Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2009 o 00:28, Azvar napisał:

Jak wiecie nie szczędze w słowach w moich wypowiedziach (...) Tak, tak, zaskoczę ciebie - na
raidy chodzi te 9/24 innych osób, a nie ty sam, więc niestety nie możesz decydować co
chcesz a co nie chcesz :)


Nikt i nic cie do czegoś nie zmusza. To jest twój wybór. Jeżeli nie chcesz tego robić zmieniasz gildie. Oczywiście, że czasami trzeba iść na kompromis. Ale nikt nie stoi nad tobą z batem i mówi ci co masz robić.

Dnia 02.07.2009 o 00:28, Azvar napisał:

Po za tym w gruncie rzeczy achievmenty nie są już dodatkiem do gry, stały się (niestety
zgodnie z moimi obawami przed 3.0) (...)Po prostu wydłużyli e-peen, przez co niestety wielu biednych
hardkorów musi się bardziej namęczyć niż kiedyś aby go napełnić :)


Achivmenty są dla show-off. To prawda. Pokazują, że zrobiłeś coś. Achivment typu "Twilight Vanquisher" pokazuje tylko i wyłącznie to, że zabiłeś ówcześnie najtrudniejszego bossa. Nic więcej. A to, że niby posiadanie go determinuje kto jest nub a kto pro... Ta. Nie wmawiaj mi, że przejmujesz się tym co ludzie mówią o tobie w grze. "Mamo, mamo, w internecie powiedzieli mi, że jestem głupi" :P.

Dnia 02.07.2009 o 00:28, Azvar napisał:

Blizzard coś powiedział to święte, taa? :)


Oczywiście ;p.

Dnia 02.07.2009 o 00:28, Azvar napisał:

Dla nich zastrzyk kasy


Oczywiście, w końcu Blizzard to firma. A głównym zadaniem firmy jest zarabianie.

Dnia 02.07.2009 o 00:28, Azvar napisał:

Zdaje się nie zauważasz, że Arcling ponarzekał sobie na jeden element gry dopiero wprowadzany
w przyszłym patchu. To nie znaczy to samo co powiedzieć o grze, że jest do bani, że jest
nudna i schodzi na psy. Płaci za to kase, więc ma prawdo powiedzieć co o tym sądzi. Jakby
nikt "QQ" to by WoW był na pewno o wiele gorszy, bo jak wymagania niskie, to po co się
starać? Ja Arclinga tu popieram i też mi się ten raid z 3.2 z góry nie podoba.


Jasne. Ale robić to w normalny, cywilizowany sposób, pisać w konstruktywny sposób etc. Bez QQ, whinów, kurwiania, domagania się, mówienia, że odejdę z gry jeżeli czegoś nie dostanę.

Ja też nie szczędzę słów wypowiedziach (czasami :P) więc powiem tak. Zakładanie z góry, że coś będzie do dupy to czysty kretynizm. Święte prawo, ale kretynizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 11:11, Jeggred napisał:

Jasne. Ale robić to w normalny, cywilizowany sposób, pisać w konstruktywny sposób etc.
Bez QQ, whinów, kurwiania, domagania się, mówienia, że odejdę z gry jeżeli czegoś nie
dostanę.

Nie napisałem posta w takim stylu i nie taki był jego cel. A argumenty, dlaczego Blizzard serwuje w dużej części odgrzewany kotlet podałem. Jak i również nigdzie nie napisałem, że od razu odejdę z gry bez sprawdzania tego raidu. Być może trochę zdanie zmienię, niemniej nie ma takiego oczekiwania jak na Ulduar. Krytyka jest potrzebna, nie można podchodzić do wszystkiego co twórcy zamierzają wprowadzić bezkrytycznie, ta gra stała się pod wieloma aspektami lepsza właśnie dzięki krytyce. Poza tym denerwuje mnie ten głupkowaty slang - jak od razu ktoś coś krytykuje to od razu odbierane i nazywane jest to jako "QQ", "whine". Radzę się zastanowić nad pochopnym używaniem tych zwrotów.

Dnia 02.07.2009 o 11:11, Jeggred napisał:

Ja też nie szczędzę słów wypowiedziach (czasami :P) więc powiem tak. Zakładanie z góry,
że coś będzie do dupy to czysty kretynizm. Święte prawo, ale kretynizm.

