Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2009 o 22:14, pkapis napisał:

Azvar, nie obraź się, ale ja już nie mogę. Pisze się "naprawdę".


Zaczynam głupieć przez internet... Widzicie jak negatywny wpływ ma czytanie wypocin dyslektyków i analfabetów w internecie, np w WoW? ;P

Dnia 31.07.2009 o 22:14, pkapis napisał:

Co do RP zaś, to obawiam się że żadne MMO nie będzie miało mocnego RP. Nigdy


Nigdy nie móg nigdy :) Z pewnością powstanie, tak samo jak z pewnością kiedyś ktoś zmiażdży Blizzarda na rynku MMO (mam nadzieję, bo częściowy monopol to rzecz zła i niekorzystna dla nas graczy, przez to mamy właśnie potem słabą jakość usług). Tak czy siak od WoW dużo nie oczekuje, tylko tyle żeby Blizzard zaczął dbać o serwery stricte RP(-PvP) i sam coś działał, a nie czekał tylko na uprzejme donosy od innych graczy. Kiedyś jak zaczynałem grać na Argent Dawn (to był zaledwie jeden z dwóch serwerów RP w Europie, nie było wtedy RP-PvP) to różnica była przeogromna, ludzie serio się starali i owszem jakaś tam gównażeria i tak tam była, ale nijak się nie wyróżniała z tłumu, po prostu liczba dojrzałych graczy respektujących zasady ich przytłaczała. Obecnie takie serwery ledwie się różnią od zwykłych Normal/PvP... Właśnie przez zaniedbanie regulaminu przez Blizzarda i w pewnej mieirze też przez udostępnienie transferów Normal/PvP->RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to drizz znaczy u mnie też takich trochę lata, co do głupich nicków to raczej w alliance, wystarczy zobaczyć:
http://eu.wowarmory.com/guild-info.xml?r=Nagrand&cn=Rydzyk&gn=Lisowczycy (teraz patrze mało już tych asów zostało)
W hordzie to mi się kilka też trafiło ale raczej nie groźne.

Btw wara levelować w końcu w fury czy arms ;P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 18:37, Fumiko napisał:

- Rozkurwiciel (Blade''s Edge, polska gildia hordy - zgłoszony do blizza więc pewnie
długo nie pogra).
- Pojebany (patrz wyżej).

A co to takich nicków nie można?
Moj kumpel miał nick Negar, 80 lvl najlepsza gildia na servie a tu do niego gm whispa że musi zmienić nick ... bo niby podobne do nigera czy coś, teraz się nazywa Abalon, nie wiem czy po prostu sobie nick zmienil czy na serio tak sie stało jak myslicie :P ?

Dk bym sobie załozyl ale nie mam pomyslu na dobry nick ;/
Tak samoz magiem i hunterka, trolle, chcialem sobie zrobić jako alty albo twinki i też nie mam pomyslu ehhh ;/
A lubie mieć fajne, takie klimatyczne jak z rp, żeby potem nie żałować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 14:29, DemoBytom napisał:

>[...]
Znajomy z WoWa przez grę wyleciał z uniwersytetu. Uważaj przed maturą..
Wszystko jest dla ludzi z drugiej strony ;] Ja przed maturą jak głupi się w Lineage 2
zagrywałem i zdałem ;]

Mi głównie zależy aby pograć z kimś nowym, poznać nowych ludzi bo niestety dzisiaj w GW to są 11 latki z którymi ciężko się dogadać a w grach typu Battlefield 2 (w którego gram) lub Call of Duty nie ma aż takiej możliwości nawiązania kontaktów jak w grach MMO. Po drugie jak by chodził WoW na: DualCore5200, 4GBRAM i GF9600GT? Chodzi mi o podstawkę i drugi dodatek bo raczej bym jednocześnie kupował dla tych dwóch ras. A jak bym kupił WoW''a wraz z dodatkiem to miałbym 2 miesiące gry czy tylko jeden darmowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupować jeszcze tą grę? Czy są ludzie na terenach dla low-levelowców, z którymi będzie można robić misję itp. Acha i czy te 11 milionów to aktywne konta czy ilośćgeneralnie sprzedanych egzemplarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 09:09, kotek_Zaglady napisał:

Jest sens kupować jeszcze tą grę? Czy są ludzie na terenach dla low-levelowców, z którymi
będzie można robić misję itp.


