Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2009 o 15:10, pkapis napisał:

Chyba dali im to, żeby byli bardziej cool.

Prawie dokładnie po to. Ktoś stwierdził, że część ludzi będzie chciała używać DW, bo jest bardziej cool, więc dodali taką możliwość. I jak już KaPe napisał, niedawno build DW dawał najwyższy dps. Był tak dobry, że aż za dobry, więc dostał nerfem. A że w Blizzardowym stylu są nerfy bardzo konkretne, to po nerfie jest z kolei za słaby. Może jeszcze kiedyś wróci do łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:45, goomis74 napisał:

Jeszcze nie spotkalem nikogo takiego chyba ze masz na mysly maga na 75 levelu z 10k
hp i zielakami zlevellingu kontra Palek retri w full Best PvE gear z bronia z PvP.


Maga tak?

Daruje sobie komentarz, tym właśnie pokazałeś ile wiesz o PvP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 16:27, Corvin0451 napisał:

Prawie dokładnie po to. Ktoś stwierdził, że część ludzi będzie chciała używać DW, bo
jest bardziej cool, więc dodali taką możliwość. I jak już KaPe napisał, niedawno build
DW dawał najwyższy dps. Był tak dobry, że aż za dobry, więc dostał nerfem. A że w Blizzardowym
stylu są nerfy bardzo konkretne, to po nerfie jest z kolei za słaby. Może jeszcze kiedyś
wróci do łask.

Kwestia jest raczej taka, że DK robi najwyższy dmg ze wszystkich hybryd, więc bardzo możliwe, ze dual wield jest dokładnie tam gdzie być powinien, a pozostałe speci są za dobre. Oczywiście nie sposób to ocenić z forum Blizzardowych - gdzie wszystko jest albo najlepsze, albo do dupy - a nie bardzo mi się chce zagłębiać w dokładniejsze wyliczenia rodem z EJ, gdzie pewnie wyszłoby, że różnice nie są wcale tak wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:03, Szw3dzik napisał:

Witam mam pytanie jaka jest najlepsza postać na PvP bo chciałem zrobić sobie paladyna
ale nie wiem czy nadaje się na PvP doradźcie mi

Teoretycznie w grach MMO nie powinno być czegoś takiego jak najlepsza klasa. W WoW także nie ma takiej najlepszej klasy, wszystko w każdej chwili może zmienić się z kolejnym patch''em. Jednak są tzw. klasy overpowered. Z tego co słyszałem, to teraz takimi klasami jest palek oraz dk. Palka bierzesz jak lubisz grać solo. Ma dużą przeżywalność i na niskich lvlach bardzo przyjemnie się takiego prowadzi. Niestety nie mam doświadczenia z 80 palem, więc za dużo ci nie powiem, ale przeczytaj np post Azvara:
"vide Paladyn, który w jednym 6 sekundowym HoJ potrafi zjechać przeciwnika tak, że zostają po nim tylko dymiące buty"
Tak więc do PVP jak najbardziej. Jednak nie wybieraj klasy dla swojej postaci tylko dlatego, że TERAZ jest ona przesadzona. Tak jak powiedziałem wszystko może się zmienić nawet w 1 patch''u. Podobno rogal w TBC na 70 z 2 swordami był nie do pokonania, a teraz po WotLK odjęli mu z jego świetności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:12, zyje_z_zasilku napisał:

> Witam mam pytanie jaka jest najlepsza postać na PvP bo chciałem zrobić sobie paladyna

> ale nie wiem czy nadaje się na PvP doradźcie mi
Teoretycznie w grach MMO nie powinno być czegoś takiego jak najlepsza klasa. W WoW także
nie ma takiej najlepszej klasy, wszystko w każdej chwili może zmienić się z kolejnym
patch''em. Jednak są tzw. klasy overpowered. Z tego co słyszałem, to teraz takimi klasami
jest palek oraz dk. Palka bierzesz jak lubisz grać solo. Ma dużą przeżywalność i na niskich
lvlach bardzo przyjemnie się takiego prowadzi. Niestety nie mam doświadczenia z 80 palem,
więc za dużo ci nie powiem, ale przeczytaj np post Azvara:
"vide Paladyn, który w jednym 6 sekundowym HoJ potrafi zjechać przeciwnika tak, że zostają
po nim tylko dymiące buty"
Tak więc do PVP jak najbardziej. Jednak nie wybieraj klasy dla swojej postaci tylko dlatego,
że TERAZ jest ona przesadzona. Tak jak powiedziałem wszystko może się zmienić nawet w
1 patch''u. Podobno rogal w TBC na 70 z 2 swordami był nie do pokonania, a teraz po WotLK
odjęli mu z jego świetności.


