Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 19:29, Fariin napisał:

Czy to prawda, że grałeś w GROMIE ? Może coś powiesz o tej gildii, może się więcej forumowiczów
szukających serwera skusi ;) ( no i nie będziemy robić takiego prywatnego OT ;P )


Tak, jestem (byłym?) GROMowcem :) Nie wiem nawet czy zostałem w gildii itd, okaże się w tym tygodniu pewnie jak wrócę. Gildia bardzo w porządku, ze starą gwardią u władzy, więc jest jako tako porządek, zdarzały mi się różnice zdań i burzliwe wymiany kontrowersyjnych opinii, no ale do tego już przywykłem w polskich gildiach, to niemalże norma. Jest (było?) trochę osób aktywnie uczestniczących i odnoszących sukcesy w PvP (areny), sporo osób jest też świetnie obeznanych w PvE, dzięki czemu obecnie z tego co mi mówi znajomy, gildia jest druga na serwerze pod względem progressu :) Nie wiem jak wygląda obecna sytuacja w samej gildii, ale z tego co widzę i słyszę, gildia przeszła gruntowny remont, że to tak ujmę i jestem nastawiony optymistycznie gdybym miał dalej tam grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem.
Kupiłem po rocznej przerwie prepaida. Wszystko ok, aż do momentu kiedy chcę go wpisać. Nie rozpoznaje mi że mam dwa dodatki. Konto jest w stanie "classic game". Chciałem dodać na battlenet.com w opcji add or upgrade a game cdkaye (podczas instalacji nie wołał, bo to drugi raz na tym samym pc), ale system ich nie chciał przyjąć. Co jest? Co zrobić? Spróbować wpisać prepaida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:28, Dann napisał:

Z tego co pamiętam jeszcze ze dwa-trzy miesiące temu nie było w tej grze klas typu must have. "Musimy mieć tą klasę, bo inaczej nie damy rady". Nie było czegoś takiego, Blizzard tego unikał.


I od dawna się mówi, że min. w przypadku heroizmu im nie wyszło. W porównaniu z innymi buffami jest on dużo mocniejszy, a kiedyś dzięki paru bugom/nieścisłościom potrafił czynić cuda - dla affli locka na początku walki był czymś przepięknym. Z dobrze wymierzonymi trinkietami wrzucaliśmy na cel corruption z powiedzmy 150% normalnego haste, zwiększonym klapsem itd (wszelkie consumable+trinkiety+hero) a potem przez całą walkę utrzymywaliśmy corru w tej wymaksowanej formie dzięki everlasting affliction. Wynik - niewspółmiernie większy DPS.
Hero/BL potrzebuje jakiejś równoważni. Czy to jakiś bębenków, czy skilla u innej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od czego jest pomoc techniczna Blizzard? Najlepiej będzie jak zadzwonisz do nich (przy czym zalecam użyć w tym celu Skype, inaczej rachunek może przytłoczyć), przygotowując wcześniej wszystkie ważniejsze dane konta, ewentualnie możesz wysłać formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbowałem jeszcze raz, ale repair na końcu się wywala i wyskakuje standardowe okienko z wyślij - nie wyślij błędu.

A teraz raport:

#-----------------------------------------------------------
# System started at 2010-04-11 18:54:29.4312
# system: ST
#-----------------------------------------------------------
19:02:08.1127 Exception in ForAllFilesExtract: fopen - Data\enGB\base-enGB.MPQ Wow.exe

#-----------------------------------------------------------
# System started at 2010-04-11 19:31:45.4250
# system: ST
#-----------------------------------------------------------
19:39:30.8623 Exception in ForAllFilesExtract: fopen - Data\enGB\base-enGB.MPQ Wow.exe

Aha i przed uruchomieniem narzędzia repair mam takie coś:

"World of Warcraft is seriously damaged and will need to be reverted to an earlier version. After it has been reverted you may need to patch up to continue playing"

Pewnie standardowe powiadomienie, ale wolę się upewnić.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza postać na serwerze. Zakładam, że plujesz na takie rzeczy jak kupowanie golda. Mining+Skinning na tym serwerze = na 68 levelu Riding do +160% flying, double spec oraz 5k w kieszeni. Skóry potrafią chodzić po naprawdę chorych cenach (30g za stack Medium Leather? Yes please!).

