Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Na 73 nie ma "dobrze płatnych daily", bo konwersja expa na golda nie jest jeszcze aktywna, i dostaje góra pare g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 09:13, orzech76 napisał:

Witam was mam dk na 73 i potrzebuje forsy gdzie są dzienne zadania (dużo i dobrze płatne)
na ten lev .


To rób questy? -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 09:13, orzech76 napisał:

Witam was mam dk na 73 i potrzebuje forsy


Na co? Oczywiście pieniądze zawsze się przydają, ale akurat na tym poziomie możesz się spokojnie bez nich obejść. Jedyne co potrzeba to czasami naprawić ekwipunek. Sprzętu kupować nie ma sensu - i tak zaraz z questów będzie lepszy, za reputację jeszcze nic nie ma (najsłabsze zbroje u Kalu''ak są na 76+), mounta 100% już masz, latać i tak nie będziesz przed 77, innymi słowy jedyne na co potrzebne Ci są pieniądze to na później.

Dnia 14.07.2009 o 09:13, orzech76 napisał:

gdzie są dzienne zadania (dużo i dobrze płatne) na ten lev .


Olej daily, rób questy i jak najszybciej dobij do maksimum. Wtedy będziesz miał sporo dobrze płatnych questów w Icecrown i w Storms Peaks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z Ashibringerem i Corrupted Ashbringerem ? Czytałem na wowwiki i wowheadzie ale się nie dowiedziałem tego na czym najbardziej mi zależy otóż czy kiedykolwiek można go było zdobyć ?
Zgaduję że teraz nie można, ale czy jak ktoś zdobył to ma go do teraz?

Druga sprawa skoro Ashbringer stał się corrupted to dlaczego Tirion Fordring w Icecrown trzyma jego pierwotną wersję ?

I czy przypadkiem Argent Crusade nie chciało zniszczyć Ashbringera dlatego że miał on powiązanie ze Scarlet Crusade?

Pewnie napisałem jakiś fail ale mój angielski nie jest tak dobry żeby dokładnie to zrozumieć :P

PS: Zna ktoś może historie Ashbringera w sensie posiadania go ? Tzn kto go stworzył i jacy dalej byli właściciele :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 02:07, Azvar napisał:

Takie makra już nie będą działać w 3.2. Co do ich samych makr, to najlepiej je samemu
nauczyć się pisać, takie coś daje najlepsze efekty :) W końcu makra pisze się pod swoje
wymogi i swój styl gry, nie ma czegoś takiego jak najlepsze makra. Polecam ten poradnik
http://www.wowwiki.com/Making_a_macro - są tam zawarte niemal wszystkie zastosowanai
i formułki oraz skrypty i funkcje. Reszta to kwestia praktyki i testowania na lalce,
tudzież z pomocą kogoś.


Dobra, właśnie nauczyłem się paru makr, nie wiem jak będzie gdy potrzeba będzie wymyślić coś trudnego...
Powiedz mi dlaczego nie działa coś takiego:
/script SetAutoLootDefault(1)
/cast Pick Pocket
/in 1 script SetAutoLootDefault(0)

Czy instrukcja script w ogóle ma teraz jakieś zastosowanie (działające)? Ogółem fajna sprawa nawet z tymi makrami, gdyby można było usunąć global cd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 14:47, Grodhar napisał:

Jak to jest z Ashibringerem i Corrupted Ashbringerem ? Czytałem na wowwiki i wowheadzie
ale się nie dowiedziałem tego na czym najbardziej mi zależy otóż czy kiedykolwiek można
go było zdobyć ?
Zgaduję że teraz nie można, ale czy jak ktoś zdobył to ma go do teraz?

Druga sprawa skoro Ashbringer stał się corrupted to dlaczego Tirion Fordring w Icecrown
trzyma jego pierwotną wersję ?

I czy przypadkiem Argent Crusade nie chciało zniszczyć Ashbringera dlatego że miał on
powiązanie ze Scarlet Crusade?

