Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Sprawa wygląda tak: Przedwczoraj zamówiłem sobie battlechest i z nudów zacząłem gra w triala. No i mam postac na serverze Maghteridan, warrior, human, 5lvl. Jestem w Stormwind i za nic nie wiem co mam dalej robic. Szukac bylejakich questow czy o co chodzi? Czy jest tu w ogole jakas fabula i jakies kluczowe postaci i inne npc ktore maja zadania poboczne? Jak to wyglada.

Sorki, ale jestem zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza idziesz do lokacji startowej (dla ludzi jest to Elvynn Forest, ale możesz wybrać lokacje startowe innych ras też) i tam robisz questy. Z grubsza questy powinny cie juz dalej poprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 01:19, dzaskul1 napisał:

Mam pytanie czy musze miec zainstalowane wszyskie czesci czy wsytarczy sam Cataclysm??


Od patcha 4.0 wystarczy mieć wyłącznie zaktualizowaną grę. Gdy ściągasz klienta ze strony battle.netu, to domyślnie instaluje się sama podstawka, a dane dodatków są wgrywane w miarę potrzeby. Tzn. jeżeli masz konto WLK lub Cataclysm, to gra przy logowaniu zarezerwuje odpowiednią ilość miejsca na dysku i zacznie je pobierać.

Co do instalacji płyty, to na pewno płyta WLK nie wymaga instalowania poprzednich części. Co do Cataclysmu to z tego co słyszałem też wystarcza sama płyta Cataclysmu, ale tutaj osobiście ci tego nie potwierdzę (sam kupowałem Cata w wersji cyfrowej).

Oczywiście jeśli chodzi o konto, to trzeba najpierw zarejestrować podstawkę ze wszystkimi dodatkami, przed rejestracją Cataclysmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 20:58, Volvox napisał:

Minimalne wymagania sprzętowe: 800 MHz, 512 MB RAM (1 GB w przypadku Macintosha
i Visty), łącze internetowe szerokopasmowe, karta graficzna obsługująca DirectX 9.0c


To jest już chyba trochę nieaktualne.
http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=19406&parentCategoryId&pageNumber=1&categoryId=2088

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 00:13, Diddle napisał:

Sprawa wygląda tak: Przedwczoraj zamówiłem sobie battlechest i z nudów zacząłem gra w
triala. No i mam postac na serverze Maghteridan, warrior, human, 5lvl. Jestem w Stormwind
i za nic nie wiem co mam dalej robic. Szukac bylejakich questow czy o co chodzi? Czy
jest tu w ogole jakas fabula i jakies kluczowe postaci i inne npc ktore maja zadania
poboczne? Jak to wyglada.


Trzeba rozmawiać z postaciami oznaczonymi żółtym wykrzyknikiem. ;-P

Zwykle po zrobieniu questów w jakimś miejscu dostaje się zadanie kierujące do następnego skupiska zadań. U ludzi po lokacji startowej koło klasztoru dostaje się zadania w Goldshire - to ta wioska na rozstajach dróg prowadzących do Stromwind i klasztoru.

Na dalszych poziomach możesz korzystać z tablic zadań stojących w stolicach - jedna jest w Stormwind w dzielnicy handlowej obok domu aukcyjnego.

Jeśli chodzi o zwartą fabułę, to w części miejsc, bardziej zmienionych w ostatnim dodatku fabuła jest wyraźnie zarysowana, podczas gdy w innych nadal mamy do czynienia z luźnym zestawem zadań. Pierwotnie questy w Wowi-e polegały głównie na "młody bohater pomaga ludności w codziennych problemach", teraz zostało to mocno przerobione na "młody bohater bierze udział w kluczowych wydarzeniach".

