Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Bo w kupie raźniej! Woohooo! Biegniemy dalej, tam jest następny! I nic zapomnijcie wziąć insygni ! :D

Nienawidzę mojej battlegrupy :<

20100228112050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 11:22, Grodhar napisał:

Bo w kupie raźniej! Woohooo! Biegniemy dalej, tam jest następny! I nic zapomnijcie wziąć
insygni ! :D

Nienawidzę mojej battlegrupy :<

I teraz po tym screenie kazdy bedzie mogl zarzucic, ze wow jest cukierkowy

A edit: Jakim trzeba byc loladynem tankiem bym musial wiecej heala na pala dawac niz na cala grupe i tankujacego peta wolfa na bossie? Tank sie obrazil, wiec pet huntera zaczal tankowac i tak w 3 osoby (bo melasy nic nie robily) ubilismy bossa... nikt nie padl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 08:31, SoieR napisał:

więc idąc ta logiką to właśnie najwięcej z warków powinno
być nubków


Częściowo tak jest, wystarczy popatrzeć na warriorów tanków, którzy nie potrafią nawet wykorzystać faktu, że to najbardziej mobilna klasa do tankowania :) Albo na warriorów w PvP, którzy na pytanie "jakiego makra używasz do Shield Wall?" odpowiadają "a po co mi tarcza, przecież gram Arms/Fury?" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 09:17, Hydro2 napisał:

dk padl. Jednak najbardziej chyba szczery tekst jaki uslyszalem o tej klasie " I know,
it must be annoying to spam heal on dk", bo prawda jest taka, ze jak tankujacy dk ma
jakies braki to heal musi nadrabiac sprzetem/umiejetnosciami healowania calej grupy rownoczesnie,


To nie do końca tak. Z jednej strony można mieć tak, jak ja dzisiaj podczas UP. Tank druid z gs 5k, a potrafił nagle stracić pół życia i zdarzało mu się puszczać aggro (a dps byli sporo słabsi).
Z drugiej strony sam ostatnio wziąłem swojego DK żeby potankować randoma z ludźmi z gildii, bo akurat tanka brakowało. Trochę się wzbraniałem, bo sprzęt cienki, w większości lvl 200, dwa przedmioty nawet poniżej, a ja dawno nie tankowałem, ale nikogo innego nie było a healer dobry. Po pierwszym bossie usłyszałem na vencie, że nie miałem się czego bać, bo on i tak prawie nie musi mnie leczyć. Robiliśmy HoL.
Najczęściej problemy z DK biorą się ze słabych umiejętności tylko ludzi oraz faktu że teraz najłatwiej dostać się na random jako tank, więc ludzie próbują tankować nie mając ani umiejętności ani sprzętu. U innych klas też to się zdarza, tylko nie tak często.

Dnia 28.02.2010 o 09:17, Hydro2 napisał:

bo czesto sie zdarza, ze jakis rogal/mag/paladyn (wpiszcie co wam akurat przychodzi do
glowy, ale zwykle melasy) zoveraggruje


A tu zależy jak często. Jeśli notorycznie, to tank jest słaby. Ale jeśli tylko raz na jakiś czas to już wina dpsa. Mnie się zdarza przeagrować i nie wstydzę się powiedzieć, że to moja wina. Najczęściej wtedy, gdy tank atakuje pierwszego moba żeby go pociągnąć i przełącza się na drugiego, a ja tego nie zauważam i idzie burst w pierwszego. Zdarza mi się też specjalnie ściągać na siebie aggro, zwłaszcza jeśli wiem że sam ubiję moba bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 03:04, KaPe napisał:

Tak, w 5 osobowkach ludzie na pewno robią 10k dps.


Ostatnio w Nexusie, jako lock robiłem 3.5-4k (praktycznie tylko spamując Seed of Corrution ;P)
Pod koniec runu tank mnie wyśmiał, że "on na swoim rogalu robi 3x tyle" >.>''

Nie wiem skąd się u ludzi bierze ta niezwykła wyobraźnia do dpsu >.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 16:45, DemoBytom napisał:

> Tak, w 5 osobowkach ludzie na pewno robią 10k dps.

