Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2009 o 17:19, Mirajka napisał:

Po to blizz zrobił totc normal/hero i framowanie conquestów w heroikach, żeby nie trzeba
było mieć niczego z Ulduaru do Kolosseum.


Wyobrażasz sobie tanka w itemach z farmy hc, TotC 5 man ? Wiesz, trochę jednak trzeba na to uldu pójść :P

@Fumiko: Gear to nie makaronizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 03:09, Grodhar napisał:

Wyobrażasz sobie tanka w itemach z farmy hc, TotC 5 man ? Wiesz, trochę jednak trzeba na to uldu pójść :P


Ale tanka na co? Na 10 Man ToC? Da się, już to w gildii przeliczaliśmy, że można wyekwipować tanka na ToC 10 bez wchodzenia do Uldu w ogóle.

Dnia 21.08.2009 o 03:09, Grodhar napisał:

@Fumiko: Gear to nie makaronizm :)


A w którym miejscu się słowo nie zgadza z definicją? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok a teraz pytanie dotyczące paladyna. O tak już wszyscy zacierają ręce :D

Do tej pory grałem warlockiem w PvE, w PvP było ciężko, resto shaman do healingu, więc teraz postanowiłem zrobić jakąś łatwiejszą bardziej facerollową klasę, no i mam takie pytanie:

Ten seal co daje DoT''e, przypuśćmy że działą 15 sekund, wale raz, drugi trzeci itd. mam 5 stacków, ok.
DoT hit''uje co 3 sekundy, co jeśli moje ataki bedą np, auto attack, ktoy odświerzy seala, potem odrazu crusader strike czy inny dywajn storm, w sensie czy strace na dps''ie kiedy seal będzie się często odświerzal?

Drugie pytanko dotyczy tankowania, jako że mam to mój offspec, a nigdy wcześniej nie tankowałem, mam z tym problem.
Przykladowo trace agro z 1 moba, cieżko mi na niego kliknąć żeby walkąć taunta, judgementa czy coś ;/
Jak jest dużo mobów, większych odemnie to idzie się pogubić, nawet nie widać czy ktoś ucieka :S

Są jakeś addony na to? Warny z którego moba mi agro schodzi, i czy przydatne jest mouseover macro i czy jak tego ożyje zmieni mi się target czy po prostu walnę tego kogo mam pod myszą a target będzie ten sam :P ?

Ostatnia sprawa, czy da tak skonfigurować grę żeby jak np bije kilka mobów, jeden padnie i odrazu atakowało nastepnęgo ktory mnie bije ? Bo nie mam atuo attacku na keybindach a jak mam skille na cooldownie to nic nie mogę zrobić oprócz klikania PPM czego nie lubie ... :P

PS: Crusader strike niby taki specjalny skill, głęboko w talentach a robi tylko 75% dmg? Jest w tym jakiś haczyk ?
Może zadaje holy dmg czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 03:23, Grodhar napisał:

No nie wiem my tam nie próbowaliśmy, i chodziło mi raczej o 25.


To z 25 może, ale gear to też Uld 25 w tym momencie a nie 10.

Dnia 21.08.2009 o 03:23, Grodhar napisał:

A gear to angielskie słowo, nie wplątane w język ojczysty :S


Odmieniane, podobnie jak "item" czy "quest" co raz częściej w myśl polskiej gramatyki (tego gearu, te itemy, z tym questem), więc jednak makaronizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 03:22, Grodhar napisał:

Ten seal co daje DoT''e

DoTa, nie DoT''e (to tak apropos tej odmiany, o której właśnie rozmiawialiście z Fumiko)

Dnia 21.08.2009 o 03:22, Grodhar napisał:

w sensie czy strace na dps''ie kiedy
seal będzie się często odświerzal?

Odświeżanie nie opóźnia ticków, więc co masz tracić? Poza tym przeczytaj żesz dokładnie opis tego Seala, jak jest zestackowany do 5, to dalsze ataki zadają dodatkowe obrażenia.

