Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2009 o 10:05, Mirajka napisał:

Ech, dla mnie to przyspieszanie z wierzchowcami to takie pieprzenie kotka za pomoca młotka
w wykonaniu Blizza. Na pytania czemu nie zrobią możliwości zaczęcia postaci na wyższych
levelach jak DeathKnighty (...) A już dziś wystraczy zrobić /who <nazwa niskolevelowej krainy> i zobaczyć
może 5-6 osób. Powiedziałabym że te krainy są już martwe dawno.


Blizz tego nigdy nie zrobi, chyba że w formie płatnej (oczekiwałbym czegoś w granicach 20 Euro za gotową postać na 55 lvl, najlepiej z wylevelowanymi do ~250 wybranymi profesjami, bo z tym i tak trzeba by było się męczyć długo), no i raczej wyłącznie bym to widział dla ludzi z przynajmniej jedną 80tką. Powód jest prosty: nadal napływają nowi gracze i co by wtedy zobaczyli w "starym" Azeroth? Nie Massively-Multiplayer Online tylko raczej Solo, jak na prywatnym serwerze... I za co by wtedy mieli płacić 13 Euro miesięcznie przez te powiedzmy 1-2 miesiące zanim wylevelują do około 60tki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 10:05, Mirajka napisał:

Ech, dla mnie to przyspieszanie z wierzchowcami to takie pieprzenie kotka za pomoca młotka
w wykonaniu Blizza. Na pytania czemu nie zrobią możliwości zaczęcia postaci na wyższych
levelach jak DeathKnighty (w ekwipunku złożonym z zieleniaków z profesji na przykład),
Blizz się zarzeka że nie chce zabijać niskopoziomowych krain i żeby ludzie mieli doświdaczenia
z Azeroth.


Nie rozumiem ich zupełnie. Jeśliby wprowadzili identyczne ograniczenie dla postaci doświadczonych jak dla DK (trzeba mieć inną na 55+ wcześniej) to i tak sporo świeżaków by biegało. Obecnie ludzie doświadczeni i tak przecież praktycznie solują i przebiegają przez wcześniejsze krainy szybko, nie oglądając się na innych. Kto dzisiaj chodzi na stare instancje? Poza pierwszymi DM, RFC, WC inne praktycznie leżą martwe.
A co do martwych krain, to mnie to odpowiada, na pewno dużo bardziej niż to co się działo na świeżo postawionych serwerach gdy jeszcze nie było DK - więcej graczy potrafiło się naraz kręcić po startowych krainach niż mobów do zabicia.

Dnia 17.06.2009 o 10:05, Mirajka napisał:

może 5-6 osób. Powiedziałabym że te krainy są już martwe dawno. Więc imho zamiast przyspieszać
levelowanie wierzchowcami czy heriloomami czy tez zmienianiem exp potrzebnego do levela
- premade postacie i tyle. Nawet niech będa platne jakąs symboliczną sumę. WoW powoli
powinien iśc w stronę mikropłatności, nic nie jest wieczne, a swoje lata juz ma.


Wolałbym żeby nie były płatne, ale uważam że udostępnianie DK strasznie zmieniło równowagę. Jeśli teraz chcę zagrać na nowym serwerze zrobię tam przede wszystkim DK, bo on z miejsca może wejść do Outlandu a potem Northrendu. Ja widzę takie rozwiązanie - pozwolić graczom którzy mają już jedną postać na 55+ na stworzenie na każdym serwerze jednej postaci na 55 (58 u DK z technicznych powodów) z jakimś sprzętem. Jednej, czyli jeśli stworzymy maga to już wojownika ani DK nie weźmiemy. Limit znikałby w momencie dobicia postacią do 80-tki albo jej skasowania. Obecna sytuacja promuje tworzenie DK, przecież nawet jeśli ktoś chce mieć alta do zbierania materiałów czy dla innych profesji, najlepiej zrobić właśnie jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 14:12, pkapis napisał:

Kto dzisiaj chodzi na stare instancje? Poza
pierwszymi DM, RFC, WC inne praktycznie leżą martwe.


Według mnie na stare low levelowe chodzi jednak sporo ludzi, by po prostu zdobyć achivmenty, czyli czyste solówki dla high lvlów, więc jak na razie te insty nie są skazanae na zapomnienie póki coraz więcej dochodzi 80-tek.

Dnia 17.06.2009 o 14:12, pkapis napisał:

A co do martwych krain, to mnie to odpowiada, na pewno dużo bardziej niż to co się działo
na świeżo postawionych serwerach gdy jeszcze nie było DK - więcej graczy potrafiło się
naraz kręcić po startowych krainach niż mobów do zabicia.


Tutaj się w pełni zgodzę z Tobą. Atmosfera jest luźniejsza jest, nie trzeba się bić o 1 moba, by zrobić q, chyba, że to jak jakiś event, np. na Święta kilkadziesiąt ludzi [przedział 50-80] chciało zabić gościa z Alterac Mountains i co zabawniejsze mógł się pojawić prawie wszędzie... Niezłe jajca były.
Co warto jeszcze tutaj wspomnieć, to to, że jakieś 80% low levelowców, którzy latają sobie po Elwynn Forest, Durotarze czy gdzieś tam, to są setne alty jakiś tam super ziomków, więc dla nich gra nie sprawia większych problemów.

