Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2006 o 11:25, Dubik napisał:

Temat instancji poruszany był już kilka razy, nie zauważyłem (może przeoczyłem) spisu wszystkich
instancji wraz z ich położeniem (plansza i kordy). Mam zainstalowany addon z mapami ale brakuje
mi kordow i plansz na ktorych wystepuja (aczkolwiek odwiedzilem juz wiekszosc) w kazdym badz
razie bylo by milo gdyby pojawily sie takie informacje - instancja - plansza - kordy. Dzięki
za wskazowki:)


Ty no bez przesady przeciez nie ma wcale tych instancji tak wiele. Wystarczy jak raz gdzieś wejdziesz i spokojnie zapamietasz jak sie tam wchodzi.
Poza tym podawanie kordów by ci tylko utrudniło sprawe - vide WC, Deadmines czy BFD do których wchodzi sie przez jaskinie, czyli na mapie portal masz w zupełnie innym miejscu niż wejscie do jaskini. a w przypadku takeigo DM czy BRD, L-U-BRS, BWL czy MC (przyszłe naxramas) jest to po porstu niemożliwe

Jak chesz moge ci po prostu opisać gdzie mozesz co znaleźć w kolejności zwidzania.
RFC - RagefireChasm - Ogrimmar
WC - Wailling Caverns - SW od XR wejscie od Lushwater Oasis
DMin. - Deadmines - Westwall wjescie w Moonbrook, wyjscie nad morzew w SW cześci
BFD - Blackfatfom Deeps wejscie w N części Zoram Strand
SFK - Shadowfang Keep - Silverpine Forest wejscie nad Pyrewood Vil.
TS - The Stocades - Stormwind
RFK - Barrens na W od Great Lift
SM - Scarlet Monastery - NE Tirisfal Glades
RFD - Barrens na E od Great Lift
Gnome. - Gnomeregan - teleport w Gagetzanie
Uld. - Uldaman - główne w N cześci Badlands, boczne w Hamertoe''s Digsite
ZF - Zull Farak - NW Tanaris
ST - Temple of Atal''Hakkar (Sunken Temple) - Swamp of Sorrows w Pool of Tears
BRD - Blackrock Deep - Blackrock Mount. po łańcuchu w dół
DM - Dire Maul - N-NW - Feralas 3 część do każdych po 3 wejscia/wyjścia
Strat. - Stratholme - East Plaguelands - część scarlet w NW część Undead w N
Scholo. - Scholomance - West Plaguelands - wyspa na Darrowmere Lake
LBRS - Lover Blackrock Spire - Blackrock Mount E - po łńcuchu w góre
UBRS - Upper Blackrock Spire - Blaskrock Mount E
MC - Molten Core - przez BRD potem teleport
ZG - Zull Gurub - E Stranglehorn Vale
BWL - przez UBRS - potem teleport
AQ 20/40 - Ahn''Quiraj - S Silithus
Naxxramas - teleport w East Plaguelands
Hellfire Citadel - Field of Hellfire Penisula

Myśle ze teraz nie powinieś mieć problemów, poza tym że na pewno zgubisz sie w BRD czy LBRSie, ale wtedy po porstu słuchaj GL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 09:00, villentr napisał:

> Temat instancji poruszany był już kilka razy, nie zauważyłem (może przeoczyłem) spisu
wszystkich
> instancji wraz z ich położeniem (plansza i kordy). Mam zainstalowany addon z mapami ale
brakuje
> mi kordow i plansz na ktorych wystepuja (aczkolwiek odwiedzilem juz wiekszosc) w kazdym
badz
> razie bylo by milo gdyby pojawily sie takie informacje - instancja - plansza - kordy.
Dzięki
> za wskazowki:)

Ty no bez przesady przeciez nie ma wcale tych instancji tak wiele. Wystarczy jak raz gdzieś
wejdziesz i spokojnie zapamietasz jak sie tam wchodzi.
Poza tym podawanie kordów by ci tylko utrudniło sprawe - vide WC, Deadmines czy BFD do których
wchodzi sie przez jaskinie, czyli na mapie portal masz w zupełnie innym miejscu niż wejscie
do jaskini. a w przypadku takeigo DM czy BRD, L-U-BRS, BWL czy MC (przyszłe naxramas) jest
to po porstu niemożliwe