Ostatnio w Nexusie, jako lock robiłem 3.5-4k (praktycznie tylko spamując Seed of Corrution
;P)
Pod koniec runu tank mnie wyśmiał, że "on na swoim rogalu robi 3x tyle" >.>''

Nie wiem skąd się u ludzi bierze ta niezwykła wyobraźnia do dpsu >.>''

Hmm w gearze full totc25+ na tych 20-30sec walkach z bossami na HC, można spokojnie zrobić po 10k+ , DK unholy nie jest najbardziej burst classa ale nie raz robiłem po 10k, a Rogue/Magowie robią jeszcze więcej.
Wszystko zalezy od ludzi i grupy i bossa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 16:45, DemoBytom napisał:

> Tak, w 5 osobowkach ludzie na pewno robią 10k dps.

Ostatnio w Nexusie, jako lock robiłem 3.5-4k (praktycznie tylko spamując Seed of Corrution
;P)
Pod koniec runu tank mnie wyśmiał, że "on na swoim rogalu robi 3x tyle" >.>''

Nie wiem skąd się u ludzi bierze ta niezwykła wyobraźnia do dpsu >.>''

fok przed nerfem +wieksza paczka i bedzie 9k z tego
ale takim np. arc magiem nie ma problemu aby wyciagnac po hmm spooooroo, jak ja swoim w nubskim gearze wyciągnąłem 13 (ab spam! ftw ;P) więc mag w bis z ele, boomkinem i co by tam jescze - hmm 20k daloby rade zlamac.. albo i nie bo boss by padł zanim by się mag rozkręcił ;P ale to tyle... cd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za gadanie w ogóle. Gwiazdy się ułożą, wejdzie 100% krytow i będzie >10k? To jak te historie z TBC, gdzie tanki robiły po "3k tps", tyle, że przez 2 sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 17:04, Vaadeer napisał:

Hmm w gearze full totc25+ na tych 20-30sec walkach z bossami na HC, można spokojnie zrobić po 10k+ , DK unholy nie jest najbardziej burst classa ale nie raz robiłem po 10k, a Rogue/Magowie robią jeszcze więcej.


Jeszcze nie widziałem by ludzie na random dungu mieli więcej powyżej 5k DPS za cały dung (a do tego pił mi koleś).
Ja jako demo lock, z metamorfozą, spalaniem i AoE na większej grupie spokojnie wyciągam 8-10k.. Tylko, że przez chwilę na jednej walce w jednym przypadku i praktycznie zawsze przeaggruję wtedy tanka.. Średnia za całość i tak wyjdzie między 4-5k max.

Dnia 28.02.2010 o 17:04, Vaadeer napisał:

Wszystko zalezy od ludzi i grupy i bossa.


Na bossach też sobie jakiś niezwykłych DPSów nie przypominam. Dziś większość z nich pada zanim dana postać zdąży się na dobre rozkręcić, nie ma mocniejszych buffów itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 16:34, KaPe napisał:

Death Grip = taunt + pull,

Długi cd.

Dnia 27.02.2010 o 16:34, KaPe napisał:

Dark Command = drugi taunt.

Na 65 levelu.

Dnia 27.02.2010 o 16:34, KaPe napisał:

AOE threat przed DnD = Howling Blast.

Minimum 60 lvl.

Pisałam o deklach, którym się wydaje że moga tankować.
Poza tym, 80% dekli wyczytało że Blood to najlepszy tank, i nie wiedzą co to są frost talenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 23:17, Mirajka napisał:

Poza tym, 80% dekli wyczytało że Blood to najlepszy tank, i nie wiedzą co to są frost
talenty.


Gdzie tak wyczytało? Ja gdzie nie pójdę to słyszę, że najlepszym drzewkiem jest frost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 23:28, pkapis napisał:

> Poza tym, 80% dekli wyczytało że Blood to najlepszy tank, i nie wiedzą co to są
frost
> talenty.

Gdzie tak wyczytało? Ja gdzie nie pójdę to słyszę, że najlepszym drzewkiem jest frost.

