Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2010 o 21:53, Szejku napisał:

Już niedługo osiągne lvl 60 moim Tankadinem. Chciałbym na tym lvl zdobyc jakiś set, czy
jest to możliwe? Jeżeli tak to gdzie moge go zdobyć? Czy dungeon finder pozwoli mi chodzić
na raidy? Jak ogólnie wygląda mechanika gry po siagnięciu tego lvl, jeżeli człowiek chce
sie skupic na zdobyciu jakiegos seta a nie na dalszym lvlingu?


Nie, Dungeon Finder nie pozwoli ci chodzić na raidy - będziesz mógł za jego pomocą chodzić na wersje heroiczne instancji, a za ich przejście nagrodą jest obecnie Emblem of Frost (bodajże za jedną są dwa, ale taką instancję za frosty możesz zrobić raz dziennie. Potem, jak przykładowo zrobisz następnego heroika, dostaniesz już tylko dwa Emblem of Triumph i standardowo golda). Jeśli chodzi o raidy, zapisz się w przyszłości do jakiejś dobrej rajdowej, ew. raidowo-socjalnej gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FAQ zaktualizowane, to tak jakby komuś się caremeter włączył :P Jak macie jeszcze jakieś propozycje, to pisać póki mam nadmiar wolnego czasu (urlop 2 tygodnie, woah!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 21:53, Szejku napisał:

Już niedługo osiągne lvl 60 moim Tankadinem. Chciałbym na tym lvl zdobyc jakiś set, czy jest to możliwe?


Jest możliwe i kompletnie nieoplacalne.
Mozesz farmic sety z Black Rock (D1) ale po co? W Outlandzie z pierwszego questa dostaniesz lepsze itemy niz najlepsze (wiekszosc) z Azeroth.

>Jak ogólnie wygląda mechanika gry po siagnięciu tego lvl, jeżeli człowiek chce sie skupic na zdobyciu jakiegos seta a nie na dalszym lvlingu?

NIe ma gry na tym levelu praktycznie.
Malo kto bawi sie w siedzenie na 60 lv. i chodzeniu na rajdy. 60 lv rajdy robi sie teraz w druzynach 2-5 osob po 80 lv.
Przykro mi - WoW to gra glownie dla end game''owcow - dla 80 lv, ktore moga chodzic na obecne rajdy, obecne instancje.

Co do setow - jak sie abrdzo uprzesz to nawet z Scarlet Monastery mozna zdobyc ladny (jak na +-40 lv) set dla tankow ;P

>>Zabrajin
On wbil 60 lv nie 80. Zadnych heroikow, zadnych emblemow, zadnych sensownych rajdow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak btw, zapraszam do ankiety "Na jakim monitorze grasz w World of WarCraft?" na moim gramsajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2010 o 22:57, DemoBytom napisał:

>>Zabrajin
On wbil 60 lv nie 80. Zadnych heroikow, zadnych emblemow, zadnych sensownych rajdow..


Wiem, ale pytał się, czy Dungeon Finder pozwoli mu chodzić na raidy - więc mu odpowiedziałem i rozwinąłem nieco kwestię objaśniającą, na co pozwala to narzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 23:37, berth801 napisał:

Mag pom pyro czy frost ? gralem troche w pom pyro ale widziałem że we frost jest wiekszy
dmg więc co polecacie?

frost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tobie polecil na allegro kupowac pre-paida od inexus (to jest firma: http://sklep.inexus.pl/). Jak przez allegro płacisz opcją "Płacę z Allegro" to po 10 minutach masz kod (24/7). Wysyłaja na e-maila skan pre-paida wiec nie ma ze zle przepisali czy cos. cena 77.50zł http://allegro.pl/item908913813_world_of_warcraft_60_dni_pre_paid_wow_automat_24_7.html

Sam kupuje od nich od pol roku i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 23:36, Zabrajin napisał:


> >>Zabrajin
> On wbil 60 lv nie 80. Zadnych heroikow, zadnych emblemow, zadnych sensownych rajdow..


Wiem, ale pytał się, czy Dungeon Finder pozwoli mu chodzić na raidy - więc mu odpowiedziałem
i rozwinąłem nieco kwestię objaśniającą, na co pozwala to narzędzie.

A opcji "Looking for raid" to nie ma? Retoryczne pytanie :). Dziala na tej samej zasadzie.
@Szejku - z rajdów z Classica mozesz zebrac sety do Tier 2.5 (Temple of Ahn''Qiraj). Najlatwiej Ci bedzie podpiac sie pod jakis achiev run grupy 80ek, raczej watpie, zeby udalo sie zebrac 40 osob na 60 lvlu. Tylko ten set to ma raczej wartośc sentymentalna:) Jak zauwazyl Demo pierwsze graty z questów w Outland, będą lepsze, więc jesli masz TBC to biegiem przez portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 10:10, warzyw napisał:

A opcji "Looking for raid" to nie ma? Retoryczne pytanie :). Dziala na tej samej zasadzie.


Oj wcale nie na tej samej. LFR działa na takiej zasadzie jak stary LFG. System sam nie znajdzie ci drużyny. Musisz liczyć na to, że ktoś Cię na rajd zaprosi. Dungeon Finder natomiast sam dobiera graczy i tworzy drużyny (do tego między serwerami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 10:10, warzyw napisał:

>
> > >>Zabrajin
> > On wbil 60 lv nie 80. Zadnych heroikow, zadnych emblemow, zadnych sensownych
rajdow..
>
>
> Wiem, ale pytał się, czy Dungeon Finder pozwoli mu chodzić na raidy - więc mu odpowiedziałem

> i rozwinąłem nieco kwestię objaśniającą, na co pozwala to narzędzie.
>
A opcji "Looking for raid" to nie ma? Retoryczne pytanie :). Dziala na tej samej zasadzie.


