Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2010 o 19:01, LelandGaunt napisał:


Talenty generalnie w porządku, chociaż powinieneś mieć Acuity z pierwszego Tieru. Osobiście nie używam Convection i nie mam problemów z maną, więc na twoim miejscu też bym się go pozbyła i uzyskane dwa punkty władowała w owo Acuity, trzeci mógłbyś ująć z talentu zwiększającego range spelli.
Z glifami to trudno nawet teraz coś zrąbać i u ciebie też wyglądają w porządku.

No a teraz rotacja. Flame Shock, Elemental Mastery, Lava Burst i Lightning Bolt do następnego Lava Bursta, jak Lightning Shield ma 9 stacków, to odpalasz Earth Shock. Tak na pojedynczym celu. Na grupach tak nie wiem - do czterech mobów nie opłaca się używać Earthquake''a, lepiej spamować Chain Lightning z jakimiś tam Lightning Boltami, Thunderstormami i Fire Novami pomiędzy.

Nie jest to jakoś naukowo udowodniona rotacja, no ale z moim - co prawda nieco lepszym, ale tylko nieco - gearem robię tak zwykle 6-10k dpsu właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 19:01, LelandGaunt napisał:

Z talentów sugeruję dropnąć earth''s grasp i 1 punkt w convection (nie są to talenty jakoś szczególnie potrzebne, zresztą na 85 levelu w Cata będzie można spokojnie te talenty przywrócić). Władować te trzy punkty w Acuity. Co do glyphów to można też użyć tego co skraca c/d na fire elementala. Przydaje się to głównie w raidach na dłuższe walki. Ewentualnie flametongue dający 2% do crita. Glypha od flameshocka w każdym razie nie opłaca się dawać. No i w rotacji na jednym celu nie używać chain lightning. Poza tym to sam gear jest jeszcze słaby i gemów trochę ci brakuje.

Ze swojej strony dodam, że korzystałem też z reforging i crit zamieniałem na mastery. Mi to pomogło. Oczywiście wszystko to bazowałem wyłącznie na swoim doświadczeniu. Nie jest to przekopiowany schemat z jakiegoś forum, więc idealne pewnie to nie jest. Zresztą do Cata trudno będzie wszystko zbalansować dobrze, biorąc pod uwagę, że ważny czar z rotacji elemental dostanie dopiero na 81 levelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę kilka osób dyskutowało na temat healowania, to może się zapytam... Mam nadzieję, że nie powstanie z tego znaczna ściana tekstu i nie zabrzmi aż tak n00b0wato...

Parę tygodni temu wróciłem do gry po 1.5 roku przerwy, by zacząć zupełnie od zera. Priestem. Korzystałem z instancji widząc, jak bardzo przyspieszają levelowanie - ot, na luzie healowałem i wszystko było dobrze aż do zdarzenia z wczoraj (miałem wtedy jeszcze 50 lvl).

Otóż wylądowałem w Blackrock Depths – Prison w składzie: warrek jako tank + 2x pal i shaman. Szło całkiem sprawnie, ale chwilę po przejściu areny oberwaliśmy wipe''a. Moi towarzysze jednogłośnie zaczęli bluzgać tanka, który już parę razy wcześniej dziwnie się zachowywał, sam przyznał się do błędu (pull itd.), ale shaman zaczął po nim jeździć tak, że gość po prostu skapitulował i wyszedł, na jego miejsce przyszedł jakiś hunter, a nowym tankiem został pala.

Po chwili walki shaman zaczął rzucać mięsem we mnie, że jestem idiotą i n00bem i mam healować (bo zacząłem po paru sekundach...) Przez kolejne 15-20 minut na luzie w sumie przechodziliśmy, ale zauważyłem, że po raz pierwszy mam problem z leczeniem, a mianowicie – cóż, muszę wyciskać z siebie wszystko, by utrzymać tanka i resztę przy życiu. W końcu znowu dostaliśmy wipe. Jak? Był tak spory pull, że po prostu dostałem nuke''a i witaj kraino wiecznych łowów; tank w ogóle nie panował nad sytuacją, ale do ostatniej chwili healowałem i wszyscy mieli właściwie 100% hp. Ale cóż z tego, skoro po chwili i oni padli

Oczywiście shaman dostał piany – dowiedziałem się, że ssę, że sam healuje tyle co ja, jednocześnie zadając dmg, pal zawtórował, żeby mnie wykopać, sham dorzucił, że ma healin spec i mam spadać. W zasadzie już mi się nawet nie chciało bronić i wyszedłem.