Gram w tą grę na tyle długo, aby móc pewne rzeczy przewidzieć. Wiele pomysłów, jak wspomniał KaPe jest rozwinięciem tych już wcześniej istniejących.

KaPe:

Dnia 02.07.2009 o 11:11, Jeggred napisał:

Skąd ta pewność? Poczytaj o nowym buildzie PTR, dochodzi całkiem sporo lore, w tym dalszy rozwój napięć
Horda vs Alliance. Wg dialogów, ani Jaraxxus, ani Anub''arak, ani "czempioni" nie pojawiają się jako "walka do > praktyki", oj nie. Wbrew początkowym obawom, może się okazać, że będzie to całkiem dobrze rozwiązane.

O Anub''araku wspomniałem, to akurat wiem. Przesłuchałem też dodane dialogi z tego patch. Są niezłe, ale nie jest to jakiś krok milowy w fabule. To, że akurat Anub''arak dostanie większą rolę mi się podoba, bo sama idea dania takiej postaci jako boss dla 5 osób była moim zdaniem głupotą. Rozwój napięć między Hordą a Alliance - wygląda na to, że znowu Varian i Garrosh sobie pogrożą i na tym się skończy.

Niemniej co innego dla mnie jest toczenie walk na jakichś arenach (nawet jeśli jedynie końcówka będzie na poważnie) niż normalny raid gdzie wybieramy się na prawdziwą wojnę. Twórcy mogli dać przecież raid w Azjol''Nerub lub jakiś raid z trollami w Gundrak. Ewentualnie dodać którąś ze stref, które nie są obecne jeszcze w świecie gry, za to istnieją w lore i tam zrobić jakiś raid. Możliwości na pomysły mieli więc dużo.

I tak zgodzę się, że Ulduar jest długim raidem, jednak mała ilość raidów oznacza małe zróżnicowanie klimatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 14:50, Arcling napisał:

Nie napisałem posta w takim stylu i nie taki był jego cel. (...) Poza tym denerwuje mnie ten głupkowaty slang
- jak od razu ktoś coś krytykuje to od razu odbierane i nazywane jest to jako "QQ", "whine".
Radzę się zastanowić nad pochopnym używaniem tych zwrotów.


To akurat było o 90% postów na forum Blizza, a nie do ciebie. No ale nieważne.

Dnia 02.07.2009 o 14:50, Arcling napisał:

Gram w tą grę na tyle długo, aby móc pewne rzeczy przewidzieć. Wiele pomysłów, jak wspomniał
KaPe jest rozwinięciem tych już wcześniej istniejących.


Jeżeli jest rozwinięciem, to dlaczego ma być od razu złe. Zresztą czego ty się spodziewasz ? Czegoś super nowego wcale nie jest to łatwo wymyślić. Zresztą jak Blizzard już wiele razy podkreślał, ich głównym problemem jest czas a nie brak pomysłów.

Dnia 02.07.2009 o 14:50, Arcling napisał:

O Anub''araku wspomniałem, to akurat wiem. (...)Rozwój napięć między Hordą a Alliance - wygląda na to, że > znowu Varian i Garrosh sobie pogrożą i na tym się skończy.


A czy fabuła musi lecieć na łeb na szyje ? Czasami leci wolniej, czasami szybciej.

Dnia 02.07.2009 o 14:50, Arcling napisał:

Niemniej co innego dla mnie jest toczenie walk na jakichś arenach (nawet jeśli jedynie
końcówka będzie na poważnie) niż normalny raid gdzie wybieramy się na prawdziwą wojnę.
Twórcy mogli dać przecież raid w Azjol''Nerub lub jakiś raid z trollami w Gundrak. Ewentualnie
dodać którąś ze stref, które nie są obecne jeszcze w świecie gry, za to istnieją w lore
i tam zrobić jakiś raid. Możliwości na pomysły mieli więc dużo.


A robienie kolejnej instancji z nazwą Zul''[tutaj wstaw dowolny wyraz] nie było by odgrzewaniem kotleta ? Coliseum o tyle jest nowe, że nie było jeszcze takiego rajdu. Będzie to zupełnie coś nowego. Więc ja nie rozumiem o co ci chodzi, i w czym kolejna walka z trollami była by lepsza.

Dnia 02.07.2009 o 14:50, Arcling napisał:

I tak zgodzę się, że Ulduar jest długim raidem, jednak mała ilość raidów oznacza małe
zróżnicowanie klimatyczne.


