Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Oczywiście, że rozwijać wszystkie skille na raz. Tylko nie mów, że nie masz na to kasy przy awansie...
W każdym razie od 40lv za 1000g można sobie kupić dual spec i mieć zarówno build holy jak i shadow, czy jaki tam sobie chcesz. A do tego czasu, jeśli wiesz co robić, można spokojnie leczyć bez talentów w holy.
Jednak ostatecznie nie patrz na wybór klasy przez pryzmat czekania na party do instancji, bo już niejednego fail tanka/healera widziałem, który gra taką klasą tylko z tego powodu. Graj tym, co Ci najbardziej odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 10:29, kuki288 napisał:

Aha, więc jest pewnie dobry;p Tak wogóle to nie wiem czy mam grać priestem czy kim...
Boje się cały czas ze nigdzie nie bede mogł znalesc party;p Pozatym robienie questów
solo to tragedia;/ Dlatego zastanawiam się czy nie zrobic innej postaci np. hunter, warlock
albo rogue?

do pvp rogala bardzo nie polecam :3 0 leczenia 0 survivalu kończą się cd kończy sie zabawa, huntek natomiast ma lepiej z cd (tzn nawet bez cd możesz jeszcze coś ugrać) ale też brak heala w pvp boli
z punktu widzenia pve mnie osobiście wszystko cholernie nudzi, może jedynie hybrydy są odrobine ciekawsze bo możesz w krytycznym momencie wesprzeć grupe dispelami czy czymśtam (LoH/HoS u pala np.), ogólnie żeby było śmiesznie to rogal z melee ma całkiem fajny survival w pve, tzn możesz stać w "ogniu" CloS w wiekszości przypadków uratuje życie, jeśli jest dużo aoe raid dmg feint załatwi sprawe, do tego vanish na vipe''y- kurcze no nie wiem dpsując warekiem na pugach patrze na hp i nie wiem czy czasem zaraz nie padne jak nie dostane heala, u rogala takiego czegoś nie ma (nawet mam +20% do healu a co!)
więc tak, proponuje jakąś hybryde pal/drut/szam uniwersalne klasy dobre do wszystkiego, nawet robienie achievementów (solowanie starych instancji/raidów itd) jest łątwiejsze na nich niż na takim rogalu/magu z huntkiem bywa różnie tzn jeśli w BM pet da rade coś utrzymać i nie ma za dużo dmg w strone samego hunta leci fajnie ale jeśli sam hunt coś obrywa może być nie tak lajtowo bez jakiegoś heala za plecami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2010 o 10:29, kuki288 napisał:

Aha, więc jest pewnie dobry;p Tak wogóle to nie wiem czy mam grać priestem czy kim...
Boje się cały czas ze nigdzie nie bede mogł znalesc party;p Pozatym robienie questów
solo to tragedia;/ Dlatego zastanawiam się czy nie zrobic innej postaci np. hunter, warlock
albo rogue?


Przecież możesz sobie założyć po jednej postaci z każdej klasy i sprawdzić, czym Ci się najlepiej gra... ;-)
Co do leczących to polecam druida, bardzo miło się nim leczy bo ma dużo czarów instant co daje dodatkowe parę sekund zapasu, oraz dobre czary do leczenia całej grupy naraz (np. czary szamana wymagają, aby grupa stała blisko siebie oraz żeby gracze nie zostawali szamanowi za plecami, przy czarach druida mogą sobie stać gdzie chcą, byle w zasięgu.)

Jako jedyny healer może też sprawnie leczyć biegając. Moją główną postacią jest resto szamanka i leczenie nią zdaje się wymagać lepszego refleksu niż leczenie druidem, którym gdzie nie polezę to słyszę że jestem imba. ;-)

Jeśli chodzi o levelowanie, to postać leczącą najlepiej levelować za pomocą random - dungeon, bo faktycznie - robienie questów jest uciążliwe, przy pierwszej postaci raczej nie będziesz miał od razu 1000 na dual spec. W zasadzie questy przestają być problemem dopiero na maksymalnym poziomie, kiedy masz już przyzwoity sprzęt.
Wtedy healer robi się prawie niezniszczalny, można prać elitarne moby solo bez żadnego ryzyka i robić pięcioosobowe questy bez drużyny.