Wcześniej przeszedłem jakieś 20 instancji i nigdy, ale to nigdy nie było problemu. Zawsze było szybko i przyjemnie, nigdy nie padł mi tank, właściwie niemal nikt -może raz czy dwa jakiś caster i tyle. No, wyłączam parę nieciekawych sytuacji powstałych z winy innych. Zawsze spokojnie ogarniałem całą grupę, natomiast wczoraj to po prostu była masakra.

Teraz tak, z mojej strony – na czym właściwie polega healing moją klasą? Łopatologia i podstawy:

Monitoruję paski hp innych.
Mam kilka różnych rodzajów heali, do różnych sytuacji, wiem do czego służą i skrzętnie z nich korzystam.
Jeśli dana potyczka przedłuża się tak, że braknie many (co w sumie zdarzyło się parę razy), to mam pod ręką coś, by ją uzupełnić.
Trzymam dmg na minimum i pozwalam reszcie na wychylenie się.
I parę innych rzeczy. Ot, cała filozofia.

A co do tej sytuacji z wczoraj, z siedzącymi na mnie mobami – imho najgłupsze co mogłem zrobić to ucieczka lub użycie tego priestowego fearu; znaczne healowanie siebie tylko rąbnęłoby threat do góry... Więc to tank dał ciała?

Przyznam, że nadal jadę na Shadow Spec, bo z tego co pamiętam, to przynajmniej do Outlandu można... Może już powinienem wziąć sobie drugi? Jeśli tak, to obecnie polecilibyście Holy czy Discipline?

W sumie się na tym sparzyłem nieco. Bo nie wiem, czy to party zawiodło, czy faktycznie ta instancja jest pierwszą porządną i pokazuje, że to ja nie daje radę... Shaman może i był dupkiem i frustratem, ale widać było, że jednak na rzeczy się znał. A jeśli zawodzę teraz, to co będzie potem? Jakieś rady? Z góry dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 23:07, paraGaladh napisał:

Jakieś rady? Z góry dziękuję...


A sprawdzałeś jaki bulid ma tank? Skoro ty byłeś na Shadow, to on może na Fury i wtedy to rzeczywiście przechlapane ;)
Sporo zależy od teamu też bo jak ludzie maja heirlomy to jest znacznie łatwiej.
Pamiętaj o Fade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 23:29, Volvox napisał:

> Jakieś rady? Z góry dziękuję...

A sprawdzałeś jaki bulid ma tank? Skoro ty byłeś na Shadow, to on może na Fury i wtedy
to rzeczywiście przechlapane ;)
Sporo zależy od teamu też bo jak ludzie maja heirlomy to jest znacznie łatwiej.
Pamiętaj o Fade.


Tak, tyle że kłopoty zaczęły się od momentu, gdy tankował pala. Fakt, ogólnie nie sprawdziłem.

Fade - słusznie

No właśnie, heirloomy - w ogóle mnie nie było w WoWie, gdy to weszło... O ile się nie mylę, to mogę je zdobyć dopiero na 80?

I nie orientujesz się jeszcze w tych buildach? Znaczy się, zapewne Holy byłby bezpieczny, ale jestem ciekawy, jak teraz wypada Disc jeśli idzie o healing. Dzięki!

Edit:
@the_bishop: Powiadasz? Czyli nie ma co kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 23:51, paraGaladh napisał:

Tak, tyle że kłopoty zaczęły się od momentu, gdy tankował pala. Fakt, ogólnie nie sprawdziłem.


Generalnie - BRD jest w kilku miejscach trudną instancją. Pulle z tymi wkur.. krasnoludami-magami jest straszny. Wprawdzie to nie są elity ale biją jak chrzanione ciężarówki. Jest dalej taki pokój gdzie jest jeden wielki olbrzym i 3 magów dookoła - większość drużyn pulluje coś takiego, potem cały focus fire na olbrzyma (bo przecież jest duży i w ogóle).. W tym czasie magowie zjadają tanka, healera i w końcu całą grupę..

Po drugie - ja uważam, że jeśli ktoś chce healować - to niech gra w healing specu. Jeśli tankować - w tank specu.. Po 40lv na pewno. Niby można tankować warriorem w fury z 2 mieczami.. Niby można healować retri palkiem.. Ale to najczęściej tylko frustruje, bo jakieś 95% ludzi nie jest w stanie sprostać roli, którą powinien spełniać.

Po 3-cie.. Jak mówiłeś palek najpierw DPSował. POtem zaczął tankować. Jeśli nie miał innego sprzętu, zero defa, gear ze słabą ilością staminy, za to z int/spirit/agi - nie da rady sensownie tankować.