Pewnie napisałem jakiś fail ale mój angielski nie jest tak dobry żeby dokładnie to zrozumieć
:P

PS: Zna ktoś może historie Ashbringera w sensie posiadania go ? Tzn kto go stworzył i
jacy dalej byli właściciele :P ?


Wystarczy grać w WoWa i czytać Wowwiki.

Corrupted Ashbringera mozna było zdobyć kiedyś, po długim quest line.

Darion Morgraine, kiedyś death knightp odległy Lich Kingowi miał go. Ale po wydarzeniach z prologu dla DK- powstaniu przeciw Lich Kingowi Ashbringer "oczyścił się", Tirion grzmotnoł nim Lich Kinga osłabiając go i zatrzymał go sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 14:15, Azvar napisał:

Zagadka: na którym z obrazków pokazany jest set Tier9 Paladyna dla Hordy:


Z setami jak zawsze - jedne lepsze, drugie gorsze. Chociaż muszę przyznać że hordowa wersja tier9 dla DK jest niezła - chyba pierwszy w miarę fajny set dla DK (poza tym ze strefy startowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 15:12, Szczur22 napisał:

Corrupted Ashbringera mozna było zdobyć kiedyś, po długim quest line.


Quest line? A nie był to drop z Dariona w Naxxramasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 14:59, Czternasty napisał:

/script SetAutoLootDefault(1)
/cast Pick Pocket
/in 1 script SetAutoLootDefault(0)


Nie wiem, ale wydaje mi się, że to "in 1" jest tam zbędne, pierwszy raz takie coś widzę... Ja ogólnie mam na wszystkich postaciach włączony auto-loot dla wygody, więc skrypt jest zbędny, sam na rogalu używam tylko prostego /sap lub /cheap shot + /pick pocket :)

Dnia 14.07.2009 o 14:59, Czternasty napisał:

Czy instrukcja script w ogóle ma teraz jakieś zastosowanie (działające)? Ogółem fajna
sprawa nawet z tymi makrami, gdyby można było usunąć global cd...


Jest bardzo wiele skryptów :) Co do global cooldown, nie ma co narzekać, to jest mechanika gry żeby nie można było zanadto spamować skilli. Pokombinuj z /castsequence, na pewno coś da się zrobić. Poszukaj po różnych forach lub napisz własne :)

Z tych ciekawszych to polecam (x - tu wstaw nazwę skilla, y - tu wstaw nazwę itemu):

/cancelaura [mod:shift] x- przerywa działanie danego skilla (modyfikator jest opcjonalnie, warto to mieć pod dodatkową kontrolą żeby przypadkowo nie przerwać czegoś, zdarza się przecież wcisnąć klawisz więcej niż raz)

/script UIErrorsFrame:Clear() - chowa errory typu "can''t use that yet" "not enough mana" "must be in battle stance" itd

/cast [target=focus, modifier:shift] x; x - przy przytrzymanym Shift wybiera Focus Target i używa skilla, bez Shifta po prostu używa skilla na danym celu

#showtooltip x- pokazuje tooltip danego skilla

/cast [nomounted] x - użyje skilla tylko kiedy nie jesteś na mouncie (ma zastosowanie w dłuższych makrach, np do stance dance u warriora)

/startattack - uruchamia autoattack na celu (połącz to z jakimś makrem do często używanego skilla na początku walki, a oszczędzisz jeden użyteczny keybind - T)

/castsequence reset=15 Charge, Intercept - przykładowe zastosowanie castsequence (użyje Charge, potem Intercept, po 15 sekundach znowu Charge)

/focus [target=mouseover] - dla osób, u których jakiś addon buguje ustawianie Focusa (dobrze to zbindować gdzieś wygodnie)

/run PickupInventoryItem(17) PutItemInBag(22) /equip y- krótko mówiąc: to makro schowa tarczę/offhand do sprecyzowanej torby, zamiast do backpacka (bo tak jest ustawione fabrycznie), potem założy dwurąka

/use y /use 17 - zakłada truciznę/enchant na daną broń (jak dobrze pamiętam, to 16 - MH, 17 - OH)

/script if MyRaidTarget==nil or MyRaidTarget >= 8 or MyRaidTarget < 1 or IsShiftKeyDown() then MyRaidTarget=1 else MyRaidTarget = MyRaidTarget+1 end
/script SetRaidTarget("mouseover",MyRaidTarget)
- zaawansowane makro do markowania celów opierające się o mouseover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny post, Azvar.