Frost zapewnia trochę lepsze Avovidance, z uwagi na to że możesz mieć 1-2bronie z tankowymi statami, co dodaje zawsze troche dodga/parry itp. Ja bym nigdy na DW frost nie zagrał i grać nie będe, dla mnie DK musi latać z 2h weaponem większym od niego, w końcu taka była definicja tej klasy a nie jakieś 2 smieszne 1handery.
Blood ma bardzo silny 1target TPS, vampiric blood, najwiecej HP(z veteran of third war) a w nowym pathu będzie miał imba Will of Necropollis!.
DemoBytom > Ja na blood jestem w stanie na 30-40sec walkach wykrecic do 11-12k przy odpowiednim bossie, i tanku który nie bedzie mi z bossem biegał, jak to niektórzy mają w zwyczaju. Jednakże mówimy dalej o bossach, dps z reszty trashy jest już o wiele niższy tak więc nie spotkałem się z overall dmg na Hcku powyżej 10k dps , jedyne miejsce gdzie mi to przychodzi do głowy to HoR, tam można cisnąc mega dps cały czas z uwagi że trashe mają hp jak bossowie z reszty heroiców więc można cisnąć Aoe niezłe cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Blood to jest najlepszy tank. Tankowałem jak OT na iCC 25 zarówno pod Blood jak i Frost i zdecydowanie preferuję Blood.

btw: zauważyłem, że znalezienie porządnego teamu na niskopoziomowe instancje graniczy z cudem :/ Zawsze znajdzie się jakiś retard, co pulluje kiedy mu się podoba lub daje need na wszystko. Zawsze też jest ktoś, kto nie rozumie ani słowa po angielsku... Na 6 DM, które dziś zacząłem 1 było jako-takie do zaakceptowania, 2 nie do kończone a 3 prawdziwą mordęgą... Jak widzę większość teamu - zwłaszcza tanka - bez heirloomów to wychodzę od tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 23:54, Undertaker napisał:

Jak widzę większość teamu - zwłaszcza tanka - bez heirloomów to wychodzę od tej pory.


Czasem tacy z heriloomami są gorsi od tych, którzy faktycznie są "nowi". Od razu zgrywaja elitistów, co to oni nie sa i nie wiedzą jak grać każdą klasą. Wolę "zielonego", któremu się wyjaśni zasady rollowania na itemy od proelitista, który wszystkich wyzywa od nubów i innych takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 23:52, Vaadeer napisał:

Frost zapewnia trochę lepsze Avovidance, z uwagi na to że możesz mieć 1-2bronie z tankowymi
statami, co dodaje zawsze troche dodga/parry itp. Ja bym nigdy na DW frost nie zagrał
i grać nie będe, dla mnie DK musi latać z 2h weaponem większym od niego, w końcu taka
była definicja tej klasy a nie jakieś 2 smieszne 1handery.


Ja to wiem. Każde drzewko DK teoretyczine może tankować, ale przez długi czas pokutowała opinia że to frost jest najlepszy. Ja wolę blood (zarówno do tankowania jak i dpsu), ale to kwestia preferencji. Inne drzewka mi zwyczajnie nie leżą.

Dnia 28.02.2010 o 23:52, Vaadeer napisał:

niższy tak więc nie spotkałem się z overall dmg na Hcku powyżej 10k dps , jedyne miejsce
gdzie mi to przychodzi do głowy to HoR, tam można cisnąc mega dps cały czas z uwagi że
trashe mają hp jak bossowie z reszty heroiców więc można cisnąć Aoe niezłe cały czas.


Ale to wszystko z naprawdę porządnym sprzętem. Przeciętny DK nie ma gearu totc25+ tylko kilka rzeczy za EoT i resztę poziomu ok 200, a z czymś takim robi się jakieś 3k obrażeń. A że HC się robi raczej z ludźmi o średnim sprzęcie, to rzadko zdarza się zobaczyć ponad 10k. Jeśli już się zdarza to dzięki AoE, gdy tank przyjmie na klatę dużą liczbę mobów. Zdarzyło mi się robić DTK z tankiem paladynem, 50k HP bez buffów. W pokoju przed pierwszym bossem, tam gdzie są dwa hulki i trochę małego śmiecia, po prostu zgarnął wszystko a potem sypnęliśmy co kto miał, a i tak najwyższy wynik to był chyba 8k dps.
Inne klasy też niekoniecznie mają lepiej. Np. ele shaman w sprzęcie emblemowo-instancjowym zada z lava burst (oczywiście krytycznego dzięki FS) jakieś 8k. I to jest jego najmocniejsze zaklęcie na pojedynczy cel. Jeśli są addy to może mu trochę pomóc CL i nova, ale jeśli mówimy o pojedynczym celu to zwyczajnie nie ma on jak zadać 10k naraz, o utrzymaniu takiej średniej nie mówiąc. Nawet jeśli ktoś ma dobrze opanowaną klasę to i tak sprzęt będzie go limitował.

