Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

@Murith & Arcling

Gdyby nie wymyślili odświeżenia Onyxi na okazję 5-lecia WoWa, następną instancją rajdową było by Icecrown Citadel. Więc płakanie, że zamiast nowych rzeczy wprowadzają jest totalnym debilizmem. Mam już dosyć słuchania ciągłego jęczenia.
"Blizzard nic nie robi ze starym contnentem QQ" ... "Blizzard dodaje tylko odgrzewane kotlety QQ". Zdecydujcie się do cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej racji Onyxia jest wskrzeszona (?), ale IMO powinni zrobić coś jak z MGT - możemy jednocześnie zabić tą samą postać, ale wg. lore jedna z nich jest w przyszłości. Nie ma sensu usuwać tak jak Naxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że przecież usunięto przed WotLK questy z Onyxią i samą Lady Prestor, może Blizzard planuje zrobić właśnie coś na wzór Naxxramas, tyle że tym razem będą udawać, że nic się nie stało i smok, którego zabijało się setki razy nie był Onyxią tylko pionkiem ? -.- Jeżeli tak, to dopiero byłaby żenada :)

Mi się wydaje, że po prostu idą na łatwiznę, widzą że ludzie nie są zadowoleni z Coliseum (szczególnie top gildie, które nie mają co robić), to na szybko i dodają coś starego w nowym opakowaniu. No ale jeszcze zobaczymy co będzie dropić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh, nie wiem po co te dywagacje. Onyxia dostanie +20 leveli i tyle? W którym miejscu się to kłóci z lore? W lore levele nie instnieją. Jakby trzymać się komiksów, to dawno powinno ją usunąć, tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam pytanie czy jest addon w którym mógł bym przestawiać swoje postacie w kolejności jakiej chce ?
tzn który na gorze który na samym dole w progresie logowania (wybierania postaci)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 00:20, FeniksX21 napisał:

Witam, Mam pytanie czy jest addon w którym mógł bym przestawiać swoje postacie w kolejności jakiej chce ?
tzn który na gorze który na samym dole w progresie logowania (wybierania postaci)


Można tylko zmienić ustawienie np. zamiast z góry na dół można mieć od prawej do lewej.
Trzeba tylko o 90 stopni przekręcić monitor..

Dnia 14.08.2009 o 00:20, FeniksX21 napisał:

Pozdrawiam.


A na serio - nie ma addonów, kóre działałąłby w menu.. addony działają tylko wewnątrz świata gry..


@Onyxia..

Ja się tam cieszę, że ją odświerzają.. Bo na dzień dzisiejszy to już żadna frajda z robienia tego rajdu. Dziś go zrobiliśmy w 6 osób na +-70 levelu. Onyxia padła bez najmniejszego problemu.. Na 60 lv zaś nierealne na dzień dzisiejszy byłoby zebranie 40 osobowego rajdu..
I nie dziwię się, że na 5-lecie wybrali właśnie ten rajd. To był chyba najbardziej rozpoznawalny, flagowy rajd WoWa.. Nawet ja, nie znając tej gry, nigdy w nią nie grając - wiedziałem co to jest Onyxia itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 22:04, Azvar napisał:

Tak sobie myślę, że przecież usunięto przed WotLK questy z Onyxią i samą Lady Prestor,
może Blizzard planuje zrobić właśnie coś na wzór Naxxramas, tyle że tym razem będą udawać,
że nic się nie stało i smok, którego zabijało się setki razy nie był Onyxią tylko pionkiem
? -.- Jeżeli tak, to dopiero byłaby żenada :)

Raid ten nie będzie miał nic wspólnego z fabułą. Ot, po prostu taki powrót do wydarzenia z przeszłości, bez związku z tym co jest obecnie. Oficjalnie według lore to Onyxię zabił chyba Varian w komiksach, więc jest już ona martwa na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 14:23, pkapis napisał:

Swoją drogą czy Morbidity to taki dobry pomysł? D&D to niby całkiem fajne AoE, ale koszt
ma straszny i z tego co wyczytałem nie opłaca się go w ogóle stosować jeśli przeciwników
jest mniej niż czterech.

Nie opłaca się rzucać, jeśli robisz za dps, ale tankowanie to inna sprawa. D&D ma mnożnik threata 1,9, a poza tym ma tę istotną zaletę, że rzucasz go na pullu i nie musisz się martwić, że coś pobiegnie na healera bo zmissowałeś diseasy parę razy (ewentualnie dodge/parry/jakiś kretyn coś nagle ci zabrał i musisz łapać) i pestilence się opóźnił, ogólnie masz dużo stabilniejszy threat na początku. A potem dorzucasz diseasy i jesteś ustawiony. Naprawdę tak jest po prostu wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was wiele pytań :P ale zacznę od początku.

grałem na prywatnych serwerach ale teraz mam zamiar przejść na główny, i mam pewien problem z wybraniem serwera i klasy :D.