Sam kupiłem podstawkę + TBC dwa tygodnie temu i nie narzekam. Wybrałem recommended Kul''Tiras gdzie lokacje startowe i inne (powiedzmy do 40 lvlu) są w miarę zaludnione, a i w pustych lokacjach typu Badlands, Winterspring albo Silithus zdarza mi się kogoś spotkać. Obecnie robię questy w Outland gdzie jest nieco lepsza sytuacja. Problemem są niestety instancje, często jak sam się nie weźmiesz za zbieranie grupy to nic z tego. Na LFG wydziałem maksymalnie 4 osoby zapisane do jednej instancji pre-WotLK (w tym mnie). Polecam więc wstąpić do jakiejś przyjaznej gildii na początek - to załatwi sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 09:09, kotek_Zaglady napisał:

Jest sens kupować jeszcze tą grę?


Tak.

Dnia 01.08.2009 o 09:09, kotek_Zaglady napisał:

Czy są ludzie na terenach dla low-levelowców, z którymi
będzie można robić misję itp.


I tak i nie.

Dnia 01.08.2009 o 09:09, kotek_Zaglady napisał:

Acha i czy te 11 milionów to aktywne konta czy ilośćgeneralnie
sprzedanych egzemplarzy?


Czy to ważne ? Healerów i tanków raczej Ci nie zbraknie. ;-) A już tym bardziej DPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze odpowiedzi, jeszcze mam jedno pytanie... czy podróżując po świecie często spotykacie ludzi którzy farmią, zabijają potwory itd. (po prostu grają)? Acha i jeśli założę postać na jednym serwerze to mogę ją przenieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 02:58, Grodhar napisał:

Btw wara levelować w końcu w fury czy arms ;P ?


Ja nieodmiennie do levelowania polecam Arms. W Fury przed 40-tym po prostu się wynudzisz, a walka dwiema brońmi bez czegoś "to hit" to masakra (i nie mam na myśli masakrowania przeciwników). Za to w Arms masz mocniejszego Rend, mniejszy koszt Heroic Strike, więcej rage z szarży, a od 28-go poziomu Overpower co cooldown (i wtedy jedyne co Ci się może przykrego przydarzyć to miss).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 11:51, Grodhar napisał:

Ciekawa teoria, rozmnożyli się czy jak ;D ?


Nie teoria tylko fakt i nie rozmnożyli a po prostu grają tak jak ja kiedyś na grze pobranej za darmo ze strony Blizzarda. Można sobie pobrać całkowicie za darmo WoWa z oboma dodatkami, jedyne za co się płaci wtedy to comiesięczny abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 10:07, Nagaroth napisał:

11 milionów to aktywne konta, egzemplarzy Blizz sprzedał ponad 8 milionów - niedawno
była o tym informacja gdzieś.


Przy czym te 8 milionów to tylko wersje pudełkowe (łącznie podstawka i dodatki) i tylko w US. NPD nie zlicza sprzedaży elektronicznej i poza granicami stanów. Więc sprzedanych egzemplarzy jest znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda zabawa z innymi graczami? Czy jako nowy będę uważany za noba czy coś takiego? Dokładnie chodzi mi o ten serwer: Burning Legion. Czy trudno dołączyć do jakiś gildii zrzeszających nowych (zależy mi na między narodowych aby podszkolić się w ang).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 02:58, Grodhar napisał:

Co to drizz znaczy u mnie też takich trochę lata, co do głupich nicków to raczej w alliance,


