Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2009 o 20:27, Fumiko napisał:

Podali ostatecznie już?


Na MMO Champion są już nawet achievementy, które bedziemy mogli zdobyć. To na 100% będzie zmiana na stałe.

>>Corvin0451
>Nawet jeśli chcesz kogoś dobić bez marnowania many, to używasz wanda, melee naprawdę nie ma sensu - krótki zasięg, dużo mniejszy dmg.

A wiesz, że czasem zwyczajnie łatwiej mi kliknąć prawym kneflem myszy i patrzeć jak sztyletuje kolesia, który i tak już jest obok mnie niż nawet klikać w hetkey (na wanda mam dość daleko, bo go nie używam prawie wcale)
Gram lockiem. Zwykle mam na sobie 3-5 przeciwników z DOTami i fellhunterem, który ich podgryza. Jak ktos dobiegnie, a nie chce mi się klikać w czary (bo i tak zaraz padnie przywracając mi HP do full) to klikam se mieczykiem i patrzę jak wywija :P
Różnicy właściwie żadnej mi to nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 21:24, ziptofaf napisał:

> haha rozmowa na poziomie-nie stac cie,biedak,nawet na chleb nie masz-tak pisza tacy
jak
> ty a nic o kims nie wiedza
Oczywiście słowo ironia także jest ci obce. Ech, naprawdę będę musiał przy zakończeniu
każdego posta dawać odnośnik: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
> za 50zl to mozna sobie telefon dobry kupic na abonament...broadband mam takze szybki

> z pewnoscia lepszy od ciebie mistrzu i nie chodzilo mi akurat o ta gre,tacy jak
ty to
> tylko tor**nty.org i na cala noc

No peeeeewnieeee. Nie mam co w życiu robić tylko kraść. Wybacz, ale nie jestem złodziejem.
Poza tym - mi zarzucasz, że piszę o kimś, a nie wiem - ty właśnie robisz to samo, pisząc
o moim łączu i o tym, iż siedzę na torrentach (w sumie to siedzę, zawsze w ten sposób
ściągam Linuxa).
Tym niemniej dziękuję za (zapewne nieświadomy) komplement - nazwanie mnie mistrzem :)

> nie jestem zadnym trollem... po prostu jak mozna placic 80zl,wczesniej sie pomylilem,za
gre?
Ależ można. Niektórzy tuningują auta, inni zbierają znaczki, jeszcze inni to numizmatycy.
Co jest dziwnego w płaceniu za grę abonamentu? Wychodzi, patrząc od strony ekonomii,
opłacalnie (nowy tytuł na PC - 100 zł, czas przejścia - max. 20 godzin. Za to samo masz
60 dni WoW-a)...


buahahahahahhaah 20h? grales w multi dawn of war 2? hahahahahahahaha rozwaliles mnie,widac jakie gry wybierasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 21:16, Matoreon napisał:

> > haha rozmowa na poziomie-nie stac cie,biedak,nawet na chleb nie masz-tak pisza
tacy
> jak
> > ty a nic o kims nie wiedza
> Oczywiście słowo ironia także jest ci obce. Ech, naprawdę będę musiał przy zakończeniu

> każdego posta dawać odnośnik: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
> > za 50zl to mozna sobie telefon dobry kupic na abonament...broadband mam takze
szybki
>
> > z pewnoscia lepszy od ciebie mistrzu i nie chodzilo mi akurat o ta gre,tacy
jak
> ty to
> > tylko tor**nty.org i na cala noc
>
> No peeeeewnieeee. Nie mam co w życiu robić tylko kraść. Wybacz, ale nie jestem złodziejem.

> Poza tym - mi zarzucasz, że piszę o kimś, a nie wiem - ty właśnie robisz to samo,
pisząc
> o moim łączu i o tym, iż siedzę na torrentach (w sumie to siedzę, zawsze w ten sposób

> ściągam Linuxa).
> Tym niemniej dziękuję za (zapewne nieświadomy) komplement - nazwanie mnie mistrzem
:)
>
> > nie jestem zadnym trollem... po prostu jak mozna placic 80zl,wczesniej sie
pomylilem,za
> gre?
> Ależ można. Niektórzy tuningują auta, inni zbierają znaczki, jeszcze inni to numizmatycy.