Tak jak poprzednio napisałem nie wiem na jaki serwer pójść mogli byście mogli mi polecić jakiś ciekawy serwer PvP i w miarę żeby było dosyć dużo ludzi jak i polaków (polskie guild), i żeby rasy były tam wyrównane (wogole jest taki serwer? :P) jak by co będę grał hordom.

Druga sprawa to klasa i tutaj mam trochę więcej pytań :D, kto jest w tych czasach mocny na arenach? i czy hunter daje se rade na arenie czy jednak są lepsi od niego? i jak stoi sytuacja shamana ele i pala retri w PvP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za double post ale nie zdążyłem edytować, mam oryginalnego WoW''a i dodatek TBC ale WotLK mam ściągnięte z neta i mam takie pytanie żeby być na nortrend to ja muszę wykupić ze sklepu WotLK lub sam kod do wotlk czy wystarczy ze mam WotLK bo gdzieś czytałem ze wystarczy mieć zainstalowane wotlk to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 10:33, Gallbaroquo napisał:

Druga sprawa to klasa i tutaj mam trochę więcej pytań :D, kto jest w tych czasach mocny
na arenach? i czy hunter daje se rade na arenie czy jednak są lepsi od niego? i jak stoi
sytuacja shamana ele i pala retri w PvP?


Nie ma czegoś takiego jak mocna klasa na arenie... Są tylko mocne teamy. Na mocny team składa się zarówno dobry setup (tj dobre połączenie klas/speców) jak i skill graczy oraz zgranie i dobra komunikacja w trakcie walki. Jeśli chodzi o solo PvP na battlegroundach, w duelach itp to bardzo dobrze radzi sobie Retri Pala z tych co wymieniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zainstalowanego Wotlk i wpisać kod z pudelka (lub zakupiony przez internet) do swojego konta na wow-europe.com Aby gra działała.
Jak już pisze. http://www.raidstatus.com/index.php?act=ranking&ir=25 lista polskich gildii, które są naprawdę warte uwagi.
Co do aren każda klasa się sprawdza, ja np. gram: Mag i Rogue. Teraz przed nowym patchem Blizz "chce zbalansować" klasy. Wiec wszystkie "będą" miały taka sama MOC;p Jeśli umiesz grac, to każda klasa będziesz wymiatać.
PS. Mam kumpla który Priest`em umie tak leczyć, ze utrzyma cie w każdej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Może i Retri sobie radzi, ale ja od żadnego jeszcze nie dostałem, kiedy kończy im się bąbelek to już nie są takie kozaki;p Sęk w tym, żeby do czasu końca działania ich tarczy trzymać się daleko. Mag=Blink+Ice Barrier / Priest=Dispersion. Takie mam taktyki na "czekanie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 04:03, Corvin0451 napisał:

Nie opłaca się rzucać, jeśli robisz za dps, ale tankowanie to inna sprawa.


Właśnie czytałem o tankowaniu, że się nie opłaca jeśli przeciwników jest mało. Jako dps w ogóle tego nie dotykam, poza specyficznymi sytuacjami, kiedy AoE jest ważniejsze niż threat. Ale to bardzo rzadko się zdarza.

Dnia 14.08.2009 o 04:03, Corvin0451 napisał:

D&D ma mnożnik
threata 1,9, a poza tym ma tę istotną zaletę, że rzucasz go na pullu i nie musisz się
martwić, że coś pobiegnie na healera bo zmissowałeś diseasy parę razy (ewentualnie dodge/parry/jakiś
kretyn coś nagle ci zabrał i musisz łapać) i pestilence się opóźnił, ogólnie masz dużo


Hmmm, to tank nie stara się mieć hit cap? Spodziewałbym się, że dla niego to nawet ważniejsze niż dla dpsa, bo jeśli tank nie trafia, to może zaraz zgubić aggro i cała drużyna naraża się na wipe, a dps traci tylko na własnych statystykach.

Dnia 14.08.2009 o 04:03, Corvin0451 napisał:

stabilniejszy threat na początku. A potem dorzucasz diseasy i jesteś ustawiony. Naprawdę
tak jest po prostu wygodniej.


Popróbuję i zobaczę jak mi to leży. Problem widzę w tym, że przy takiej początkowej rotacji zostanę bez run na dość długi czas. Obecnie na dps po pięciu umiejętnościach mam jeszcze chwilę gdy wszystkie runy są na CD, a tutaj będą tylko cztery. Ale to już mi wyjdzie w praniu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 14:02, pkapis napisał:

Hmmm, to tank nie stara się mieć hit cap? Spodziewałbym się, że dla niego to nawet ważniejsze
niż dla dpsa, bo jeśli tank nie trafia, to może zaraz zgubić aggro i cała drużyna naraża
się na wipe, a dps traci tylko na własnych statystykach.

Starać się to się stara, ale masz to co gear daje. A aggro nie zgubi się "zaraz" poza tym dosyć delikatnym momentem na samym pullu, ale to właśnie wtedy dpsy muszą trochę bardziej uważać. Szczególnie że bez Misery/Imp FF i Virulence i tak nie masz spell hit capa a ekspertyzy też nikt nie zbiera pod eliminację parry, więc gwarancji nigdy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się