Jak chesz moge ci po prostu opisać gdzie mozesz co znaleźć w kolejności zwidzania.
RFC - RagefireChasm - Ogrimmar
WC - Wailling Caverns - SW od XR wejscie od Lushwater Oasis
DMin. - Deadmines - Westwall wjescie w Moonbrook, wyjscie nad morzew w SW cześci
BFD - Blackfatfom Deeps wejscie w N części Zoram Strand
SFK - Shadowfang Keep - Silverpine Forest wejscie nad Pyrewood Vil.
TS - The Stocades - Stormwind
RFK - Barrens na W od Great Lift
SM - Scarlet Monastery - NE Tirisfal Glades
RFD - Barrens na E od Great Lift
Gnome. - Gnomeregan - teleport w Gagetzanie
Uld. - Uldaman - główne w N cześci Badlands, boczne w Hamertoe''s Digsite
ZF - Zull Farak - NW Tanaris
ST - Temple of Atal''Hakkar (Sunken Temple) - Swamp of Sorrows w Pool of Tears
BRD - Blackrock Deep - Blackrock Mount. po łańcuchu w dół
DM - Dire Maul - N-NW - Feralas 3 część do każdych po 3 wejscia/wyjścia
Strat. - Stratholme - East Plaguelands - część scarlet w NW część Undead w N
Scholo. - Scholomance - West Plaguelands - wyspa na Darrowmere Lake
LBRS - Lover Blackrock Spire - Blackrock Mount E - po łńcuchu w góre
UBRS - Upper Blackrock Spire - Blaskrock Mount E
MC - Molten Core - przez BRD potem teleport
ZG - Zull Gurub - E Stranglehorn Vale
BWL - przez UBRS - potem teleport
AQ 20/40 - Ahn''Quiraj - S Silithus
Naxxramas - teleport w East Plaguelands
Hellfire Citadel - Field of Hellfire Penisula

Myśle ze teraz nie powinieś mieć problemów, poza tym że na pewno zgubisz sie w BRD czy LBRSie,
ale wtedy po porstu słuchaj GL.


o bardziej wyczerpujacej odpowiedzi nie mogłem marzyć - wielkie TY:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to gnomeregan odwiedza się po scarlet monastery?

A co do talentów druida to powiem tak. Jest tu coś ze wszystkiego - a kto jest do wszystkiego ten jest do niczego. Jeśli chodzi o leczenie w end-game to możesz sobie dać radę ale brakuje wówczas dość ważnego w takich miejscach talentu subtlety. Poza tym napewno dobrym talentem jest ulepszony regrowth - wysoka szansa na krytyk to naprawdę sporo w niektórych sytuacjach (zwłaszcza gdy magowie i warlocy aoeują impy itp.). Jeśli poważnie myślisz o healingu to pozostałe talenty podnoszące healing byłby najlepsze - reflection też się przyda bo nawet przy dużej ilości many w 40-osobowej instancji może jej zabraknąć. Jeśli to ma być do healingu na PvP to również regwroth z critem jest cholernie dobry. Mimo wszystko jednak w PvP więkrzość decyduje się na akcję i inwestuje sporo talentów w feral. Tak samo do solowania.

Jeśli chodzi o wybrane talenty feral to jest to takie minimum. Do PvP przydaloby ci się więcej talentów, natomiast jeśli myślisz o tankowaniu to Feral Instinct jest wtedy praktycznie niezbędne. Do tankowania musiałbyś całkiem sporo talentów zainwestować w feral - tak żebyś mógł utrzymać aggro. No - chociaż to też zależy co chcesz tankować. My mieliśmy eksperyment z jednym Feral Druidem w Blackwing Lair ostatni - jak pojawiło się na raidzie tylko trzech wojowników. I musze przyznać że naprawdę, NAPRAWDĘ dobrze się spisał. Bez większych problemów tankował Vaelastrasza jako pierwszy w kolejności - wytrzymał czas który miał wytrzymać i tylko w zasadzie dzięki temu udało nam się tego dnia przejść dalej (chociaż później się więcej wojowników pojawiło, ale prawdopodobnie byśmy już nie zdążyli ukończyć instancji tego samego dnia).

