Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

No, w końcu ściągnąłem wszystkie patche i odpaliłem grę, stworzyłem sobie Paladyna i chwilę pograłem, miałbym jednak jeszcze kilka pytań.
1.Dlaczego miecze u sprzedawców są dla mnie podświetlone na czerwono, nie widzę żeby miały jakieś ograniczenia, a i pieniędzy miałem wystarczającą ilość.(a w skilach miałem i Mace i Sword)
2.Czy da się połączyć plecak z ekranem postaci, by nie trzeba był otwierać za każdym razem 2 okien, gdy chce się coś założyć z plecaka.
3.Czy w pełnej wersji gry można zmienić login lub przynajmniej hasło by nie było takie same jak na Battle necie?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 01:28, darkwind21 napisał:

1.Dlaczego miecze u sprzedawców są dla mnie podświetlone na czerwono, nie widzę żeby
miały jakieś ograniczenia, a i pieniędzy miałem wystarczającą ilość.(a w skilach miałem
i Mace i Sword)

Jeśli przedmiot u sprzedawcy jest podświetlony na czerwono to znaczy że nie możesz go używać - za niski level, nie ta klasa, albo nie masz odpowiedniego skilla (pamiętaj że dwuręczne miecze używają innego skilla niż jednoręczne), łatwo stwierdzić co jest problemem, bo odpowiedni napis będzie czerwoną czcionką.

Dnia 08.02.2010 o 01:28, darkwind21 napisał:

2.Czy da się połączyć plecak z ekranem postaci, by nie trzeba był otwierać za każdym
razem 2 okien, gdy chce się coś założyć z plecaka.

Nie wiem o żadnych addonach, które by coś takiego robiły, bo nie ma szczególnej potrzeby. Nie musisz otwierać ekranu postaci, żeby założyć przedmiot z plecaka, wystarczy kliknąć prawym na przedmiocie (z tym że jeśli może trafić do więcej niż jednego slotu (pierścień, trinket, broń one-hand), to zostanie wybrany pierwszy; jeśli chcesz go wstawić do drugiego, to jednak musisz otworzyć i ekran postaci).

Dnia 08.02.2010 o 01:28, darkwind21 napisał:

3.Czy w pełnej wersji gry można zmienić login lub przynajmniej hasło by nie było takie
same jak na Battle necie?

Nie, to był cały sens łączenia kont z kontem battle.netowym, żeby był jeden login do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 01:28, darkwind21 napisał:

2.Czy da się połączyć plecak z ekranem postaci, by nie trzeba był otwierać za każdym
razem 2 okien, gdy chce się coś założyć z plecaka.

Poszukaj w opcjach Interface "Equipment manager" lub coś w tym stylu. Aktywuj, by, oprócz możliwości zapisywania setów, móc z ekranu postaci wybierać przedmioty do założenia (klikasz na strzałkę w danym slocie i pokazuje Ci się lista możliwych przedmiotów do założenia).

Przynajmniej tak mi się wydaje, by ta opcja była zależna od Managera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 23:33, Doreczek napisał:

hmm mam teraz takie dziwne disconety w wowie, co jakiś czas przeważnie 20-30 min. Wie
ktoś ocb?


Stawiam na lag walentynkowy. Wczoraj na Nordrassilu nie dało się grać, bo wszyscy naraz pobiegli robić świąteczne questy - w Stormwind pod bankiem było tak gęsto od ludzi, że trudno było trafić kursorem w questodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 pytanka, czy przy questach jest gdzieś opisany lvl bo np przy queście Kill Princess ja jestem na 6, a świniak na 9 albo 10?
Pytałem wcześniej o miecze, na okienku przedmiotu na czerwono jest tylko "Swords", a w umiejętnościach(screen) mam Sword specialization, czy do obsługi mieczy w takim razie muszę mieć jeszcze innego skilla?

20100208112803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 11:31, darkwind21 napisał:

Jeszcze 2 pytanka, czy przy questach jest gdzieś opisany lvl bo np przy queście Kill
Princess ja jestem na 6, a świniak na 9 albo 10?


Na liście questów możesz łatwo zauważyć, że są one oznaczone innymi kolorami. Czerwone to bardzo trudne, żółte średnie a zielone łatwe. Zależy to od Twojego poziomu, więc quest czerwony po jakimś czasie stanie się żółty, a potem zielony. Aha, jeszcze mogą być na szaro, wtedy są banalne. Tyle w teorii, w praktyce jest to porównywane tylko z poziomem postaci, a niektóre questy nawet szare są ciężkie (zwłaszcza jeśli to quest w dungeonie, a chcesz tam iść sam). Ale jeśli quest polega na ubiciu kogoś, to ta metoda pokaże raczej dobrze jego trudność.