No i po 4-te - może i ty skrewiłeś, ciężko wyrokować. NIe było mnie tam, nie widziałem jak walki szły, więc ciężko teraz stwierdzić czyja to była wina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 23:07, paraGaladh napisał:

Jak widzę kilka osób dyskutowało na temat healowania, to może się zapytam... Mam nadzieję,
że nie powstanie z tego znaczna ściana tekstu i nie zabrzmi aż tak n00b0wato...


coż do levelowania priestem polecę Ci :

- questy itd. - shadow
- dungeony - najszybszy sposób na levelowania chyba plus fajne itemy jak nie masz hierlomów czy jak się tam je zowie.
Co do samego hila - to zrób sobi disc. Naprawde na insty 5 osobowe nie ma łatwiejszego buildu pod heala.(na 5 hcki na 80 też disc wydajniejszy i łatwiejszy niż holly). Holy jest bardzo dobre (szczególnie teraz dostał kopa i do rajdowania jest super) - ale w disc nie będziesz mieć problemów z maną + skile zwiększające przeżywalność tanka i party. Heal w disc to - shieldy , penance + reszta. Shield na tanka (renew też można ) + flash (heal - jak słabo obrywa - ale ten spell ma długi cast - ale mało many zjada) - jak dps zbiera agro to shield i później ewentualnie penance - to są instanty więc z szybką reakcją nie będzie problemu.
Później w talentach dostaniesz Pain suppression - b.dobre cd na trudne chwile tanka.
Zainstaluj jakiś addon do healowania (healbot - grid + clikck - co wolisz).
Jeżeli chodzi o itemy to teraz ładuj wszystko w intellect - jak będą itemy ze spiritem tez ale bez parcia to nie 80 i rajdy. Disc ma fajnego bufka do intelektu więc many będzie sporo. Nie zapomniej o evangelism - odpalasz smite na mobie i używasz aktywny evangelism - masz odnowienie many w trakcie walki. Kolejny atut disc na low level insty to buff do haste. Priestam gram od kilku lat, bardzo fajna klasa. (obecnie holly/shadow ) w discu gram na alcie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 19:01, LelandGaunt napisał:


Zmień gemy. Po co ci te z +spirit? Ele szaman nie ma żadnych problemów z maną, chyba że zaczyna robić za offhealera, a i wtedy chwilę mu zajmuje żeby się wypstrykać. Na przykład na pasku masz +20 spirit które daje marne +5 spell power za odpowiedni kolor. Olej to i wstaw +20 int albo +10 int/+10 crit (lub haste, jeślijeszcze rzucasz czary zbyt powoli). Podstawowa zasada - gemy pasujące do kolorów wkładasz tylko wtedy, gdy bonus jest naprawdę dobry.
Druga rzecz, brakuje ci enchantów. Na nogach nie masz nic, a to akurat najłatwiejszy do kupienia. Na pasku nie masz dodatkowego slotu na gem. Kup sobie eternal belt buckle i dorzuć +int albo +int/crit. Skoro pasek masz tylko ilvl 213, możesz póki co kupić gem na +16 int, razem z eternal belt buckle to powinny być grosze.
O ile dobrze widzę masz hita za dużo. gem z +hit na broni zbędny, wymień.
Na głowie masz zły enchant. Kup ten z +spell power i critem, nie ze spiritem i meta gem też możesz wymienić, bo nie potrzebujesz szansy na uzupełnienie many.

Mój szaman - alt, więc po 4.0.1 tylko mu na szybko ustawiłem talenty, część gemów mógłby mieć lepszą:
http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Blade%27s+Edge&cn=Aldanir&gn=Decimators

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 09:24, scott napisał:

Zainstaluj jakiś addon do healowania (healbot - grid + clikck - co wolisz).


Healbot po 4.0.1 chyba jeszcze nie działa - w każdym razie nie działał gdy go ściągałem parę dni temu. A tak w ogóle jest przereklamowany i nie daje wcale aż tak dużo, zwłaszcza teraz gdy Blizzard dodał lepsze unit frames. To że można sobie skonfigurować konkretne czary pod kliknięcia myszki i klawisze mnie osobiście jest zupełnie zbędne, bo w party i tak korzystam wyłącznie z klawiatury i jest to dla mnie szybsze.
Jedyne co ma fajne to że widać nadchodzące heale innych osób i buffy/debuffy. Ale to już na rajdach się przydaje, w instancjach taki addon daje niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2010 o 23:51, paraGaladh napisał:

I nie orientujesz się jeszcze w tych buildach? Znaczy się, zapewne Holy byłby bezpieczny,
ale jestem ciekawy, jak teraz wypada Disc jeśli idzie o healing. Dzięki!

