Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Witam. Jak uważacie?? jaka rasa (Krasnolud, Człowiek, Blood Elf) najlepsza na Pala, jaka (Krasnolud, Blood Elf, Night Elf) na huntera?

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań, co do palka. Wczoraj zrobiłem sobie paladyna w hordzie i:
-najlepszy build do levelowania to retri? I kiedy używamy retri, to obowiązkowo 2h sword?
-jakieś wskazówki do tankownia jakby ktoś mógł zarzucić, bo wiem, że palek musi się dopasować do roli, której akurat brakuje w party. 1h sword+shield, ale jakie skille i jeśli gram retri tu na czas insty muszę robić jakiś respec, czy mogę spokojnie tankować, albo nawet healować z drzewkiem retri, tyle, że z mniejszym skutkiem.

EDIT: Na moją ograniczoną wiedzę o WoW, to najlepiej nadaje się human lub dwarf. Human ma raciale zwiększające nasz skill w 1h mace i 1h sword (?) oraz coś co działa jak 3 trinket. Z kolei dwarf ma stoneform dający ci dodatkowy armor niewtażliwość na efekty trucizny i choroby. BE ma wg. mnie najgorsze raciale Arcane torrent ucisza wrogów na 2 sek i dosrajesz 6% swojej many. Reszta to + do enchatning. Ja wybrałem BE, ponieważ lubię tą rasę i jakoś nigdy przy robieniu postaci nie zwracałem uwagi na raciale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 20:21, zyje_z_zasilku napisał:

Mam parę pytań, co do palka. Wczoraj zrobiłem sobie paladyna w hordzie i:
-najlepszy build do levelowania to retri?


Mialem znajomego, ktory levelowal jako prot paladyn i bardzo sobie chwalil. Ale prawie caly czas od 1 do 80lv spedzil tankujac w instancjach.

Dnia 30.05.2009 o 20:21, zyje_z_zasilku napisał:

jeśli gram retri tu na czas insty muszę robić jakiś respec, czy mogę spokojnie tankować, albo nawet healować z drzewkiem retri, tyle, że z mniejszym skutkiem.


Na zwyklych instancjach spokojnie mozesz tankowac i healowac jako retri. Ostatnio w Outlandzie robilismy instancje z healerem wlasnie retri paladynem. Troche duzo mana breakow bylo, ale spokojnie dawalismy rade ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale prawie

Dnia 30.05.2009 o 20:25, DemoBytom napisał:

caly czas od 1 do 80lv spedzil tankujac w instancjach.

Tankowanie mi nie przeszkadza, całe moje krótkie życie w WoW spędziłem jako DPS :D Ale mimo to wybiorę retri, jest wszechstronny i wiele dobrego o nim słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 20:40, Daronn_Darker napisał:

/.../
Ech. My tą postacią nie będziemy grac, rasa nie ma znaczenia, bierz kogo chcesz.


ale w sensie kogo się najbardziej oplaca?? bo wszystkie rasy wymienione mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2009 o 20:43, kotfilon napisał:


ale w sensie kogo się najbardziej oplaca?? bo wszystkie rasy wymienione mi się podobają.

Więc wg. mnie raciale, czyli te rasowe bonusy nie powinny być brane pod uwagę przy tworzeniu postaci. No ale skoro wszystkie ci się podobają to http://www.wowwiki.com/Racial_traits zajrzyj tutaj i sam wybierz. Zdecyduj też, czy wolisz grać po stronie Hordy czy Sojuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wypisać jakieś rady dla początkującego tanka? Nie chodzi mi o jakieś super zaawansowane taktyki, bo jak już to będę tankować palkiem, tylko o to jakich skilli używać, a jakich nie. Czy trzeba zmieniać cele? Nie wyobrażam sobie jak inaczej można utrzymać aggro wszystkich mobków, przecież dps będzie zbijać mi threat. Przy graniu rogue gdzieś przeczytałem, że nie należy stunować celów tanka. Pala ma tam jakiś skill stunujący, tzn. że nie mam go używać? A i jeszcze proszę o zwrócenie uwagi na najważniejsze atrybuty palka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 21:11, Daronn_Darker napisał:

/.../
Tak krasnoludy mogą ozywać łuków, ale śmiesznie wyglądają. Inne KLASY (np. wojownik rogue
hunter itd.) tez mogą używać gun`ów


nie..miałem na mysli rasy..czy takim trollem hunterem mogę używać gunów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czy takim trollem hunterem mogę używać gunów?

Używanie danego typu broni jest uzależnione tylko i wyłącznie od klasy postaci, czyli grając huntem czy to trollem, czy elfem którymś, czy orkiem, krasnoludem będziesz mógł używać takich samych broni (wszystkie oprócz różdżek i tarcz, jak dobrze pamiętam :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 23:39, Radek15 napisał:

(wszystkie oprócz różdżek i tarcz, jak dobrze pamiętam :P).


Jeszcze mace 1 i 2 ręczne odpadają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 22:23, zyje_z_zasilku napisał:

Mógłby ktoś wypisać jakieś rady dla początkującego tanka? Nie chodzi mi o jakieś super
zaawansowane taktyki, bo jak już to będę tankować palkiem, tylko o to jakich skilli używać,
a jakich nie. Czy trzeba zmieniać cele? Nie wyobrażam sobie jak inaczej można utrzymać
aggro wszystkich mobków, przecież dps będzie zbijać mi threat. Przy graniu rogue gdzieś
przeczytałem, że nie należy stunować celów tanka. Pala ma tam jakiś skill stunujący,
tzn. że nie mam go używać? A i jeszcze proszę o zwrócenie uwagi na najważniejsze atrybuty
palka.