Dnia 17.06.2009 o 14:12, pkapis napisał:

Wolałbym żeby nie były płatne, ale uważam że udostępnianie DK strasznie zmieniło równowagę.
Jeśli teraz chcę zagrać na nowym serwerze zrobię tam przede wszystkim DK, bo on z miejsca
może wejść do Outlandu a potem Northrendu. Ja widzę takie rozwiązanie - pozwolić graczom
którzy mają już jedną postać na 55+ na stworzenie na każdym serwerze jednej postaci na
55 (58 u DK z technicznych powodów) z jakimś sprzętem. Jednej, czyli jeśli stworzymy
maga to już wojownika ani DK nie weźmiemy. Limit znikałby w momencie dobicia postacią
do 80-tki albo jej skasowania. Obecna sytuacja promuje tworzenie DK, przecież nawet jeśli
ktoś chce mieć alta do zbierania materiałów czy dla innych profesji, najlepiej zrobić
właśnie jego.


Jeśli chodzi o najszybsze wbicie 80-tki - wybiera się DK. ALE jeśli chodzi o porządzą grę na instach, raidach i bg, to trzeba mieć ludzi z różnych klas i speców, a ostatnio trudno na coś takiego, skoro większość zrobiła sobie DK i wszędzie nim chodzi.
W związku z powyższym pomysł, by na innych klasach można było zacząć od 55 [bądź innego] lvla, może być zły, jeśli skorzystają z tego... bo ja wiem - n00by?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest po angielsku
Gracze na ogólnym mówią po angielsku
Konto zakładasz w języku angielskim
To może czas zacząć się uczyć języka wtedy spokojnie przeczytasz WoWwiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 17:59, Madok1 napisał:

Ale ja jestem Polakiem i chce po polsku.

To odstaw WoWa, bo przecież nie jest po polsku (a jak nie po polsku, to znaczy, że nie dla Polaków, to chyba starasz się zasugerować). Rozumiem, że kluczowym słowem w twojej wypowiedzi jest "chce" (chociaż prawdziwy Polak powinien napisać "chcę"). Przychodzisz na forum i już dawać mi poradnik, bo nie chce mi się szukać samemu. I oczywiście ma być po polsku, co wy sobie niby myślicie? (Jakbym chciał bez frytek, to bym chyba powiedział "Poproszę bez frytek", nie?!) To się nazywa postawa roszczeniowa i jest raczej nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 15:17, morze napisał:

Według mnie na stare low levelowe chodzi jednak sporo ludzi, by po prostu zdobyć achivmenty,
czyli czyste solówki dla high lvlów, więc jak na razie te insty nie są skazanae na zapomnienie
póki coraz więcej dochodzi 80-tek.


Zgoda, ale to są właśnie singlowe runy, w których nie trzeba już z nikim współpracować, ani nawet często znać taktyk. Dopiero od Outlandu to się trochę zmienia.

Dnia 17.06.2009 o 15:17, morze napisał:

Co warto jeszcze tutaj wspomnieć, to to, że jakieś 80% low levelowców, którzy latają
sobie po Elwynn Forest, Durotarze czy gdzieś tam, to są setne alty jakiś tam super ziomków,
więc dla nich gra nie sprawia większych problemów.


Dokładnie. Co z tego że doświaczeni gracze zrobią sobie postać od zera, jeśli i tak będą levelować w ekspresowym tempie i opuszczą je za chwilę? Nawet nie muszą korzystać z poradników, bo często znają je na pamięć.

Dnia 17.06.2009 o 15:17, morze napisał:

Jeśli chodzi o najszybsze wbicie 80-tki - wybiera się DK. ALE jeśli chodzi o porządzą
grę na instach, raidach i bg, to trzeba mieć ludzi z różnych klas i speców, a ostatnio
trudno na coś takiego, skoro większość zrobiła sobie DK i wszędzie nim chodzi.


No i tu jest pies pogrzebany. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że zgaduję się z jakimiś znajomymi. Oni grywają na innym serwerze niż ja, mają swoje różne postacie. W tej chwili mogę albo przenieść postać płatnie (zakładając że te którymi normalnie grywam są po tej samej stronie), albo zrobić DK. Jeśli zdecyduję się na inną klasę muszę poświęcić znaczący czas na nabicie poziomu. Jasne, teraz i tak się leveluje szybciej, ale to nadal trwa sporo, a w dodatku styl gry zmienia się przecież w zależności od dostępnych talentów, etc. Może się więc zdarzyć, że komuś klasa wymaksowana się podoba, ale gdzieś w połowie jest taki moment, w którym się zacina. Gdyby były limity takich postaci na serwerze nie sądzę by naruszyło to jakoś równowagę, a pozwoliłoby graczom pobawić się innymi klasami. DK i tak jest mocny i ciekawy, nie potrzebuje dodatkowej promocji.