Edit:
@the_bishop: Powiadasz? Czyli nie ma co kombinować.


Właśnie przestawiłam sobie priesta - lvl 60 na discipline i bardzo ładnie się tym leczy w piątkach. Polecam. Bez najmniejszych trudności poradziłam sobie w Ramaprts ( pierwsza instancja w Outladns) mając niebieskie ciuchy z podstawki, z czego mniej więcej połowa na lvl 58, reszta niżej. Po prostu zakładasz wszystkim bańki i używasz trochę renew, w zasadzie prawie nie potrzebowałam mocniejszego leczenia. W dodatku nawet jak tank gubi aggro to ty dalej robisz swoje bo masz bańkę i moby Ci nie przerywają leczenia.


Twoje problemy w BRD wzięły się z kilku rzeczy:
1. Nie leczy się na shadow - im wyższy masz level tym większe znaczenie ma spec. No chyba, że masz naprawdę super sprzęt, który to częściowo nadrobi.

2. Jeśli tank też nie miał sprzętu i odpowiedniego speca - było trudniej. Jeśli do tego szarżował zamiast dostosować się do Twoich możliwości - to już kaplica.

3. Gracze się przyzwyczaili, że nie trzeba używać żadnego pullowania czy crowd control - a jest to pierwsza rzecz, którą można zrobić, żeby sobie ułatwić życie.

4. BRD jest dość wymagającą instancją w porównaniu do wcześniejszego Sunken Temple, które kiedyś zostało poważnie znerfowane.

5. Istnieje duża grupa graczy, która na widok pierwszego pojawiającego się problemu robi awanturę, wyzywa wszystkich od noobów i wychodzi z grupy zamiast użyć mózgu i zastosować minimum taktyki, typu zamiana wrażego maga w owcę i wyciągnięcie grupki mobów w miejsce już wyczyszczone, żeby nie ściągnąć na siebie dwóch grup naraz. Nie bez powodu za używanie automatycznego lfg dostaje się tytuł "the patient" ;-P

6. Jeśli healer łapie aggro to znaczy to w 90% przypadków jest to wina tanka. Nawet jeśli to przeżyjesz to przeważnie i tak w tym czasie nie dajesz rady leczyć, bo musisz się zajmować sobą a moby przerywają Ci czarowanie. Możesz w tym momencie użyć bańki i fade oraz podbiec do tanka celem ułatwienia mu zadania, ale jak ten nie zareaguje to wiele więcej nie zdziałasz. Z drugiej strony - jak chodzisz z shadow specem to łapiesz aggro bardziej - w talentach do leczenia zawsze są jakieś rzeczy pozwalające raz na jakiś czas przetrwać okazjonalny atak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 09:57, pkapis napisał:

> Zainstaluj jakiś addon do healowania (healbot - grid + clikck - co wolisz).

Healbot po 4.0.1 chyba jeszcze nie działa - w każdym razie nie działał gdy go ściągałem


działa bardzo dobrze już 2-go dnia po patchu wersja beta działała (icc i rs robiliśmy)
Ja osobiście używam haelbota bo lubie i kwestia przyzwyczajenia mojego może .( lubię też widzieć na paskach jak ktoś używa swoich cd -np tank- i nie marnuję swoich skilli co na trudniejszych walkach ma znaczenie.
Nie zachwalam że super hiper - ale dla mnie wygodne - wszystko mam w "myszce" + ewentualnie ctrl, alt itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 09:57, pkapis napisał:

Healbot po 4.0.1 chyba jeszcze nie działa -


Healbot działa od pierwszego dnia po wyjściu 4.0.1
Cały czas na nim healuję.

Dnia 25.10.2010 o 09:57, pkapis napisał:

Ale to już na rajdach się przydaje, w instancjach taki addon daje niewiele.


Ale instancje są najlepszą metodą by go opanować i nauczyć się przez niego leczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 12:02, Schirokko napisał:

http://wowtal.com/#k=m1xT6JMe_.a6d.shaman.hnDE-

jeden do heal a drugi dla tanka?
jaka jest wasza opinia o nich?