Dnia 14.07.2009 o 16:16, Azvar napisał:

/startattack - uruchamia autoattack na celu (połącz to z jakimś makrem do często
używanego skilla na początku walki, a oszczędzisz jeden użyteczny keybind - T)


Hmmm, normalnie skill odpalony z macro nie uruchamia autoattacku? Skille wrzucone na pasek i odpalane ręcznie tak robią i z T można i tak zrezygnować - lepsze jest namierzenie celu bez uruchamiania autoattacku, bo pozwala wtedy rozpocząć walkę skillem.
Poza tym polemizowałbym co do wygody T :-) Przy palcach na WSAD i kciuku na alcie do T może być zwyczajnie za daleko. Ja nie wychodzę poza 4, R, F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 18:23, pkapis napisał:

Hmmm, normalnie skill odpalony z macro nie uruchamia autoattacku?


Tak, ale nie zawsze masz tyle energii/many/rage/runic power żeby go użyć, wtedy też przydaje się dodanie do makra z jakimś często używanym na początku walki skillem funkcji /startattack. Ja na warriorze mam to np ustawione w Shield Slam i Mortal Strike, jako że od tych skilli zwykle zaczynam :) A pod T warto bindować np jakiś ważny selfbuff, debuff, tudzież obszarówkę. Ale racja, wygodne keybindy to kwestia indywidualna, ja np jestem wysoki i mam długie wyćwiczone palce, to też przy keybindach nie oszczędzam niczego od lewej strony klawiatury aż do 4TGV, bindując również rzadziej używane i mniej ważne skille pod YH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 14:15, Azvar napisał:

Zagadka: na którym z obrazków pokazany jest set Tier9 Paladyna dla Hordy:

Hmm, na obu. Zgadłem?

Tak na marginesie to nazwy też niefortunnie trochę dobrali. Alliance dla rogue nosi nazwę od VanCleefa a Hordy od Garony, ten pierwszy nie należy do Alliance, a Garona nigdy nie należała tylko do tej "starej" Hordy. Podobnie z warlockiem: pierwszy nazwany na część Kel''Thuzada (jak on nawet nie był nigdy warlockiem, tylko magiem, a później nekromantą!), a drugi od Gul''dana (który nie cieszył się dobrą sławą). Tak więc widzę już pierwszy fail z tymi setami "Alliance and Horde themed". Nie ujawniono jeszcze wszystkich, obawiam się, co też wymyślą dla szamana Alliance, bo ten w wersji dla Hordy jest taki średni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydaje się przede wszystkim podczas zmieniania celów - chcesz zacząć autoatak od razu niezależnie od tego czy możesz użyć skilla. A T jest bardzo dobrym i wygodnym przyciskiem dla tych z nas którzy nie używają WSAD tylko ESDF :) Ja np. mam tam interrupty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm poradziłby ktoś czy mam kupować 100% mounta dla mojego rogala którego wylewelowałem właśnie na 60 lvl
w końcu mam nim 5k g które zarobiłem na ah sprzedając różne patterny (recipe) oraz za pety ale i tak szkoda stracić golda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 19:21, Daronn_Darker napisał:

/.../
Ja bym kupił. Szybciej się "wszędzie" dostaniesz.


A tak swoją drogą to słyszałem że patch wychodzi za około 3 tygodnie czy to prawda?
(ludzie mówili że wiedzą to z wowhead)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się