Stunowanie celów tanka odnosi się głownie do Warriora, który musi obrywać, by mieć Rage na łapanie mobów - chociaż to raczej pozostałość z dawnych czasów, gdy nie można było dać Berserker Rage w Defensive Stance. Oprócz tego, chodzi też o fakt, że czasem trzeba się przesunąć, a mobek może zostać w jakimś niewygodnym miejscu. Generalnie nie jest to wielki problem, jako Palek stun to też twój interrupt, na przykład na leczące mobki.
Taktyki? Od 3.0 nie ma szczególnych taktyk, a tankowanie Paladynem nigdy nie było trudne. Pull Avenger Shieldem, rozłożenie Consecrate i włączenie Holy Shielda - odświeżanie jak zejdzie. Hammer of the Righteous bije 3 cele naraz, więc zazwyczaj nie trzeba zmieniać celów. Odkąd Exorcism działa na wszystko, też daje dodatkowy threat. Jak brak ci HP, lecisz na kingsach, w przeciwnym razie z Sanctuary, bo z maną może być średnio. Devotion jak boisz się dmg, Retribution jak chcesz więcej threatu.
Nie ma sensu skupiać się na jednym mobku, i dopiero po zgonie brać następnego - sam wyczujesz, na ilu% możesz bezpiecznie zmienić, w końcu nawet jak urwie się na 5%, to zginie zanim cokolwiek zrobi. No chyba, że cała grupa wyłącznie spamuje AOE i nie wyrabiasz, wtedy trzeba się przerzucać na bieżąco, ale w większości paczek, jest mobek, którego trzeba tankować w 1 kolejności, bo jak się urwie, to zaboli dużo bardziej, niż inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 22:23, zyje_z_zasilku napisał:

Mógłby ktoś wypisać jakieś rady dla początkującego tanka? Nie chodzi mi o jakieś super
zaawansowane taktyki, bo jak już to będę tankować palkiem, tylko o to jakich skilli używać,
a jakich nie. Czy trzeba zmieniać cele? Nie wyobrażam sobie jak inaczej można utrzymać
aggro wszystkich mobków, przecież dps będzie zbijać mi threat.


Dps jak dps, oni zazwyczaj biją pojedyncze moby i na tych możesz aggro utrzymać, ale healer ma aggro od absolutnie każdego za każde rzucone zaklęcie leczące, a utrzymanie przy życiu healera to Twój priorytet jako tanka (oprócz siebie). Jeden czy dwóch dpsów może paść i pretensje powinni mieć do siebie, bo to dps ma uważać żeby nie robić więcej threat niż tank, ale za bezpieczeństwo healera tank jest bezpośrednio odpowiedzialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze uzupełnię to co pkapis napisał. Threat z leczenia na szczęście jest dzielony pomiędzy wszystkie moby obecne w walce, więc zazwyczaj na każdym z nich nie będzie zbyt wysokie, czyli nie będziesz musiał się strasznie starać aby twój healer cię nie przeaggrował na mobie, którego tankujesz (problemem bywają dpsy, szczególnie te z tendencją do nagłego bursta). Healing aggro najczęściej bierze się stąd, że jakiś mobek został przez ciebie zapomniany (np. stoi w kącie poza consecratem i shadowboltuje healera), na to powinieneś uważać. Nie może tak być, że coś bije ci healera, jak tylko zauważysz takiego, to łap drania. Zwracaj uwagę, czy któryś mob nie stoi poza twoim zasięgiem i nie obrywa razem z resztą. Twój healer utrzyma cię przy życiu jak ty utrzymasz przy życiu jego (zazwyczaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Authenticator za darmo i dla każdego!"

Zacznijcie tu: https://eu.battle.net/ i załóżcie konto Battle.net (jeśli jeszcze nie macie!) lub zalogujcie się na wasze konto.

Następnie połączcie konto WoW z kontem Battle.net (ważne! wasz nowy login to e-mail na którym macie konto Battle.net).

W końcu wejdźcie w zakładkę Change security options ( https://eu.battle.net/account/management/authenticator.xml) i dodajcie Battle.net Mobile Authenticator! Więcej o tym cudzie: FAQ - http://eu.blizzard.com/support/article.xml?articleId=35970&searchQuery=mobile%20authenticator&pageNumber=1

Naraz można mieć tylko jeden (1) authenticator na koncie, tak więc jeśli posiadacie standardowy ta opcja nie jest dla was :P (chyba, że go usuniecie i dodacie mobile authenticator, ale wydaje mi się, że lepiej mieć standardowy).

Od teraz Wasze konto nigdy nie było bezpieczniejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie chciałbym zapytać jak to jest z tym kontem battle.net. Gdy blizz to wprowadzał jakoś nie miałem czasu, aby się tym zainteresować. Jeżeli posiadam wowa,w3 oraz d2 to zakładając konto na bn łącze te wszystkie konta? Są w związku z tym jakieś bonusy czy nie warto się w to ładować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się