Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2010 o 19:32, Redjevel napisał:

Gatherer dobrze współpracuje z mapami cata? Jest to addon który pokazuje miejsca gdzie
ostatnio widziałeś roślinkę lub coś do miningu? czy to nie to?


Tak to ten. Teraz czekam na aktualizacje właśnie bo wywal mi błąd na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konczac dyskusje z kolega, ktory dokladnie sam nie wie o czym pisze, w dodatku nie rozumiejac odpowiedzi innych np. Demo. Pytales o zbalansowany serwer - jedynem wyznacznikiem jest wlasnie stosunek Ally/Horda. Co do Twojego blyskotliwego argumentu, ze balans to rowniez inne rzeczy, jak balans klas, balans na battlegroundach - w jaki sposob odnosi sie to do Twojego pytania jaki serwer wybrac? Bo o to pytales, w poscie na ktory odpowiadalem. To ze frost mag bije obecnie wszystko na glowe, sprawi, ze nie bedziesz gral na danym realmie? Powtorze, moze zrozumiesz: nie ma zadnego innego balansu, przy wybieraniu realmu. Zreszta nawet to jest nieoficjalne, jak ktos slusznie zauwazyl, najdokladniejsze statystyki sa na stronie guildox. Polecam zapoznanie sie. Cytujac kolejny fragment Twojej odpowiedzi: "Według Ciebie balans oznacza tylko balans ally/horda na serwerze?" i dalej: "Pytałem o dobrze zbalansowany serwer (w domyśle ally/horda właśnie), gdzie równocześnie jedna frakcja nie będzie frakcją idiotów".
Na koniec mala rada, przeczytaj dwukrotnie posta przed publikacja, moze sie okazac, ze w kolejnych zdaniach sobie przeczysz, znajdz w slowniku definicje slowa ironia i naucz sie ja traktowac z przmruzeniem oka, przeczytaj posta, na ktorego odpowiadasz, bo moze jednak sa tam pozyteczne informacje, a jesli nie potrafisz ich znalezc, popros o dodatkowe wyjasnienia i nie uzywaj w swoich wypowiedziach zwrotow typu "wtf" - srednio pasuje do kontekstu. no chyba, ze jestes pro l33t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam odpowiadać w ironicznym, agresywnym stylu, przez który chcesz zrobić ze mnie idiotę. Napiszę tylko, że sam powinieneś stosować się do rad zawartych w drugiej części posta. Nasze niezrozumienie wynika z prostego błędu, a nawet dwóch. Mojego - nie zgadłem co masz na myśli i potraktowałem zbyt dosłownie. Twojego, z którego wynika mój - przecinek w Twojej pierwszej odpowiedzi. Przeczytaj ją jeszcze raz, a zrozumiesz, przynajmniej powinieneś. Przy okazji, mój ''błyskotliwy argument'' nie odnosił się do mojego pytania, ale właśnie Twojej odpowiedzi.
To, że przy wyborze serwera znaczenie ma balans ally/horda, wiem doskonale. Próbujesz przypisywać mi jakieś dziwne wypowiedzi, że niby balans klas ma znaczenie przy wyborze serwera. Zastosuj się do własnych zaleceń, przeczytaj wymianę postów jeszcze raz, następnie zdanie ze swojej pierwszej odpowiedz, a dowiesz się dlaczego pisałem to, co pisałem. I przy okazji, nie stresuj się, pisz spokojnie, to tylko forum. Kiedy ktoś się z Tobą nie zgadza, nie musisz wypisywać bredni, ani ''poniżać'' rozmówcy, tylko po to, żeby wszyscy myśleli, że masz rację. Rację mam ja, biorąc pod uwagę to, co napisałeś. Rację masz Ty, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, co chciałeś napisać i o czym prawdopodobnie myślałeś. I nie chodzi o czepianie się szczegółów, czasem takie drobnostki zmieniają wszystko. Mogłem potraktować to tylko jako odpowiedź ściśle związaną z moim pytaniem. Ta jednak nie wyglądała na taką, a raczej na taką, do której pytanie brzmiało ''co to jest balans?''. A jak zapewne wiesz, tutaj odpowiedź bardzo często stanowi małą część posta, który jest właśnie ''odpowiedzią''.