Niektórzy zapominają, że wszystkie rajdy w podstawce była już w mniejszej lub większej części gotowe jeszcze przed wyjściem WoWa. Blizzard miał ZNACZNIE więcej czasu aby je dokończyć i dopracować. Chociaż tylko w sensie lore, graficznym i zróżnicowania. Bo jak KaPe wcześniej wspominał, czasami miały one naprawdę głupie rozwiązania jak przymus stackowania niektórych klas, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doświadczeni gracze, mam 57 lvl potrzebuje jakiejs krainy zeby dobic do przynajniej 58, żeby przejść do outland. Wiecie gdzie są jakieś zone dla tego lvl oprócz winterspring, bo tam dobilem do 56 i nie ma juz tam q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak btw (bo czegoś tu nie rozumiem) - o co chodzi z Anub''arakiem? Coś też czytałem, że będzie bossem, ale jak?? Przecież w Azjol''Nerub już chyba z kilkadziesiąt razy widziałem jak pada i podnosiłem z jego śmierdzącego truchła kolejne badge :) Jakieś cudowne zmartwychstanie czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 17:19, Azvar napisał:

Tak btw (bo czegoś tu nie rozumiem) - o co chodzi z Anub''arakiem? Coś też czytałem,
że będzie bossem, ale jak?? Przecież w Azjol''Nerub już chyba z kilkadziesiąt razy widziałem
jak pada i podnosiłem z jego śmierdzącego truchła kolejne badge :) Jakieś cudowne zmartwychstanie
czy co?

Najwidoczniej zostanie wskrzeszony. Podobnie było przecież z Kaelem w TBC. Tylko tam było odwrotnie - najpierw był na 25 man, a skończył na 5 manie. Tak samo teraz będziemy mieć w grze dwie wersje Anub''araka. Poza tym jest nieumarłym, więc co za problem poskładać go z powrotem i jakiś nekromanta go wskrzesi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuje Ci bić mobkow chodzić na instance albo cokolwiek, ja miałem z tym wielki problem błąkałem się chyba przez tydzień. Jest to najtrudniejszy lvl do wybicia moim zdaniem, trzeba po prostu przez to przejść JAKOŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 16:40, Szejku napisał:

doświadczeni gracze, mam 57 lvl potrzebuje jakiejs krainy zeby dobic do przynajniej 58,
żeby przejść do outland. Wiecie gdzie są jakieś zone dla tego lvl oprócz winterspring,
bo tam dobilem do 56 i nie ma juz tam q.


Silithius, albo którekolwiek Plaguelands, chociaż jeśli chcesz szybciej i łatwiej możesz np. w Un''Goro - mobki łatwiejsze niż w Silithius a exp nadal z nich leci.
Pełną listę stref wraz z poziomami na które zostały zaprojektowane znajdziesz chociażby tutaj
http://www.wowwiki.com/Zone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale to w Coliseum będzie bossem? Jeżeli tak to niezły zastrzyk lore, mam rozumieć że niby Argent Dawn wskrzesiło go i schwytało żeby na nim trenować? Dobre sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 18:29, Azvar napisał:

No ale to w Coliseum będzie bossem? Jeżeli tak to niezły zastrzyk lore, mam rozumieć
że niby Argent Dawn wskrzesiło go i schwytało żeby na nim trenować? Dobre sobie :)

Poczytaj spoilery i się dowiedz. Ostatnią rzeczą, jaką robi Argent Dawn jest nekromancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 18:29, Azvar napisał:

No ale to w Coliseum będzie bossem? Jeżeli tak to niezły zastrzyk lore, mam rozumieć
że niby Argent Dawn wskrzesiło go i schwytało żeby na nim trenować? Dobre sobie :)

No więc na MMO champion jest zlepek odgłosów które prawdopodobnie pojawią się już w 3 filmowej animacji Horda vs Ally a także podczas bitew w koloseum nie licząc tego że horda z ally zacznie z nienawiścią a skończy na miłości , to:

Spoiler

Na końcu po niby finałowym bossie w koloseum pojawia się Lich king, grunt koloseum sie zapada i spadamy do D....omu nowego Anub''araka( a jego nowy model wygląda jak ten stary, tyle że jest bardziej seledynowy i oblodzony). Arthas coś tam gada, Anubek też coś sapie, a na końcu jest jeszcze tajemniczy niezidentyfikowany głos/wypowiedź i pada tam podajże imie jednego z Dreadlordów ale głowy nie dam. Wejdz na MMo champion i zobacz, jest to 3 lub 4 news na 1stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 20:38, Vaadeer napisał:

/ciach/


Ten niezidentyfikowany głos to akurat Arthas, a ten do kogo to mówi to Varimathras (czy jak to się tam pisze)... ale co mówi to już sobie sami sprawdźcie jak jesteście ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:04, Jeggred napisał:

> /ciach/

Ten niezidentyfikowany głos to akurat Arthas, a ten do kogo to mówi to Varimathras (czy
jak to się tam pisze)... ale co mówi to już sobie sami sprawdźcie jak jesteście ciekawi.

Polecam przeczyścić uszy, Arthas ma głos metaliczny, ale dźwięczny w który imho jest dla niego idealny, ale głos z końcowki to nie jest głos Arthasa.(Posłuchaj sobie jego głosu, na filmiku z Wrath gatu , Z utgarde Pinnacle , Jak gada z Kelem w Naxa, to jest inny głos). Ten głos jest gruby, a z tego co pamiętam Varimathras podczas ataku na Uc otwieral portale dla Burning Legionu, jako że mu się nie udało kogo mógl zawieść? Sam fakt tego że summonował on BL wyklucza Arthasa bo nie zbyt się Lich king i BL lubili i lubią. Jest to głos Archimondea/Kij''jadena jako że Archi nie żyje dobre pare lat, zostaje nam nasz stary znajomy Z SWP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 22:36, Vaadeer napisał:

> > /ciach/
>
> Ten niezidentyfikowany głos to akurat Arthas, a ten do kogo to mówi to Varimathras
(czy
> jak to się tam pisze)... ale co mówi to już sobie sami sprawdźcie jak jesteście
ciekawi.
Polecam przeczyścić uszy, Arthas ma głos metaliczny, ale dźwięczny w który imho jest
dla niego idealny, ale głos z końcowki to nie jest głos Arthasa.(Posłuchaj sobie jego
głosu, na filmiku z Wrath gatu , Z utgarde Pinnacle , Jak gada z Kelem w Naxa, to jest
inny głos). Ten głos jest gruby, a z tego co pamiętam Varimathras podczas ataku na Uc
otwieral portale dla Burning Legionu, jako że mu się nie udało kogo mógl zawieść? Sam
fakt tego że summonował on BL wyklucza Arthasa bo nie zbyt się Lich king i BL lubili
i lubią. Jest to głos Archimondea/Kij''jadena jako że Archi nie żyje dobre pare lat,
zostaje nam nasz stary znajomy Z SWP.

yeah nie ma jak zwalony Edit na gram.pl. Musze napisać post pod postem, biorąc pod uwagę to że Catalysm zostalo zarejestrowane tak więc pewnie 3 dodatek do Wowa jest w drodze, ten głos tak jak i czytam rozkminy na innych forach należy do pana Sargerasa.
WG_Sargeras_HOR01.wav
^
A distant voice yells: YOU HAVE FAILED ME, VARIMATHRAS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 22:44, Vaadeer napisał:

A distant voice yells: YOU HAVE FAILED ME, VARIMATHRAS!

Varimathras? Czyli tamten głos na końcu nie może mieć związku z tym koloseum. Sargeras i Varimathras nic wspólnego z Królem Liszem nie mają. Plaga już po bitwie o górę Hyjal przestała służyć Legionowi. Jeśli to faktycznie głos należący do Sargerasa to nie powinien on być z tym związany, być może jakiś losowy plik się przez pomyłkę tam znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wowa oryginalnego oraz TBC tez oryginalne jak instaluje wowa i wlaczam to on zamiast sciągać patchy sciaga mi jeszcze raz wowa to samo co zainstalowałem Naprawde licze bardzo na czyjeś dobre serce aby mi pomógł
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tylko WoW + TBC bardzo możliwe, że gra zassysa część lub nawet całość plików WotLK. Tak czy owak nie bój nic, zostaw updater''a na noc bo czeka Cię sporo ściągania.

PS Wiadomo kiedy 3.2 pojawi się ? Są jakieś wstępne daty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się