Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Postanowiłem zrobić sobie alta. Mój main to mag, ale damage dealerom ciężej się dostać do dungeonów z pugiem dlatego chciałbym aby altem był albo Tank albo Healer (a najlepiej to i to z Dual Specialization ;)
Znacie się bardziej toteż zapytuję która klasa postaci będzie najlepsza? Chodzi mi o to aby w sprzęcie NIE Raidowym móc być main tankiem i healerem w Dungeonach 5/10 i Hardcore.
W zasadzie do wyboru są:
- Palladyn (trochę nudny do levelowania, ale mam jednego na 44 poz co trochę ułatwi sprawę ;)
- Druid (ten wygląda ciekawie bo jeszcze ma skradanie więc niektóre questy mogłyby szybko pójść)
- Shaman (tego bardzo mało grałem, ale zawsze wydawał mi się ciekawy)

Jak się mają te postaci w trybie tank albo healer w stosunku do Priesta, Warriora czy Deathknighta (ten fajny bo połowa levelowania za mną by była ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja polubiłem Paladyna. Do 40lv grałem w holy robiąc tylko dungeony. Na 40 dualspec holy/prot - i dalej tylko dung.
Palek na początku jest nudnawy, potem prot naprawdę robi się ciekawszą (a przy tym nie tak diabelnie trudną jak warrior) klasą do grania, nadaje się do robienia questów (w Outlandzie/Northrendzie tak grałem).
Na 80-tce chyba najlepszy AoE threat.

Druidów jakoś nie lubię, nie grałem ciężko mi coś powiedzieć.

Szaman - ciekawa klasa, sam aktualnie leveluję. Na razie 36 lv, nie jest źle choć jak chesz insta kolejki do dung - to nie nawet healerem czeka sie (przynajmniej u mnie) nie raz i po 15 min. tank - od razu.

Priest - próbowałem tym grać, poddałem się dość szybko. Jako healer jest bardzo podatny na obrażenia i pada bardzo szybko (jednak to nie palek w plate), może na wyższych lv grałoby się lepiej - ale ja nie dotrwałem.

Warrior tank - poddałem się na +-40.. Zbyt zależny od rage, które zbyt zależy od gearu. Denerwujący stance-dancing by cokolwiek zrobić. Jeśli w dungeone ktoś pulnie trashe a nie ty - nic nie jesteś w stanie zrobić bo moby cie nie biją=>nie masz rage=>nie możesz użyć skilli by zbudować threat by moby cię biły.. Takie były moje doświadczenia z warkiem.

DK - nie jest zły - ale bardzo łatwo zostać failknightem. Na 80-tce ich selfheal (w blood tank specu) jest chwilami wręcz chory - nasz gildiowy DK tank potrafi przetrwać Sindy bez healów gdy cały rajd resetuje stacki, choć ma problemy z AoE tankowaniem. 2x blood tank w ICC10 = piękny wipefest wszystkich DPSów, którzy lecą i AoEAoEAoE_OMG_TOP_THE_METTERS_AoE..

Ogólnie - polecam palka. Tank/Healer, zwykle pożądany. tankowania nim można się uczyć powoli w miarę levelingu - kolejne skille przychodzą stopniowo i na początku nie wymaga magii z makrami (jak warek), pod koniec skilli jest sporo, doby AoE threat, dzięki Divine Plea nigdy nie masz problemów z maną (vs warek i wieczny brak rage) naprawdę dobrze mi się nim tankowało. Nawet w tank specu bardzo dobrze się wykonuje questy. Praktycznie każdy polegający na "zabij x mobów/zbierz y itemów z mobów itd" robisz biorąc całą okolicę na siebie i selfhealując sie ubijasz je wszystkie na raz..
Gdyby nie to, że mamy przesyt tanków w gildii tankowałbym dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie klasy są tak samo zdolne do pełnienia ról. Shaman może tylko healować/dps. Paladyn przechodzi kompletną przebudowę w Cataclysm. Więc albo możesz grać Paladynem i poznać jego gameplay zanim zniknie i zostanie zastąpiony, albo druidem, jeżeli ograniczenie rasy do NElfa/Taurena Ci nie przeszkadza. Albo shamek jeżeli nie interesuje Cię tanking, DK zawsze możesz stworzyć kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:02, Volvox napisał:

