Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2009 o 12:02, CH1CKEN napisał:

"Authenticator za darmo i dla każdego!"


Trza mieć najpierw komórkę, na którą da się zainstalować takie programy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 02:55, Corvin0451 napisał:

bursta). Healing aggro najczęściej bierze się stąd, że jakiś mobek został przez ciebie
zapomniany (np. stoi w kącie poza consecratem i shadowboltuje healera), na to powinieneś
uważać. Nie może tak być, że coś bije ci healera, jak tylko zauważysz takiego, to łap
drania.


Prawda. Albo gdy walczysz z bossem i nagle pojawiają się spawny - jeśli healer rzuci jakiekolwiek leczenie zanim oberwą od tanka to ten minimalny threat wystarcza żeby na niego skoczyły.
Ale zauważyłem, że są moby, które olewają threat i mają własne zasady ataku. W VH gdy pojawia się grupa, jeden z nich praktycznie zawsze atakuje healera takim ciągłym promieniem niezależnie od tego ile sam obrywa od tanka czy dpsów. Dobrze jeśli dps o tym wiedzą i skupią się na nim oraz będą zarzucać mu interrupty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 12:32, pkapis napisał:

Ale zauważyłem, że są moby, które olewają threat i mają własne zasady ataku.

Tak, ta mechanika nazywa się fixate - wybierają sobie kogoś do bicia niezależnie od threata
i biją go aż zmienią zdanie. Były już takie moby wcześniej w rajdowych instancjach, np.
Z'A albo jako tymczasowy efekt na bossach (Buru, Gurtogg Bloodboil). W A-N w tych grupach przed pierwszym bossem jeden rodzaj nerubianów tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 12:17, Nightdew napisał:

A ja w sumie chciałbym zapytać jak to jest z tym kontem battle.net.


Będziesz mógł wszędzie i w każdej chwili uzyskać dostęp do CD-Keya i gry (możliwość ściągnięcia D2 i W3 ze strony Blizza). Oczywiście musisz przy tym uważać żeby nikomu nie zostawić swojego CD-Keya.

Dodatkowo, jeśli masz więcej niż jedno konto WoWowe, będziesz mógł się do nich logować przy pomocy adresu e-mail i hasła. W przyszłości pewnie będzie też to dotyczyło SC2 i D3.

Poza tym masz możliwość zgłoszenia się do bety przyszłych gier Blizzowych (do tego wystarczy jedna zarejestrowana gra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 15:40, Net_com napisał:

Czy woltk odpali mi na kompie :
proc : 1,6
ram 1gb
grafika : gf fx 5500 (256 mb)


Napewno, mam podobne parametry i chodzi bez zarzutów. Jednak dorzucić więcej ramu by nie zaszkodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 17:24, Furion_III napisał:

Która klasa jest ciekawsza - priest czy paladin? Słyszalem ze priestem sie ciezko gra,
czy jest tak naprawdę?

Który kolor jest fajniejszy, niebieski czy czerwony? Słyszałem, że niebieski ciężej się maluje, czy to prawda?

Pytanie z tego cyklu. Nikt ci nie powie, która klasa jest ciekawsza dla ciebie, to musisz sam ocenić. Różnicy w trudności grania nie ma, no chyba, że ktoś próbuje levelować jako hiler, wtedy każdą klasą jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy bycie healerem to trudna praca w instancji/pvp? Pytam ponieważ jestem na dość niskim lvl, i w każdej instancji czy to gram jako tank czy jako healer jest banalnie prosto (tankiem trochę trudniej - wymaga więcej skupienia ale i tak jest dobrze). Jak się ma tzw. pvp healing? Domyślam się że jest to trudniejsze? Dlaczego ludzie mówią że main healer to trudna praca, że to wielka odpowiedzialność (tu się zgodzę ale to nie odnosi się do poziomu trudności) itp.? Jak na razie to wystarczy spamowanie 1 lub 2 czarów na tanka i okazyjnie innego członka drużuny i wszystko jest ok. Nikt mi jeszcze nie zdinął :) Tak więc dlaczego main healer jest "trudny" (albo raczej "wymagający")?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z hilerem jest prosty - jeśli nie masz dobrej grupy, to wszystko będzie zawsze zwalane na ciebie. Tank ma słaby sprzęt i ginie? Twoja wina. DPS przeagrował i zginął? Twoja wina. Tank nie utrzymał mobów i zginąłeś? Wiadomo. Oprócz tego masz być jedynym, który biega po zgonie i resuje wszystkich. Prawdziwe "uroki" leczenia poznasz dopiero w gorszych grupach.

