Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Hmm, to póki co wybór wydaje się tylko jeden :P Dzięki, z tym GG to trochę wstydziliby się w dobie kiedy można z GG korzystać na telefonie komórkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi opisać działanie Clique? I jak skonfigurować Tell Me When bo nie daje sobie z tym rady, tak żeby pokazywało kiedy zszedł Earth Shiled i Water Shield, do czegoś jeszcze używasz? I Grid ma też dużo opcji nie wiem jak powinienem skonfigurować, i czy opłaca się instalować jakieś wtyczki (mana Bars, HoT uptime) może się podzielisz doświadczeniami =P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo przeżywasz, tak jak ja na początku z resztą. Najpierw idź jako resto UK i VH HC, tam się nie da wipnąć.
Ogarniesz co i jak, earth shield tanka, riptide i lesser heale, lub chain heale jeśli grupę masz melee i obrywają z AoE.
Ale to raczej rzadko.

Na 10 man to spam riptide tanka, 2 x lesser heal jakiś porozstawianych rangedów, potem chain heal w tanka żebu uleczyc melee, znowu lesser i riptide, oczywiście to tylko ogólna rotacja pewnie będziesz musial reagować też na inne czynniki :P

Na 25 to w sumie spam chain heal i o nic zbytnio sie nie martwisz, tylko shield tanka albo offtanka to już uzgadniasz z healerami jak się dzielicie rolami.

I teraz takie pytanie, chain heal wycastowany na target z riptide wzmiacnia heala tylko na tym celu czy na wszystkich innych też, tzn tylko primary czy secondary tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Click-casting to (jak nietrudno domyślić się po nazwie) rzucanie czarów za pomocą klikania na unit frame''ach (Clique obsługuje zarówno te z podstawowego UI, jak i z niektórych addonów, m.in. Grida). Różne przycisky myszy (i z różnymi modyfikatorami (Shift/Alt/Ctrl)) mogą być przypisane do różnych czarów (np. lewy to Chain Heal, Shift-lewy Riptide, prawy HW, Ctrl-prawy makro ze Swiftnessem itp.). Sens click-castingu bierze się z założenia, że skoro i tak musisz obserwować raid frame''y, żeby widzieć kto oberwał i za ile i czy ktoś nie ma debuffów do zdjęcia, to zamiast najpierw klikać na frame''a aby wybrać cel a potem wybierać czar z paska skrótem klawiszowym, prościej jest samym kliknięciem od razu wybrać i czar i cel tego czaru. Ma to jeszcze taką zaletę, że możesz mieć wybrany jakiś zupełnie inny cel (bo np. potrzebujesz przerywać czary) i możesz leczyć cały rajd w ogóle go nie zmieniając.

Opcje w TellMeWhen są raczej self-explanatory, bierzesz jedno z wolnych miejsc i wybierasz kilka prostych odpowiedzi:
Name: Water Shield, Type: buff, Unit to watch: player, Show when absent
Earth Shield, buff, focus, when absent (tu jest na focusie, co oznacza, że muszę trzymać odbiorcę Earth Shielda jako focus, ale nie jest to zbyt straszne, bo jest mi niepotrzebny do innych rzeczy, jeśli potrzebuję mieć jakiegoś moba pod obserwacją (do interruptów czy czego tam) to wybieram go po prostu jako cel )
A używam go jeszcze do pokazywania paru cooldownów, weapon enchanta i debuffu Exhaustion (tego po Heroismie, bo jestem bardzo przyzwyczajony do czasów kiedy go nie było i jeśli Bloodlust/Heroism nie był na cooldownie, to był dostępny, teraz to nie wystarczy i przydaje mi się przypomnienie, bo czasem się na tym łapię).

Grid jest bardzo konfigurowalny, więc to raczej kwestia indywidualna. Ja akurat mam mana bary na nim (przydają mi się np. żeby ocenić kiedy Mana Tide będzie w pełni wykorzystany), tej wtyczki od HoTów nie, bo nigdy nie była potrzebna, ale może teraz zmienię zdanie, bo Riptide''a używam właściwie non-stop. Co do moich ustawień to są w miarę standardowe. Kolor według klasy, wyświetlanie życia brakującego do maksa, debuffy na centralnej ikonie, przezroczystość dla oznaczenia kto jest poza zasięgiem, w rogu wskaźnik aggro i pewnie jeszcze parę rzeczy o których nie pamiętam.

Jeśli Chain Heal jest rzucony na cel z Riptidem to cały Chain Heal jest większy (bo zwiększany jest heal tego pierwszego celu, a następne zależą od poprzednich). Jeśli jest rzucony na cel bez Riptide''a a przeskoczy na cel z Riptidem to nic się specjalnego nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi kwestia targetowania tych osób w rajdzie,

Dnia 28.07.2009 o 15:12, tkoeman napisał:

które wymagają heala-w 5manie ma się automatycznie wyświetlone 5 portretów i wszystko
jasne, jak sprawa wygląda np. w 25? Wiem, że jest opcja "wyciągnięcia" na ekran pasków
poszczególnych ludzi, ale to wydaje mi się niezbyt wygodne...


