Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Wróciłem ostatnio do wowa gram nie za dużo, ale właśnie mam dylemat, bo nazbierałem już na mainie sporo honoru i pomyślałem, że może jednak zostawić go na cataclysm, ale właśnie nie wiem czy warto czy przypadkiem blizz nie zrestuje tego, bo głupio by było stracić te 200k honoru. Odznaczki powymieniałem na rzeczy dla altów, bo to wiadomo może, kiedy znowu wróci motywacja do lvlowania locka :P.A sam gram, wojkiem i jakoś tak szczególnie nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale właśnie nie wiem czy warto czy przypadkiem blizz nie zrestuje tego, bo głupio by było stracić te 200k honoru.

Jak ty masz 200k honoru, jeśli max ilość to 75k?

Tu masz info o tym co się stanie z honorem (i emblemami) po wyjściu Cata:
http://www.mmo-champion.com/content/1971-Cataclysm-Currency-and-Honor-Calculator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że coś doradzicie :)

W WoW''a skończyłem grać ponad rok temu. Długo w niego nie grałem. Łącznie 5-6 miesięcy i to podzielonych przerwami kilkumiesięcznymi. Posiadam tylko WoW + TBC. Dobiłem do 70lvl generalnie robiąc questy i zwiedzając świat WoW''a. W instancje się praktycznie nie bawiłem. Na serwerze na którym grałem miałem kumpla który grał regularnie i od dawna i początkowe instancje mi czyścił a ja mogłem dzięki temu wykonać różne questy i iść dalej. Przez to że miałem mało czasu na grę to nie dołączyłem do żadnej gildii i nie chodziłem na instancje z normalnymi ekipami. Grałem głównie sam. Co mi akurat nie przeszkadzało wtedy. W efekcie mam wojownika na 70lvl z przeciętnym sprzętem i generalnie nie mam doświadczenia w graniu jako Tank lub Dps.

Rozważam teraz powrót do WoW''a i zastanawiam się czy w mojej sytuacji jest sens kontynuować grę tym warkiem czy lepiej stworzyć nowego warka i chodzić na wszystkie możliwe instancje początkowe z normalnymi ekipami(i że tak powiem uczyć się gry jako tank lub dps już od początku - oczywiście na tyle na ile będę mógł na danym poziomie) czy z brakiem sprzętu i doświadczenia pchać się już stworzonym warkiem na późniejsze instancje? Czy w ogóle jakiś team będzie chciał takiego warka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Nie martw się - ja grałem jako DPS Hunterem a po zrobieniu 55 lvla wszedłem na DK i melee DPS pojąłem w kilka chwil - to wcale nie jest trudne. W WotloK taktyki dla DPS trudne nie są na instach więc nie martw się. Z Tankiem gorzej. Co do gearu to i tak wpadnie Ci nowy jak kupisz WotLK i pójdziesz na 1 lepszą inste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 16:56, alexiej napisał:

Co do gearu to i tak wpadnie Ci nowy jak kupisz WotLK i pójdziesz na 1 lepszą inste :)


Pod warunkiem że na tym etapie rozgrywki jakaś ekipa weźmie takiego warka (z małym doświadczeniem i bez jakiegoś konkretnego sprzętu) ze sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 17:00, Chrronnos napisał:

Pod warunkiem że na tym etapie rozgrywki jakaś ekipa weźmie takiego warka (z małym doświadczeniem
i bez jakiegoś konkretnego sprzętu) ze sobą :)


Nie będzie miała wyboru, bo teraz jest coś takiego jak dungeon finder i wystarczy, że się tam wrzucisz jako tank, a system sam dobierze Ci healera i dpsy z Twojego lub innych serwerów, po czym wszyscy zostaniecie teleportowani do dungeona. Inna sprawa, że to jest mimo wszystko straszny ból trafić do insta z tankiem, który nie wie co robić, więc może przed pójściem gdzieś pooglądaj jakieś filmiki na youtube na przykład. I poczytaj jakieś artykuły o tankowaniu Twoją klasą. Inaczej Twoi kompani prawdopodobnie opuszczą drużynę, a tym samym dungeon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 17:00, Chrronnos napisał:

Pod warunkiem że na tym etapie rozgrywki jakaś ekipa weźmie takiego warka (z małym doświadczeniem i bez jakiegoś konkretnego sprzętu) ze sobą :)


1 słowo - /lfg
Czyli wyszukiwarka graczy do instancji. Dodali to jakiś czas temu. Otwierasz okno wybierasz rolę (dps/tank/healer) i klikasz "join".. Po chwili czekania zostaniesz przeniesiony do instancji z losową drużyną.

Nie masz się co martwić - grać się i tak uczyć będziesz na max levelu, kiedy zaczyna się rajdować.

Pierwsze questy w northrendzie dają lepsze nagrody niż instancje z TBC.

Po prostu graj dalej, wszystko przyjdzie z czasem. Za tankowanie się póki co nie bierz - najpierw pozbieraj sprzęt do tankowania - sprzęt ze staminą i DEF-em (defence) + tankowy build. Bez sprzętu do tankowania polegniesz bardzo szybko nawet z dobrym healerem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się że aż takie zmiany zaszły od mojej ostatniej gry :)
Faktycznie z tą wyszukiwarką będzie łatwiej. Co do sprzętu to jak rozumiem coś niezłego z questów z Northrend na start zdobędę a potem to jakoś pójdzie. Innymi słowy najłatwiej będzie po prostu zacząć znowu grać i zobaczyć jakie jeszcze zmiany się pojawiły. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co zaczynać od nowa. Choćby dlatego, że dzięki LFD i systemowi heirloomów i tak niczego przed 80lv się w ten sposób nie nauczysz. Większość drużyn ma na ogół zbyt mocny sprzęt na daną instancję, w efekcie jej poziom trudności jest tak niski, że nie stanowi ona żadnego wyzwania. A tankowanie na tym etapie ogranicza się wyłącznie do zebrania wszystkiego co się da w kupę i czekanie, aż dps łaskawie zrobi swoje aoe.
Jasne, będziesz pewnie miał problemy jako warek z rage, dopóki nie nauczysz się paru trików samodzielnie, ale... za 2 miesiące wychodzi nowy dodatek i sposób grania tankiem też się zmieni, więc nie ma co rozpaczać, że teraz Ci nie wychodzi.

Imho dobij sobie spokojnie 80lv, pozwiedzaj Northrend, może również Eastern Kingdoms i Kalimdor, bo wiele z tych miejsc zmieni się w bardzo znaczący sposób. I spróbuj też znaleźć sobie stabilną gildię. To nic, że grasz niewiele. Nie każda gildia to banda hardkorów, wiele osób świetnie bawi się w WoW na poziomie znacznie mniej "poważnym", a jednocześnie cały czas powolutku rozwijają swoją postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 19:06, Chrronnos napisał:

Nie spodziewałem się że aż takie zmiany zaszły od mojej ostatniej gry :)
Faktycznie z tą wyszukiwarką będzie łatwiej. Co do sprzętu to jak rozumiem coś niezłego
z questów z Northrend na start zdobędę a potem to jakoś pójdzie. Innymi słowy najłatwiej
będzie po prostu zacząć znowu grać i zobaczyć jakie jeszcze zmiany się pojawiły. Dzięki
za pomoc.


1. Wykup sobie u trenera podwójną specjalizację - dzięki temu możesz się przełączać między dwoma zestawami talentów. Zapisuj się na lfg jako dps i jeśli wypadnie jakiś sprzęt dla tanka (defense, parry, dodge, block, stamina) i właściwy tank z niego zrezygnuje, to się uprzejmie zapytaj, czy możesz wziąć. Zazwyczaj nie ma z tym problemu.