Poza tym, mówienie o "main healerach" w 5 osobówkach mija się z celem. Rozróżnienie jako takie pojawia się w 10/25, gdzie masz już konkretny podział na role, jest dużo trudniej, bo wszystko bije znacznie mocniej, a taktyki nie ograniczają się tylko do spamowania 2 czarów. Gdy masz pilnować tanka, jednocześnie uważać na pojawiające się ci pod nogami bomby, lecące w twoją stronę addy, lawę, i co jakiś czas twoje hp spada do 10% po zabójczym AOE na cały rajd - koncentracja jest dużo trudniejsza.

Wszystko jest dobrze, póki nie grasz z Pugamil. Wtedy dopiero zrozumiesz, że historie o problemach hilerów nie są wcale przesadzone.
http://www.wowwiki.com/People_in_your_pug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 20:14, KaPe napisał:

Problem z hilerem jest prosty - jeśli nie masz dobrej grupy, to wszystko będzie zawsze zwalane na ciebie.


Ja mam z healerami inny problem.. Sa niesamowicie glupi >.>''
Wlasciwie caly czas gram pugi, ale..
Jestem lockiem, wiec mam malo many, duuzo hp - i prawie caly czas life tapuje zeby odzyskac mane. I niemal w kazdej instancji mowie healerowi, ze mam nie nie leczyc, chyba, ze bardzo mi hp spadnie. Zawsze stoje z tylu, na widoku.. Nie, healer chocbym stracil 5%hp zaraz mnie healuje (zwykle baaardzo overhealujac). Potem w polowie walki jest OoM, lub w najlepszym wypadku po walce kolejna przerwa na regen many.
Ostatnio robilismy instancje z magiem, i drugim lockiem. I tylko healer co walke musial mana breaki robic o_O'' Nawet mag sobie lepiej z mana radzil..
A najbardziej mnie wkurza jak po walce zaczyna sie flame "damn lock, you don''t know when to heal him"..
Jeszcze, zebym nie zaczynal gry w druzynie od "healer - pls DONT HEAL ME, it''s my way to get mana, I CAN heal myself"..
>.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 20:39, DemoBytom napisał:

Jestem lockiem, wiec mam malo many, duuzo hp - i prawie caly czas life tapuje zeby odzyskac
mane. I niemal w kazdej instancji mowie healerowi, ze mam nie nie leczyc, chyba, ze bardzo
mi hp spadnie. Zawsze stoje z tylu, na widoku.. Nie, healer chocbym stracil 5%hp zaraz
mnie healuje (zwykle baaardzo overhealujac).