Standardowy interfejs pozwala na zablokowanie wyświetlania pasków twojej 5-osobowej grupy kiedy wchodzisz do rajdu - jest to gdzieś w opcjach. Potem trzeba wejść do zakładki rajd w opcjach "społecznych" (tam gdzie masz przyjaciół, gildie itd) i powyciągać sobie na pulpit grupy rajdu - nie poszczególne osoby, tylko piątki. Warto zauważyć, że gracze poza zasięgiem będą się wyszarzać.

Dnia 28.07.2009 o 15:12, tkoeman napisał:

I czy w ogóle są jakies must-have mody dla healerów?


Są tacy co nie wyobrażają sobie życia bez addonów. Są i tacy, co wcale nie używają.
Ja nie używam, mam tylko dodatkowy przycisk ze skryptem ułatwiającym wołanie "ratunku",
kiedy tank i reszta grupy zapomni o swoich obowiązkach. ;->

Warto zauważyć, że wiele funkcji znanych z addonów jest stopniowo dodawanych do standardowego UI.
Wielu graczy przyzwyczajonych do używania modów nawet o tym nie wie
i nawet nie popatrzy na standardowe opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dostałem nieciekawy email, rzekomo od Blizzarda:

Greetings,

Please read this mail carefully, as we would like to see your issue
addressed as fast as possible.

An investigation of the World of Warcraft account QUIRELINTERIAPL has
produced evidence that the account has been accessed by someone who is not
allowed to use it. We have therefore temporarily suspended all access to
the account to prevent further abuse. In order to resolve the
investigation, please contact us with the following information via the
webform:

Account Name: The account name you are using to login.
CD Key: original WoW game CD-key (we cannot accept Expansion CD keys).
Your Secret Question and Answer.
Name: the full name that the account was created with.
Address: The address information given when the account was created.
Zip/Postal Code: The zip/postal code that was given when the account was
created.

The CD key must be from the World of Warcraft box you used when you
registered your account. If you have more than one copy of the game, and
are unsure which key is the correct one, please include them all. There is
no need to include the keys marked "Trial Edition". Expansion CD key is not
accepted.

To contact us, please use the webform listed below:
http://eu.blizzard.com/support/webform.xml?locale=en_GB

Account compromises are usually the result of the registered player of the
account sharing his or her login information or playing on a computer that
has a virus. In order to make certain that your computer�s security has
not been compromised, we recommend that you read the information provided
on the following page:
http://eu.blizzard.com/support/article.xml?articleId=22455&locale=en_GB

Please remember that it is your responsibility to keep your login
information confidential. Any account that is registered to your name may
not be shared with anyone except for one minor, of whom you are acting as a
parent or guardian. You are also responsible for every use of your login
information, whether authorized or not.

It also is the responsibility of the account holder to maintain the
security of the account. Excessive or repeated failure to ensure the
security of the account can result in warnings and, in extreme cases,
permanent account closure.

If you wish to review our current Rules and Policies, they can be found
at:
http://www.wow-europe.com/en/policy/

Regards,

Account Administration Team
Blizzard Entertainment Europe

Sory, że taki długi post wyszedł, ale nie potrafię sam ocenić, czy to podpucha, czy rzeczywiście Blizz. Na konto nie wchodziłem od 19.07.
EDIT: nie wiem, czy to ważne, ale łączyłem konto z battle.net, w mailu jest podana stara nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 11:31, Fumiko napisał:

A z jakiego adresu go dostałeś?

WoWAccountReviewEU@blizzard.com jest też napisany w kilku rożnych językach. Niby to blizzard powinno rozwiać wątpliwości, ale wolę poznać Waszą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sam skontaktuj się z supportem, bez klikania na te linki.
Dla mnie to próba wyłudzenia konta, bo proszą cię o secret question i odpowiedź do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 11:59, Bartlord napisał:

Lepiej sam skontaktuj się z supportem, bez klikania na te linki.
Dla mnie to próba wyłudzenia konta, bo proszą cię o secret question i odpowiedź do niego.

Teraz wbijam na wow-europe i nie moge się zalogować na swoje konto. To samo z battle.net Niby piszą, że dostęp do konta został zablokowany, ale w takim wypadku nie powinna chyba wyskakiwać informacja o nieprawidłowym haśle lub loginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 12:06, zyje_z_zasilku napisał:

> Lepiej sam skontaktuj się z supportem, bez klikania na te linki.
> Dla mnie to próba wyłudzenia konta, bo proszą cię o secret question i odpowiedź
do niego.
>
Teraz wbijam na wow-europe i nie moge się zalogować na swoje konto. To samo z battle.net
Niby piszą, że dostęp do konta został zablokowany, ale w takim wypadku nie powinna chyba
wyskakiwać informacja o nieprawidłowym haśle lub loginie.


