Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2010 o 18:19, Lukasz373 napisał:

DemoBytom ty zrobiles ten tytul ?? ....


nie. Na razie 7 miesięcy roboty za mną (wprawdzie nie poświecam temu wspomnianych 8h dziennie..)
Podejrzewam, że jeszcze co najmniej drugie tyle mi zostało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 21:01, Liarkurna napisał:

jeśli już jesteś hated w steamwheedle cartel to poprostu zrób to żeby być z powrotem
neutral


Każdy z nich daje - do reputacji z Bloodsail Buccaners.. A ponieważ nie zostało udowodnione, że tytuł dostaniesz jeśli nie masz wymaganych reputacji NA RAZ (częsci to działało, części nie) - tych questów nie należy robić jeśli po insane idziesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 00:52, DemoBytom napisał:

> jeśli już jesteś hated w steamwheedle cartel to poprostu zrób to żeby być z powrotem

> neutral

Każdy z nich daje - do reputacji z Bloodsail Buccaners.. A ponieważ nie zostało udowodnione,
że tytuł dostaniesz jeśli nie masz wymaganych reputacji NA RAZ (częsci to działało, części
nie) - tych questów nie należy robić jeśli po insane idziesz..


dlatego po repę z bloodsail idzie sie na samym końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 13:32, Haregar2010 napisał:

Znacie Polską gildię na Azjol-Nerub? Mam 38 lvl i mi się gra najzwyczajniej nudzi...
questów nie ma, a te same dungeony to też nużą.


Na 38 lvl zrobiłeś wszystkie questy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 15:24, Avexil napisał:

> Znacie Polską gildię na Azjol-Nerub? Mam 38 lvl i mi się gra najzwyczajniej nudzi...

> questów nie ma, a te same dungeony to też nużą.

Na 38 lvl zrobiłeś wszystkie questy? :D

Hmm? Czyli mam robić questy za 200-400 expa? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 16:23, Haregar2010 napisał:

Hmm? Czyli mam robić questy za 200-400 expa? :P


To ty chyba robisz questy na level o 20 niższy od twojego. ;p Na tym levelu powinieneś robić questy w Arathi Highlands, Stranglethorn Vale albo Dustwallow Marsh. W tych miejscach na pewno nie ma takich, które dają 200-400 expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 16:41, Arande napisał:

> Hmm? Czyli mam robić questy za 200-400 expa? :P

To ty chyba robisz questy na level o 20 niższy od twojego. ;p Na tym levelu powinieneś
robić questy w Arathi Highlands, Stranglethorn Vale albo Dustwallow Marsh. W tych miejscach
na pewno nie ma takich, które dają 200-400 expa.

Czyli popłynąć do Stormwind... ale gdzie są te questowe miejsca? Ciekawe są ogólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 16:55, Haregar2010 napisał:

Czyli popłynąć do Stormwind... ale gdzie są te questowe miejsca? Ciekawe są ogólnie?


Stranglethorn - całkowicie na południu Eastern Kingdoms, możesz się tam dostać statkiem z Ratchet (Barrens, Kalimdor) lub piechotą z Duskwood
Arathi Highlands - na północ od Wetlands - bez problemu dojdziesz tam piechotą, z Wetlands właśnie
Dustwallow Marsh jest w Kalimdorze, dostaniesz się tam piechotą z Barrens, kursuje też statek między DW a Wetlands

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 18:12, Haregar2010 napisał:

A to są kolejne questy "idź rozwal bossa i przynieś mi coś" czy coś ambitniejszego?