Powiem to jako ktoś, kto zaczynał dungeony northrendowe jako jedyny gildiowy healer i do tej pory healuje - ci kolesie to idioci. Juz nawet nie mówię o tym, że Ciebie nie słuchają, ale dps zawsze mają najniższy priorytet leczenia. Tank i healer przede wszystkim, bo bez dpsa da się przeżyć, ale bez pozostałych zaraz jest wipe. No, ale jeśli grasz pugi to się nie dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla healera podleczenie locka to kwestia jednego hota i nie powinno być z tym problemu. Jeżeli grasz przed 80 to pewnie healuje tylko dla przejścia instancji, a main spec ma inny (nie umie healować i ma pewnie jakieś zielonki). Ale jak już robisz heroici to healer albo topuje locka, albo zostawia go samego co zazwyczaj oznacza śmierć gdy faktycznie jakiś add na nim się skupi. Ciesz się tym, co masz, bo sytuacja odwrotna (heal ignorujący locka) jest znacznie gorsza (szczególnie, że Lock praktycznie każdego speca musi Life Tapować co 20sec by utrzymać dps).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze od siebie, ze jak chodze na pugi i sa locki, ktorzy rzeczywiscie mowia, zebym nie healowal ich bo sami dadza rade, to nie healuje. Jak padna to... wina oczywiscie moja, bo gdzie byl heal? Od niedawna dopiero rzucam Renew albo szybkiego flasha i juz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 22:28, DragonLord napisał:

Dla healera podleczenie locka to kwestia jednego hota i nie powinno być z tym problemu.


No chyba, ze za healera masz paladyna..A z tymi nawiecej sie (niestety) gra.. Nie pamietam kiedy ostatnio mielismy np. priesta czy resto druta.. Czasem szaman - ale nigdy resto szaman.. :/

>Ciesz się tym, co masz, bo sytuacja odwrotna (heal ignorujący locka) jest znacznie gorsza (szczególnie, że Lock praktycznie każdego speca musi Life Tapować co 20sec by utrzymać dps).

Tak, ale nie w sytuacji gdy (nieraz po kilka razy) prosze by mnie nie healowac bo:
a) prosta instancja, ktora znam na pamiec
b) to strata czasu i many
c) nie mam sily na kolejna klotnie na temat "czemu znowu mamy mana break".. >.>''

Ogolnie chetnie bym sobie z gildia polazil,ale niestety zostaly nam tylko niedobitki.. Na wakacje, jak bedzie wiecej czasu - bede musial poszukac nowej gildii..
A poki co zmuszony jestem na pugi..

Choc z drugiej strony - lubie pugi XD
Poziom trudnosci we wszystkich instancjach w Azeroth i normalnych w Outland jest tak zalosny, ze chociaz tak mozna gre utrudnic XDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Podobają mi się 3 rasy (NE female, Dwarf male, Human female) oraz 3 klasy (Paladyn, Druid, Hunter, wszystkie w pewnym stopniu przetestowałem) jak to połączyć? chcę mieć te 3 postaci..będę je robić po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak padna to... wina oczywiscie moja, bo gdzie byl heal? Od niedawna dopiero rzucam Renew albo szybkiego flasha i juz..

Jak zwykle wszystko rozbija sie o to kogo sie ma w party :P
Ja zwykle padam ostatni, nawet bez healera, w zyciu sie na niego nie darlem - chyba, ze to rzeczywiscie byla jego wina.. Zwykle gdy nie leczyl tanka.. Ja sobie jak dotad spokojnie na self healu radze, jako affli lock biore 1-2 elity na klate i potrafie wytrwac dosc dlugo by tank zlapal aggro, lub by napisac do healera o pomoc. Inaczej healowanie mnie sensu nie ma. Po to mam +w kit do staminy, i +do armoru (XDD) zeby byc samowystarczalnym i przezywalnym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 22:53, kotfilon napisał:

Witam. Podobają mi się 3 rasy (NE female, Dwarf male, Human female) oraz 3 klasy (Paladyn, Druid,Hunter, wszystkie w pewnym stopniu przetestowałem) jak to połączyć? chcę mieć te 3 postaci..będę je robić po kolei.


Zwykle odpowiadanie na tego typu posty nie ma wiekszego sensu..
Ale ja bym zaczal od zrobienia huntera, wbicia go na max level i pozbierania kasy - potem leveling altow.
Hunter jest chyba najprostsza klasa do levelowania (razem z lockiem).
Rase sobie wybierz sam, wg wlasnych preferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się