Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2010 o 17:05, Daimon_Frey napisał:

Na prośby o leczenie ten reagował tekstem w stylu, że on musi tanka leczyć bo
inaczej tank zginie.

[facepalm] normalnie... [facepalm, słów mu brak[

Dnia 02.03.2010 o 17:05, Daimon_Frey napisał:

Poza tym, biorąc za przykład instancje, gdy tank zbierze za dużo mobów jak na możliwości
drużyny i healera, to healer ma prawo nie dać rady.

Nom miałem dzisiaj coś takiego, na bieżąco ludzi leczyłem, ale Tank najpierw wziął pierwszą grupkę stworków, wybili je, próbowałem mane zregenerować, ale te ciołki rzuciły się na drugą... i efekt do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 16:25, Hubi_Koshi napisał:

Zacząłem sobie grać Preistem i tak się zastanawiam... jak można być Złym Healerem. Parę
razy widziałem jak helear zawalał sprawę i myślałem że musi być ku temu jakiś powód...
Teraz zacząłem grać sam jako helear i nie widzę żadnego powodu. Trzy zaklęcia do kupy
i wystarczy pilnować swojej many i cudzego życia, co może być w tym skomplikowanego.


Różnie bywa. Na niskich poziomach nie ma jeszcze ani tylu umiejętności czy talentów zmieniających sposób grania, ani takich utrudnień jakie się trafiają w heroikach - chociażby jakiś debuff, który nagle daje Ci cooldown na wszystkie zaklęcia leczące na powiedzmy 3 sekundy. I nieważne jaki masz sprzęt i skill, jeśli czymś takim oberwiesz to przez najbliższe 3s możesz leczyć najwyżej bandażami.
Poza tym dużo zależy od drużyny. Ja się staram zawsze ułatwiać innym życie i np. jeśli gram szamanem a wiem że będzie trucizna to stawiam totem ją usuwający. I nie obchodzi mnie czy leczy priest, który będzie za to bardzo wdzięczny czy palek mogący sam truciznę usuwać, czy nawet druid który ma jeszcze lepsze na to zaklęcia - każde rzucenie usunięcia trucizny to global cooldown stracony na coś innego niż leczenie.
Zdarzało mi się już leczyć palkiem w sytuacji gdy dps się nie spisywali i po chwili nagle cała drużyna miała na sobie truciznę. Palek musi wtedy rzucić Cleanse 5 razy, a w międzyczasie jeszcze leczyć. Najczęściej zanim skończy już jest na wszystkich nałożony kolejny stack. Ale jeśli drużyna wie co robić i kogo ubić w pierwszej kolejności to nagle się okazuje, że healer nie musi się trucizną przejmować prawie wcale.

Dnia 02.03.2010 o 16:25, Hubi_Koshi napisał:

A tak w ogóle to helearem bardzo przyjemnie się gra, nie trzeba biegać dookoła i bić
stworków tylko stac z tyłu i pilnować życia kompanów, bardzo relaksujące zajęcie po tym
całym tankowaniu i DPSowaniu ^^


Gorzej gdy jednak trzeba biegać czy skakać, a brakuje zaklęć instant. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:23, pkapis napisał:

Różnie bywa.

[kiwa głową i robi notatki] Się przyda wiedza od doświadczonych ludzików bo czystym healerem gram pierwszy razy.

Dnia 02.03.2010 o 18:23, pkapis napisał:

Gorzej gdy jednak trzeba biegać czy skakać, a brakuje zaklęć instant. :-)

Yargh :-/ Faktycznie nie jest przyjemnie, na razie stawiam się z tyłu a drużyna rąbie co tam ma aktualnie w planie, a ja utrzymuje ich przy życiu, nie musząc się ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 16:25, Hubi_Koshi napisał:

Zacząłem sobie grać Preistem i tak się zastanawiam... jak można być Złym Healerem. Parę
razy widziałem jak helear zawalał sprawę i myślałem że musi być ku temu jakiś powód...
Teraz zacząłem grać sam jako helear i nie widzę żadnego powodu. Trzy zaklęcia do kupy
i wystarczy pilnować swojej many i cudzego życia, co może być w tym skomplikowanego.
A tak w ogóle to helearem bardzo przyjemnie się gra, nie trzeba biegać dookoła i bić
stworków tylko stac z tyłu i pilnować życia kompanów, bardzo relaksujące zajęcie po tym
całym tankowaniu i DPSowaniu ^^

jak będziesz robił coś trudniejszego niż mobki z autoatakiem, i całe pięć person w party będzie zbierało baty to się dowiesz... ;> gl w leczeniu hor jako świeża 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:08, SoieR napisał:

jak będziesz robił coś trudniejszego niż mobki z autoatakiem, i całe pięć person w party
będzie zbierało baty to się dowiesz... ;> gl w leczeniu hor jako świeża 80


HoR nie jest taki straszny. Osobiście dużo bardziej nie lubię pierwszego bossa w PoS (który jest zabugowany i czasami kamienie nie pokazują się w ogóle) oraz trzech mobków tuż przed ostatnim bossem w FoS (są gorsi niż niejeden boss, jeśli dps nie zabiją ich wystarczająco szybko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 19:41, Nevrac napisał:

Krótko mowiac: jak grac druidem?
link na wowarmory: http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Defias+Brotherhood&cn=Nevrac

Jakos armory nie chce pokazac talentów, alw widze, ze masz 11/0/60 (sam takim gram), wiec pewnie jest ok :), chociaz masa drutów gra 14/0/57.
Kilka uwag:
- zmien glyph of regrowth na glyph of nourish/wild growth
Gemy: spirit jest dla druida srednio uzyteczny, imho nie warto wkladac również gemow na intellect.
Haste/spell power/mp5 to na chwile obecna najwazniejsze statystyki.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Saurfang&cn=Polonez&gn=Harvesters+of+Sorrow

Jak grac druidem? Raczej sie nie da na to odpowiedziec. Hoty, Nourish, macro Nature Swiftness+Healing Touch, Swiftmend zbindowany gdzies pod ręką. Zaden healer nie ma czegos takiego jak rotacja i z góry zdefiniowany sposob gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 14:15, warzyw napisał:

Jakos armory nie chce pokazac talentów (...)


Jeśli masz adblocka, dodaj armory do wyjątków lub wyłącz ten dodatek na czas wyświetlania strony - pomaga ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowiles ze mam kupywac wszystkie skile. nawet te z frosta? bo nic nie mam dodane do frosta(podawalem wczesniej drzewko) i co do profesji. czy jak sie oducze to poziom zostaje? I kiedy mam zmienic z Mining na BS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:21, Sareth14 napisał:

Mowiles ze mam kupywac wszystkie skile. nawet te z frosta? bo nic nie mam dodane do frosta(podawalem
wczesniej drzewko) i co do profesji. czy jak sie oducze to poziom zostaje? I kiedy mam
zmienic z Mining na BS?

Jako unholy i tak używasz Frost skilli takich jak Icy touch, i Horn of winter tak więc przynajmniej te dwa musisz wykupić.
A od nowego patha , o ile nic sie nie zmieni będziesz miał dodatne do Frost, bo frost-unholy będzie lepsze niż blood-unholy.
Wiesz, mnie wyskilowanie miningu kosztowało 5k golda, i 2 dni roboty. Mining możesz wyrzucić kiedy chcesz, jednakże najlepiej wtedy gdy masz już wyskilowany JC, a jeszcze lepiej byś nafarmił sobie po jakies 250ore : Mithlir, Thorium, Fel Iron, Adamantite bo sa to najdroższe matsy i uzywa sie ich najwiecej wiec gdy bedziesz miał je zdobyte samodzielnie to oszczedzisz bardzo dużo.
http://www.wow-professions.com/wowguides/wow-blacksmithing-guide.html
Tu masz guida, jest dokładnie napisane ile czego potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:21, Sareth14 napisał:

Mowiles ze mam kupywac wszystkie skile. nawet te z frosta? bo nic nie mam dodane do frosta(podawalem wczesniej drzewko)


I dlatego mówiłem, że powinno się zaczynać grać od 1 lv..
Skille i drzewka talentów to dwie różne sprawy.
Owszem - talenty wpłyną na to które skille będziesz używać - ale nie determinują użycia tylko tych z jednego drzewka.
Nie wiem jak u DK ale np. taki lock używa Shadow Bolta - czaru ze szkoły Destruction - tylko gdy jest wytalentowany w Affli lub Demonology. Destruction lock nie używa tego czaru wogóle ;P

Dnia 03.03.2010 o 18:21, Sareth14 napisał:

i co do profesji. czy jak sie oducze to poziom zostaje? I kiedy mam zmienic z Mining na BS?