> Co jest dziwnego w płaceniu za grę abonamentu? Wychodzi, patrząc od strony ekonomii,

> opłacalnie (nowy tytuł na PC - 100 zł, czas przejścia - max. 20 godzin. Za to samo
masz
> 60 dni WoW-a)...

buahahahahahhaah 20h? grales w multi dawn of war 2? hahahahahahahaha rozwaliles mnie,widac
jakie gry wybierasz


zamiast śmiać się jak małpka pomyśl .że nie każdy korzysta z multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 21:31, Fumiko napisał:

Nie dokarmiaj trolla, niech zdechnie z głodu. Zaraz szkoła to i tak mu rodzice internet odetną i będzie spokój.


Niee.. to dopiero po wywiadówce niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już rozmawialiście na ten temat ale jak wam się widzi rozstawienie klas w nowym dodatku jak dla mnie gra straciła na oryginalności .Może mi ktoś powiedzieć jakim cudem taureni stali się palladynami ,trolle drutami,orki magami albo co najgorsze dwarfy szamanami.Teraz tak naprawdę nie widzę już sensu wcześniej czułem ,że grałem hordą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 21:51, hammerfall87 napisał:

Pewnie już rozmawialiście na ten temat ale jak wam się widzi rozstawienie klas w nowym
dodatku jak dla mnie gra straciła na oryginalności .Może mi ktoś powiedzieć jakim cudem
taureni stali się palladynami ,trolle drutami,orki magami albo co najgorsze dwarfy szamanami.Teraz
tak naprawdę nie widzę już sensu wcześniej czułem ,że grałem hordą .

I przez takich jak ty jest taka, a nie inna sytuacja w Polsce. Może tak czas postawić na rozwój, "kto się nie rozwija ten się cofa". Rasy z WoW się rozwijają by przeżyć, uczą się nowych dziedzin. I tak samo powinno być w Polsce, no ale my woliny sprzedawać stocznie i kraść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 21:56, Daronn_Darker napisał:

> Pewnie już rozmawialiście na ten temat ale jak wam się widzi rozstawienie klas w
nowym
> dodatku jak dla mnie gra straciła na oryginalności .Może mi ktoś powiedzieć jakim
cudem
> taureni stali się palladynami ,trolle drutami,orki magami albo co najgorsze dwarfy
szamanami.Teraz
> tak naprawdę nie widzę już sensu wcześniej czułem ,że grałem hordą .
I przez takich jak ty jest taka, a nie inna sytuacja w Polsce. Może tak czas postawić
na rozwój, "kto się nie rozwija ten się cofa". Rasy z WoW się rozwijają by przeżyć, uczą
się nowych dziedzin. I tak samo powinno być w Polsce, no ale my woliny sprzedawać stocznie
i kraść.


a zamiast narzekać zmieniłeś coś w naszym kraju :)? Fajnie to już o mnie wszystko wiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 00:28, DemoBytom napisał:

Od początku tej rozmowy też trochę się douczyłem, dzięki ziptofafowi (kurcze jak to się
odmienia?; >), właśnie jak dokładnie zbudowane są takie superkomputery i co rozumieć
jako serwer. A słowo to (jak wiele rzeczy w informatyce) ma bardzo szerokie pojęcie..


Też się trochę dzięki tej dyskusji nauczyłem.

A co do pojęcia serwer...

Tu znowu znowu mamy mamy zamieszanie w terminologii informatycznej. Odgrzebałem stary news dot. dodania serwerów w dniu premiery amerykańskiego WoWa. Fragment newsa o którym mówiłeś brzmiał tak:

We launched with 41 servers in the U.S. yesterday, and we are bringing up an additional 34 servers today to accommodate the influx of players.