Dla porównania, druga postać jaką stworzyłem, Priest z Herbalismem i Alchemią (która pochłaniała wszystkie surowce), na 50lvl cały jego majątek to 100g, na dual spec musiałem wyłożyć od tej pierwszej.

Więc imo mining+skinning ew. Herb+skinning, jak zarobisz sobie na wszystko (dual spec, flying mount) to sobie zrobisz reroll profki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:32, DemoBytom napisał:

I od dawna się mówi, że min. w przypadku heroizmu im nie wyszło.


Da się bez heroizmu raidować ? Da się. Więc nadal nie widzę w czym problem ? Były pewne walki, gdzie ważniejsze od hero były inne skille, np. na Saurfangu dobrze było mieć priesta z bubblami, na kilku innych walkach maga lub shamana do dispelowania buffów bossowi, a na jeszcze kilku innych huntera z "pułapką wężową". Co nie oznaczało, że bez tych rzeczy dana walka była z góry przegrana.
Więc must have to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:46, maniekk napisał:

"World of Warcraft is seriously damaged and will need to be reverted to an earlier version.
After it has been reverted you may need to patch up to continue playing"


Nie wiem coś ty namieszał, że aż tak się dzieje u ciebie, ale spróbuj zrobić PEŁNY reinstall gry, czyli najpierw uninstall (lub po prostu usuń, jeżeli nie instalowałes na tym systemie), potem install wszystkiego od nowa i patchowanie. Możesz spróbować przed instalacją wyczyścić jeszcze rejestr, ale nie powiem ci gdzie dokładnie, to już musisz się na tym znać. Oczywiście przed tym wszystkim przenieś sobie w bezpieczne miejsce foldery ze screenami, addonami oraz ustawieniami konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie z innej beczki, ocierające się bardziej o cały sprzęt, niż o grę. Aczkolwiek tutaj wolę spytać. Otóż, za niedługo wymienię niektóre podzespoły w moim zabójczo starym antyku i komputer będzie prezentował się następująco - Pentium IV 3GHz, GeForce 8600GT i 2GB RAMu. I teraz pytanie - komputer będzie wykorzystywany do internetu itd., ale jeśli chodzi o gry - tylko i wyłącznie World of Warcraft. Nie czytałem za wiele na ten temat, a chodzi dokładnie o system operacyjny. Czy osiągi w WoW będą stosunkowo większe na Viście czy na XP? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:53, Dann napisał:

Da się bez heroizmu raidować ? Da się.


Jak się uprzeć to wszystko się da..

Dnia 11.04.2010 o 21:53, Dann napisał:

Więc nadal nie widzę w czym problem ? Były pewne walki, gdzie ważniejsze od hero były inne skille, np. na Saurfangu dobrze było mieć priesta z bubblami,


Nadla priest jest tylo przydatny, ale MOŻNA go spokojnie zastąpić innym healerem. Chodzi o to, że praktycznie wszystkie inne skille/postaci można zastąpić innymi niewiele tracąc. hero nie.
Saurfanga spokojnie robiliśmy bez disc priesta. Robiliśmy bez boomkinów i ich tajfuna w różnych składach - ale bez szamana było zdecydowanie najgorzej. boost do dpsu jaki on daje jest nadal nie do przecenienia.. Ale rozmawiamy o dość specyficznej, jednej walce gdzie może rzeczywiście nie jest to skill najważniejszy.
Jednak zrobienie całego icc bez szamana już takie proste nie jest..

I powtarzam - można, tylko po co.

Dnia 11.04.2010 o 21:53, Dann napisał:

Więc must have to to nie jest.


Jest ponieważ jako jedyna postać w grze jest kompletnie niezastąpiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:46, maniekk napisał:

"World of Warcraft is seriously damaged and will need to be reverted to an earlier version.
After it has been reverted you may need to patch up to continue playing"


Tak teraz sobie pomyślałem, że ja kiedyś chyba też miałem coś podobnego. O ile dobrze pamiętam, trzeba niestety przytaknąć temu co napisane. Pozwolić programowi, aby przywrócił jakąś tam starszą wersję gry, a następnie spatchował ją na nowo. Powinno zadziałać.
A jak nie, to zgodnie z instrukcjami Azvara, nie ma wyjścia.


