH, CoH, Wild Growth i Tranquil aż pięć, ale stwierdzenie, że to nie AoE heal jest trochę przesadzone :) Moim zdaniem to najlepszy ogólnie heal w grze, ale mogę być trochę nieobiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 04:07, Corvin0451 napisał:

> Szaman też nie ma AoE healing
Ja rozumiem, że Chain Heal leczy tylko cztery osoby a PoH, CoH, Wild Growth i Tranquil
aż pięć, ale stwierdzenie, że to nie AoE heal jest trochę przesadzone :) Moim zdaniem
to najlepszy ogólnie heal w grze, ale mogę być trochę nieobiektywny.


Też mnie to uderzyło :D Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że shaman w TBC był najlepszy AoE healerem, właśnie ze względu na Chain Heal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Keri lubi sobie zamrażać wszystkich w miejscu co pewien czas i wtedy trzeba wymagać od dpsu by sobie sami z tym poradzili, co przy pugach nie zawsze jest proste/możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc generalnie potwierdza się moja wizja priesta z dual-speckiem:
-disc 57/14/0
-holy 14/57/0
który jest w stanie leczyc pojedynczy cel równie dobrze co kilka. (dps jako shadow mi się w ogóle nie podoba)

Co do trudności w leczeniu tanka-odpowiedzialnosc to jedna sprawa, jak MT ginie to to przeważnie wina healera i przeważnie wipe..a poza tym dowiedzialem się, że trzeba pilnowac cooldownów, wiedziec kiedy będzie największy damage, kiedy można przesac leczyc po mana regen..

I jeszcze jedno-w związku z tym, że discipline miałoby leczyc tanka-czy da się rzucac na niego pain suppression w ciężkich chwilach (redukuje threat), próbował ktoś?

I ponawiam pytanie o fajny serwer RP. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko czy jest jakaś strona z której bezpośrednio mógłbym ściągnąć patch 3.1 ?? Bo ściąganie go tą ściągałką wbudowaną w WoWa działa mi na nerwy, dłuży się i w ogóle :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 11:39, DragonLord napisał:

Keri lubi sobie zamrażać wszystkich w miejscu co pewien czas i wtedy trzeba wymagać od
dpsu by sobie sami z tym poradzili, co przy pugach nie zawsze jest proste/możliwe.

Nie trzeba, wystarczy ich zdispelować, paladyn akurat może.

@tkoeman:

Oczywiście, że Pain Suppression się do tego nadaje, to jego główne zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 15:09, tkoeman napisał:

I jeszcze jedno-w związku z tym, że discipline miałoby leczyc tanka-czy da się rzucac
na niego pain suppression w ciężkich chwilach (redukuje threat), próbował ktoś?

Bywa różnie, na niektórych walkach threat jest sporym problemem - Vezax/Hodir hard mode, i rzucania Paina bez spojrzenia na Omen może oznaczać problemy. Zazwyczaj nic nie grozi, ale na prawdziwych wyścigach DPS czy gorszych tankach - lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się