Dnia 17.06.2009 o 15:17, morze napisał:

W związku z powyższym pomysł, by na innych klasach można było zacząć od 55 [bądź innego]
lvla, może być zły, jeśli skorzystają z tego... bo ja wiem - n00by?


Czemu nooby? Ja zakładam że trzeba mieć postać na 55+, tak jak dla DK. Każdy kto może stworzyć sobie DK mógłby też i postać innej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 17:59, Madok1 napisał:

Ale ja jestem Polakiem i chce po polsku.


A ja chcę różowego słonia i upojnej nocy z Angeliną Jolie.. Chcę siedzieć w łóżku i dostawać za to 1mln $ dziennie a poza tym chcę być przystojny jak Johny Deep..
>.>''

Chcesz grać w MMO - naucz się polskiego, albo przesiądź się na Tibię.
Co więcej - chcesz grać w amerykańskiego MMO na europejskim serwerze, który zrzesza ludzi z całej europy - naucz się angielskiego, albo przesiądź się na Tibię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 10:05, Mirajka napisał:

Ech, dla mnie to przyspieszanie z wierzchowcami to takie pieprzenie kotka za pomoca młotka
w wykonaniu Blizza. Na pytania czemu nie zrobią możliwości zaczęcia postaci na wyższych
levelach jak DeathKnighty (w ekwipunku złożonym z zieleniaków z profesji na przykład),
Blizz się zarzeka że nie chce zabijać niskopoziomowych krain i żeby ludzie mieli doświdaczenia
z Azeroth. A już dziś wystraczy zrobić /who <nazwa niskolevelowej krainy> i zobaczyć
może 5-6 osób. Powiedziałabym że te krainy są już martwe dawno. Więc imho zamiast przyspieszać
levelowanie wierzchowcami czy heriloomami czy tez zmienianiem exp potrzebnego do levela
- premade postacie i tyle. Nawet niech będa platne jakąs symboliczną sumę. WoW powoli
powinien iśc w stronę mikropłatności, nic nie jest wieczne, a swoje lata juz ma.


Tak oczywiscie. A potem pojdziesz na rajd i nagle 50 wipoew na Archavonie w VoA poniewaz wiekszosc ludzi nie umie grac swoja klasa. Zeby naprawde poznac swoja klase i wiedziec co i jak trzeba naprawde duuuuzo czasu poswiecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 18:52, goomis74 napisał:

Tak oczywiscie. A potem pojdziesz na rajd i nagle 50 wipoew na Archavonie w VoA poniewaz wiekszosc ludzi nie umie grac swoja klasa. Zeby naprawde poznac swoja klase i wiedziec co i jak trzeba naprawde duuuuzo czasu poswiecic.


Owszem ale dziś droga 1-55 lv odbywa się prawie bez instancji. Gdyby nie to, że z klanu czasem chodzilismy (dla achievementów) - to zrobilbym góra..3?4?..
Wprawny gracz, który ma już 1-2 high levelowe postaci nawet nie zauważy kiedy ten 55 lv nabije.

Sam pamiętam jak nieraz po 2-3 dni zbierałem ludzi na jakąś instancję w Azeroth bo do questa chcialem. Ludziom się już nie chce bawić w low level..

Pozatym - owszem wipe'y.. Ale i tak nauczenie się grać na 55 lv zajmie mniej czasu niż expienie tej postaci od 1 lv..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie prubuje sie zalogowac do gry i po wpisaniu nazwy konta i hasla yskauje mi info ze moje konto zostalo attachet to battle.net account. O co chodzi? jak sie zalogowac do gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>O co chodzi? jak sie zalogowac do gry?

Dokonałeś połączenia między battle.net''em a kontem WoWa, prawda?
Więc teraz zgodnie z wielkim warningiem jaki pokazał ci się podczas dokonywania połączenia (merge account) - do logowania się do gry używasz loginu z battle.net - czyli swojego emaila, nie starego konta!
Czytać warningi, przydaje się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz konto na battle.net?
http://eu.battle.net/
Tam musiałeś dokonać połączenia tego konta z kontem WoWa.
W WoWie teraz używasz loginu, którym logujesz sie do battle netu. Jest to adres email, na który zakładałeś konto na battle necie, nie email na któy masz zapisane konto z wowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nic takiego nie robilem, dzis wpisalem kod pre paid zalogowalem sie bylo ok ale pozniej wyskoczyl mi ten dziwny komunikat.

Spróbuj się zalogowąć na battle.necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 18:30, Madok1 napisał:

Nie będę odstawiał wowa ze względu na to że nie mogę znaleźć poradnika dla huntera


No to będziesz grać w MMO nic nie rozumiejąc i tym samym nie poznasz dobrze gry :) Apropo poradników, to na przyszłość taka fajna strona dla ciebie (znajdziesz tam wszystko bez marnowania czasu na pisanie na forum):

http://justfuckinggoogleit.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się