Jak już robisz healera, to dobrze by było wpakować punkty do końca w Spark of Life i Ancestral Awakening, a nie potrzebujesz Nature''s Guardian czy Ancestral Swiftness.
No i na 80-tym poziomie będziesz mieć pięć punktów mniej. Wowtal ma rozpiskę pod Cataclysm, na poziom 85.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 23:07, paraGaladh napisał:

(...)
W sumie się na tym sparzyłem nieco. Bo nie wiem, czy to party zawiodło, czy faktycznie
ta instancja jest pierwszą porządną i pokazuje, że to ja nie daje radę... Shaman może
i był dupkiem i frustratem, ale widać było, że jednak na rzeczy się znał. A jeśli zawodzę
teraz, to co będzie potem? Jakieś rady? Z góry dziękuję...


Ten shaman to idiota, trzeba mu bylo powiedziec ''to sam lecz a ja podpsuje''. Moze by sie przekonal, ze wszystko zalezy od calej druzyny a nie jedynie healera. Moze miales pecha i tank nie umial pullowac, moze dpsi byli za slabi na pullowanie wiekszych grupek mobow. BRD to pierwsza instancja gdzie trzeba troszke myslec, latwo pullowac za duzo mobow, ale one maja zlosliwe umiejetnosci. Zapewne to nie byla twoja wina jesli dotad leczyles bez problemu inne instacje. Jak cos to zdobadz sobie jakis addon(jesli nie masz) do leczenia i ten dmg/healing meter, zeby zatkac jadaczki dpsom co ci wciskaja, ze lecza wiecej niz ty. Po patchu sie troche pozmienialo, teraz latwiej jest zrobic wipe, a w BRD i tak zawsze latwo bylo pasc bo tam jest kupa patroli.

Nie przejmuj sie bluzgami innych, kiedy ktos zaczyna po tobie jezdzic to mu piszesz w czacie, zeby sie od pie.. oraz, ze mu dajesz ignore(no i dajesz mu ignore tak zeby nie zdazyl ci nic odpowiedziec). W ten sposob masz spokoj do konca dungeona bo nie ma co sie pienic i probowac komus wyjasnic, bo niektorzy ludzie to pryszcate nastolaty albo niewyzyci dorosli, ktorzy sie odreagowuja w grze po ciezkim dniu i byciu sponiewieranym w realu^^. Jesli znowuz cala druzyna sie na ciebie uwezmie to opcja 1. pomysl czy napewno robisz wszystko dobrze i opcja 2. poprostu ich zostaw. No jest jescze opcja chamska 3.(wyskocz z grupy podczas jakiejs ciezkiej walki) ale tego nie stosuj chyba ze jestes w grupie z samymi chamami.

Co do leczenia na priescie to nie wiem jak jest po patchu, juz dawno lewelowalam i to po pare razy priesta. Zawsze bylam holy, ale wielu ludzi woli albo wolalo(przed patchem) disc do leczenia. Disc jest naprawde dobry, ale nie powiem ze ktores z obu drzewek jest lepsze od drugiego. Jak byles holy to sproboj disc i zobacz czy ci bardziej pasuje. Liczy sie to co dla ciebie jest wygodne a nie to co ci ktos doradzi;).

Leczenie to druga poza tankowaniem wazna funkcja w druzynie. Czesto ludzie, ktorzy nigdy nie leczyli albo kiedys sie im raz zdazylo krytykuja innych bo nic na temat leczenia nie wiedza. Nie obchodzi ich ze healer mial stuna albo, ze mial na sobie 3 moby czy ze nawet nie zyl. Wciaz krzycza: lecz mnie. Nie obchodzi ich to ze w kolko odbieraja tankowi aggro przez co healer musi ich leczyc jakby to oni byli tankami a przeciez do instancji wybrali role dps. Musisz sie do tego przyzwyczaic, o ile przed patchem jescze bylo jako tako to teraz nawet w 80 wielu ludzi przezywa szok, ze healer nie jest wstanie wyleczyc doslownie wszystkiego. W cata bedzie jescze ciekawiej:P

Edit: Leczenie bedac shadow BRD jest okej. ALe nie jest to takie latwe jak leczenie dungeonow na niskich poziomach. Trzeba sie wiecej nameczyc by utrzymac druzyne przy zyciu. Ja na moich licznych altach nie raz bylam w tym dungeonie z healerami majacymi dps spec a i tak sobie radzilismy. Tyle, ze jak jakis healer mial trudniej to rzucalam zawsze pomocne heale(na tych klasach, na ktorych sie dalo)..bo trzeba sobie nawzajem pomagac. A teraz dualspec jest tani wiec powinienes kupic, mi zeszlo jakies 5k na dualspece i nadal jestem zla:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się