Postanowiłem zrobić sobie alta. Mój main to mag, ale damage dealerom ciężej się dostać
do dungeonów z pugiem dlatego chciałbym aby altem był albo Tank albo Healer (a najlepiej
to i to z Dual Specialization ;)
Znacie się bardziej toteż zapytuję która klasa postaci będzie najlepsza? Chodzi mi o
to aby w sprzęcie NIE Raidowym móc być main tankiem i healerem w Dungeonach 5/10 i Hardcore.


Jeśli będziesz robił instancje heroic, to siłą rzeczy będziesz miał sprzęt rajdowy za emblemy, na poziomie wystarczającym do ToC, co oznacza, że heroiki poza tymi w ICC będziesz robił biegiem. Jak to będzie wyglądało w Cata - jeszcze nie wiemy. ;-)

Dnia 22.09.2010 o 14:02, Volvox napisał:

W zasadzie do wyboru są:
- Palladyn (trochę nudny do levelowania, ale mam jednego na 44 poz co trochę ułatwi sprawę
;)


Ten jest obecnie świetny na tanka, moby trzymają się jak przyklejone, bywa że przeżywa walkę kiedy wszyscy inni - łącznie z healerem - polegli. Nie ma obecnie czarów leczących działających na całą grupę, jest dobry w leczeniu jednego celu.

Dnia 22.09.2010 o 14:02, Volvox napisał:

- Druid (ten wygląda ciekawie bo jeszcze ma skradanie więc niektóre questy mogłyby szybko
pójść)


Druid jest bardzo uniwersalny i bardzo fajnie się nim leczy - ma dużo czarów instant i działających na całą grupę, może leczyć biegając jednocześnie, czego nie da się osiągnąć inną klasą.

Dnia 22.09.2010 o 14:02, Volvox napisał:

- Shaman (tego bardzo mało grałem, ale zawsze wydawał mi się ciekawy)


Tu mam największe doświadczenie. Lecząc szamanem trzeba się bardziej wysilić, niż lecząc druidem, a Twoja drużyna musi pamiętać o nie stawaniu Ci za plecami, nie znikaniu z widoku i stawaniu w miarę zwartej grupce, ponieważ jedyne grupowe leczenie jakie ma szaman tego właśnie wymaga do pełnej efektywności. Warto też pamiętać o żonglowaniu totemami, w zależności od sytuacji. W Cata szaman ma dostać nowy czar leczący, działający na całą grupę i w dodatku instant, więc możliwe, że będzie łatwiej.

Szaman jest chętnie brany do grup ze względu na bufy z totemów i heroizm. W Cata zdolności podobne do heroizmu dostaną też inne klasy.

Leczący szaman na wysokim lvl ma bardzo wysoką przeżywalność solo przy questowaniu, jest prawie nie do zabicia, ale robi strasznie marny dps - wiecznie ma się problem z respawnem.

Dnia 22.09.2010 o 14:02, Volvox napisał:

Jak się mają te postaci w trybie tank albo healer w stosunku do Priesta, Warriora czy
Deathknighta (ten fajny bo połowa levelowania za mną by była ;)


Dużo by pisać. Ogólnie różnią się większą wielozadaniowością, szaman pierwotnie był pomyślany jako "wsparcie" - jego główną zaletą są bufy na każdą okazję. Miło jest mieć wylevelowaną postać, którą możesz szybko dostosować do potrzeb gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:46, asfodel napisał:

Leczący szaman na wysokim lvl ma bardzo wysoką przeżywalność solo przy questowaniu, jest
prawie nie do zabicia, ale robi strasznie marny dps - wiecznie ma się problem z respawnem.