Hmm czyli jednak możliwe, że ktoś ci sie dostał na konto a blizz je zablokował tak jak to napisali w mailu.
Poszperałem w sieci i wyglada na to, że nie jesteś jedyny. Wydaje mi się, że śmiało możesz postępować zgodnie ze wskazówkami, to przywrócą ci dostęp do konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i tak nie zależy mi za bardzo na tym dostępie, bo konto nie jest aktywne, ale chodzi o to, żeby potem nie dali jakiegoś permabana, czy cholera ich wie. Czytałem też stronę supportu i wszystko się zgadza: adres ok, nie pytają o hasło ani o email. Dzięki wielkie. Tylko teraz za Chiny nie przypomnę sobie secret q O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 02:22, Grodhar napisał:

Za dużo przeżywasz, tak jak ja na początku z resztą. Najpierw idź jako resto UK i VH
HC, tam się nie da wipnąć.


Niewiele jeszcze widziałeś. Wszędzie się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 02:22, Grodhar napisał:

Za dużo przeżywasz, tak jak ja na początku z resztą. Najpierw idź jako resto UK i VH
HC, tam się nie da wipnąć.


Tia, a w VH trafi mu się Zuramat i Xevozz albo Ichoron... Bo to malo razy na ktoryms z tych sukinkotow wipe byl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 15:42, L33T napisał:

Fumi ale ludzie "som pr0 i wszystko umiom".


Zauważyłam... zwłaszcza "expercom" ci, co w życiu healerem nie pograli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 09:31, asfodel napisał:

Warto zauważyć, że wiele funkcji znanych z addonów jest stopniowo dodawanych do standardowego
UI.


Z tą stopniowością i skutecznością dodawanych funkcji z najpopularniejszych addonów to Blizzard się może cmoknąć w tyłek, oni nadal są całe lata do tyłu za tymi wszystkimi programistami, którzy robią to za darmo dla innych... Dodawane do UI funkcje są często ogołocone z ważnych opcji, bywa nawet że przez ich dodanie Blizzard jednocześnie utrudnił działanie addonów, z których te funkcje przekopiował (dla przykładu: zmiany w wyglądzie questloga w 3.2 sprawiły, że przestały prawidłowo funkcjonować addony, które właśnie podobną funkcjonalność posiadały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 16:25, Azvar napisał:

> Warto zauważyć, że wiele funkcji znanych z addonów jest stopniowo dodawanych do
standardowego
> UI.

Z tą stopniowością i skutecznością dodawanych funkcji z najpopularniejszych addonów to
Blizzard się może cmoknąć w tyłek, oni nadal są całe lata do tyłu za tymi wszystkimi
programistami, którzy robią to za darmo dla innych..


No wiesz, ale mi to jakoś wystarcza. ;-)
Jedni lubią różne dodatki, a ja np. nie lubię wycieków pamięci i resetowania gry raz na godzinę - używałam jakiś czas Quest Helpera i właśnie takie były skutki uboczne. Każdy sam musi sprawdzić, co mu odpowiada - mnie np. bardziej bawi przeczytanie opisu zadania i samodzielne wytropienie co i jak, od podążania za strzałką. Nie zakładaj z góry, że każdy musi mieć addony. Może je mieć, jeśli lubi, ale każdą funkcję w grupie da się skutecznie pełnić i bez nich.

Np. według mnie wbudowany od pewnego czasu w standardowe UI miernik threat jest lepszy od omena, (którego kiedyś używałam), bo nie zajmuje dodatkowego miejsca na ekranie i na pierwszy rzut oka widać, co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 11:19, zyje_z_zasilku napisał:

Sory, że taki długi post wyszedł, ale nie potrafię sam ocenić, czy to podpucha, czy rzeczywiście
Blizz. Na konto nie wchodziłem od 19.07.
EDIT: nie wiem, czy to ważne, ale łączyłem konto z battle.net, w mailu jest podana stara
nazwa.


Hmm a co się stało z polisą blizzarda, że nie pytają nigdy o hasło? Do tego po co im cdkeye od gry?
Z tego co wiem, blizzard jedynie przy takim czymś prosił o skan jakiegoś dowodu tożsamośći, aby stwierdzić czy Ty to Ty.
I takie małe pytanko: nie łączyłeś przypadkiem swojego konta od wowa z kontem od battle.net?
No i standardowo odpal jakiegoś antywirusa i jakiegoś antyrojana.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się