Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2010 o 23:42, DemoBytom napisał:

ping www.google.pl -t


Dzięki. No więc skacze mi ping od 39 do 113, co kilka linijek upływa limit czasu żądania (na początku co 2-3, potem już co 5-6 itd). Czyli rozumiem, że łącze faktycznie nawala i tracę pakiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 00:08, Azvar napisał:

Dzięki. No więc skacze mi ping od 39 do 113, co kilka linijek upływa limit czasu żądania (na początku co 2-3, potem już co 5-6 itd). Czyli rozumiem, że łącze faktycznie nawala tracę pakiety?


Na koniec naciskasz ctrl+c - dostaniesz podsumowanie - średni ping, i procent traconych pakietów.
Poniżej 10% utraty da sie grać (choć już wtedy jest to uciążliwe). Więcej to już problem.

Możesz zastosować taką komendę:

ping www.google.pl -t > ping.txt

Tak samo po jakimś czasie przerywasz ctrl+c
W ten sposób dostaniesz plik ping.txt z całym zapisem działania pinga. Jeśli rzeczywiście jest kiepskawo z połączeniem, ping skacze, są utraty połączenia itd. Brać taki plkik/pliki i iść do dostawcy internetu.

Ping najlepiej zapuścić na dłuższy okres czasu. Kilkanaście minut.. Może nawet kilka godzin (mój rekord to 12h testu ;P). Im dłużej tym dokładniejszy będzie wynik.

wlasnie, jeśli masz router, to warto go wypiąć i podłączyć kompa bezpośrednio do sieci - sprawdzisz, czy to nie wina routera (wymagana może być zmiana adresu MAC w karcie sieciowej w kompie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Moze to byc spowodowane routerem (mialem taka sytuacje), lub admin/dostawca cos pozmienial albo u niego sie cos sypie. Mozesz sprobowac zadzwonisz do admina/dostawcy i wybadac co i jak.

Mam jeszcze male pytanko. Jakis patch dzis wgrywaja czy jak? Bo przerwa 12 godzinna jest.. zamiast (tak jak normalnie) 6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 00:21, Ichvander napisał:

Mam jeszcze male pytanko. Jakis patch dzis wgrywaja czy jak? Bo przerwa 12 godzinna jest..
zamiast (tak jak normalnie) 6 godzin.

Welcome to the Ruby Sanctum! ;] Chyba, że poczekamy jeszcze tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 00:34, Turandus napisał:

Welcome to the Ruby Sanctum! ;] Chyba, że poczekamy jeszcze tydzień.


Nie będzie Ruby Sanctum w tym tygodniu na pewno.
http://www.mmo-champion.com/content/1833-Patch-3.3.5a-deployed-on-live-realms
Na US serwerach wprowadzany jest bugfix, spora część realmów ma być 24h down.

Na RS poczekamy jeszcze minimum z tydzień.. Coraz bardziej się zastanawiam, czy wprowadzą 3.3.5 na EU w tym tygodniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 00:42, DemoBytom napisał:

Coraz bardziej się zastanawiam, czy wprowadzą 3.3.5 na EU w tym tygodniu..


Ok patch day is today ;P
Można już pobierać patcha z lunchera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 00:42, DemoBytom napisał:

Na RS poczekamy jeszcze minimum z tydzień.. Coraz bardziej się zastanawiam, czy wprowadzą
3.3.5 na EU w tym tygodniu..


RS jest już dostępne w US, więc pewnie i u nas będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ściągnołem sobie addonik "MikScrollingBattle" i jest jeden mały problem. Staram się ustawić w nim, aby gdy właczy się (Missile Barrage - talent u maga w Arcane) pokazał się napis i do tego jakiś dźwięk. Bawiłe się w tym ustawiłem pod inne spelle ale jakoś z tym mam problem. Prosiłbym o podanie dokładnie co i jak zrobić by to zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 01:14, Michal256 napisał:

RS jest już dostępne w US, więc pewnie i u nas będzie.


RS nie jest dostępne. Sam rajd jest zamknięty i otwarty będzie równocześnie na wszystkich serwerach US/EU.
W US jest patch 3.3.5 - w tym real id i zmiany w interfejsie (który jest głównym powodem dla którego mieliśmy czekać tydzień w europie - oni to przez ten czas testowali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 01:17, TtittaX napisał:

Witam. Ściągnołem sobie addonik "MikScrollingBattle" i jest jeden mały problem.


Nie wiem czy to się da w MSB.. Ściągnij power auras. Do tego właśnie służy - wyświetla napisy, ikony, wydaje dźwięki..