Dnia 08.02.2010 o 11:31, darkwind21 napisał:

Pytałem wcześniej o miecze, na okienku przedmiotu na czerwono jest tylko "Swords", a
w umiejętnościach(screen) mam Sword specialization, czy do obsługi mieczy w takim razie
muszę mieć jeszcze innego skilla?


Patrzysz w złym miejscu. Sword specialization to specjalna umiejętność ludzi, którzy mieczami (i broniami obuchowymi, masz też na pewno mace specialization) walczą lepiej - dostaje to każdy człowiek niezależnie od tego czy może w ogóle takich broni użyć. Otwórz sobie okno z postacią, a potem na dole przeskocz do skills, a znajdziesz tam jakimi brońmi możesz władać. O ile dobrze pamiętam, paladyni na początku mają tylko maces, mieczy mogą się nauczyć za pewną opłatą. Na szczęście trener uczący walki mieczami jest w Stormwind. Pamiętaj, że są osobne umiejętności walki brońmi jednoręcznymi i dwuręcznymi.

Dnia 08.02.2010 o 11:31, darkwind21 napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 11:31, darkwind21 napisał:

Jeszcze 2 pytanka, czy przy questach jest gdzieś opisany lvl bo np przy queście Kill
Princess ja jestem na 6, a świniak na 9 albo 10?


Questy mają opisany lvl, ale jest on ukryty. Niektóre mody pozwalają na wyświetlenie tego lvlu.
Ponadto questy pokazują się w logu w odpowiednich kolorach. Na żółto masz questy na twój lvl +/0- 2 lvle. Questy na niższe level są wyświetlane na zielono, a dalej na szaro. Questy na wyższe levele - na pomarańczowo a dalej na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 11:17, asfodel napisał:

Stawiam na lag walentynkowy. Wczoraj na Nordrassilu nie dało się grać, bo wszyscy naraz pobiegli robić świąteczne questy - w Stormwind pod bankiem było tak gęsto od ludzi, że trudno było trafić kursorem w questodawcę.


Ja od 2 dni raportuję dupka z Goon Squadu (Sporeggar), który notorycznie parkuje swojego mamuta na sezonowych NPC, nie reaguje na żadne prośby/grośby itd by się ruszyć..
Pisałem do GMów - od 2 dni nie rozpatrzyli sprawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 12:48, SoieR napisał:

Mógłbym wpaść rogalem... posprzątać, ale niestety tylko jeśli ma flage a jak afkuje dłuższy czas to pewnie nie ma ;<


Pewnie, że dłuższy.. Ostatnio tak ze 6h siedział o-O''
Ja się naprawdę czasem zastanawiam czy ludzie nie mają nic lepszego do roboty >.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

goony jak goony, oni nigdy nie mają nic ciekawego do roboty ;P zawsze pvp 10v1(najlepiej lowbie ;P), trolowanie ally /2 i z tego co słyszałęm to hordy również, ninjowanie itd itp na "pocieszwnie" powiem że raz dk z gs atakował przystań w sw, brat poszedł zobaczyć so się dzieje ale niestety w boomkin specu a feralowskie itemki zostawil w banku, no ale brat chciał przykozaczyć i rzucił się na tego dk w boomkinie (i pve itemkach...) dk zaczął przywoływać armie trupów, brat starfall i hurricane na to, armia nie przeżyła a jemu obok 3 drzewek zespawniło się chyba z 5 valkyr z nibelunga ;D ...pety zsolowały dk.... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie dotyczące WoW Trial.
Założyłem konto battle.net dodałem 10 dniowy trial wowa, czy jeżeli zdecyduje się grać dalej i kupie WoW Classic to konto trial przedłuży mi się i będę mógł grać tą samą postacią czy też nie ?

Poza tym czy na koncie battle.net opłaca się dodać inne moje gry Blizzarda ? Posiadam też Diablo2 + LOD, Warcraft III + TFT i Starcraft Anthology. Są ewentualnie jakieś plusy/minusy dodawania tam tych gierek ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 12:14, DemoBytom napisał:

> Stawiam na lag walentynkowy. Wczoraj na Nordrassilu nie dało się grać, bo wszyscy
naraz pobiegli robić świąteczne questy - w Stormwind pod bankiem było tak gęsto od ludzi,
że trudno było trafić kursorem w questodawcę.