Newsa znajdziesz tu: http://www.worldofwarcraft.com/news/wow-news2004.html. Datowany na 23 listopada.

Na WoWWiki na liście realmów które ruszyły wraz z premierą WoWa, naliczyłem się ich 88. Choć zakładam że ta lista pewnie powstała później i część z realmów uruchomionych krótko po premierze również jest na niej.

Co do obsługi WoWa przez superkomputer. Wiemy z newsa że tak to działa w Chinach, ale czy w Europe? Choć tu też można tylko spekulować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 01:30, Daimon_Frey napisał:

Wydaje mi się, e loading nie wynika ze zmiany serwera, jak już zauważyłeś. Chociażby
w lokacji startowej BE są teleporty na wyższe poziomy tych samych budynków. Kwestia loadingu
wynika z konieczności załadowania do pamięci Twojego komputera najbliższego otoczenia
(tekstury, modele) po teleporcie w nowe miejsce, cały świat załadowany na pewno nie jest.
Gdy normalnie chodzisz sobie z miejsca na miejsce, teren jest ładowany i usuwany do/z
pamięci dynamicznie. Przy teleporcie już musi się loading screen pokazać. Identycznie
jest też w innych grach, np. w Morrowindzie gdzie normalnie chodząc nie masz ekranów
ładowania, a przy użyciu podróży dokonujesz teleportu i musisz poczekać na załadowanie
świata do pamięci.
Natomiast wymiana danych o Twoim położeniu i innych graczy w świecie odbywa się cały
czas i moim zdaniem specjalnego ładowania nie trzeba. W końcu jak jesteś w drużynie i
członek Twojej drużyny jest na innym kontynencie to bez problemu możesz sprawdzić gdzie
jest i się z nim komunikować.


Jak wcześniej pisałem - loadingi się zmieniły w jednym z patchy WLK (chyba 3.0.9). Wcześniej loadingi były tylko przy zmianie serwera kontynentu czy instancji (z wyjątkiem podczas podróży zeppelinem w eastern kingdoms, tam zawsze był loading z mapą). Teraz są przy prawie każdym teleporcie (zapewne powyżej jakiejś odległości, tak żeby nie przeszkadzał przy blinku/demonic circle).

Przed wymienionym patchem, zamiast loadingu przy teleporcie w obrębie jednego kontynentu (release na WG na przykład), miałeś zwyczajną zacinkę klienta do momentu gdy dane zostały wczytane. Loading ma na celu (podejrzewam) zoptymalizowanie procesu wczytywania danych po stronie klienta. Bo dla serwera takie przeniesienie postaci nie stanowi większego problemu (wchodząc na WG kiedyś można było zginąć zanim się wszystko wczytało).

Inna sprawa, jak wcześniej mówiłem, to kwestia wczytania postaci podczas przechodzenia do serwera instancji. Wielokrotnie wchodząc i opuszczając strefę, można by się spodziewać że nie będzie potrzebny w ogóle loading. Tak nie jest. Właśnie wtedy musi nastąpić komunikacja między poszczególnymi serwerami Blizza. Wymiana z reguły jest dość szybka, ale można zauważyć że przez chwilę pasek loadingu pozostaje pusty (zapewne dla potwierdzenia opuszczenia lokacji i sprawdzenia czy strefa do której próbujesz wejść jest dostępna), a potem pełny (oczekiwanie na wejście do właśnie wczytanej lokacji). Czasem gdy serwery nawalają, można wisieć na loading screenie nawet 5 minut (kiedyś w TBC oraz w trakcie beta-testów się takie coś zdarzało).