Na screenie masz przykład jak to wygląda w czasie walki - wszystkie te ikonki skilli są wyrzucane przy odpowiednim zdarzeniu (w tym przypadku brak dotek na celu), do tego gdy cel ma <25% hp pojawia się napis Drain Life i mam charakterystyczny dźwięk ustawiony.. Wszystko dzięki powa ;)

20100630014623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 01:42, DemoBytom napisał:

RS nie jest dostępne. Sam rajd jest zamknięty i otwarty będzie równocześnie na wszystkich
serwerach US/EU.
W US jest patch 3.3.5 - w tym real id i zmiany w interfejsie (który jest głównym powodem
dla którego mieliśmy czekać tydzień w europie - oni to przez ten czas testowali).


To zerknij sobie na MMO-Champion, Worldofraids lub fora US - RS jest już otwarte od ponad godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 02:14, Michal256 napisał:

To zerknij sobie na MMO-Champion, Worldofraids lub fora US - RS jest już otwarte od ponad godziny.


\Aww sorry, my bad ;P
Przeczytałem "Ruby Sanctum NOT avaible.." >.<''
Reading fail ;P

Cóż.. to by było na tyle z wcześniejszych zapewnień o równoczesnym otwarciu rajdów, by nie było już sporów o world firsty >.<''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

World Firsty skończyły się na Arthasie, Hallion to zapychacz przed Cataclysmem. Owszem, pewnie hard mode wyjdzie trudniejszy niz 11/12 ICC HC, ale do Arthasa, z tego co na PTR widziałem, się nie umywa. Twilight Cutter wrzód na de, ale reszta nic szczególnego.
Chociaż oczywiście fora US zalane łzami, bo niektóre realmy mają 24h maintenance. Tak jakby liczyli, że znowu ubiją to przed EU ;) Szczególnie te mocarne lvl1 alty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem różne dziwne wymagania co do graczy..
Widziałem szukających tanków na 1-szego bossa w Ulduarze..
Widziałem wymaganie 5k GS na NAXX..

Ale to mnie zabiło ostatnio:

"LF 2M rfc, must have heirlooms"

>.<''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo chce zacząć grać w Wow''a i czy nadal tak jest że trzeba dodatkowo przy zakładaniu konta do podstawki (30dni) kupić pre paid??A jeśli tak jak to ominąć (poprzez triala czy jak)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 10:24, L33T napisał:

Trail na stronie a potem dodajesz kod podstawki.


Dzięki ale jeszcze jedno wtedy nie będzie trzeba tego pre paida odrazu ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 00:21, DemoBytom napisał:

wlasnie, jeśli masz router, to warto go wypiąć i podłączyć kompa bezpośrednio do sieci
- sprawdzisz, czy to nie wina routera (wymagana może być zmiana adresu MAC w karcie sieciowej
w kompie)


Nie mam routera, ale w związku z tym, że mieszkamy w kraju, w którym każdy stara się każdego w ciula zrobić, to pewnie będą mi wmawiać, że mi padła karta sieciowa / muszę sterowniki zmienić / zrobić format, albo po prostu standardowe "proszę ściągnąć plik z naszego serwera - jest 100-120 kbps? no to internet działa ok!". U nas niestety dostawcy internetu mają w dupie graczy -.- No ale zobaczymy, dzięki za przypomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 23:24, Azvar napisał:

Może mi ktoś przypomnieć co i jak żeby sprawdzić/udowodnić czy łącze internetowe czasem
nie nawala? Tyle czasu miałem spokój, a od paru dni latency mi skacze od 300 do 700 przez
co mogę zapomnieć o PvP i jakichś poważniejszych acziwach...


byl taki program do testowania polaczenia z poszczegolnymi adresami (na bazie jakiejs komendy ale jej nie pamietam) Dostawales spis gatewayow i pingi na poszczegolnych. Czyli: Twoj dostawca neta moze nie miec nic na sumieniu, a gdzies dalej jest problem. Ja tak kiedys mialem: jestem z poludnia Polski, server na ktorym gralem w CoDa2 na polnocy, no i pingi po 600 i laagi straszne. Sprwadzilem tym progralem i wyszlo, ze dopiero na pomorzu zaczynaja sie lagi i problemy. Wyszlo, ze tepsa tam robi sobie remonty i trzeba czekac.

ale jak tracisz pakiety przy testowaniu pingu to ewidentna wina dostawcy i z nim musisz walczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się