Do instancji całkiem niezła jest kombinacja feral tank/resto - wtedy coprawda trochę osłabiasz swoje leczenie, ale jesteś całkiem niezłym zapasowym tankiem. Ostrożnie musisz wybierać wtedy odpowiednie talenty.

Jeśli chodzi o Balance - znów czasem użyteczne w PvP/Solo - ale to zdecydowanie mało. W więkrzości instancji rooty wogóle nie działają, a shapeshiftowanie tam to rzadkość (czasem w miśkia jak ściągniesz aggro, ale poza tym to nic, nie licząc tego że Nef zmusza druidów do zamiany w kota :P). A w PvP to prędzej zginiesz niż zauważysz efekt tego że masz więcej many (chociaż czasem może być odwrotnie, ale brak many zdarza się przy PvP stosunkowo rzadko, chociaż nie przeczę że czasem też może zbawić).Niektórzy inwestują w omen of clarity - ale to też nie za bardzo jest na PvE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko dotyczące WOWa

Czy na wersji kupionej na Gram.pl można grać na amerykańskich serwerach?

Czy klucz rejestracyjny pasuje do założenia konta na US?

I czy karty Pre paid kupione u nas będą wtedy pasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem dumny z setu dla magów :D Piękny jest. Fakt, blizzard się nie popisał... Ten set dla paladynkow nie ma sensu :P chociaz staty dobre ale wyglad beznadziejny. Może w patchu 1.12 dadza poprawke :P albo dostana tak duzo maili ze juz niedluga zaczna robic ten set od nowa :D

Może mi ktoś powiedzieć, czy magister set oplaca sie przerobic na tie raid 0.5? Bo niedlugo caly set bede mial, mysle o przerobce, po czym ruszeniu do MC. Czy finansowo to się opłaci? I ile trzeba w sumie kasy wydać na przerobienie 8 itemów? :) Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania?


Czy na wersji kupionej na Gram.pl można grać na amerykańskich serwerach?

Czy klucz rejestracyjny pasuje do założenia konta na US?

I czy karty Pre paid kupione u nas będą wtedy pasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 17:45, Jayckop napisał:

Może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania?

Może ja spróbuję

Dnia 18.05.2006 o 17:45, Jayckop napisał:

Czy na wersji kupionej na Gram.pl można grać na amerykańskich serwerach?

Z tego, co się orientuję kod programu jest identyczny - poza plikiem z nazwami serwerów (podmiana?)

Dnia 18.05.2006 o 17:45, Jayckop napisał:

Czy klucz rejestracyjny pasuje do założenia konta na US?

Raczej nie - klucz rejestracyjny pasuje do założenia konta na serwerach europejskich.
Kiedyś było coś o możliwości przeniesienia konta - ale niestety nic o tym nie wiem.

Dnia 18.05.2006 o 17:45, Jayckop napisał:

I czy karty Pre paid kupione u nas będą wtedy pasować?

Karty prepaid kupione w Gram.pl pasują do kont założonych na europejskich serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 11:25, Volvox napisał:

Biedni Palladyni. Ich T2 mial swietny wyglad, a T3 wyglada tak beznadziejnie, ze wstydzilbym
sie pokazac w czyms takim w IF :)))

Coś w tym jest - T2 wyglądał niesamowicie. Czasami zazdrościłem osobom grającymi tą klasą, że mogą zdobyć pięknie wyglądający secik. Ja nigdy nie grałem palladynem. Ale T3 wygląda co nieco biednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tier 0 się "znajduje", potem wykonując questy można go upgrade''ować do tier 0.5. Tier 1,2 i 3 (3 będzie w 1.11) się "znajduje", wszystko w instance''ach (na http://wow-europe.com/en/info/basics/armorsets/ masz napisane z jakich). Inne, te już nie high lvl się znajduje, lub dostaje za questy, choć zawsze możesz poszukać w AH. No i jeszcze masz sety za punkty honoru, które się kupuje. Co do wyglądu paldków to mnie i tak najbardziej podoba się set za punkty honoru (ten z orłem na jednym naramienniku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi pomuc skonfigurowac COSMOSA - wydaje się to dla mnie strasznie zakręcone. Bende grał HUNTEREM. Chciałbym aby pokazywało mi ilość mojej many i hp, Czas działania buffow ilość hp moba, ilość hp i many z teamu.

