Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2009 o 20:21, DemoBytom napisał:

> Samotny obywatel Stormwind w jednym z cichych zaułków tego miasta :P

Chyba nie czaję?


No, zrobiłem sobie taki screen z opisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu stajesz sie monotonny z tymi oczkami "o_O"" zrób sobie demo builda i pójdź na instancje to zobaczysz co to znaczy... jako affi tylko dotujesz bo na tym to polega jako destro rzucasz shadow boltami lub chaosboltami, a jak jestes na demo to ani pierwszego ani drugiego nie masz dobrego-> proste tak? więc starategia demolocków przy lvlowaniu solo nie sprawdza się przy instancjach, czy jesteś wkońcu w stanie to pojąć kolego. Jako affi twoja strategia rozgrywki jest w ciąż ta sama i przy lvl i na instach, a demolockowie raz mają za długi cooldown destrospelli itd itp, więc zanim demolock rozwinie skrzydła to mob ginie... czy jest to jasne?- mam nadzieje że teraz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 21:34, Szejku napisał:

Gościu stajesz sie monotonny z tymi oczkami "o_O""


Ani ja twój gość, ani twój kolega..

Dnia 12.09.2009 o 21:34, Szejku napisał:

zrób sobie demo builda i pójdź na instancje to zobaczysz co to znaczy... jako affi tylko dotujesz bo na tym to polega jako destro rzucasz shadow boltami lub chaosboltami, a jak jestes na demo to ani pierwszego ani drugiego nie masz dobrego-> proste tak?


Dlatego IMHO affli i przewyższa demo - jest bardziej uniwersalnym buildem.
Dla twojej informacji - grałem demo i właśnie ten build uważam za nudny. Większość obrażeń pochodzi od mojego peta, reszta czarów jest conajmniej średnia..

Dnia 12.09.2009 o 21:34, Szejku napisał:

więc starategia demolocków przy lvlowaniu solo nie sprawdza się przy instancjach, czy jesteś wkońcu w stanie to pojąć kolego.


i DLATEGO demo jest gorsze od affli, zwłaszcza podczas levelingu - bo o tym cały czas trwa rozmowa. Bo leveling to nie tylko bicie mobów, ale także chodzenie na instancje i możliwość wybronienia się przed kimś z przeciwnej frakcji (na serwie PVP).

>Jako affi twoja strategia rozgrywki jest w ciąż ta sama i przy lvl i na instach,

W dużym uproszczeniu - niby tak.. W praktyce - jednak przyzwyczajenia z levelingu mają się nijak do gry w instancjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2009 o 22:01, DemoBytom napisał:

Ani ja twój gość, ani twój kolega..

grunt, że oczek nie było...

Dnia 12.09.2009 o 22:01, DemoBytom napisał:

Większość obrażeń pochodzi od mojego peta, reszta czarów jest conajmniej średnia..

NIe przesadzaj z tymi obrażeniami miniona, jeżeli takie miałeś doświadczenia znaczy, że coś robiles nie tak, albo grałeś demolockiem taktyką buildu affi, jeżeli stawiasz takie tezy bo nie wiem jak można to inaczej tłumaczyć. Obrażenia zadawane przez miniony są zwykłym dodatkiem do ogólnej puli obrażeń, w której ty powinieneś górować. Felguard służy jako tarcza nie jako głowny atrybut twojego ataku.
Nie zmienia to faktu, że po częsci uzywamy tych samych czarów, więc uderzyłes sam w siebie. warlock pozostanie warlockiem.

Dnia 12.09.2009 o 22:01, DemoBytom napisał:

i DLATEGO demo jest gorsze od affli, zwłaszcza podczas levelingu - bo o tym cały czas
trwa rozmowa. Bo leveling to nie tylko bicie mobów, ale także chodzenie na instancje
i możliwość wybronienia się przed kimś z przeciwnej frakcji (na serwie PVP).

jeżeli tak pojmujesz lvling to masz racje wyłącznie co do instancji. Jak dla mnie lvling to robienie q i dodatkowo lub może i zarazem zabijanie mobków- więc moje pojęcie jest nieco węższe ale nie będziemy sie tu spierać o definicje...

Dnia 12.09.2009 o 22:01, DemoBytom napisał:

W praktyce - jednak przyzwyczajenia z levelingu mają się nijak do gry w instancjach.


trzeba zapytać eksperta, bo jednak skądś bierzesz doświadczenie w szybkim wybijaniu mobów, a jeżeli dla ciebie lvling to także instancje to mamy tu małą nieścisłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info Rotacja na Afli:
SB -> Haunt -> Unstable Affliction ->Curse of Agony -> Corruption -> SB (mob na 35% hp leci drain soul)

Rotacja na destro (nie w instancji)
Imolate -> Conflagate -> Chaosbolt -> incinerate -> incinerate -> i z powrotem

Rotacja destro (insta/raid)
Curse of Doom/Curse of Elements -> Imolate -> Conflagate -> Chaosbolt -> incinerate -> incinerate -> etc.