Przy pierwszej postaci możesz mieć problemy z pieniędzmi. Prosty sposób to kupienie kilku mini-petów w stolicy i wystawienie ich w goblińskim domu aukcyjnym. Ponieważ z takiego domu aukcyjnego korzystają gracze z obu fakcji, którzy nie mogą sobie normalnie kupić np. dostępnego w Ogrimmarze węża, jest duża szansa na zarobek, o ile oczywiście nie przesadzisz z podażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 14:40, kuki288 napisał:

A doradzisz mi jakie spelle wykupić z 13 lvl? ressurection, lesser heal, smite?


Zawsze kupujesz wszystkie możliwe skille.

Jeśli chcesz grać healerem bądź tankiem polecam levelowanie przez dungeony (od chyba 15 lv można?).
Dzięki temu nauczysz się grać daną klasą/specem, exp będzie ci szybko leciał + z instancji z podstawki sporo gearu leci. Helaer/tank praktycznie w 30 sec znajduje drużynę, więc to nie problem.

Grając DPSem jednak lepiej skupić się na questach, za długo się czeka na drużynę (choć random od czasu do czasu nie zaszkodzi).

W outlandzie (czyli powyżej 60lv) z dungeonami może być o tyle ciężko, że większośc czasu będziesz mieć za tanka death knightów, którzy na tym lv. kompletnie się do tej roli nie nadają co powoduje czasem spooro frustracji.. Wtedy można takim priestem respecnąć się na shadow i spokojnie ciupać questy.

Jeśli jako profesje weźmiesz sobie mining + skinning to na 40-50 lv spokojnie powinno cie być stać na zakup dual specu (2 drzewek talentów) - koszt 1k golda (z miningiem wcale nie takie trudne do zebrania).

Jako priest możesz też np. pomysleć o mining + tailoring bądź mining + enchanting. Mining będzie zarabiać pieniądze a tailoring/enchantin leveluje się bez potrzeby inwestowania w inną profesję (i wcale nie są takie najgorsze do levelingu, zwłaszcza teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica pomiędzy [Abolish Disease] a [Cure Disease] ten sam koszt many. Wiem ze Abolish dziala tak jak dota i dziala jeszce przez 12 sekund tikujac co 3 sekundy, wiec moje pytanie jest takie : czy jest sens w ogole kiedykolwiek uzywac Cure ? czy abolish zdispeluje disease instant, czy dopiro po 3 sekundach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 17:15, the_bishop napisał:

jaka jest różnica pomiędzy [Abolish Disease] a [Cure Disease] ten sam koszt many.

http://www.wowwiki.com/Abolish_Disease

Pierwsze zdanie - abolish ma za zadanie zastąpić cure. Różnica jest bardzo prosta - level na jakim go dostajemy.
To samo jest przy paladynie i Cleanse, które zastępuje dostępne dużo wcześniej Purify.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeden z zabytków Vanilli, podobnie jak "Lesser Heal" czy "Heal", które leczą obecnie za jakieś śmieszne ilości i dopiero w Cataclysmie doczekają się przeróbki. Nie mówiąc o tym, że niejedna klasa ma talenty, które zastępują bazowe skille - ot chociażby Claw -> Mangle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 17:27, DemoBytom napisał:

> jaka jest różnica pomiędzy [Abolish Disease] a [Cure Disease] ten sam koszt many.

http://www.wowwiki.com/Abolish_Disease

Pierwsze zdanie - abolish ma za zadanie zastąpić cure. Różnica jest bardzo prosta -
level na jakim go dostajemy.
To samo jest przy paladynie i Cleanse, które zastępuje dostępne dużo wcześniej Purify.

no niezlupełnie tak jest ;> nie w pvp przynajmniej
chodzi o to że czasami nie chcemy dispelować magicznego debuffa (tak locku tak, chodzi o wasze cholerne UA! ;P) a chcemy pozbyć sie np. poisona od hunta czy rogala w celu zmniejszenia dmg (envemon dla rogala i serpent stinga dla hunta który jest wykorzystywany przez chimera shot)
dodatkowo lepiej jest rzucić abolish disease/poison i spamować cure disease/poison niż tylko spamować abolish''em gdyż przez to resetujemy ten timerek od dispelowania przez co zmniejsza nam sie liczba potencjalnych dispeli, w praktyce działa to tak że druid który zna ten trik jest nie do zabicia prze zrogala QQ (żadnego, nie tylko envenom spec, gdyż nie jest w stanie rogal utrzymać nawet WP, nie mówiąc już o deadly)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wiem że to trudne do zrozumienia.(A potem pytają się mnie dlaczego tak tępię dzieci w WoW) Powiedz mi co rozumiesz przez słowo "WSZYSTKIE"? "Wszystkie" dla normalnego człowieka oznacza - wszystkie. Czyli z Holy, Shadow i Dis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 20:55, Daronn_Darker napisał:

/.../
Wiem że to trudne do zrozumienia.(A potem pytają się mnie dlaczego tak tępię dzieci w
WoW) Powiedz mi co rozumiesz przez słowo "WSZYSTKIE"? "Wszystkie" dla normalnego człowieka
oznacza - wszystkie. Czyli z Holy, Shadow i Dis.


Sorry ale wydaje mi się że nie jestem już dzieckiem, a czy jestem tępy to są różne zdania. Ale ok dzięki za pomoc... kupiłem wszystkie skille ale i tak z nich nie bardzo korzystam bo wystarczy mi samo smite do rozwalenia moba i tak się składa że samym stym jednym skillem załatwię go znacznie szybciej niż bym używał np kilku s shadow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 08:15, kuki288 napisał:

> /.../
> Wiem że to trudne do zrozumienia.(A potem pytają się mnie dlaczego tak tępię dzieci
w
> WoW) Powiedz mi co rozumiesz przez słowo "WSZYSTKIE"? "Wszystkie" dla normalnego
człowieka
> oznacza - wszystkie. Czyli z Holy, Shadow i Dis.

Sorry ale wydaje mi się że nie jestem już dzieckiem, a czy jestem tępy to są różne zdania.
Ale ok dzięki za pomoc... kupiłem wszystkie skille ale i tak z nich nie bardzo korzystam
bo wystarczy mi samo smite do rozwalenia moba i tak się składa że samym stym jednym skillem
załatwię go znacznie szybciej niż bym używał np kilku s shadow.


PS: Napewno ten build brac? http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Aerie+Peak&cn=Snakevg&gn=No+Risk+no+Fun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 09:12, Avexil napisał:

> PS: Napewno ten build brac? http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Aerie+Peak&cn=Snakevg&gn=No+Risk+no+Fun

>

Do 80 levela możesz se wybierać jakie chcesz talenty(tylko nie w shadow jeśli będziesz
healował w dungeonach).



Aha spoko;p Tylko powiedzcie mi jedno bo spotkałem się z opinią że priesci healingujący so generalnie słabi no i ... do d*py;/ i nie opłaca się ich prowadzić. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi przyjaciele zostały mi jeszcze 2 egzaminy i długo oczekiwane wakacje w końcu się zaczną. Można powiedzieć, że mam pewne doświadczenie w grze(tankadin-moja duma na lvl 69, demolock lvl 74 również), jednak nie moge przebrnąć przez ten lvl 74 i dobić tej 80 nawet nie wiem czy mi sie opłaca bo w wowa moge(chce) grac tylko w ciagu tych 3 miesięcy wakacji miedzy semestrami, teraz mysle nad levelowaniem huntera. Czy jest tu jakas osoba, która zamierza levelować jakąs postać od zera obojętne czy po stronie ally czy hordy na serverach pve? Obecnie moim głównym serwerem jest streamwheel cathedral.

ooo albo jeszcze lepsza oferta matrymonialna- może pisują tu jacyś członkowie gildii z tego servera:)
tutaj moj avatar tankadin-> http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Steamwheedle+Cartel&cn=Chiakii&gn=Long+time+no+see

ta gildia w której obecnie jestem jest moja prywatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 08:15, kuki288 napisał:

Sorry ale wydaje mi się że nie jestem już dzieckiem, a czy jestem tępy to są różne zdania.
Ale ok dzięki za pomoc... kupiłem wszystkie skille ale i tak z nich nie bardzo korzystam
bo wystarczy mi samo smite do rozwalenia moba i tak się składa że samym stym jednym skillem
załatwię go znacznie szybciej niż bym używał np kilku s shadow.

Wszystko w swoim czasie. Smite na początku nie jest zły, skille Shadow wymagają solidnego zainwestowania w odpowiednie drzewko, ale potem nie ma porównania, pod każdym względem są lepsze. No, a żeby kupić wyższe rangi, i tak musisz teraz zainwestować, więc po co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się