Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2009 o 14:51, Kresseleth napisał:

I jeszcze kto ma większe możliwosci dps/tankowania - paladin czy warrior?

Z dps to nie wiem za bardzo, ale tankowania to warrior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja mam takie (noobowskie) pytanie. Jak to jest z Lighting Shield u shamana? Gram ench shammym teraz (80lvl itp.) i co chwila widze, ze jak ktos gra ench to ma na sobie LS a nie WS. Ale LS dziala przeciez tylko wtedy, kiedy jakis mob trafi shamana i dopiero wtedy orb sie odpala, czy tak? Z tego co rozumiem z opisu (a imo rozumiem b. dobrze :P) LS nie daje zadnego buffa ani nic... wiec nie rozumiem dlaczego ludzie wybieraja LS zamiast WS do szybszej regeneracji many... bo mi dosc szybko mana schodzi. Ktos moze wytluamczyc? ;)

EDIT: Mowa o dungeonach i raidach, do szybszego zabijania mobow (solo) LS jest przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o enhancement szamanie? To on ma DPS na melee przecież a nie na magii. A skoro jest na close range to obrywa, skoro obrywa to tarcza się odpala i zwiększa DPS. Także chyba tak to działa.

Ja gram głównie Resto i dla mnie Water Shield to absolutny mus, a i wyżebrać BoW od paladyna dobra rzecz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 16:34, Ichvander napisał:

/ciach/


Poczytaj talenty :P. http://www.wowhead.com/?spell=51527 , w oddatku jak odpalisz Shamanistic Rage, to w kilka sekund jesteś z powrotem na full manie.

@Fumiko
Porajduj sobie :P. Jeżeli shaman oberwie od bossa melee hit, to jest jest on na one-shot. Więc w ten sposób, który opisujesz na odpalanie LS jest nieprawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 14:51, Kresseleth napisał:

Ok a jak jest teraz z warriorem na 80lvl - głównie pvp z talentami?


Arms, Arms i jeszcze raz Arms. 57/14/0 jest najpopolarniejsze, znacznie mniej popularne jest 60/11/0, jeszcze rzadziej można spotkać typowych Protów (nie nadaje się do solo PvP, w grupowym PvP mocno uzależniony od bycia workiem treningowym, inaczej będzie mu brakło Rage). Poleaxe Spec jest najlepsze do 3v3/5v5 i dobrze zrównoważone, Mace Spec w połączeniu z dużą dawką Armor Penetration Rating jest doskonały do rozbijania zbroji paladynów/warriorów/death knight''ów na drobne kawałki (jak szkło :P), ale minusem są niższe obrażenia przeciwko słabiej uzbrojonym celom (Mail, Leather, Cloth).

Wracając do poprzedniego pytania odnośnie PvE: teraz to jest Arms > Fury (w levelowaniu oba są dobre, z przewagą na Fury). Protection natomiast jest zaskakująco dobre w levelowaniu solo i grindowaniu dużych grup mobków (meele), daje rady także w levelowaniu na serwerach PvP (ciężko takiego ubić).

Dnia 29.06.2009 o 14:51, Kresseleth napisał:

I jeszcze kto ma większe możliwosci dps/tankowania - paladin czy warrior? Tak ogólnie
z tego co sami zauważyliście.


Z mojego doświadczenia: Paladin dobry na trashe, Warrior dobry na bossów :p Ale różnice sukcesywnie się zacierają, choć czasem wręcz przeciwnie - zmienia się to praktycznie jak w kalejdoskopie, co patch jest inaczej...

PS. Gdzie teraz grywasz? Ja może za jakieś parę tygodni wrócę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację, ale Fumiko raczej nie chodziło o auto-attack tylko o krótkozasięgowe AoE w stylu whirlwindów czy thunderclapów, jakie ma część bossów. Zresztą Lightning Shield procuje się z wszelkich hitów w szamana, nie tylko melee, więc np. z różnych czarów rzucanych na losowe osoby w rajdzie. Static Shock jest głównym powodem używania LS (no i fakt, że niepotrzebne jest jeszcze więcej many), ale część ładunków z LS jest zużywana bezpośrednio, przynajmniej w niektórych encounterach. Nie to, że to strasznie zwiększa dps, ale zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 16:59, Jeggred napisał:

@Fumiko
Porajduj sobie :P. Jeżeli shaman oberwie od bossa melee hit, to jest jest on na one-shot.
Więc w ten sposób, który opisujesz na odpalanie LS jest nieprawidłowy.