Czy na demo bez miniona jesteś w stanie coś zrobić ? W levelowaniu chodzi o szybkość na afli biorę kilka mobów i lece dalej dotując w razie potrzeby. Pet dla mnie na 100% jest dodatkiem nie potrzebuje tarczy bo jestem w stanie się doskonale leczyć jako Afli (zwrot hp za doty + wydajny life drain). Ograniczenie Down time to klucz do szybkiego nabicia lv dla każdej klasy. W demo tego brak.
Co ciekawe poprawna rotacja dla Demo to CoA albo CoE -> life tap -> imolate -> corruption -> Shadow bolt -> Shadow bolt -> Shadow bolt i odpalanie demonic empowerment kiedy tylko się da. I kto tu spamuje Shadow boltem ? :P

I owszem leveling to insty bo masz z nich gear z mobów i tonę expa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i mamy zdanie eksperta :)
co do definicji lvlingu nie ma co się spierać tutaj, bo wiadomo że macie racje z tymi instancjami... i odbiegamy od tematu hyhy
*
przepraszam pomylilem komendy ze zmeczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 22:51, L33T napisał:

Rotacja na destro (nie w instancji)
Imolate -> Conflagate -> Chaosbolt -> incinerate -> incinerate -> i z


Nie w instancji, czyli przy levelingu :P ?

Jeśli tak to skreślić wszystko po pierwszym incinerate ^^

@ Szejku, destro już nie używa shadowbolta, chyba że raid jest progresowy i gildia tego wymaga, ale na 25 man raczej znajdzie się od tego affli lock, który czerpie z tego dps (5% spell crita, którego (na 99%) nie zasątpisz niczym inny, to ładny buff dla raidu)

Demo na instach potrafi dpsować, felguard jest dps''em, na 70 lvl critałem nim po 2k ;P
Nie zmienia to oczywiście faktu, że destro wymiata wszelki dps na instach, z affli nie miałem raczej styczności od czasów lżejszych raidów tbc, więc się nie wypowiem.

Aha no i lvlowanie 70-80 jako destro było spoko, aczkolwiek downtime uprzykrzał życie ;/
Mimo to fajnie się skacze i patrzy jak to mob pada od 2 spelli :P

Jako demo cały czas miałem wrażenie że połowa skilli idzie na marne, to doty się nie zdążyły rozwinąć, a to over kill, a to felguard zaslakował i trzeba było przerywać tzw, przezemnie demo trans :P (lvlowanie jako demo, włączasz auto walka, kilka macr i masz wszystko głęboko w du***, tylko cholera ktoś musi potem zebrać loot ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 22:51, L33T napisał:

Czy na demo bez miniona jesteś w stanie coś zrobić ? W levelowaniu chodzi o szybkość
na afli biorę kilka mobów i lece dalej dotując w razie potrzeby. Pet dla mnie na 100%
jest dodatkiem nie potrzebuje tarczy bo jestem w stanie się doskonale leczyć jako Afli
(zwrot hp za doty + wydajny life drain). Ograniczenie Down time to klucz do szybkiego
nabicia lv dla każdej klasy. W demo tego brak.

Przegapiłem coś chyba, levelowałem Locka Demo/Destro i downtime kończy się w momencie uzyskania Fel Armora... ofkors, 2 x trinkety BoA są, i mają wpływ, ale zupełnie nie zauważyłem problemu z downtime. Pet attack -> shadowbolt x 3(czy 2 jak krytnie), a zanim ostatni SB doleci, to pet leci na następnego moba, żeby mu ap nie spadł. Po drodze lifetap, a wszystko i tak zaleczy FA. Plus, felguard wytankował mi wszystkie grupówki oprócz nowego Ring of Blood, chyba jedynie Kreug był nieco irytujący, bo poza zasięgiem feara można tylko heala chanelować. Ofkors, full demo z jakimiś śmieciami jak Meta znacznie gorzej wyglądał na levelingu, za cenę dojścia do dodatkowego trinketu można dostać znacznie lepsze talenty destro.
Nie mówiąc o tym, że ta "rotacja" ułożona była na kolanie, pewnie jakbym gdzieś wcisnął corr, to jeszcze szybciej by to schodziło, a mobek pobiegał chwile za potem zanim zjadłaby go dota.

