Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Wczesniej jak gralem w TBC to mialem w moim hunterze drzewko umiejetności, teraz gram w WoLK i nie mam czegoś takiego, gdzie to jest ? i nie mowie tu o księdze czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:25, Logan10 napisał:

Ahaaaaa, no chyba ze tak :)))

/slap

ps: jak miło czytać nerdrage pr0raiderów w związku z informacją o nowych 5manach <3, epix plx XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 13:58, pkapis napisał:

Nic przecież nie zastąpi myślenia, które pozwoli dostosować swoje umiejętności do konkretnej walki.

pkapis, ty chyba jesteś jakimś niepoprawnym optymistą ;) Jakie znowu "myślenie"? Rozejrzyj się po Internecie, myślenie nie jest zbyt popularne ostatnio. Skąd niby te ciągłe prośby na forach o jedno wielkie castsequence makro do wszystkiego? Bo ludzie nie chcą nawet wciskać więcej niż jednego przycisku, a tu jeszcze jakieś "myślenie", wolne żarty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem - wiele zależy od sytuacji. Ale dobrze jest wiedzieć co z matematycznego punktu widzenia daje największe korzyści/dps i co w pierwszej kolejności warto rzucić. W pewnych sytuacjach kolejność musi zostać zmieniona. Ale znajomość priorytetów i tak się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 17:56, Michal256 napisał:

Owszem - wiele zależy od sytuacji. Ale dobrze jest wiedzieć co z matematycznego punktu
widzenia daje największe korzyści/dps i co w pierwszej kolejności warto rzucić. W pewnych
sytuacjach kolejność musi zostać zmieniona. Ale znajomość priorytetów i tak się przyda.


Jasne, ale to można zrobić inaczej. Chociażby właśnie tak jak to napisał Vaadeer. Naprawdę wolę wymienienie umiejętności które stanowią priorytet i pewnych podstawowych taktyk niż krótką, sztywną rotację.

Swoją drogą wiele rotacji które widziałem zaczyna się od PS-IT. Vaadeer zaś podał - i ja stosuję identycznie - IT-PS
Przecież walkę zaczynamy nie przy przeciwniku, tylko w pewnym oddaleniu i lepiej najpierw użyć IT w biegu by w momencie dobiegnięcia dać PS i od razu przejść do mocniejszych rzeczy. Drobiazg, ale dzięki czemuś takiemu jesteśmy o jeden cooldown do przodu. Coś mi umyka czy po prostu te rotacje PS-IT nieprzemyślane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 18:24, pkapis napisał:

Coś mi umyka czy po prostu te rotacje PS-IT nieprzemyślane?

Jeśli zaczyna się w melee, to użycie PS najpierw szybciej aplikuje Blood Plague pod Rage of Rivendare. Ale jeśli można rzucić IT podchodząc do celu, to oczywiście tak należy zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 18:56, Corvin0451 napisał:

> Coś mi umyka czy po prostu te rotacje PS-IT nieprzemyślane?
Jeśli zaczyna się w melee, to użycie PS najpierw szybciej aplikuje Blood Plague pod Rage
of Rivendare. Ale jeśli można rzucić IT podchodząc do celu, to oczywiście tak należy
zrobić.


Ale PS-IT widziałem również (a właściwie przede wszystkim, bo unholy mnie mało interesuje) na blood i frost specach. A walk które dps zaczyna od razu w zasięgu melee jest mało. Jeśli się jest tak blisko to i w innych specach PS jako pierwsze się przyda bo Blood Plague zacznie szybciej zadawać obrażenia (chociaż to minimalna korzyść), tyle że ja sobie w ogóle nie mogę przypomnieć walki którą bym rozpoczynał z tak bliska.

Dnia 01.10.2009 o 18:56, Corvin0451 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W frost chodzi o Glacier Rot zapewne, w blood nie widzę różnicy. I niekoniecznie chodzi o zaczynanie całej walki, także o wznawianie dps po przerwie (jakiś immune/burrow/teleport phase czy co tam). Tak, nie jest to jakieś kluczowe i rzadko w ogóle ma zastosowanie, tylko mówię skąd się to mogło wziąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nad rotacjią dk jestem świeża 80 Prosiłym bym jakiegoś doświadczonego dk o rade co do rotacjie (do unholy albo blood) mam dual speca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie
Poniższe makro znalazłem w internecie:

#showtooltip Greater Heal
/cast [target=mouseover,help] Greater Heal
/cast Greater Heal

Wg. autora
Dzięki temu makru nie będziesz musiał w ogóle targetować ludzi, aby ich healować (wystarczy, że najedziesz myszką na frame osoby, która potrzebuje heala).