Czy istnieje w COSMOSIE możliwość dodania dodatkowego paska na skille ? Jeżeli tak to jak to można zrobić a jeżeli nie to czym to można zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 18:36, Robek 009 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące ekwipunku: Czy sety się znajduje czy kupuje?


3 rzeczy z zestawu Tier 0 (podstawowy) mozna zakupic takze w Auction House ale ostatnio sa bardzo drogie.

PS. Sa tez wczesniejsze zestawy (zwykle skladajace sie z mniejszej ilosci rzeczy) i je mozna znalesc albo kupic od kogos z odpowiednia profesja (Leatherworking i chyba Blacksmithing)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coż nie mam dużego pojęcia o modach (no chyba, że Titan Panel :D), ale buff durations (czas działania buffów) możesz włączyć w interface menu. Tak samo jak dodać 3 dodatkowe Action Bars ("paski na skille";)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 21:56, CH1CKEN napisał:

No coż nie mam dużego pojęcia o modach (no chyba, że Titan Panel :D), ale buff durations (czas
działania buffów) możesz włączyć w interface menu. Tak samo jak dodać 3 dodatkowe Action Bars
("paski na skille";)).



THX - wyprubuje to zaraz po dostaniu WoWa - już jutro hyhy, wreszcie, jupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czemu zostałem zlekceważony? :/
moje pytanie

"A ja jestem dumny z setu dla magów :D Piękny jest. Fakt, blizzard się nie popisał... Ten set dla paladynkow nie ma sensu :P chociaz staty dobre ale wyglad beznadziejny. Może w patchu 1.12 dadza poprawke :P albo dostana tak duzo maili ze juz niedluga zaczna robic ten set od nowa :D

Może mi ktoś powiedzieć, czy magister set oplaca sie przerobic na tie raid 0.5? Bo niedlugo caly set bede mial, mysle o przerobce, po czym ruszeniu do MC. Czy finansowo to się opłaci? I ile trzeba w sumie kasy wydać na przerobienie 8 itemów? :) Z góry dzięki "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wowwiki.com/Tier_0.5


Bracers

20
Belt & Gloves

1 Delicate Arcanite Converter
4 Greater Eternal Essence
10 Stonescale Oil
90
40 to Mux Manascrambler
40 to buy a Quest Item: Fel Elemental Rod (or 50 Price is dependant on whether the quest to buy it is in your quest log.)
Extra Goblin Rocket Fuel as needed
Shoulders, Boots, & Pants

3 Dark Iron Bars (Thottbot)
3 Mooncloth (Thottbot)
20 Enchanted Leather (Thottbot)
4 Cured Rugged Hide (Thottbot)
8 Large Brilliant Shard (Thottbot)
4 Dark Runes (Thottbot)
Helm & Chest

120 to buy a Quest Item: Hallowed Brazier
1 Twilight Cultist Robe (Thottbot) (+ 3 others to get the 3 Abyssal Crest needed to get the Twilight Cultist Medallion of Station)
1 Twilight Cultist Mantle (Thottbot) (+ 3 others to get the 3 Abyssal Crest needed to get the Twilight Cultist Medallion of Station)
1 Twilight Cultist Cowl (Thottbot) (+ 3 others to get the 3 Abyssal Crest needed to get the Twilight Cultist Medallion of Station)
1 Twilight Cultist Medallion of Station (Thottbot) (i.e. 1 Large Brilliant Shard and the 3 sets of Twilight Cultist listed above)
1 Signet of Beckoning: Fire (or luck) (Thottbot)
1 Flask of Supreme Power (Thottbot)
--Total gold:230(Costs for buying materials excluded)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę. Czy mogłby ktoś podać linka do jakiś buildów Druida, kombinacji talentów. Pewnie się to już pojawiło, ale stron dużo do przeglądania a trzeba w WoW''a grać ;) Próbowałem szukać, ale nie jest tak łatwo znaleść jakąś odpowiednią stronkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się