Ja od 2 dni raportuję dupka z Goon Squadu (Sporeggar), który notorycznie parkuje swojego
mamuta na sezonowych NPC, nie reaguje na żadne prośby/grośby itd by się ruszyć..
Pisałem do GMów - od 2 dni nie rozpatrzyli sprawy..



Lol, wciąż? Myślałem że to był jednorazowy wybryk, nie ma to jak bezinteresowne skurwysyństwo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 15:30, Badzioo napisał:

Witam mam takie pytanie dotyczące WoW Trial.
Założyłem konto battle.net dodałem 10 dniowy trial wowa, czy jeżeli zdecyduje się grać
dalej i kupie WoW Classic to konto trial przedłuży mi się i będę mógł grać tą samą postacią
czy też nie ?

Poza tym czy na koncie battle.net opłaca się dodać inne moje gry Blizzarda ? Posiadam
też Diablo2 + LOD, Warcraft III + TFT i Starcraft Anthology. Są ewentualnie jakieś
plusy/minusy dodawania tam tych gierek ?

Pozdrawiam.


Plusy są takie, że możesz sobie pobrać cyfrowo grę i nie musisz mieć płytek w napędzie. Dodatkowo można wybrać angielską wersję językową, nawet jeśli z nośnika była niedostępna (a dla mnie to mega zaleta - vide tłumaczenie Diablo2 :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minusy, nie moge znaleźć dlatego sam nie dodaje swojego D2 do konta BN, co się dzieje z kontem BN jak dostaniesz bana. Używałem map hacków do diablo , wyłapałem już z 4 bany, i używać będe dalej bo bez tego to się grać nie da , i jakoś nie mam ochoty patrzeć co się stanie z moim kontem w wowie , jak dla zabawy użyje hacka(nikomu nie szkodzącego) w innej 10letniej już grze blizza.
Ban na całe konto nie byłby miły, a znając polityke blizza który nie boi się robić i mass banów/banowac top gildii za exploity to nie zdziwiłbym się jak by banował całe BN acc, przy złamaniu regulaminu na jednej z gier dodanych do konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 12:14, DemoBytom napisał:

Ja od 2 dni raportuję dupka z Goon Squadu (Sporeggar), który notorycznie parkuje swojego
mamuta na sezonowych NPC, nie reaguje na żadne prośby/grośby itd by się ruszyć..
Pisałem do GMów - od 2 dni nie rozpatrzyli sprawy..


Zawsze jest na to metoda. Shift+V włącza nameplejty dla NPC''ów a na nie można klikać. Nie rozwiązuje to problemu do końca, ale przynajmniej można z nimi gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 12:14, DemoBytom napisał:

Ja od 2 dni raportuję dupka z Goon Squadu (Sporeggar), który notorycznie parkuje swojego
mamuta na sezonowych NPC, nie reaguje na żadne prośby/grośby itd by się ruszyć..
Pisałem do GMów - od 2 dni nie rozpatrzyli sprawy..


GM nic nie może zrobić, prędzej pisz na forum WoWa żeby wprowadzili kolizję z graczami dla istotnych i często obleganych NPC. Czasami to nawet nie wynika ze złośliwości, ale wyłącznie z winy mechaniki gry i z powodu złego umiejscowienia tychże NPCów.

EDIT: swoją drogą nie jestem pewien, ale może problem rozwiązuje jakieś macro? Powszechnie znane są różne funkcje typu "target", ale nie wiem/ nie pamiętam jak zrobić żeby po "stargetowaniu" npc od razu go wybrać jakby używając PPM. Możliwe, że istnieje taka funkcja w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 20:04, Azvar napisał:

GM nic nie może zrobić, prędzej pisz na forum WoWa żeby wprowadzili kolizję z graczami
dla istotnych i często obleganych NPC. Czasami to nawet nie wynika ze złośliwości, ale
wyłącznie z winy mechaniki gry i z powodu złego umiejscowienia tychże NPCów.

Albo mi się zdawało, albo kiedyś zdarzało się, że portowali ludzi celowo zasłaniających NPCów, więc nie byłbym taki pewien. Bodajże przy okazji Sunwella, ale może to tylko plotki?
Plus,
http://darklegacycomics.com/117.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem swój styl gry!! AOE GRINDING PROT PALADYNEM- coś cudownego. Wbiegam ramem zbieram mobki retri aura+ consecration+ (za pare barów uderzy lvl 40 a z tym->) holy shield i tylko patrzeć na te nie żółte ;p ale ZŁOTE cyferki obrażeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się