PS. A jeśli i to nie pomoże, to pamiętaj: "Format c:" jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. :-) Dobre na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To świetnie. Mining już mam. I właśnie zastanawiałem się nad tym czy brać blacksmithing czy inną profesję zbieracką, więc chyba jednak padnie na skinning.
I ostatecznie doszedłem do wniosku, że skoro mam grać w Alliance, to pora przełamać dawne uprzedzenia i zrobiłem krasnoluda paladyna. Na 7lv jest całkiem przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To od razu Ci poradzę, byś szedł full Retri (tylko pierwsze 5 punktów w Deflection, to bardziej zwiększa dps niż -10% many) i od 20 (Cons + Seal of Command) zacznij tankować w lfd. Znaleźć ludzi bardzo łatwo jako tank, a jak będziesz dbał o gear (one hander + shield) to spokojnie Retri może tankować aż do Sunken Temple. Sprawdzone przezemnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 22:28, DemoBytom napisał:

Saurfanga spokojnie robiliśmy bez disc priesta. Robiliśmy bez boomkinów i ich tajfuna
w różnych składach - ale bez szamana było zdecydowanie najgorzej. boost do dpsu jaki
on daje jest nadal nie do przecenienia.


Jeszcze jak grałem na Bronze Dragonflight, to w dwóch gildiach gdzie miałem postaci było tylu shamanów (*), że prawie zawsze jakiś dołączał do składu... najczęściej kilku ;-P na czele z szefem jednej z nich. ;-)
Ale czasem bywało różnie. Niemniej zawsze jakoś sobie radziliśmy, a kiedy zdarzały się faile i wipefesty, nie powodował ich ewentualny brak heroizmu, tylko bardziej koncentracji i zgrania (albo RL nas demotywował :-P).

Dnia 11.04.2010 o 22:28, DemoBytom napisał:

Ale rozmawiamy o dość specyficznej, jednej walce
gdzie może rzeczywiście nie jest to skill najważniejszy.
Jednak zrobienie całego icc bez szamana już takie proste nie jest..


Pewnie nie. Podobnie jak bez resto druida. :-)

Dnia 11.04.2010 o 22:28, DemoBytom napisał:

Jest ponieważ jako jedyna postać w grze jest kompletnie niezastąpiony.


Co nie oznacza, że rezygnacja z tego jedynego niezastąpionego buffa uniemożliwia całkowicie grę.


(*) Jednego z tych shamanów do dzisiaj wspominam bardzo pozytywnie. Tak, o Tobie mówię Rey. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 22:25, Vytrix napisał:

Pentium IV 3GHz,
GeForce 8600GT i 2GB RAMu.Czy osiągi w WoW będą stosunkowo
większe na Viście czy na XP? Z góry dzięki za odpowiedź.


Z taką ilością RAM nie myślałbym o Vista, sam system zje ci chyba z 512 MB, a do płynnej gry w WoW przez wielu zalecane jest minimum 2 GB (a osobiście polecam 4 GB). Ale nie skodzi spróbować :) Dodam tylko, że ja na Vista miałem jakieś problemy z grą (regularnie co 10-15 sekund była ścinka, tj freeze) i za cholerę nie mogłem się tego pozbyć, ale być może to naprawili, jako że na Win7 działa OK, a to przecież niemalże ten sam system. Sama gra powinnia ci śmigać aż miło na nieco obniżonych tylko ustawieniach (pole widoku na 50% i wyłączone cieniowanie obiektów), po za zmasowanymi przez graczy miejscami (miasto Dalaran z WotLK, pole bitwy w Wintergrasp i być może raid dungeony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:53, Dann napisał:

Da się bez heroizmu raidować ? Da się. Więc nadal nie widzę w czym problem ?