no dobra ale żeby być dobrym na PvP i PvE to w jakie umiejętności najlepiej dodawać punkty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci talenty, to musisz sam zdecydować, który build będzie ci najbardziej odpowiadać. Holy to leczenie, prot to tankowanie pełną gębą, a retri to dps. Parę postów temu sam miałem pytanie co do palka, a odpowiedzi były bardzo konkretne, polecam Ci je zobaczyć. Nie gram dużo w PvP, nie mam na razie 80, ale w PvE każda postać ma swoją rolę. Jeśli będziesz holy pala, to twoim zadaniem będzie leczenie ludzi w twoim party, nie będziesz jako healer zadawać obrażeń. Więc pierwsze co powinieneś zrobić, to określić się jaką rolę chcesz pełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalnie przesadzoną klasa jeśli chodzi o PvE jest DK, solowanie elit 3-4 lvl wyżej od ciebie to norma i bez zadyszki większej... jeśli chodzi o PvP to nie wiem... większość czasu spędzam na raidowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poki co biegam DK z 2 mieczykami w "standardowym buildzie do DW" z wowwiki - i nie nażekam. Nie jest to postac ani do powaznego raidowania/pvp itd.. To raczej taka odskocznia dla mnie od mojego maina :P Taka troche 4 fun postac.
Dzis nawet udalo mi sie ubic innego DK, ktory z 2rakiem latal xDD
Wiec daje rade. Zobaczymy jak bedzie dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:03, Szw3dzik napisał:

Witam mam pytanie jaka jest najlepsza postać na PvP bo chciałem zrobić sobie paladyna
ale nie wiem czy nadaje się na PvP doradźcie mi


Może nie tyle najlepsza, co najłatwiejsza w prowadzeniu i gearowaniu (najmniej polegające na posiadanym gearze): Paladyn i DK. Dam ci dobrą radę: nie graj klasą, która jest teraz mocna, bo możesz się zawieść. Blizzard ostatnio eksperymentuje na nerwach graczy ciągle mieszając im w głowach co jest dobre a co jest słabe (vide mocno spóźnione nerfy coniektórych klas, a także Jewelcrafting) i co każdy patch wywracając balans do góry nogami niczym pranie w uruchomionej pralce (totalna loteria, cholera wie co będzie na topie w następnym patchu i na jak długo). Wybierz więc to co ciebie kręci w danej klasie i to co ci się podoba z wyglądu, jeżeli na 80tym czegoś ci zabraknie oczekuj cierpliwie na jakieś dobre zmiany...

Nawet lepiej: jeżeli chcesz być szanowanym w PvP graczem to nie graj DK/Paladynem, bo nawet jeśli wygrasz z faktycznie trudnym oponentem, ten i tak wyśmieje ci się w twarz i powie, że masz za łatwo :) Ludzie wiedzą co w WoW obecnie wymaga skilla, a co jest tzw "facerollem" (-> http://www.urbandictionary.com/define.php?term=faceroll ) i potrafią docenić wysiłki graczy, którzy pomimo grania klasą która ciągle dostaje po dupie co każdy patch, nadal potrafią dać w kość i pokazać, że się starają. Sam takich graczy szanuje i złego słowa pod ich adresem nie powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 17:13, Czarek188 napisał:

Witam. Cały czas rozmyślam czy warto kupić world of warcreft. Czy jest on lepszy od AoC.

Proszę o odp. :]

Zależy czego w grach szukasz...

(Odp. Tak, jest lepszy od AoC.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 17:13, Czarek188 napisał:

Witam. Cały czas rozmyślam czy warto kupić world of warcreft. Czy jest on lepszy od AoC.

Proszę o odp. :]


Wypróbuj trial i zobaczysz czy ci gra pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 17:18, In_The_End napisał:

WoW lepszy.

Kiedy będą nowe nowe textury cat i bear form:P?


w Patchu 3.2 a kiedy będzie on na serwerach.... tego sam blizz nie wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po czasie trwania poszczególnych sezonów arenowych, prawdopodobnie przełom października/listopada. Na PTR nie oczekiwałbym patcha przez lipcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się