Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2010 o 23:19, hammerfall87 napisał:

z 3 albo 4 lata temu to było :D :D


No, zgadza się. Konta zakładałem w dzień premiery EU. Nie sądziłem, że cokolwiek się w tej kwestii zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 11:18, Undertaker napisał:

No, zgadza się. Konta zakładałem w dzień premiery EU. Nie sądziłem, że cokolwiek się
w tej kwestii zmieniło.

Konto zakładałem jakiś miesiąc temu. Był to trial, który następnie zaktualizowałem do pełnej wersji kluczem WoW kupionym przez Internet. Nie musiałem podawać żadnych numerów kart kredytowych itd.

Tak więc potwierdzam - nie trzeba podawać żadnych danych do płatności, aczkolwiek jest to możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 12:57, Los_Emilos napisał:

Opisałem dwa możliwe wyjścia więc po co to wałkujecie. Mi zarzucaliście spam, a teraz
zobaczcie sami co robicie w tym temacie.

Nikt ci spamu nie zarzucił, tylko 1 osoba stwierdziła że napisałeś bzdury, jednakże sama była w błędzie a ty miałeś rację.
A +1 się przyda.
Ja natomiast mam inne pytanie, czy wylvlowanie cooking i fishin to drogi interes, i ile średnio to zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 15:17, Vaadeer napisał:

Ja natomiast mam inne pytanie, czy wylvlowanie cooking i fishin to drogi interes, i ile
średnio to zajmuje?


"Gold/hour wise" to raczej nigdy się to nie opłaci, bo już sam czas poświęcony na levelowanie tych profesji można lepiej spożytkować robiąc daily questy (no chyba, że ktoś gra od rana do wieczora, ale to i tak wątpliwy interes). Dodam, że levelowanie Cooking w WotLK zostało nieco utrudnione, ciężko bowiem zdobyć potem składniki aby to wymaksować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Levelowanie cookingu zawsze można przyspieszyć kupując część składników na AH. Niestety zazwyczaj jest tak, że na AH nie ma wszystkiego a część rzeczy jest po stanowczo za wysokich cenach, więc trzeba się przygotować na wyfarmienie części rzeczy i trochę polatać po świecie. Co do fishingu to jest czasochłonny, ale teraz przynajmniej nie trzeba teraz latać po całym świecie, bo można go levelować wszędzie (z tym, że łapie się głównie śmieci, jeśli łowi się w strefie o zbyt wysokim levelu). Tak czy inaczej fishing to dość upierdliwa profesja, bardziej niż cooking, której osobiście nienawidzę i unikam łowienia jak tylko się da odkąd wbiłem ją na maksymalny level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 15:17, Vaadeer napisał:

Ja natomiast mam inne pytanie, czy wylvlowanie cooking i fishin to drogi interes, i ile
średnio to zajmuje?


Powiem tak.
Fishing wymaga jedynie poświęcenia sporej ilości czasu na łowienie (można to połączyć z robieniem achievemnta na monety w Dalaranie, lub zadania daily fishing), a pożytku z tego żadnego. Chyba że, ryby z Northrend będziesz używać do robienia Fish Feastów. Ale to i tak na końcu.

Z cooking sprawa ma się trochę gorzej. Co prawda składniki na niektóre rzeczy łatwo zdobyć (zbierając na przykład mięso podczas levelowania), to gorzej jest z końcowymi przepisami. Po pierwsze wymagają one specjalnych przypraw, które można tylko albo kupić, albo wygrać w daily cooking quest. Do tego dochodzą same przepisy, których się nie uczysz u trenera tylko kupujesz za Dalaran Cooking Award jakie dostajesz za daily cooking. Za te nagrody kupuje się też przyprawy, chociaż ja akurat ich nie kupowałem wcale.
Za jedno daily cooking dostajesz chyba 2 DCA, do tego masz szansę na dodatkową w torbie. przepisy kosztują z tego co pamiętam po 3 DCA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 15:56, Daimon_Frey napisał:

> Ja natomiast mam inne pytanie, czy wylvlowanie cooking i fishin to drogi interes,
i ile
> średnio to zajmuje?

Powiem tak.
Fishing wymaga jedynie poświęcenia sporej ilości czasu na łowienie (można to połączyć
z robieniem achievemnta na monety w Dalaranie, lub zadania daily fishing), a pożytku
z tego żadnego. Chyba że, ryby z Northrend będziesz używać do robienia Fish Feastów.
Ale to i tak na końcu.

Wiesz, mi bardziej chodzi o to że u nas ceny FF i innych rybek np tych 40str 40stam są b.wysokie i można na tym wielką kase trzepać. A trzepać kasę trzeba póki się da , zanim wyjdzie cata, ceny z tygodnia na tydzien będą spadać więc lepiej zacząć teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 15:17, Vaadeer napisał:

Ja natomiast mam inne pytanie, czy wylvlowanie cooking i fishin to drogi interes, i ile średnio to zajmuje?


Aa tam nie słuchaj ich.
http://www.elsanglin.com/fishing_and_cooking_horde.html
http://www.elsanglin.com/fishing_and_cooking_alliance.html

Levelujesz obie profesje równocześnie, praktycznie za darmo.
Mnie to kilka dni zajęło bez jakiegoś wielkiego grindu czy zajeżdżania (w przerwach między daily)

Co do zarabiania. Zbyt dochodowe to nie jest, ale fish festy zawsze zejdą na AH, poza tym jest to zwyczajnie wygodne.
+2 banalne daily w Dalaranie.