Questów jest kilka typów i wszystkie te typy występują w każdym miejscu w Azeroth, no ale niemal wszystkie sprowadzają się do jednego: do zabijania kolejnych potworów. W końcu na ich tłuczeniu WoW polega (w totalnym uproszczeniu). ;)

W ogóle questy to nie tylko ich faktyczne wykonywanie, ale też tło fabularne. Interesowałeś się czasami, dlaczego masz zabić tego, a nie innego potworka? W WoW opisy questów mają trochę większe znaczenie niż w innych grach MMORPG, bo Blizz dużą wagę przywiązuje do historii, które się rozgrywają w jego uniwersach. Jak cię WoW nudzi, to może zainteresuj się nim głębiej. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 18:54, Arande napisał:

Jak cię WoW nudzi, to może zainteresuj
się nim głębiej. ;P


Uważaj bo usłyszysz "nie znam angielskiego" ;P


@Haregar
Na serio to dodam jeszcze że masz trzy wyjścia na zdobycie kolejnych poziomów
- robienie questów
- zabijanie stworków, tudzież chodzenie na instancje
- chodzenie na battlegroundy, czyli zabawa w grupowe pvp
Bycie w gildii nie przyspieszy twoich awansów.

Jak już Arande wspomniała questy są różne, jeśli cię nudzą możesz poczekać na patcha 4.0.3, który ma się pojawić na krótko przed premierą kolejnego dodatku. Patch zmieni w różnym stopniu stare krainy w WoWie i jednocześnie wprowadzi więcej ciekawszych zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 18:54, Arande napisał:

> A to są kolejne questy "idź rozwal bossa i przynieś mi coś" czy coś ambitniejszego?


Questów jest kilka typów i wszystkie te typy występują w każdym miejscu w Azeroth, no
ale niemal wszystkie sprowadzają się do jednego: do zabijania kolejnych potworów. W końcu
na ich tłuczeniu WoW polega (w totalnym uproszczeniu). ;)

W ogóle questy to nie tylko ich faktyczne wykonywanie, ale też tło fabularne. Interesowałeś
się czasami, dlaczego masz zabić tego, a nie innego potworka? W WoW opisy questów mają
trochę większe znaczenie niż w innych grach MMORPG, bo Blizz dużą wagę przywiązuje do
historii, które się rozgrywają w jego uniwersach. Jak cię WoW nudzi, to może zainteresuj
się nim głębiej. ;P

Zwykle nie czytam dokłębnie opisów - czytam raz i lecę rozwalić mobki... ;) a lore znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 16:41, Arande napisał:

To ty chyba robisz questy na level o 20 niższy od twojego. ;p Na tym levelu powinieneś
robić questy w Arathi Highlands, Stranglethorn Vale albo Dustwallow Marsh. W tych miejscach
na pewno nie ma takich, które dają 200-400 expa.


Ja ostatnio levelując nową postać, postawiłem sobie ambitny cel. Póki co mam ponad 400 questów wykonanych w Eastern Kingdom i ani jednego w Kalimdorze. I nie musiałem nigdy grindować potworków bo questów brakowało, chociaż przez pewien czas udzielałem się trochę na BG (ale to głównie po honor na przedmioty, a nie z braku expa). Czyli się da. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 00:01, pkapis napisał:

Ja ostatnio levelując nową postać, postawiłem sobie ambitny cel. Póki co mam ponad 400
questów wykonanych w Eastern Kingdom i ani jednego w Kalimdorze. I nie musiałem nigdy
grindować potworków bo questów brakowało, chociaż przez pewien czas udzielałem się trochę
na BG (ale to głównie po honor na przedmioty, a nie z braku expa). Czyli się da. :-)

Teraz odejmij 20% z heirloomów. Jest łatwiej niż kiedyś, ale późne 30 do 50 to dalej niesamowicie irytujący okres czasu, z lataniem po całym świecie by wyciągnąć te brakujące xp''ki. Dopiero od 48 jest z górki, otwiera się Ungoro, Searing Gorge, Felwood i zaraz potem Plaguelandy. Przerobienie tych leveli w Cata powinno znacznie ułatwić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 02:48, KaPe napisał:

Teraz odejmij 20% z heirloomów.


Oczywiście. :-) Ale ktoś bez heirloomów mógłby spokojnie przeskoczyć do którejś strefy Kalimdoru i tam robić questy przewidziane na swój poziom.