Na koniec dodam jeszcze, że cała dyskusja zaczęła się od Outlandu. Ja bym się mocno zdziwił, gdybym zobaczył DK na poziomie 60 robiącego 10k dps. Nie wiem czy w tym momencie możliwe jest wyciągnięcie stabilnego 2k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 01:06, Mirajka napisał:

> Jak widzę większość teamu - zwłaszcza tanka - bez heirloomów to wychodzę od tej
pory.

Czasem tacy z heriloomami są gorsi od tych, którzy faktycznie są "nowi".


Ja mam dwie 80-tki i jeszcze 6 innych postaci na różnych poziomach (tylko na jednym serwerze) i ani jednego heirlooma jak do tej pory. ;-) Osobiście najbardziej mnie wkurzają gracze którzy w kółko wszystkich pouczają i wychodzą z grupy po pierwszym wipe. Jak ktoś nie chce, żeby mu postać ginęła to lepiej niech z miasta nie wychodzi.

Nie wiem skąd wy bierzecie te wyniki dps, jak żyję jeszcze lepszej średniej niż ~ 5000 na żadnym heroiku nie widziałam. Nie mówię o jednorazowym strzale tylko o wyniku z całej wycieczki. Zauważyłam też, że jak ma się słabszą postać, zwłaszcza czarującą, to towarzystwo już ubranych postaci pogarsza wynik u tej słabszej - zaaanim się rzuuuuci czaaar to mob jest już martwy i połowa pary idzie w gwizdek. Oczywiście w tym momencie zawsze się znajdzie jakiś "pro" i psuje wszystkim humor ględząc. ;-P Czasem nawet taki marudzący delikwent kombinuje, jakby tu wykopać słabego dps-a tylko jakoś oczom jego uchodzi fakt, że wszyscy poza nim są z tej samej gildii. ;->

Nie zauważyłam też jakiś szczególnie kiepskich wyników u tankujących DK. Znam za to jednego warriora który nigdy nie opanował zasad tankowania i w rezultacie musiał zostać dps-em. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 10:28, asfodel napisał:

Nie wiem skąd wy bierzecie te wyniki dps, jak żyję jeszcze lepszej średniej niż ~ 5000
na żadnym heroiku nie widziałam. Nie mówię o jednorazowym strzale tylko o wyniku z całej
wycieczki.

No też o to chodzi, ludzie podają wyniki z 10 sekundowej walki, gdzie im się sfarciło i weszły same krytyki. I "zrobili 10k dps". Normalnie, by tyle wycisnąć trzeba by gear z ICC25, pełne buffy, a dla większości klas coś dłuższego niż 10 sekund, by się mogli "rozkręcić", a nie liczyli na fartowny ciąg krytów. A potem słucha się takich bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 01:06, Mirajka napisał:

Czasem tacy z heriloomami są gorsi od tych, którzy faktycznie są "nowi". Od razu zgrywaja
elitistów, co to oni nie sa i nie wiedzą jak grać każdą klasą. Wolę "zielonego", któremu
się wyjaśni zasady rollowania na itemy od proelitista, który wszystkich wyzywa od nubów
i innych takich.


Tak, tak, absolutnie - 100% racji. Tacy bardzo często raszują przed siebie nie patrząc na manę i inne takie. Nie ma reguły. Jednak wolę już takich, niż tych, którzy nie mają zielonego pojęcia ocb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nie z takimi wyheirloomowanymi miałam problem, a takimi typami, jak warriorzy w clothach i tego rodzaju, którzy na dodatek w ogóle nie reagują, gdy się do nich mówi, zwraca uwagę, że coś nie tak, albo prosi o mb. I naprawdę, niechby już był taki dps''em, ale gdy gościu wchodzi do grupy jako tank czy healer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się