Ogólnie jak kto chce. Ja uważam, że jest to proste i przyjemne ;)
Trzeba tylko podczas levelowania fishingu pamiętać o jak najlepszych przynętach, sporej ilości piwka i czipsach (w końcu to łowienie ryb, nie? ;P), muzyczka na uszy i się relaksujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 16:08, Vaadeer napisał:

Wiesz, mi bardziej chodzi o to że u nas ceny FF i innych rybek np tych 40str 40stam są
b.wysokie i można na tym wielką kase trzepać. A trzepać kasę trzeba póki się da , zanim
wyjdzie cata, ceny z tygodnia na tydzien będą spadać więc lepiej zacząć teraz.


Cooking, podobnie jak inne profesje, miewa problemy pod koniec przedziałów. Ja na jednej postaci utknąłem na 295 bo musiałbym poświęcić sporo czasu na zdobycie składników, żeby dobić do 300 i na outlandowych przepisach znowu szybko nabijać. Przez większość czasu robi się go łatwo, ale bywają przestoje.
Fishing to inna sprawa, nie da się tu kupić składników, trzeba mozolnie stać i łapać rybki przy czym pierwsze punkty lecą szybko, ale później jest to już dużo wolniejsze (tak jakby się robiło zielone przedmioty). Mój sposób to uruchomić random dungeon finder, stanąć w Dalaran (czy gdzie komu pasuje) i łowić do czasu znalezienia grupy. Questy w tym czasie i tak nie mają sensu, bo może się grupa trafić w połowie i trzeba będzie z czegoś zrezygnować. To zresztą chyba jedyna profesja, która jest tania (nie ma praktycznie na co wydawać pieniędzy poza nowymi rangami) ale przez to bardzo czasochłonna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mój sposób to uruchomić random dungeon finder, stanąć w Dalaran (czy gdzie komu pasuje) i łowić do czasu znalezienia grupy.

Tak. Tylko wtedy wylevelujesz sobie fishing. Nałowisz z 10 ton złotych rybek, górę monet z fontanny.. I tyle..

Jeśli ktoś myśli o levelowaniu fishingu i cookingu - to trzeba to robić razem.
A jest to naprawdę przyjemne (jeśli wie się z kąd wziąć kilka przepisów) i praktycznie w 100% można wylevelować gotowanie samymi rybami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 15:17, Vaadeer napisał:

Ja natomiast mam inne pytanie, czy wylvlowanie cooking i fishin to drogi interes, i ile
średnio to zajmuje?

podczas "pilgrim''s bounty" można na luzie za grosze wysilować cooking do 300
a rybki to na spokojnie mozna w tb wieczorkiem czy w temple of moon w darnassus... in the mou... fountain przyjemna muzyczka i otoczenie, w sam raz by odpokutować kilka godzin łowienia rybek, naturalnie cos pod tylek w realu tez się przyda ;< z 7h siedzenia jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 20:50, Sareth14 napisał:

Nauczyłem się Miningu od kolesia w Hellfire Penisula. I co dalej?


Dalej levelujesz w outlandzie. Jak już nabijesz do odpowiedniego poziomu możesz nauczyć się dalej od trenerów w Northrend (początkowe twierdze lub Dalaran)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 19:49, SoieR napisał:

podczas "pilgrim''s bounty" można na luzie za grosze wysilować cooking do 300

Nawet 355, co jest super, bo od razu mamy przepisy z Northrendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 19:49, SoieR napisał:

w temple of moon w darnassus...

Hmm, ork w Darnassus, lemme think.... może być problem jednakże na spinie jest tyle alluchów ze przeszkadzać to mi mogą tylko guardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 17:59, DemoBytom napisał:

Tak. Tylko wtedy wylevelujesz sobie fishing. Nałowisz z 10 ton złotych rybek, górę monet
z fontanny.. I tyle..


Chyba że ma się już ponad 400 cookingu i ok 200 fishing. :-)

Dnia 26.02.2010 o 17:59, DemoBytom napisał:


Jeśli ktoś myśli o levelowaniu fishingu i cookingu - to trzeba to robić razem.


Ok, o ile ktoś dopieto je zaczyna. Ja najczęściej cooking robię przy okazji, bo wiele materiałów i tak sama wpada przy robienu questów, a na fishing nie mam czasu, więc ewentualnie później nadrabiam. Dopiero wczoraj moja pierwsza postać dostała "Skills to pay the bills" właśnie wykupując ostatni poziom fishingu, podczas gdy First Aid mam od dawna, a Cooking trochę krócej, ale też jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 21:10, Daimon_Frey napisał:

> Nauczyłem się Miningu od kolesia w Hellfire Penisula. I co dalej?

Dalej levelujesz w outlandzie. Jak już nabijesz do odpowiedniego poziomu możesz nauczyć
się dalej od trenerów w Northrend (początkowe twierdze lub Dalaran)

Dzięki. Tylko ja jestem trochę newbie to WOWa i ten świat jest trochę DUŻY. I nie wiem jak tam się teleportnąć xd I jeszcze jedno pytanie. Jak schować cały interfejs? tak bym mógł se np screena zrobić bez tych wszystkich rzeczy na ekranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 13:39, Sareth14 napisał:

Dzięki. Tylko ja jestem trochę newbie to WOWa i ten świat jest trochę DUŻY. I nie wiem
jak tam się teleportnąć xd I jeszcze jedno pytanie. Jak schować cały interfejs? tak bym

Płacisz jakiemuś magowi np. za teleport. Napisz najlepiej który masz lvl.

Dnia 27.02.2010 o 13:39, Sareth14 napisał:

mógł se np screena zrobić bez tych wszystkich rzeczy na ekranie

Alt+z jeśli mnie pamięć nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się