Teraz coś w temacie. Też mieliście problem z tabardem goblinów? W niektórych instancjach naliczał reputację, w innych nie. Jednego dnia naliczał, kolejnego już nie. Dzisiaj na szczęście wszystko wyglądało dobrze i nie było problemów. Chyba że w raidach także powinien dawać reputację, bo z tym się jeszcze nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 01:39, LelandGaunt napisał:

Teraz coś w temacie. Też mieliście problem z tabardem goblinów? W niektórych instancjach
naliczał reputację, w innych nie. Jednego dnia naliczał, kolejnego już nie. Dzisiaj na
szczęście wszystko wyglądało dobrze i nie było problemów. Chyba że w raidach także powinien
dawać reputację, bo z tym się jeszcze nie spotkałem.


Ja mam tabard Stormwind, a w Hellfire cośtam dostawałem repke Honor Hold (czyli standardową) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 15:18, Redjevel napisał:

Wie ktoś gdzie jeszcze można znaleźć podobne "cacuszka" z questów ?:)


Ciekawa nagroda z questa jest ten kapelusz ze ss . Wpisz go w WoWhead i pokaze ci caly chain questa .
Efekt jest taki ze losowo zmienia cie w jednego z uczniow tamtejszego maga . Mozesz byc Goblinem ! :D
Efekt zmiany dziala 30 minut cd trwa tyle samo . Najlepsze jest to ze po zmianie mozna Kapelusz zmienic na inny head i efekt nie znika :D

20101129071108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich w tym temacie. Czy nie wydaje Wam się, że WoW wciągnął Was tak bardzo, iż przestaliście "udzielać" się w normalnym życiu? Ile godzin dziennie poświęcacie na grę. To wstrzymuje mnie chyba tylko przed zakupem gry, bo jak wiadomo to chyba najbardziej uzależniające MMO.
Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 13:44, Turner_William napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich w tym temacie. Czy nie wydaje Wam się, że WoW
wciągnął Was tak bardzo, iż przestaliście "udzielać" się w normalnym życiu?


Nie zauwazylem czegos takiego, szczegolnie, ze niczym James Bond wyznaje zasade, ze najpierw obowiazki, a dopiero pozniej przyjemnosci. WoWa odpalam glownie poznym wieczorem jak wszystko mam juz zrobione, na 2 - 3 godzinki.

Dnia 29.11.2010 o 13:44, Turner_William napisał:

Ile godzin
dziennie poświęcacie na grę.


2 - 3 godziny dziennie, w weekend troche dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 13:44, Turner_William napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich w tym temacie. Czy nie wydaje Wam się, że WoW
wciągnął Was tak bardzo, iż przestaliście "udzielać" się w normalnym życiu? Ile godzin
dziennie poświęcacie na grę. To wstrzymuje mnie chyba tylko przed zakupem gry, bo jak
wiadomo to chyba najbardziej uzależniające MMO.
Pozdrawiam wszystkich.


WoW wciąga, jak jasna cholera, ale jeżeli postawisz sobie twarde zasady (a to dobre, twarde zasady przy wowie), to mozesz zyc normalnie i grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 18:05, WeziWoo napisał:

Witam. Z okazji, że WoW podoba mi się bardzo dlatego chciałbym w niego zagrać. Ale jest
problem... Nie mam 18 lat , a od rodziców na abonament nie wysępie więc mam kilka pytań:


Sa karty pre-pad, w roznych sklepach np. na gram.pl albo w MM mozna je bez problemu zakupic. Co do pytan - prywtne serwery do WoWa traktujemy tak samo jak propagowanie piractwa, czyli banem. Tak wiec nie warto sie w nie bawic. Jesli nie stac cie na granie w WoWa to po prostu nie kupuj tej gry. Z abonamentem nie ma zadnego problemu (to co mowilem o kartach pre-paid), a na oficjalnych serwerach nie ma strachu, ze postac nam zniknie w okolicznosciach rodem Z Archiwum X. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 13:44, Turner_William napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich w tym temacie. Czy nie wydaje Wam się, że WoW wciągnął Was tak bardzo, iż przestaliście "udzielać" się w normalnym życiu? Ile godzin dziennie poświęcacie na grę. To wstrzymuje mnie chyba tylko przed zakupem gry, bo jak wiadomo to chyba najbardziej uzależniające MMO.
Pozdrawiam wszystkich.