Nie, nie działa na tej samej zasadzie - działa, jak stary LFG, czyli nie ma już tak dobrze - trzeba liczyć na to, że ktoś cię invnie. Poza tym, po co ma iść z pugami, jak może iść z doświadczonymi ludźmi, znającymi taktyki (mówię tu o ludziach z gildii)? Z pewnością na jego realmie jest jakaś polska gildia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 23:59, Nevrac napisał:

Ja bym tobie polecil na allegro kupowac pre-paida od inexus (to jest firma: http://sklep.inexus.pl/).
Jak przez allegro płacisz opcją "Płacę z Allegro" to po 10 minutach masz kod (24/7).
Wysyłaja na e-maila skan pre-paida wiec nie ma ze zle przepisali czy cos. cena 77.50zł
http://allegro.pl/item908913813_world_of_warcraft_60_dni_pre_paid_wow_automat_24_7.html


Sam kupuje od nich od pol roku i nie narzekam.



Szczerze mówiąc jak nie wyjaśni się sprawa w gram.pl to już nigdy nie kupię kodu. Trudno, będę przepłacał ale przynajmniej płacąc kartą mam 100% że sobie pogram.
Wczoraj dzwoniłem do sklepu, prosili o wysłanie zrzutu ekranu z informacją jaka się pojawia po wpisaniu kodu, wysłałem i teraz czekam. A abonament mam wykupiony do dzisiaj :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Armorami jak to jest? Z bossów dropią,kupujecie od Armor''era,czy od graczy? PvP,grałem dość długo w GW i nie mam zielonego pojęcia o skillach.Skąd je nabywacie? Jacyś kapłani którzy za itemki/pkt wam skille dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 12:07, Bartex69 napisał:

Z Armorami jak to jest? Z bossów dropią,kupujecie od Armor''era,czy od graczy?

I to, i to, i to. Najlepszy ekwipunek rzeczywiście dropi z bossów, najlepiej 10-25 osobowych. Ale i od innych graczy, którzy mają daną profesję i potrafią coś takiego zrobić, można kupić. A Armor'erów...cóż, czegoś takiego chyba nie ma. Tzn. są sprzedawcy tego rodzaju sprzętu, ale 10x lepszy może wypaść z pierwszego lepszego potworka/questu.
>Skąd je nabywacie? Jacyś kapłani którzy za itemki/pkt wam skille dają?
Zasadniczo są dwie rzeczy - skille i talenty. Te pierwsze można kupować u trenera swojej klasy, wystarczy mieć tylko odpowiedni level (i okazjonalnie zrobić jakiś quest). Talenty za to zdobywa się od 10 levela włącznie po 1 na level. Dają tak pasywne (np. zwiększona szansa na krytyk), jak i "aktywne" (np. dodatkowy skill) bonusy.
I to właśnie odpowiedni dobór talentów decyduje, kim będzie twoja postać.

O to ci chodziło? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 12:07, Bartex69 napisał:

Z Armorami jak to jest? Z bossów dropią,kupujecie od Armor''era,czy od graczy? PvP,grałem
dość długo w GW i nie mam zielonego pojęcia o skillach.Skąd je nabywacie? Jacyś kapłani
którzy za itemki/pkt wam skille dają?


Martw się o to na 80 lvlu :) W trakcie levelowania na pewno co nie co ci dropnie z mobków, z dungeonów, będą też nagrody z questów, no i z odpowiednio dobraną profesją możesz sam sobie je wykuwać/szyć. A jak już będziesz mieć 80 lvl... Wtedy zaglądasz do Atlasa (taki addon) i szukasz tego co by ci się podobało i sprawdzasz gdzie dropi. Jeżeli będziesz chciał być bardziej ukierunkowany na PvP, to wszystko co jest ci potrzebne kupisz za punkty honoru, w tym przypadku czeka ciebie dłuuuga farma battlegroundów.

Nie bój żaby, WoW bardzo powoli i stopniowo wprowadza w grę, na pewno się nauczysz co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... mam ogromny problem. Utknąłem w Burning Steppes w takich glutach, co są blisko Molten Core jako duch i nie mogę się stamtąd wydostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakiś dziwny ten twój World of WarCraft, jesteś pewien że wiesz w co grasz? :D

Wejdź w zakładkę GM, gdzieś tam powinna być opcja "unstuck". Powinno ciebie wyteleportować na cmentarz, gdzie będziesz mógł się wksrzesić.

EDIT: możesz jezscze spróbować wskrzesić się gdzieś jak najbliżej takiego progu (tam gdzie jest wejście do Molten Core/Blackrock Depths) i dopłynąć do niego, może ci się uda. Potem do góry idzie się z powrotem po łańcuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 14:32, Azvar napisał:

Hmm jakiś dziwny ten twój World of WarCraft, jesteś pewien że wiesz w co grasz? :D

Wejdź w zakładkę GM, gdzieś tam powinna być opcja "unstuck". Powinno ciebie wyteleportować
na cmentarz, gdzie będziesz mógł się wksrzesić.

EDIT: możesz jezscze spróbować wskrzesić się gdzieś jak najbliżej takiego progu (tam
gdzie jest wejście do Molten Core/Blackrock Depths) i dopłynąć do niego, może ci się
uda. Potem do góry idzie się z powrotem po łańcuchu.


Właśnie dałem unstuck, alemnie nie wskrzesiło i dalej leżę w tych glutach. Spróbuję drugi sposób - swoją drogą jak jestem blisko tego wejścia do Molten Core to jest napisane, że nie spełniam wymagań (requirements). Dałem przed chwilą open a ticket.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się