Podczas levelowania nie da się zrobić wszystkich dostępnych questów, bo jest ich zbyt wiele - można sobie wybrać jakąś jedną strefę. Jeśli nie podobają ci się zadania w jakimś miejscu możesz pójść w inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 23:54, Redjevel napisał:

Blizzard potwierdził grę Titan tak więc czy aby to nie jest też potwierdzenie "wyciekłego"
kalendarza wydawniczego na którym widnieją także wow movie oraz 2 dodatki do wowa? (lub
patche chociaż sądzę że dodatki)


Blizzard będzie wydawał dodatki tak długo jak w WoW''a będzie ktoś grał. Cataclysm to remake starego świata + kilka nowych lokacji. Gracze oczekują czegoś więcej, a panowie są świetni w planowaniu rozwoju gry - można domniemywać, że następny dodatek będzie pełny - dostaniemy nowy kontynent. Titan to odległy projekt który jeśli wierzyć temu co zostało napisane, jest raczej w fazie rozmów i ustaleń - zbierania ekipy - słowem prawie tak jakby go nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 14:20, kuki288 napisał:

Która klasa robi lepszy dps: Mag( obojętnie jaki), druid w moonikin form, hunter czy warlock?;p


Zależy w jakim jest stroju, jakie ma talenty, glify i czy w walce 1 na 1 czy na grupę? No i w sumie jakie umiejętności ma gracz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 16:12, Volvox napisał:

> Która klasa robi lepszy dps: Mag( obojętnie jaki), druid w moonikin form, hunter
czy warlock?;p

Zależy w jakim jest stroju, jakie ma talenty, glify i czy w walce 1 na 1 czy na grupę?
No i w sumie jakie umiejętności ma gracz ;)


Eh. No ok rozumiem wszystko, ale.
Nie jestem pewien, ale chyba chcę zmienić server bo na Nordrassil nie mam z kim grać, a otrzymałem zaproszenie od kolegów że mógłbym z nimi grać na Kul''Tiras albo Chromaggus, i dlatego chcę wybrać dobrą klase które mi się nie znudzi po paru dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wbicu 85 kupieniu latania i innych głupot obudziłem sie nagle bez grosza przy duszy i nie bardzo teraz wiem jak z tego wybrnąć ;d Moje profki to engi i ench na ktorych nie da sie wiele zarobic niestety...Probowałem też farmic volatile air i fire ale nie wydaje mi sie zeby to sie na dluzsza mete oplacalo ;< Macie moze jakies swoje sprawdzone sposoby na zarabianie golda w cata? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu nowego patcha zarobiłem 9k na enchantingu. Na moim serwerze hypnotic dusty chodzą po 25g a greater coś tam od 70-100g za questowanie masz bardzo dużo zielonych itemów jak i nie raz się opłaca kupić zielonki na ah poniżej 40g co później disenchantujesz i masz na tym kokosy. BTW na tailoring nabiłem kolejne 12k :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wielu z was używa vt. Mam mikrofon w ustawieniach systemowych na maxa a mimo to słabo mnie słychać. Gdzie mogę w opcjach vt pogłośnić bo mieszam i mieszam, a dalej słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 18:35, Gallbaroquo napisał:

Czy hunter w mm ma freezing arrow bo się właśnie kłócę na heroicu z hunterem?

Nie ma już freezing arrow. Ale za to jest trap launcher + freezing trap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 18:24, Nightdew napisał:

Zapewne wielu z was używa vt. Mam mikrofon w ustawieniach systemowych na maxa a mimo
to słabo mnie słychać. Gdzie mogę w opcjach vt pogłośnić bo mieszam i mieszam, a dalej
słabo.

Zakładka Voice, ramka Amplifiers, suwak Outbound.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 18:35, Gallbaroquo napisał:

Czy hunter w mm ma freezing arrow bo się właśnie kłócę na heroicu z hunterem?

Zapewne nie bo taki skill nie istnieje. Być może chodzi ci o Trap Launcher + Freezing Trap, który faktycznie wystrzeliwuje zamrażający trap w wybrane miejsce i powinien mieć go każdym hunter od któregośtam levela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakim serwie polecacie grac tzn żeby było dużo polaków , nie koniecznie BL...I czy mając sama podstawkę to bd miec np taurena paladyna itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W oczekiwaniu na kuriera z moim Cata, który się spóźnia postanowiłem nie zmarnować weekendu na czekaniu i zainstalować sobie triala. Jest 8 gb do ściągnięcia, a ja mam 6 mb/s internet i ściąga średnio 600-700 kb/s. W Blizzard downloaderze mam w tej chwili transfer, który cały czas się waha od 10kb/s do 700 kb/s, z przewagą znacznie niższych prędkości. Co jest tego przyczyną? Jak mi będzie ściągało 100mb/s to mnie poniedziałek zastanie, kurier przyjedzie i z weekendowego grania nici.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się