Dnia 12.09.2009 o 22:51, L33T napisał:

I owszem leveling to insty bo masz z nich gear z mobów i tonę expa :)

Chyba w TBC. Gear owszem, jest, ale exp z instancji jest obecnie marny, szczególnie gdy ma się latanie od 68 levela i 20% expa z questów. Zwykle traci się exp czekając na grupe, a nie daj boże jakiś wipe, to już kompletnie xp/h idzie w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 01:25, Grodhar napisał:

@ Szejku, destro już nie używa shadowbolta, chyba że raid jest progresowy i gildia tego
wymaga, ale na 25 man raczej znajdzie się od tego affli lock, który czerpie z tego dps
(5% spell crita, którego (na 99%) nie zasątpisz niczym inny, to ładny buff dla raidu)

Zastąpić go potrafi "tylko" każdy mag... Destro nigdy w życiu nie powinien musieć używać shadow boltów, bo to strata 5 talentów (a magowie i tak biorą imp. scorcha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do enhantshamanów- jak się gra z tą specjaslizacją? czy styl grania jest podobny do gry paladynem? Przede wszystkim dmg z broni czy ze spelli? ta klasa mnie szczególnie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w Northrend od razu na 71 zrobiłem respec na Siphon Life/Felguard i imo to najlepszy sposób, bo łączy i chain pulling mobów (Corr+CoA i fg na defensive dobija), jak i bezproblemowo robi grupówki. Z maną również 0 problemu, bo SL wyhealuje i moby na locku (z Soul Linkiem), i life tapy. Z drugiej strony to był lock wygearowany z czasów BC, więc nie mam doświadczeń z czymś z mniejszym spell power.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lekko off-topowe pytanie (bo tutaj duży ruch i zawsze ktoś coś napisze :P): posiada ktoś konto w Inteligo (nie mylić z iPKO!) i może mi powiedzieć jak w praktyce prezentują się dodatkowe opłaty za płatności kartą np za konto/usługi w WoW (czy też zamawianie przez internet)? Oczywiście przeglądałem sobie tabelę opłat, ale trochę zbyt dużo tam terminologii bankowej, a za mało informacji w formie łopatologicznej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na jakieś stronie związanej z World of WarCraft istnieją statystyki związane z serwerami europejskimi? Chodzi mi np. o ilość osób z poszczególnych krajów, ilość postaci po stronie hordy i przymierza, procentowo ukazane zależności między klasami, profesami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 12:48, DragonLord napisał:

Ja tam w Northrend od razu na 71 zrobiłem respec na Siphon Life/Felguard i imo to najlepszy
sposób, bo łączy i chain pulling mobów (Corr+CoA i fg na defensive dobija), jak i bezproblemowo
robi grupówki. Z maną również 0 problemu, bo SL wyhealuje i moby na locku (z Soul Linkiem),
i life tapy. Z drugiej strony to był lock wygearowany z czasów BC, więc nie mam doświadczeń
z czymś z mniejszym spell power.

Grałem w zielakach z kompletem itemków BoA, czyli powiedzmy 4 dobre niebieszczaki. Zamiast Afli, wziąłem destro, więc styl bicia troche inny, ale też bardzo wydajny. Oczywiście bez trinketów byłoby już gorzej i pewnie bez Siphona byłoby ciężko, ale tak - zero problemów. Nie był to taki burst jak destro, ale też w Destro spulowanie większej ilości mobów oznaczało grube kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 12:55, Azvar napisał:

Mam takie lekko off-topowe pytanie (bo tutaj duży ruch i zawsze ktoś coś napisze :P):
posiada ktoś konto w Inteligo (nie mylić z iPKO!) i może mi powiedzieć jak w praktyce
prezentują się dodatkowe opłaty za płatności kartą np za konto/usługi w WoW (czy też
zamawianie przez internet)? Oczywiście przeglądałem sobie tabelę opłat, ale trochę zbyt
dużo tam terminologii bankowej, a za mało informacji w formie łopatologicznej :/


Wydaje mi się, że jest to potraktowane jako zwykła płatność kartą i nie ma za to żadnej prowizji.
Przynajmniej tak wynika z lektury mojego wyciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj warlock jest na demonology (+ parę punktów w fire destro) jeszcze od czasów podstawki, ale w sumie nie wiem czy z innym buildem nie byłoby jej lepiej. Z mojego punktu widzenia bycie demonologiem m następujące zalety:

- nie zabieram tankowi aggro
- mogę za to zabrać na chwilę aggro z healera jeśli tank ma akurat jakiś problem
- jak gram solo to mobki bija felguarda i nie przerywają czarów
- co prawda nie ściągam na siebie wielu mobków na raz tylko leję je po 2 - 3 ale i tak szybko umierają więc nie wiem, czy to faktycznie jest duża strata czasu - w każdym razie postać pada raczej rzadko. Bieganie w kółko żeby zgarnąć wrogów też zajmuje czas, a ryzyko problemów większe.

Moja rotacja solo polega zwykle na wysłaniu felguarda przodem i rzuceniu dotów. Na koniec rzucam coś na dobicie, i to coś zwykle nie dolatuje bo mobek jest już martwy. W instancjach natomiast gra demonologiem różni się od gry nie-demonologiem, bo trzeba co cooldown odpalać formę demona, wbiegać między przeciwników i odpalać tę śmieszną aurę.

Trudno powiedzieć, czy sposób jest dobry, bo ostatnio skupiam się na resto-szamance i nie przeprowadziłam śledztwa na temat prawidłowej gry demo-warlockiem. PVP nie uwzględniam bo nie uprawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się