2. Poszukaj sobie niezobowiązującej, towarzyskiej gildii, gdzie znajdziesz graczy, którzy pomogą ci potrenować tankowanie. Takiej jak np. Beerserkers na Nordrassilu po stronie aliantów. ;-) (kontakt Kasjopea).

3. Podczas levelowania zwróc uwagę na niektóre questy grupowe albo instancjowe - jest kilka dających sprzęt typowo do tankowania.

4. Przeczytaj instrukcję obsługi tanka na wowiki czy innej podobnej stronie. Przeczytaj dokładnie opisy umiejętności i poustawiaj je na pasku zadań w zależności od używanej specjalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 13:21, Volvox napisał:

Jak sprawdzic swój GS?

Jeśli masz zainstalowany addon to GS powinien być pokazany na karcie postaci i po samym najechaniu na nią myszką.

Jak nie masz - ściągnij i zainstaluj:
http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/gearscore.aspx

Edit:
Jednorazowo zawsze możesz kogoś zapytać o swój GS, ale na dłuższą metę to mało wygodne. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozpoczęło się ssanie kolejnej (Stage 3) części łaty 4.0 i problem jest następujący:
Proces ''checking'' dochodzi do końca, po czym... staje. Na amen. Na zawsze. Wszystkie potrzebne porty odblokowane, firewall niczego nie blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno staje na amen? U mnie to też trwało wieki (gdzieś tak na 85% się zatrzymało i nie chciało ruszyć dalej), ale w końcu jakoś poszło i dossało te 800mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 13:04, asfodel napisał:

1. Wykup sobie u trenera podwójną specjalizację -


Wybacz, ale dla pierwszej postaci, zwłaszcza dziś - to strata kasy. 1k golda na 40lv to naprawdę sporo a zważywszy, że wkrótce Cata - a tam dual spec będzie kosztować bodaj 100g.. IMHO lepiej grać jako DPS i pozbierać trochę sprzętu na tanka i się respecnąć gdy się tego trochę uzbiera. Przed gdzieś 70lv naprawdę nie potrzeba dużo gearu typowo tankerskiego by sobie w normalach radzić. Ważne by stackować staminę na wszystkim i def na tym czym się da.

Po 70 lv zdobycie startowego sprzętu dla tanka jest uberbanalne. Albo wycraftowany cobalt set na dzień dobry, albo to co jest na końcu posta (Starter gear - wprawdzie niby pod paldka - ale pasować będzie też pod warriora i po zmianie broni pod DK):
http://elitistjerks.com/f76/t37172-protection_paladin_field_manual_wow_3_0_wotlk/p58/#post1337042

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 13:21, Volvox napisał:

Jak sprawdzic swój GS?


Jeszcze jedna sprawa - w wowie są teraz popularne 2 różne gear score''y.
Pierwszy to wspomniany addon o nazwie Gear Score - tego wymaga większość retardów na /trade.

Drugi to rating ze strony wow-heroes.com. Jest on o tyle lepszy, że przy obliczaniu ratingu bierze pod uwagę nie tylko sam sprzęt ale także enchanty i gemy (co w sumie jest równie ważne co sam sprzęt), podaje na jakie rajdy jesteś generalnie gotowy, podaje twoje doświadczenie itd. Wiele gildii wymaga tego właśnie w swoich aplikacjach (w tym i nasza).

Oba wyniki liczbowe są skrajnie różne - około 6k GS (z addonu) to jakieś 3.2k GS (z wow-heroes)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam robić sobie Druida NElfa i zastanawiam się mając 40 heroismów i 200 wintergraspów jakie heirloomy kupić. Wiadomo, że chce je głownie wypróbować, bo w Cata robię Worgena Druida a Heirloomy chyba nie są soulbound tylko account?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko jedno mam: Zna się ktoś na makrach (albo ma już taki jak potrzebuje)? Chcę pod jednym przyciskiem mieć Fireballa, a gdy wyskoczy Hot Streak to zamiast Fireballa poszedł Pyroblast ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się