Meh, ja na enhancment shamie robiłem bez problemu pierwsze 2 questy na blood arena w nagrand i mnóstwo questów oznaczonych jako 3 i więcej. Wilki leczą, wystawi się fire elementala+ maelstorm weapon i talenty do odzyskiwania many przy uderzeniu meele no i dps nienajgorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:34, DragonLord napisał:

Więc albo możesz grać Paladynem i poznać jego gameplay zanim zniknie i zostanie zastąpiony (...)


Zechciałbyś przybliżyć nieco ową kwestię?

Po prostu mam zamiar lada moment wrócić do gry po "krótkiej" przerwie (jakieś 1.5 roku) i coś mi się nie widzi, żebym wybrał odpowiedni moment, bo jest ta cała zawierucha związana z nowym dodatkiem.

Przeglądałem sporo tematów na oficjalnym forum i prawdę mówiąc nie wszystko jeszcze ogarniam... (mam na myśli głównie nadchodzące zmiany) Raczej rozpocznę od nowa - Pal/Druid/Sham/Hunter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:46, asfodel napisał:

Ten jest obecnie świetny na tanka, moby trzymają się jak przyklejone, bywa że przeżywa
walkę kiedy wszyscy inni - łącznie z healerem - polegli. Nie ma obecnie czarów leczących
działających na całą grupę, jest dobry w leczeniu jednego celu.


Poprawka. Paladyn leczy zawsze minimum dwa cele. Trwają prace nad zmianą beacona w Cata, ale Blizzard nie wie jak to ma wyglądać i już parę razy zmieniał koncepcje.
Paladyn holy w słabym sprzęcie miewa problemy z utrzymaniem całej grupy nawet w HC, jeśli wszyscy obrywają dużo naraz. Gdy trochę zmieni sprzęt może spokojnie leczyć nie tylko pięcioosobówkę, ale czasami i 10-osobowy rajd. Zdarzyło mi się pugować XT i dwóch pozostałych healerów padło szybko. Przez kolejnych parę minut utrzymywałem przy życiu absolutnie wszystkich i walka była do wygrania (gdyby nie to, że większość grupy nie miała pojęcia co robić, więc boss się stale leczył)
Niektóre walki w ICC 10 praktycznie może robić jeden dobry paladyn i dowolny inny nawet słaby healer. To się zmieni w Cata, nie będzie już można polegać na spamie szybkiego i taniego FoL z HS na dokładkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poszukać na mmochampion newsów o Pala, ogólnie to nerfią jego aoe threat i dodają nowy system zasobów (Holy Power). To wymaga przebudowy praktycznie wszystkich skilli. Nie interesuję się palami tak bardzo, by wiedzieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 17:55, DragonLord napisał:

Musiałbyś poszukać na mmochampion newsów o Pala, ogólnie to nerfią jego aoe threat i
dodają nowy system zasobów (Holy Power). To wymaga przebudowy praktycznie wszystkich
skilli. Nie interesuję się palami tak bardzo, by wiedzieć więcej.

Obstawiam, że będzie to działać na zasadzie rage, ale po uderzeniach niektórych skilli te punkty będą się zwiększać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 18:44, Hydro2 napisał:

> Musiałbyś poszukać na mmochampion newsów o Pala, ogólnie to nerfią jego aoe threat
i
> dodają nowy system zasobów (Holy Power). To wymaga przebudowy praktycznie wszystkich

> skilli. Nie interesuję się palami tak bardzo, by wiedzieć więcej.
Obstawiam, że będzie to działać na zasadzie rage, ale po uderzeniach niektórych skilli
te punkty będą się zwiększać


Był koncept (nie wiem czy został czy go zmienili) że to będzie dzialac jak combo pointsy. Doładowujesz jakimiś podstawowymi skillami i za każdy z 3 poziomów doładowania jakieś inne skille beda bardziej zboostowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem wow battle chest z Wrath. Moje pytanie czy po instalacji wow i burnig mogę od razu instalować wrath czy czekać aż skończy pobierać patche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 20:08, Lucas01 napisał:

Witam

Kupiłem wow battle chest z Wrath. Moje pytanie czy po instalacji wow i burnig mogę od
razu instalować wrath czy czekać aż skończy pobierać patche


Najpierw zainstaluj wrath, potem pobierz patche. Pobierz od razu duży patch 3.3, zainstaluj manualnie a potem pozwól grze automatycznie ściągnąć resztę (tak bedzie najszybciej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 09:23, asfodel napisał:

Swoją drogą, usunięcie tego questa z różowymi słoniami uważam za durne.