W zasadzie nie do końca masz rację, osobiście jestem zdania, że klimat trzeba trzymać - ale na serwerze RP.
Zabawne pseudonimy na normal czy PVP uważam za dopuszczalne. przy czym "zabawne" nie znaczy wulgarne.
Zgadzam się natomiast, że imiona typu "Frostmage" i "Holypala" są beznadziejne i świadczą o tym, że właściciel postaci jest beznadziejnym nudziarzem. ;-P Nie mówiąc już o tym, że czasem się zmienia build, i mamy "Frostmage" z talentami arcane. Podobnie nietrafionym pomysłem jest dodawania pl na końcu imienia. Jak komuś zależy na pokazaniu narodowości może przecież chwilę pomyśleć i nazwać postać np. "Lebioda" - i też będzie wiadomo, skąd jest. ;->

Osobiście nie lubię zadęcia - jak zakładaliśmy gildię to najbardziej przeciw nazwom typu "Beerserkers" i "Korniki Nordrassilu" protestowali gracze małoletni, twierdząc że nazwa powinna być groźna i mrrroczna. ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 04:15, Grodhar napisał:

A co to takich nicków nie można?


A co, blizzard policies sie nie czytało? Podpada pod tej sam punkt co wszelakie "motherfuckery" i tak dalej - jak wyjaśnisz Blizzowi co to znaczy w Twoim języku, to mają możliwość zweryfikowania (ostatnio szukali polskojęzycznych pracowników) i potraktowania jak w każdym przypadku wulgarnego nicka.

A że nie wiesz co do Drizzt... nie wiedz dalej, szczęśliwy z Ciebie człowiek i ja Ci tego szczęścia odbierać nie będę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Mam do was takie pytanie i chciałbym zarzucić teraz taki "większy temat", a dokładniej chodzi mi o zarabianie kasy w wowie :) Co uważacie za dobry sposób na robienie golda? Oczywiście, najpospolitszą opcją jest farmienie poprzez questy albo profesje(mining/herb/skinn). :)
Ostatnio kolega pochwalił mi się, że ma kupę kasy na koncie. Ponad 90k... nie wiem jak on to zarobił, ale powiedział, żebym pokombinował i zaczął się bawić na ah :) Widziałem tą kasę, więc nie jest to żadna ściema ;) Aczkolwiek, trzeba sie znać, żeby tak dużo zarabiać. Jak myślicie jak do tego doszedł? Co dokładnie jest tak dochodowym rynkiem? Oczywiście, on ma enchanting, wiec na tym trochę też zarobił :) Ale co poza tym? Runed orby? Ale na to trzeba już mieć dużo gotówki... Interesuje się ktoś mocno handlem w wowie? Mogę prosić o jakieś wskazówki? :) Szukałem na necie nawet jakichś "gold guides", ale to wszystko niewypały i na dodatek z TBC albo i wcześniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupuj taniej, sprzedawaj drozej. Musisz miec addon Auctionnera bardzo pomoga. Wiekszosc to profesa. Ja zarabiam na robieniu gemow i oglaszaniu inscripion i czasem jakies daily q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam w wowie 30k golda a dopiero co zacząłem swoją działalność, bym to tak ujął farmienie poprzez questy albo profesje zajmuje troszeczkę czasu dlatego zbytnio tym się nie interesuję.
No ale oczywiście moc jest w ah pełno jest tam rzeczy które ludzie sprzedają bez zastanowieniu się ile za to mogą wyciągnąć np. ostatnio kupiłem Pristine Black Diamond za o dziwo 50silvera a sprzedałem za 138golda no ale takich aukcji jest bardzo dużo najwięcej się ich zbiera wieczorem. No niekiedy też da się wtopić kasę dlatego najpierw trzeba troszeczkę zarobić na patternach. Także np. gdy tworzymy nowego char na nowym serwerze wystarczy kupić patterny ze sklepów i sprzedawać je za 45-85g (tak ludzie kupują np. Recipe rage potion kupujemy w ogrimar za 85 copper a selujemy za 45g)
No i oczywiście jest tak też ze zwierzątkami (pety) gdzie w undercity kupujemy karaluchy a w ogrimar węże no ale nie ma to jak Recipe philospher stone gdzie kupujemy go w tanaris miasto gadgetzan a kupujemy to u alchemisty..
Warto też stworzyć sobie specjalnie postać do robienia golda np z własną gildią i tabami tak żeby zmagazynować sobie więcej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się