Dnia 21.08.2009 o 03:22, Grodhar napisał:

a jak mam skille na cooldownie to nic nie mogę zrobić oprócz klikania PPM czego nie lubie

Możesz zamiast rzeczonych skilli wstawić makra, które będą dodatkowo robić /startattack niezależnie od tego czy sam skill jest dostępny czy nie.

Dnia 21.08.2009 o 03:22, Grodhar napisał:

PS: Crusader strike niby taki specjalny skill, głęboko w talentach a robi tylko 75% dmg?
Jest w tym jakiś haczyk ?
Może zadaje holy dmg czy coś?

Jaki znowu haczyk? To zwykły instant, nawet jakby robił 50% to i tak byś go używał. Rozumiesz, że instanty nie wpływają w żaden sposób na autoatak, tylko są dodatkowo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 19:51, alexiej napisał:

Mam noobowe pytanie, ale usze je zadać, bo na błąd mnie nie stać - czy mając 2 bronie
w łapach to automatycznie sumowanie sie dmg każdej broni? w sensie, że w lewej mam "coś"
z 15dmg i w prawej też to razem walą na 30?:P

Co bardziej oplacalne? 2 np. miecze co razem zadaja 90dmg, czy 1 polearm co daje tyle
samo?:)

Żeby nie linkować skomplikowanych formułek i odpowiedzieć jaśniej:
Główna broń zadaje zawsze 100% dmg. Druga normalnie tylko połowe, ale niektóre klasy mają talenty, zwiększające dmg. Przy czym "zwiększa obrażenia z offhandu o 50%" tak naprawde oznacza wzrost do 75%, podobnie jak "zwiększenie dmg z krytów o 100%" dla casterów.

Czyli np. rogal robi 100% z 1 łapy + 75% z drugiej. Dwuręczniaki zazwyczaj nie zadają prawie 2 razy więcej obrażeń niż 1h, a do tego należy jeszcze doliczyć fakt, że bonusy z Attack Power liczą się do dwóch broni, więc za każdy 1 punkt, zyskujesz 1.75.

Oczywiście dla równowagi, używanie drugiej broni to z miejsca dodatkowe 16% missa na autoataku. W sumie klasy, które mogą używać dwóch broni - zazwyczaj używają. Są dwa wyjątki - PvP Warrior, gdzie Mortal Strike jest po prostu zbyt ważny, by go pominąć.(w PvE ostatnio Fury>Arms) I Death Knighty, którzy mogą równie dobrze wywijać dwuręczniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 03:09, Grodhar napisał:

Wyobrażasz sobie tanka w itemach z farmy hc, TotC 5 man ? Wiesz, trochę jednak trzeba
na to uldu pójść :P

Wyobrażam sobie, bo takiego leczyłem na CC10. A że jest troche trudniej? To w końcu się trzeci healer na coś przydaje, a i cooldowny tankowe się nie marnują. Owszem, miał pare itemków rajdowych, ale bodaj bez enchantów, więc w sumie poziom heroików. Sam swoim altem niewiele odstaje, a jeszcze mam niebieszczaki do wymiany - troche więcej farmy ToCa, i spokojnie mógłbym utankować bestie/jaraxusa - a na czampionów bardziej liczy się myślenie, niż "tankowanie" czy DPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2009 o 17:51, Michal256 napisał:

Przecież każdy i tak musi mieć własny klucz żeby wejść do heroica z TBC.


Masz rację, dawno nie byłam i zapomniałam.
Ale do tego dochodziły jeszcze kluczyki do drzwi w niektórych trudniejszych instancjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 08:51, KaPe napisał:

> Mam noobowe pytanie, ale usze je zadać, bo na błąd mnie nie stać - czy mając 2 bronie

> w łapach to automatycznie sumowanie sie dmg każdej broni? w sensie, że w lewej mam
"coś"
> z 15dmg i w prawej też to razem walą na 30?:P
>
> Co bardziej oplacalne? 2 np. miecze co razem zadaja 90dmg, czy 1 polearm co daje
tyle
> samo?:)
Żeby nie linkować skomplikowanych formułek i odpowiedzieć jaśniej:
Główna broń zadaje zawsze 100% dmg. Druga normalnie tylko połowe, ale niektóre klasy
mają talenty, zwiększające dmg. Przy czym "zwiększa obrażenia z offhandu o 50%" tak naprawde
oznacza wzrost do 75%, podobnie jak "zwiększenie dmg z krytów o 100%" dla casterów.

