Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Pytanko małe mam i prosiłbym o szybką odpowiedź :)
Gram huntem i chciałbym złapać spirit beast a mianowicie Gondrie (Zul''Drak), jednakże nie mogę tego zrobić gdyż wyskakuje mi napis "creature not tameable". To samo kiedyś mi wyskoczyło kiedy próbowałem złapać Arcturisa (Grizzly Hills). I tu rodzi się pytanie, gdyż dosłownie 15min. temu będąc w Dala widziałem hunta z Arcturisem, dlaczego ja nie mogę złapać spirt bestii ?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 15:31, Bambadil napisał:

Pytanko małe mam i prosiłbym o szybką odpowiedź :)
Gram huntem i chciałbym złapać spirit beast a mianowicie Gondrie (Zul''Drak), jednakże
nie mogę tego zrobić gdyż wyskakuje mi napis "creature not tameable". To samo kiedyś
mi wyskoczyło kiedy próbowałem złapać Arcturisa (Grizzly Hills). I tu rodzi się pytanie,
gdyż dosłownie 15min. temu będąc w Dala widziałem hunta z Arcturisem, dlaczego ja nie
mogę złapać spirt bestii ?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)


Musisz mieć ostatni talent w drzewku beast mastery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 15:33, Nightdew napisał:

Musisz mieć ostatni talent w drzewku beast mastery.


Damn >.< Na BM nigdy nie patrzyłem...chyba będę musiał zrobić build i zacząć polować na Skolla, Arcturisa itd. ^^
A istnieje taka opcja, żeby złapać bestię, wywalić BM (kompletnie wywalić i nie mieć go ani na primary ani secondary talents) i nadal móc z nią biegać ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2010 o 15:40, Bambadil napisał:

A istnieje taka opcja, żeby złapać bestię, wywalić BM (kompletnie wywalić i nie mieć
go ani na primary ani secondary talents) i nadal móc z nią biegać ? ^^

Niet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ostatnio wzialem sie za robienie jednego achivmentow aby uzyskac tytul "the insane" :) jednym z wanukow zrobienia tego achivmentu jest wbicie reputacji honored dla bloodsail buccaneers... co drastycznie obnizylo mi reputacjie w miastach goblinow.

W internecie doczytalem sie dwoch sposob na robienie tego. Pierwszym z nich jest bicie piratow ktore sa w okolicy tanaris. ale nie oklamujmy sie zeby wbic 36k(hated)+3k(hostile)+3k(unfriendly)+3k(neutral)+3k(friendly)+6k(honored)+12k(revert ed)+21k(exalted) co daje nam 87k repy do wbicia. za tych piratow dostaje sie po 2-3 repy od jednostki... musialbym pol zycia spedzic robiac to :P

Drugim sposobem podobno szybszym jest robienie questow w dire maul north. szuka sie klucza i uwalnia goblina co daje 350 repy dla wszystkich 4 miast. Ale niestety na 2 runy wypada mi jeden klucz. wydaje mi sie ze zle cos robie bo jak gadalem z kolesiem (ktory okazal sie niezbyt mily) on znajduje klucz w kazdym runie bardzo szybko. Powiedzial mi ze 5 kluczy jest wstanie znalesc w 40-50 minut. mi to zajmuje 5 razy dluzej (chcialem go zapytac jak to robi ale powiedzial ze nie ma dla mnie czasu...) ... zwlaszcza ze musze wyczyscic cala inste praktycznie. Czy moglby ktos mi doradzic jak to robic efektywniej ??

I czy zna ktos z was moze lepszy sposob (szybszy) na zrobienie exalted w miastach goblinskich nie traca reputacji u piratow ??

z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 16:20, Lukasz373 napisał:

Witam :) Ostatnio wzialem sie za robienie jednego achivmentow aby uzyskac tytul "the insane" :)


Zastanów się bardzo, bradzo, BARDZO poważnie czy tego chcesz. Sprawdź czy masz górę złota (kilkadziesiąt do kilkuset k golda) i ogromną, OGROMNĄ ilość czasu.