Wut? Przecież jest, robiłem go? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 21:25, Azvar napisał:

> Swoją drogą, usunięcie tego questa z różowymi słoniami uważam za durne.

Wut? Przecież jest, robiłem go? :)


a oficjalnie od zeszłego roku jest niedostępny w europie.. Nie wiem czemu.. Raz go wiąłem, ale zaraz potem niknął i nie dało się go oddać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 21:25, Azvar napisał:

Wut? Przecież jest, robiłem go? :)


Blizz: "The Brewfest quests ‘Pink Elekks On Parade’ and ‘Catch the Wild Wolpertinger!’ were removed to ensure that World of Warcraft contains content that complies with regional game rating requirements. "

nie rozumiem dlaczego, ale trudno

Quest mógł się niezamierzenie aktywować w EU wraz ze startem święta, Blizz zaraz potem zrestartował serwery by questa zablokować. W każdym razie ja nie mogłem go zrobić i teraz, i rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomocy, mam problem: jak chce otworzyc plecak to klikam w imkonke ale nic sie nie dzieje. jak chce zalozyc jakis przedmiot to zamiast "raczki" pokazuje mi sie lupa, tak samo z odbiorem nagrody z zadania. gdzie dokladnie i co zmienic w opcjach, zeby bylo normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ich zaraz potem wyglądało tak, że zaraz po północy a przed restartem na statkach między Stormwind i Darnassuss odnotowano ruch jakiego tam nie było od czasów chyba otwarcia bram AQ :P
Ja i tona innych osób spokojnie sobie te słoniki upolowało. Poza tym quest jest zbugowany, bo okazało się, że słoniki z Shattarah (które nie jest częścią questu) są zaliczane tak, jakby je ubito w Darnassuss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 20:08, Lucas01 napisał:

Kupiłem wow battle chest z Wrath. Moje pytanie czy po instalacji wow i burnig mogę od
razu instalować wrath czy czekać aż skończy pobierać patche


Generalnie Wrath nie wymaga instalacji poprzednich części. Instaluj wszystko od razu z płyty Wratha. Jeżeli chcesz możesz wcześniej spróbować się zaopatrzyć w patcha 3.3, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby poczekać aż gra się zainstaluje i pozwolić launcherowi samemu ściągnąć patcha (w downloaderze czasem warto wyłączyć P2P, bo to czasem może spowolnić ściąganie patcha, ale generalnie idzie szybko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 22:07, Daimon_Frey napisał:

> Wut? Przecież jest, robiłem go? :)

Blizz: "The Brewfest quests ‘Pink Elekks On Parade’ and ‘Catch the
Wild Wolpertinger!’ were removed to ensure that World of Warcraft contains content
that complies with regional game rating requirements. "


Hmm, to dziwne, ja je zdążyłem zrobić tuż po starcie Brewfestu (czyli o północy w nocy z niedzieli na poniedziałek). Aczkolwiek przyznam, że właśnie zaciekawiło mnie dlaczego Wolpentinger jest do kupienia u vendora teraz...

EDIT: Btw, sprawdziłem, NIE DA się zwrócić kupionych za tokeny itemów, nie działa to tak jak z itemkami kupionymi za tzw Currency (Emblemy, Honor, Arena Points itd). Nie da rady więc kupić ubranek do achieva i ich odsprzedać, co z resztą byłoby chyba trochę bez sensu (jak dla mnie ogólnie i tak jest lipa, że za rok znowu trzeba będzie na coś te tokeny zbierać, ani chwili odpoczynku dla chcących mieć wszystko :-P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się