Czyli np. rogal robi 100% z 1 łapy + 75% z drugiej. Dwuręczniaki zazwyczaj nie zadają
prawie 2 razy więcej obrażeń niż 1h, a do tego należy jeszcze doliczyć fakt, że bonusy
z Attack Power liczą się do dwóch broni, więc za każdy 1 punkt, zyskujesz 1.75.

Oczywiście dla równowagi, używanie drugiej broni to z miejsca dodatkowe 16% missa na
autoataku. W sumie klasy, które mogą używać dwóch broni - zazwyczaj używają. Są dwa wyjątki
- PvP Warrior, gdzie Mortal Strike jest po prostu zbyt ważny, by go pominąć.(w PvE ostatnio
Fury>Arms) I Death Knighty, którzy mogą równie dobrze wywijać dwuręczniakami.



Dzięki. Prosto o łatwo do zrozumienia wytłumaczyłeś:) Teraz już wiem co robić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 03:22, Grodhar napisał:

Przykladowo trace agro z 1 moba, cieżko mi na niego kliknąć żeby walkąć taunta, judgementa
czy coś ;/


Kliknąć? Podepnij sobie pod jakiś klawisz zmianę celów (domyślnie jest bodaj pod TAB, ale ja akurat go używam do czegoś innego i sobie wrzuciłem pod F). Jak Ci coś ucieknie, to wciśnięcie FFF (ile razy trzeba) żeby złapać jest szybkie. Albo jeszcze lepiej zrobić sobie macro które zmienia cel na postać atakującą obecny cel. Szybkie przerzucenie na tego kto kradnie aggro (domyślnie ustawione na F1-F5) i macro i masz zgubionego. Klikanie myszą należy zostawić tym, którym to naprawdę dobrze wychodzi i potrafią trafić w szybko poruszający się zbiorek paru pikseli za każdym razem.

Dnia 21.08.2009 o 03:22, Grodhar napisał:

Ostatnia sprawa, czy da tak skonfigurować grę żeby jak np bije kilka mobów, jeden padnie
i odrazu atakowało nastepnęgo ktory mnie bije ? Bo nie mam atuo attacku na keybindach


I bardzo dobrze że nie masz. Marnowałby się keybind

Dnia 21.08.2009 o 03:22, Grodhar napisał:

a jak mam skille na cooldownie to nic nie mogę zrobić oprócz klikania PPM czego nie lubie
... :P


To masz jeszcze T, które nie tylko wybiera najbliższy cel, ale również odpala autoattack.

Dnia 21.08.2009 o 03:22, Grodhar napisał:

PS: Crusader strike niby taki specjalny skill, głęboko w talentach a robi tylko 75% dmg?
Jest w tym jakiś haczyk ?


Instant attack za niewielką ilość many i z bardzo krótkim cooldownem. Do tego inne talenty zwiększają jego obrażenia. Zobacz, że np. jego odpowiednik u DK blood to Heart Strike, który zadaje 60%, a Scourge Strike bodajże jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak od samego początku mam dość dziwne(albo głupie - jak kto woli :P) pomysły. Teraz upatrzyłem sobie zrobić rogala(Horda) bądź warriora(Allaince) i kupić dla wybranej postaci co się tylko da. Tzn. heirloomy - shoulder, chest, 2x trinket i odpowiednia broń. Do tego rozwijać profesję od początku na jak najwyższy poziom - rogal: skining/LW, warrior: mining/BS lub ewentualnie zbieranie krzaków i alchemię. Do tego flying mount na 60lvl, latanie w Northrned na 68 i na 70 epicki mount(a najbardziej Netherdrake''a - moja ulubiona latajka :D). Cooking, fishing, first aid również na bieżąco rozwijać. Dodatkowo achievmenty typu Ambassador i inne które rzeczywiście da się zdobyć całkiem szybko. Czas jak na to chcę przeznaczyć? Nie ma limitu, bo spodziewam się, że uzbieranie wszystkiego zajmie mi wiele tygodni czy nawet miesięcy. Pewnie jeszcze kilka razy zmienię postać, którą będę chciał w ten sposób rozwijać ale za to jaka satysfakcja na końcu :) Kilka elementow jeszcze musze dopracować - czy na pewno te profesję, rasa postaci i wiele innych. Ale na to mam jeszcze dużo czasu.