Dnia 07.10.2010 o 16:20, Lukasz373 napisał:

musialbym pol zycia spedzic robiac to :P


Chcesz insane czy nie? najszybsza metoda to bicie piratów w tanaris i koło ratchet.
Najszybsza nie znaczy szybka - spędzisz na to tygodnie (a może i więcej jeśli nie poświęcisz jakiś 8-10h dziennie).

Dnia 07.10.2010 o 16:20, Lukasz373 napisał:

Drugim sposobem podobno szybszym jest robienie questow w dire maul north. szuka sie klucza i uwalnia goblina co daje 350 repy dla wszystkich 4 miast.


To jest wolniejszy - ale bardziej efektywny sposób na zdobycie the insane. Biegasz tylko w Dire Maul North (tam gdzie są ogry)
Klucz leci głównie z guardów, ale może też wypaść z zwykłych mobów. Na raz możesz mieć jeden kluczy przy sobie.
Ja to robiłem tak - wbiegałem do DM north, zabijałem guardów i moby po drodze do Knotta. Jeśli klucz wypadł - uwalniasz goblina, wychodzisz, resetujesz i powtarzasz. Jeśl klucz nie wypadł - full clear całego DM. ZWYKLE wypada, choć nie zawsze.
Waże by po uwolnieniu Knotta zebrać jeszcze "Ogre Tanin" z koszyka pół piętra wyżej. Knott daje też questa "Gordok Ogre Suit" - przynosisz Ogre Tanin, trochę matsów i składasz strój Ogra - co daje bodaj 75pkt reputacji. Stroje są unique.

Z DM north musisz też zdobyć 82 libramy (+ jeden dla twojej klasy). Libram of Protection, Libram of Focus, Libram of Rapidity - potrzebne do nabicia reputacji z Shen''dralar''ami.. Przygotruj się że po wbiciu reputacji z 36hated to Exalted z goblinami - MASZ SZANSĘ mieć te 82 libramy. Szansa na dropa jest bardzo BARDZO mała..

Tu dochodzimy do jeszcze gorszej informacji - Shen''dralar wymaga 82 libramy + 82 Pristine Black Diamond + sporo Large Briliant Shard (jak nie jesteś enchanterem - przywitaj się z AH i pożegnaj z sporą ilością kasy) + specjalne matsy, które trzeba wyfarmić w EPL, Strat i Scholo.
Pristine Black Diamond lecą głównie w Strat + Scholomance.. Szansa - na 10 full runów w Strat wydropiłem 1 kryształ. Cena na AH wacha się od 300-1k golda za PBD..

Pamiętaj, ze musisz wbić reputację z Ravenhold - łotrzykami. Aby wbić exalted potrzebujesz 1400(!!)xHeavy Junkbox które mogą być zdobyte tylko przez kradzież kieszonkową(!!) z wysoko levelowych elit (głównie w Tyr''s Hand w EPL). TAK POTRZEBUJESZ ROGUE, który ci je zdobędzie. Jeśli nie masz swojego rogala - przygotuj się na wydanie kilku k golda by kogoś wynając. Na AH tego pratycznie nie znajdziesz.

No i nie zapominaj o Darkmoon Faire - bez skryby też jest to prawie niemożliwe w sensownym czasie/z sensownymi pieniędzmi..

Jak mówię. Jeśli nie planujesz poświęcić większości przyszłego pół roku, ogromnej ilości kasy itd (albo i dłużej) - tytułu nie zdobędziesz.

Generalnie nabijanie repy u goblinów - to najprostsza (zaraz po piratach) część tego achievementu. Wymaga tylko trochę grindu. Problemy zaczynają się dopiero potem..

Najlepszy poradnik:
http://wow.spectralcoding.com/insane/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbicie Steamwheedle poprzez zabijanie piratów zajmuje około czterdziestu godzin, jeśli wypracujesz sobie odpowiedni system biegania i w Barrensach i w Tanaris i jest to ten szybszy sposób; farmienie kluczy w DM zajmuje o wiele więcej czasu, ale ma tę korzyść, że możesz przy jego okazji zdobyć Libramy i Pristine Black Diamonds do repy z Shen''dralarem.