Dnia 09.10.2010 o 02:48, KaPe napisał:

Jest łatwiej niż kiedyś, ale późne 30 do 50 to dalej


Jest znacząco łatwiej. BG potrafią dać sporo dobrej zabawy, a dzięki dungeon finderowi można szybko znaleźć grupę i zrobić nie tylko bossa, ale i questy dungeonowe.

Dnia 09.10.2010 o 02:48, KaPe napisał:

niesamowicie irytujący okres czasu, z lataniem po całym świecie by wyciągnąć te brakujące
xp''ki. Dopiero od 48 jest z górki, otwiera się Ungoro, Searing Gorge, Felwood i zaraz
potem Plaguelandy. Przerobienie tych leveli w Cata powinno znacznie ułatwić sprawę.


Oj, mnie właśnie okres 45-58 zawsze najbardziej doskwierał. Niby jest Tanaris -> Un''Goro -> Silithus, ale tam questów nigdy nie starcza. Kursowanie między Un''Goro a Felwood jest uciążliwe, chociaż nie aż tak bardzo jak kursy między Silithus / Plaguelands / Winterspring.
Natomiast 30-40 jest banalne. W zasadzie tylko w samym STV można je nabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 11:17, pkapis napisał:

Oj, mnie właśnie okres 45-58 zawsze najbardziej doskwierał. Niby jest Tanaris -> Un''Goro
-> Silithus, ale tam questów nigdy nie starcza. Kursowanie między Un''Goro a Felwood
jest uciążliwe, chociaż nie aż tak bardzo jak kursy między Silithus / Plaguelands / Winterspring.

48! Searing Gorge, Un''gore, Felwood. W dodatku Un''gore i SG to strefy praktycznie zamknięte, gdzie questy masz zwykle brane z 1 miejsca i nie wymagają latania na 2 kontynent by pogadać z npc''em o dupie maryny. Felwood jest gorszy, bo dość duży rozstrzał leveli, ale to w przerwie można akurat Plaguelandy zacząć.
45-48 jest zdecydowanie najgorsze, bo to już prawie-prawie, ale trzeba się mordować z ostatnimi questami Tanaris czy wyszukiwać inne gdzieś na końcu świata.

Dobiłem każdą klasę do 80 i zawsze te 48 to było odetchnięcie z ulgą, że "już z górki". Z heirlomami praktycznie nie dotykałem Silithusa/EP, po skończeniu WP parę q z Winterspring starczało.

Ogólnie jednak, ciekaw jestem jak to przerobią. Różnica po levelowaniu w strefach Draenei (czy DK) i powrocie do starego świata jest dobijająca. Nie dość, że questy porozrzucane, to i nagrody za nie tragiczne. Oby podobnie nie było z Worgenami. Czekanie do 58 levela na sensowne nagrody questowe jest mało ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 11:35, KaPe napisał:

Ogólnie jednak, ciekaw jestem jak to przerobią. Różnica po levelowaniu w strefach Draenei
(czy DK) i powrocie do starego świata jest dobijająca. Nie dość, że questy porozrzucane,
to i nagrody za nie tragiczne. Oby podobnie nie było z Worgenami. Czekanie do 58 levela
na sensowne nagrody questowe jest mało ciekawe.


Wystarczy, że wrzucą więcej zadań do poszczególnych obszarów niż teraz i zrezygnują z wysyłania ludzi na drugi koniec świata. Dorzucą do tego lepsze nagrody i już będzie lepiej.
Poza tym z tego co widziałem większość terenów (poza startowymi od 1-20) są maksymalnie tylko na 5 poziomów. Tak więc przenosić się pomiędzy obszarami będziemy szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale niech wysyłają ludzi na drugi koniec świata. Ważniejsze aby było tu trochę chainów po których widać zmiany lub mają swoją własną fabułę. Zabawa DK i ich cgain początkowy jest naprawdę czymś przy czym xpki miło i szybko lecą i poznajesz ciekawą historię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się