O solowanie Strat pytałem ze względu na Deathcharger''s Reins http://www.wowhead.com/?item=13335
Fakt, że jest już bardzo popularny(z tego co zaważyłem - najbardziej w Alliance) aczkolwiek przy zdobywaniu go można wyfarmić sporą ilość runecloth. A jeśli licząc, że zacznę oddawać je z reputacją na poziomie Honored, to do exalted potrzebne będzie około 440 stacków :) I to tylko na jedną stolice :D

Coś jeszcze miałem napisać ale zapomnialem co xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 00:37, Ccube napisał:

to po co łaziłem tyle po tym uldu?? -.-''


Albo dla dobrej zabawy, albo dlatego że jesteś uzależniony od WoWa i powinieneś się leczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 15:54, L33T napisał:

Czyli masz większoć ludzi w tym wątku za idiotów n/c


Uroczy dzieciaczek, co? I jeszcze żąda traktowania go poważnie :D

Światu ubyłoby dużo śmiechu jakby tacy zniknęli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj to fakt. W sumie:
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
So sad but so true :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo sad dla tego sad... od jakiegoś czasu traktuję takich na równi z absurdalnym humorem np. z Monty Pythona. A są nawet zabawniejsi bo autentyczni :D

A, coby offtopu nie było: komuś się już trafiło coś innego w ToC HC przy Confessorce niż Cyanigosa? Bo mi się uparcie cholerna smoczyca trafia i ni choroby nie mogę na achievment przez to pracować. Jakiś wybitny pech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 02:47, Mirajka napisał:

Jak się czujesz "wjeżdżany" to chyba jesteś dość ogarnięty, żeby znaleźć formularz do
moderatorów.
Zły strzał co do rasy.


Olewam cię, wiec nie ma sensu szukania jakiegokolwiek formularza -.-''

Dnia 21.08.2009 o 02:47, Mirajka napisał:

Z normal totc ilvl 200, heroic ilvl 219.
Za Emblems of Triumph z daily heroic możesz kupić gear od ilvl 232 w górę (wliczając
Tier 9)
Za Emblems of Conquest możesz kupić przedmioty z ilvl 226 (wliczając dwie części Tier
8)

Ulduar gear ilvl 226, bronie 232.

Sam więc widzisz.
Zresztą przeczytaj co napisał Michał256, całkowita racja.



Oho...
No tak, oczywiście dla zabawy to przede wszystkim, ale jak się licytowałem o te itemy i poświęcałem dużo czasu na raidy, to troche bieda, że teraz każdy może pofarmić heroici i też będzie miał taki gear jak ja :S No ale cóż... ta gra ma być przyjazna dla jak największej liczby ludzi, więc masa ułatwień jest dla blizza przymusem :S

Dnia 21.08.2009 o 02:47, Mirajka napisał:

Czyli masz większoć ludzi w tym wątku za idiotów n/c


??? A gdzie niby coś takiego powiedziałem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 18:27, Ccube napisał:

Olewam cię, wiec nie ma sensu szukania jakiegokolwiek formularza -.-''


Ojojojoj, no pójdę się pociąć epickim sztyletem z Ulduaru normalnie.

ROTFL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 18:46, Fumiko napisał:

Ojojojoj, no pójdę się pociąć epickim sztyletem z Ulduaru normalnie.


Ej, tylko nie to. Kogo będziemy wtdy oskarżać o granie słitaśną elfką? ;P

A na serio. Blizzcon już za chwile, już za momencik (pewnie nowy dodate) a wy się kłócicie.

[edit] http://www.worldofwarcraft.com/info/basics/map.html
Zwróćcie uwagę na Current MAps -> Azeroth Map

PS. Robie relacje z transmisji jakby kogoś to interesowało (i nie ograniczam się do S2 :) ): http://starcraft2.gram.pl/news.php?id=122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się