Tak, wow wciągnął mnie tak bardzo, że stałem się kompletnym no lifem. Średnio na grę dziennie poświęcam jakieś 19-20 godzin, zostawiając ostatnie 4 na sen (a i to tylko co 2-3 noce, sen jest dla mięczaków). Żywię się praktycznie tylko pizzą i chińczykami, bo by to zamówić nie trzeba wstawać od kompa (a i picie dowożą ;P).
Pieniądze na życie oczywiście mam ze sprzedaży golda na allegro, a golda mam z boostowania ludzi w WoWie o i oczywiście zwykłej farmy..
Dzięki temu wreszcie czegoś się w życiu dorobiłem, jestem rozpoznawany w całym świecie (Warcrafta) i poważany. Naprawdę jestem z siebie dumny :)

A na serio.. To wszystko zależy od ludzi. Czasem spędzam przy grze i po te 15+h dziennie, czasem nie włączam jej wcale. Gram tyle na ile mogę sobie pozwolić (i na ile pozwala mi mój obecny stan), mimo to na piwo ze znajomymi chodzę, książki czytam, filmy oglądam, chodzę na treningi itd.. Kwestia zwykłego planowania i ułożenia sobie dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, mam tak samo :
najpierw obowiązki potem gra, inaczej gra nie daje satysfakcji bo wiesz ze masz jeszcze jakieś obowiązki. Szczególnie jest tak jeżeli chodzi o szkole sprawdziany i takie tam,
Jeżeli wszystko sobie poukładasz w sensie takim ze rodzina/przyjaciele > wow, szkola > wow itp, to nie ma problemu, musi byc balans, we wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuje po 8h ,studiuje , mam dziewczyne, kumpli , przyjaciol i nie sadze zeby ta gra mnie az tak uzaleznila zebym to wszystko stracil . Gram z umiarem na tyle ile czas mi pozwala 2-3h max dziennie czasem jak mam wiecej czasu pozwalam sobie na wiecej . Lubie posiedziec na vt z kumplami i sie posmiac . Kiedys 3-4 lata temu ta gra mnie wciągała kiedy ja poznawalem , teraz czasem nawet niechce mi sie jej odpalac :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 16:50, Kamell napisał:

kiedy ja poznawalem , teraz czasem nawet niechce mi sie jej odpalac :) Pozdrawiam


A myslalem, ze tylko mnie wow czasem nudzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co tego ciagnac. moglem sie nie czepiac, odpowiedz na poziomie zasakujaca. W pozytywnym sensie, nie ma ukrytych znaczen :). ze swojej strony dodam, ze jesli nad progress przekladasz socjalny aspekt wowa Saurfang moglby Ci sie spodobac.
@Turner - nie ma czegos takiego, jak uzalezniajace MMO. Jest podatnosc jednostki na jakiekolwiek uzaleznienia - WoW, simsy, alkohol, telewizje, czekolade, portale spolecznosciowe itp, itd. I zawsze to bedzie margines, ktory owszem jest eksponowany. Mowi to osoba z czteroletnia praktyka w Wowie, z praca, narzeczona i kotem.
Co do pytania, ile godzin dziennie - zdarzalo sie i okolo 6-8, pod warunkiem, ze mialem ten czas wolny i swiadomie decydowalem sie na marnowanie go przed wowem. Rownie dobrze moglbym "marnowac" go na spacerze, rowerze w knajpie itp. Wolny wybor, ale nigdy przymus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 00:13, Kadaj napisał:

Rozczarowałem się. Nie ma peta z okazji rocznicy. : (


Dopiero teraz? Przecież to już od dawna było wiadome. Nie ma peta na rocznicę, za to jest Cataclysm.. Tak samo jak nie było nowego achievementa/kubka na tegoroczny brewfest. Blizzard pełną parą pracuje nad dodatkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel za dobrze nie pamięta, ale wydaje mu się, że w zeszłym roku dostał peta dopiero kilka dni po urodzinach. Jest taka możliwość ? Czy może jednak źle pamięta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 03:07, Bambadil napisał:

Kumpel za dobrze nie pamięta, ale wydaje mu się, że w zeszłym roku dostał peta dopiero kilka dni po urodzinach. Jest taka możliwość ? Czy może jednak źle pamięta ?


Nie pamiętam jak było w zeszłym roku.
W tym roku peta ani żadnej innej nagrody poza achievementem nie ma.
http://blue.mmo-champion.com/topic/132742/world-of-warcraftrsquos-6th-anniversary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 02:11, DemoBytom napisał:

Dopiero teraz? Przecież to już od dawna było wiadome.

Tak, wyobraź sobie, że o większości rzeczy związanych z WoWem dowiaduję się dopiero gry sam je widzę w WoWie. A nowe pety na sprzedaż jakoś jest czas przygotować, pomimo intensywnej pracy nad dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się