Rajdować to rajduję, tylko jak mówiłam jako Resto :D A dual specke na DPS to będę mieć Elemental i szczerze mówiąc nie potrafię wymyślić innej opcji odpalenia LS niż ta podana przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 17:31, Ichvander napisał:

Ach, rzeczywiscie... szkoda tylko, ze nie mam dodanych pkt w ten talent :D
Moje talenty- http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Magtheridon&n=Ichvander&group=1
co byscie zmienili w tym? Odjac od Improved Ghost Wolf i z czego jeszcze, zeby dodac
w Static Shock?


Na rajdy polecałbym to: http://www.wowhead.com/?talent#hVhhVZhbxIoxdIhusRuVo .

@Ichvander
Masz racje, mój błąd. Ale jak sam wspomniałeś nie na wszystkich bossach masz AoE dmg.

@Fumiko
Dlatego powinnaś przeczytać opis talentu, do którego dałem linka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Eee tylko na trialach się bawie :) W sierpniu myślę, że aktywuje konto. Mam zamiar wylvlować DK, nazbierać heirloomów i zacząć grę "prawdziwą" postacią :) A na razie, to zbieram informacje :P W planie warrior lub rogal ale jeszcze się pewnie zmieni to kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 18:20, Jeggred napisał:

@Fumiko
Dlatego powinnaś przeczytać opis talentu, do którego dałem linka :P


Ok, faktycznie, this may work. Ale i tak zostanę przy resto/elemental :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam taki problem który większości pewnie wyda się śmieszny ale mój komp jest dość stary i mam niezbyt duży dysk. Dlatego chciałbym zrobić na niem trochę miejsca i zastanawiam się czy mogę w jakiś sposób zmniejszyć wielkość klenta WoW. Myślałem o usunięciu plików które zaostają w folderze gry po instalacji patchów ale nie wiem jak to wpłynie na działanie gry. CZy mogę to zrobić? i które pliki mogę usunąć...?
Mam najnowszą wersję patchów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie buffa Focus Magic u maga. Czy ten efekt się stackuje? Znaczy inny mag daje mi FM i ja mu daję FM, jeśli on zaliczy krytyka, to czy ja dostanę dodatkowe 3% do tego co już mam? Obydwa buffy (ten stały i procujący) nazywają się tak samo. Niby można by to łatwo w praktyce sprawdzić, ale zawsze o tym zapominam, albo pamiętam, ale nie mogę poświęcić cennych chwil na sprawdzenie w statystykach :) I ta niepewność ciągnie się tak od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 19:32, plushak90 napisał:

Myślałem o usunięciu plików
które zaostają w folderze gry po instalacji patchów ale nie wiem jak to wpłynie na działanie
gry. CZy mogę to zrobić? i które pliki mogę usunąć...?
Mam najnowszą wersję patchów...


Nagraj sobie te ściągnięte patche na pendrive/CD/DVD żeby mieć na zapas i nie pobierać ich ponownie przy ewentualnej reinstalacji WoW-a. Usunięcie ich z folderu gry nie powinno wywołać żadnych negatywnych skutków.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(..)
napisałem, dps ciężko porównować bo zależy od wszytskie i ci nie powiem czy masz super wysoki czy super niski a co do corru czemu by go nie uzywac w destro ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo znacznie bardziej opłacalne jest zużycie czasu GCD na rzucenie Incirinate. Corruption używa się tylko i wyłącznie podczas ruchu. Ale nie jest częścią rotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to warrior był (już)? :p Tak czy siak: mi się bardzo przyjemnie levelowało w Assassination w buildzie w zasadzie typowo raidowym, próbowałem też Combat ale moim zdaniem jest nudne, no i jednak nic nie bije rogala z dwoma groźnie wyglądającymi sztyletami i sprzedawania krytycznych ciosów w plecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się