Jak cię będzie na to stać i gdy ci to będzie potrzebne (z naciskiem na kiedy cie bedzie stac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:57, Sareth14 napisał:

teraz mi mowisz ze fros-unholy lepsze?xd

Oczywiscie w moim poscie chodziło mi o wyskilowanie Blacksmithingu kosztem 5k i 2dni roboty, a nie miningu.
A skąd mogłem wiedzieć ze frost-unholy bedzie lepsze. Blizz w nowym patchu planuje zboostować frost tree, i bedzie się grac 0/17/54, zyski nad blood to 10% wiecej shadow/frost dmg, 4% str, 20% haste, 30rp wiecej jako maksimum więc AMS i leechowanie RP bedzie skuteczniejsze. Kontra jakies 450 AP, 2% crita do wszystkiego, 9% crita do SS/BS, i 4% wiekszy dmg z broni. Frost wygrywa i tyle , zmieni sie też rotacja ale po co masz sie znowu pytać jak wszystko masz tu: http://elitistjerks.com/f72/t72364-unholy_dps_3_3_3_i_run_you/
na 1szej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 00:29, Vaadeer napisał:

> teraz mi mowisz ze fros-unholy lepsze?xd
Oczywiscie w moim poscie chodziło mi o wyskilowanie Blacksmithingu kosztem 5k i 2dni
roboty, a nie miningu.
A skąd mogłem wiedzieć ze frost-unholy bedzie lepsze. Blizz w nowym patchu planuje zboostować
frost tree, i bedzie się grac 0/17/54, zyski nad blood to 10% wiecej shadow/frost dmg,
4% str, 20% haste, 30rp wiecej jako maksimum więc AMS i leechowanie RP bedzie skuteczniejsze.
Kontra jakies 450 AP, 2% crita do wszystkiego, 9% crita do SS/BS, i 4% wiekszy dmg z
broni. Frost wygrywa i tyle , zmieni sie też rotacja ale po co masz sie znowu pytać jak
wszystko masz tu: http://elitistjerks.com/f72/t72364-unholy_dps_3_3_3_i_run_you/
na 1szej stronie.

W skrócie warto zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sciągnołem wersję testową WoW''a. Założyłem konto, wpisałem odpowiednie info i teraz mam problem. Po włączeniu gry wpisałem id lecz na e-mail nie dostałęm hasła. Skąd mam je wziąć ? (wiem że trochę chaotycznie to napisane ale cóż :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto WoW''a trzeba połączyć z platformą battle.net. Nie wiem niestety czy trial tego wymaga ale z mojego punktu widzenia to właśnie nie połączenie tego jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to hasło wybierało się samemu w procesie tworzenia konta... Chyba, że coś się zmieniło, aż sam sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 17:36, technic napisał:

Przed chwilą sciągnołem wersję testową WoW''a. Założyłem konto, wpisałem odpowiednie
info i teraz mam problem. Po włączeniu gry wpisałem id lecz na e-mail nie dostałęm hasła.
Skąd mam je wziąć ? (wiem że trochę chaotycznie to napisane ale cóż :D )

Najpierw pytanie, Gdzie zrobiłeś tego triala na stronie Battle neta czy na stronie europejskiego WoWa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 18:21, Hubi_Koshi napisał:

Najpierw pytanie, Gdzie zrobiłeś tego triala na stronie Battle neta czy na stronie europejskiego
WoWa ??

Z tego co wiem to nie powinno mieć znaczenia, nowe konta trailowe od poczatku sa połączone z battle.nete''em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się