Choćby w tym, że dla wielu raid leaderów shaman to właśnie must have. Nie wiem jak jest na innych serwerach, ale u mnie do wszystkich trudniejszych rajdów (ICC, ToC) szamana się szuka i wiele osób bez niego nawet nie chce zaczynać. Szukanie natomiast zawsze te kilka-kilkanaście (albo nawet i więcej - bo ten jest saved, tamten ma za słaby sprzęt itd.) minut trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 11:42, Azvar napisał:

Pewnyś? Ostatnio słyszałem, że już działa, co więcej nawet konkursy są już dla nas dostępne.


Nie. Ale ja sprawdzałem ostatnio 3 miechy temu - wtedy nie działało, więc zmieniłem konto na UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 22:55, Dann napisał:

Ale czasem bywało różnie. Niemniej zawsze jakoś sobie radziliśmy, a kiedy zdarzały się
faile i wipefesty, nie powodował ich ewentualny brak heroizmu, tylko bardziej koncentracji
i zgrania (albo RL nas demotywował :-P).


BL/HR potrafi zrobić tę różnicę, że uda się bossa ubić zamiast zrobić wipe na 4%. Żadne inne buffy tego nie robią.

Dnia 11.04.2010 o 22:55, Dann napisał:

> Ale rozmawiamy o dość specyficznej, jednej walce
> gdzie może rzeczywiście nie jest to skill najważniejszy.
> Jednak zrobienie całego icc bez szamana już takie proste nie jest..

Pewnie nie. Podobnie jak bez resto druida. :-)


Poziom trudności większości walk rajdowych znacząco się zmienia dzięki szamanowi, a konkretnie tej jednej umiejętności. Odpowiednio użyta pozwala na olbrzymie przyspieszenie w ostatniej fazie walki, czyli np. skracaa czas walki gdy boss ma frenzy czy inną umiejętność w której się obrywa mocniej.

Dnia 11.04.2010 o 22:55, Dann napisał:

> Jest ponieważ jako jedyna postać w grze jest kompletnie niezastąpiony.

Co nie oznacza, że rezygnacja z tego jedynego niezastąpionego buffa uniemożliwia całkowicie
grę.


Nie uniemożliwia, ale robi dużą różnicę. W odróżnieniu od buffów innych klas, ten jest krótkotrwały, ale za to bardzo potężny. Różnica między takimi buffami paladyna a tą zdolnością szamana jest jak między sustained damage i burst damage. I oto dzięki szamanowi cały rajd dostaje buffa do burst damage i burst healing.

To nie jest tak, że się nie da pójść na rajd bez szamana. Jakby się uprzeć to pewnie 10 many można robić drużyną samych paladynów, tylko po co sobie utrudniać życie? Ta jedna zdolność sprawia, że szaman staje się dużo bardziej pożądany od przedstawicieli innych klas. I nie dla innych swoich zdolności, tylko dla tego jednego buffa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:14, pkapis napisał:

BL/HR potrafi zrobić tę różnicę, że uda się bossa ubić zamiast zrobić wipe na 4%. Żadne
inne buffy tego nie robią.


Jeśli wipowaliśmy, to przeważnie na 50% wzwyż. ;-) Jeśli zwyciężaliśmy, to zwykle wszystko szło jak po maśle i nikt się nie pocił. :-)

Dnia 11.04.2010 o 23:14, pkapis napisał:

Poziom trudności większości walk rajdowych znacząco się zmienia dzięki szamanowi, a konkretnie
tej jednej umiejętności. Odpowiednio użyta pozwala na olbrzymie przyspieszenie w ostatniej
fazie walki, czyli np. skracaa czas walki gdy boss ma frenzy czy inną umiejętność w której
się obrywa mocniej.


OK, przyspiesza walkę, ale nie oszukujmy się... zwycięstwa jeszcze nie zapewnia ;-), nawet właściwie użyta i wykorzystana.

Dnia 11.04.2010 o 23:14, pkapis napisał:

To nie jest tak, że się nie da pójść na rajd bez szamana. Jakby się uprzeć to pewnie
10 many można robić drużyną samych paladynów, tylko po co sobie utrudniać życie?


OK, now don''t take this the wrong way... nie staram się umniejszać benefitu tej zdolności. Staram się tylko zaznaczyć, że nie jest ona "must have". Nie ma takiej w tej grze. A przynajmniej nie było jak jeszcze grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się