Wpisałem je do Macros i nie działa

Jakaś rada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem, z MS, lagiem czy jak kto woli. Od kilku dni moj ms wacha sie pomiedzy 270ms-350ms. Kompletnie nie mam pojecia co sie dzieje ! Dziele lacze internetowe z dwoma innymi komputerami ( moje siostry ) rozumiem ze czasem cos sciagaja/youtube cokolwiek ale MS jest wysoki nawet gdy ich nie ma w domu :/ Gram na serwerze o dosyc duzej populacji rouzmiem, ale kiedy innych pytam to maja po 140ms, ja o takim moge tylko pomazyc. Za duzo addonow ( nie sadze ), a moze przeinstlowac wowa? Ktos ma jakies rady PROSZE O POMOC!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 14:04, the_bishop napisał:

mam pewien problem, z MS, lagiem czy jak kto woli. Od kilku dni moj ms wacha sie pomiedzy
270ms-350ms. Kompletnie nie mam pojecia co sie dzieje ! Dziele lacze internetowe z dwoma
innymi komputerami ( moje siostry ) rozumiem ze czasem cos sciagaja/youtube cokolwiek
ale MS jest wysoki nawet gdy ich nie ma w domu :/


To akurat nic nie znaczy, mogą spokojnie zostawiać komputery włączone i ściągające coś.

Dnia 02.10.2009 o 14:04, the_bishop napisał:

Gram na serwerze o dosyc duzej populacji
rouzmiem, ale kiedy innych pytam to maja po 140ms, ja o takim moge tylko pomazyc. Za


Załóż sobie postać na jakimś innym serwerze, lepiej na low albo medium niż na recommended. Pobiegaj chwilę i zobacz jak tam wygląda opóźnienie.

Dnia 02.10.2009 o 14:04, the_bishop napisał:

duzo addonow ( nie sadze ), a moze przeinstlowac wowa? Ktos ma jakies rady PROSZE O POMOC!!


Możesz też spróbować zrestartować router. Ten który jest u mnie tak ma, że czasami zaczyna fiksować i chociaż internet działa normalnie to z grami jest problem. Zazwyczaj pomaga mu wtedy odłączenie zasilania na parę sekund i ponowne włączenie. Inna rzecz to rzeczywiście może coś z addonami. Wyłącz je i pograj sobie parę minut. Nic na tym nie stracisz, a sprawdzisz czy addony mają z tym cokolwiek wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 14:04, the_bishop napisał:

mam pewien problem, z MS, lagiem czy jak kto woli. Od kilku dni moj ms wacha sie pomiedzy
270ms-350ms. Kompletnie nie mam pojecia co sie dzieje ! Dziele lacze internetowe z dwoma
innymi komputerami ( moje siostry ) rozumiem ze czasem cos sciagaja/youtube cokolwiek
ale MS jest wysoki nawet gdy ich nie ma w domu :/ Gram na serwerze o dosyc duzej populacji
rouzmiem, ale kiedy innych pytamto maja po 140ms...

Co to jest MS? Bo jesli jednostka to mowimy o latency.

Teraz: placzesz ze inni maja 140 ms latency a ty 300? Bo do 400ms spokojnie mozna grac, wiec w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 14:44, Atreides napisał:

Teraz: placzesz ze inni maja 140 ms latency a ty 300? Bo do 400ms spokojnie mozna grac,
wiec w czym problem?


Życzę powodzenia na arenach z takim opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 14:44, Atreides napisał:

Teraz: placzesz ze inni maja 140 ms latency a ty 300? Bo do 400ms spokojnie mozna grac,
wiec w czym problem?


Grać, pograsz, coś tam poklepiesz te mobki, ale pożytku z takiej osoby nie ma żadnego w raidowaniu, no i jak wspomniał Michal256 o arenach i profesjonalnej grze ogólnie można zapomnieć. Gdybym prowadził gildię aspirującą do wysokiej pozycji na serwerze, to już stałe latency powyżej 200 dyskwalifikowałoby ciebie z rekrutacji do gildii, bo sam z doświadczenia wiem co może zdziałać ktoś z <150 ms, a co ktoś z 400 ms...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 13:56, Zebek napisał:

Mam pytanie
Poniższe makro znalazłem w internecie:

#showtooltip Greater Heal
/cast [target=mouseover,help] Greater Heal
/cast Greater Heal


A próbowałeś po prostu na kogoś najechać myszką i użyć? Nie jestem pewien, czy ta funkcja w ogóle działa w odniesieniu do ramek party/raid. No i oczywiście (co pewnie już wiesz) musisz to makro sobie zbindować na klawiaturze (lub na bocznym przycisku myszki, jeśli takowy posiadasz), zwykłe klikanie tutaj nie zadziała, bo funkcja od razu czyta pozycję kursora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się