Do zdobywania tych kluczy wcale nie trzeba czyścić całej instancji... W poradniku, który ci zalinkował DemoBytom, masz ładnie podane, co musisz zabijać i jak robić tę instę, żeby robić to jak najefektywniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DemoBytom ty zrobiles ten tytul ?? ....

Powiem wam ze mnie zasmuciliscie ;p ale co tam :) mam tylko nadzieje ze w cata bedzie mozna dalej robic ten tytul :D hehe ja jestem niestety w takiej sytuacji kiedy nie mam co robic w wowie poza raidami tak wiec bede to cisnal. ale ja uwazalem ze zajmie mi to z miesiac ;p a nie pol roku ;p ... no coz :) spoko :P

Powiedzcie mi tylko gdzie lokalizuje sie ta frakcja Shen''dralar w ktorym miejscu mam wymieniac libramy i prismaticki na ta repe ??;/

Dzieki za ten przewodnik. jak przeczytam go dokladnie to co mnie interesuje mysle ze mi pomoze. a wrazie czego bede jeszcze pytal :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 18:41, Lolnik1 napisał:

Mam pytania co do Cata, czy questy początkowe (0-20 lvl) będą zmienione?

Jakieś 85 - 90% questów 1-60lvl zostaje zmienione. Część się powtarza, kilka ma zmieniony powód ale te same rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przewodniku masz też podane, jak się dostać do ziomka, który przyjmuje libramy, ale zanim będziesz mógł je zwracać, musisz zrobić jeden quest, który się bierze w Feralasie... ale to też tam jest napisane. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 20:30, Lucas01 napisał:

Zadam głupie pytanie.
Jak dostać się do Northrend??


W Alliance: port Menethil Harbor w Wetlands (do Howling Fjord) lub port w Stormwind (do Borean Tundra), w obu przypadkach będzie to taki nietypowy statek w stylu lodołamacza. W Hordzie: odpowiednio, zeppelin z wieży obok Orgrimmar lub zeppelin z wieży obok Undercity (będą to takie zeppeliny ze światłami z przodu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 16:20, Lukasz373 napisał:

Witam :) Ostatnio wzialem sie za robienie jednego achivmentow aby uzyskac tytul "the
insane" :) jednym z wanukow zrobienia tego achivmentu jest wbicie reputacji honored dla
bloodsail buccaneers... co drastycznie obnizylo mi reputacjie w miastach goblinow.



jeśli już jesteś hated w steamwheedle cartel to poprostu zrób to żeby być z powrotem neutral

http://www.wowhead.com/quest=9268
http://www.wowhead.com/quest=9267
http://www.wowhead.com/quest=9266
http://www.wowhead.com/quest=9259

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Insane the Membrane nie jest takie trudne, semi farming przez 2 godziny dziennie przez 3 miesiace - tyle mi to zajelo, + jakies 40-50k golda na PBD oraz Decki.

Rep z BB robisz normalnie, idziesz do BB i farmujesz, potem zeby zdobyc rep z steamwheedle idziesz do DM i uwalniasz Knota okolo 200 razy. Reszta to banal, kwestia golda badz farmienia, od Ciebie zalezy.
Co do kalkulacji z BB ktore ktos zrobil powyzej - z BB do achivementu wystarczy revered, zeby zdobyc excalted musisz zabijac moba ktory daje 7 repa i ma respawn time cos kolo 10-15 min, cos dla no-liferow.

Proponuje zapytac wujka google o "insane the membrane guide" albo na wowhead.com wpisac nazwe achivementu i po prostu poczytac komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie addon. Wchodzisz w opcje, tam w interface -> Action Bars i zaznaczasz "ptaszki" na Right Action Bar, Left Action Bar i jakis tam jeszcze. Przepraszam, ale nie pamietam dokladnych nazw a dostepu do WoW na razie nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden. To jest funcja domyslnego interfejsu gry.

Options -> Interface -> ActionBars

i tam masz opcje:
- bottom left bar
- bottom right bar
- right bar 1
- right bar 2
Te dwa ostatnie to pionowe paski z prawej strony ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się