Oczekiwanie na wyjście (pusty loading) jest też momentem w którym wystąpić mogą błędy związane z niedostępnością serwera. W tym czasie cały czas jesteś na poprzednim serwerze. Słyszysz co się wokół postaci dzieje (ambient sound, walki między graczami). Podejrzewam że możesz nawet zostać zaatakowany, ale nie jestem pewien czy możesz zostać zraniony. Kiedyś gdy Blizz przez pomyłkę zresetował w środku dnia wszystkie instancje raidowe i wyrzuciło cały mój raid z Molten Core w środku walki z Ragnarosem, miałem właśnie taką zacinkę. Przez cały czas podczas stucka na loading screenie, słyszałem w tle krzyki Ragnarosa (co oznacza że się nie zresetował tylko walczył dalej). Trwało to kilka minut.

Właśnie podczas oczekiwania na wyjście, może pojawić się błąd informujący o tym że osiągnięto limit uruchomionych instancji, czy o braku dostępności serwera. Wtedy loading znika, a postać nie musi ponownie wchodzić na serwer, tylko stoi tam gdzie stała (czyli na portalu prowadzącym do instancji). Wyjątek ma miejsce przy pierwszym wczytywaniu gry podczas logowania się na serwer. Wtedy błędy pojawiają się podczas oczekiwania na wejście, dlatego że dopiero wtedy gra nawiązuje kontakt z world serverem (wcześniej nie ma takiej potrzeby, bo postać nie musi opuszczać poprzedniego serwera).

Jeśli chodzi o przykład z Morrowindem, to jest on nietrafiony. Z tego co pamiętam to Morrowind potrafił zatrzymywać grę celem wczytania danych po przejściu kilku kroków w świecie. Oczywiście pojawiał się wtedy pasek loadingu (i nierzadko gra się crashowała...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 20:45, DemoBytom napisał:

Jak ktos dobiegnie, a nie chce mi się klikać w czary

Mówiłem o magu. Lock to lock. Lockiem to mi się w ogóle nie chce ich niczym dobijać tylko czekam aż doty tickną ostatni raz (albo lootuję poprzedniego, idę po następnego czy co tam). Lock to taka leniwa klasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic sobei Wowa i mam pare pytan :
1. Która werjse kupic ? Najnowsza czy nzaczynać sobie od poczatku i z biegiem nowego lvl kupic nastepna czesc ?
2. mam redkosc 1,5 mb czy gra bedzie chodzi płynie przy wiekszych walkach itd ?
Dzieki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 22:19, Daronn_Darker napisał:

/.../
Oczywiście nie chciałem urazić^^. Co do zmieniania, to ciągle coś robię... glosuje.


jak? jesteś nie pełnoletni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o lore, tak? Więc już wyjaśniam.

>Może mi ktoś powiedzieć jakim cudem taureni stali się palladynami
Najprawdopodobniej taureńscy kapłani i paladyni będą wytłumaczeni jako wybrańcy An''she, prawego oka Matki Ziemi. Czyli słońca.

Dnia 26.08.2009 o 21:51, hammerfall87 napisał:

,trolle drutami,

Pewnie będzie powiązane z kultem Loa, nie jest to kombinacja sprzeczna z lore.

>orki magami
Skoro orkowie potrafią praktykować mroczną magię - demonologię i nekromancję to też nie będą mieli żadnych problemów z magią arkaniczną. Orkowie w świecie Warcrafta nie są bezmózgimi debilami.

>albo co najgorsze dwarfy szamanami.
Według lore krasnoludzcy szamani istnieją od samego początku World of Warcraft. Szamanizm jest praktykowany u krasnoludów z klanu Wild Hammer. Magowie zaś występują wśród klanu Dark Iron. Klany krasnoludzkie to tylko grupy ideologiczne a nie rasy więc fizycznie nie ma żadnych przeciwskazań żeby krasnolud z klanu Bronzebeard został szamanem czy magiem. A jak tam cie to boli to uznaj fabularnie że grasz Wild Hammerem lub Dark Ironem (a nie wszyscy oni są źli - patrz Thorium Brotherhood).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak całkiem nie na temat, ale ogromna prośba. Pilnie potrzebuję wyjaśnienia taktyk na bossy Ulda10. Wdzięczny będę bardzo... Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się